grudnia 8, 2017 11:27 przed południem

Kuria Biskupia w Legnicy nie wyraziła zgody na realizację koncertu charytatywnego w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze. – Odbędzie się on zgodnie z planem, ale w innym miejscu – informuje Sabina Moryc z Rotary Clubu Jelenia Góra, który jest organizatorem.

grudnia 5, 2017 09:23 po południu

To był wspaniały dzień w Grodzie Rycerskim przy Zamku Śląskich Legend w Pławnej. Na zorganizowane przez artystę Dariusza Milińskiego i jego bliskich, doroczne Mikołajki przyszło ponad 150 dzieci z najbliższej okolicy! Dopisali też goście, którzy dołączyli do grona zbieraczy cudownych przeżyć. Była wspólna zabawa i ogromna radość z mnóstwa różnych prezentów przygotowanych dla maluchów specjalnie na tę okazję.

listopada 29, 2017 10:22 po południu

Oto portret krainy Ducha Gór stworzony przez zwycięzców tegorocznej, czwartej już edycji konkursu fotograficznego "Zobacz ducha gór" organizowanego przez Fundację Nowin Jeleniogórskich i naszą redakcję! Poniżej prezentujemy prace nagrodzone przez jury głównymi trofeami. Do 14 stycznia 2018 r. w „Galerii na Górze” Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze oglądać można pokonkursową wystawę, na której prezentowanych jest 65 prac 26 autorów. Warto i trzeba zobaczyć ten niezwykły zbiór fotografii ilustrujących ogromne, krajobrazowe bogactwo naszego regionu.

listopada 28, 2017 05:20 po południu

Już w środę, 29 listopada, od godz. 10.00 do 16.00 tegoroczna, mikołajkowa aukcja obrazu Dariusza Milińskiego, z której dochód przeznaczony jest na świąteczne prezenty dla dzieciaków z Pławnej. Telefonicznie licytować będziemy obraz „Dzieci z Pławnej” - olej na płótnie formatu 70x80 cm, oprawiony w drewnianą, ręcznie zdobioną ramę. 

listopada 27, 2017 01:31 po południu

Komisja kultury rady miejskiej w Jeleniej Górze negatywnie zaopiniowała propozycje połączenia placówek kultury w mieście. Nie przesądza to losu tych placówek, ale pokazuje nastroje.

listopada 23, 2017 09:00 po południu

Połączenie Muzeum „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jagniątkowie z cieplickim Muzeum Przyrodniczym a także Miejskiego Domu Kultury „Muflon” z Przystanią Twórczą – takie propozycje przedstawił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Co na to radni?

listopada 19, 2017 10:29 przed południem

Z kalendarza bije chłodem. Za oknami pierwszy śnieg. Powiało zimą, a to znak, że zbliżają się święta. Przed nami Mikołajki i Boże Narodzenie - magiczny czas, który powinien być pełen niezwykłych przeżyć, radości, niespodzianek i najróżniejszych prezentów. Znany artysta Dariusz Miliński od lat przekonuje, że w tym szczególnym okresie, nawet jeśli wokół szaro, smutno i mało powodów do uśmiechu, można wyczarować piękny świat wokół siebie, by nie tylko maluchy mogły zanurzyć się w bajkowej kranie i czerpać z uroków prawdziwego dzieciństwa. Dlatego kolejny raz przygotowuje Mikołajki dla wszystkich dzieci z Pławnej. Od lat pomagamy w tym pięknym, dobroczynnym działaniu, organizując doroczną mikołajkową aukcję jednego z jego najnowszych obrazów. Dochód ze sprzedaży tego wyjątkowego, przygotowanego specjalnie na tę okazję dzieła przeznaczony jest właśnie na świąteczne prezenty dla maluchów z rodzinnej wsi artysty. W tym roku licytować będziemy obraz zatytułowany „Dzieci z Pławnej”.

listopada 17, 2017 10:33 po południu

Zimowe święta zbliżają się wielkimi krokami. Nasza redakcja, jak co roku, organizuje mikołajkowo-bożonarodzeniowy konkurs plastyczny dla najmłodszych Czytelników „Nowin Jeleniogórskich”. Pragniemy mieć swój udział w tworzeniu świątecznego nastroju, zachęcić do rodzinnej zabawy i dorzucić też co nieco pod choinkę, dlatego ogłaszamy konkurs z nagrodami „Święta z Nowinami”! Do udziału w nim zachęcamy wszystkie dzieci, gotowe pochwalić się swoimi zdolnościami, fantazją i talentami plastycznymi.

listopada 14, 2017 03:19 po południu

Jeleniogórska galeria BWA zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu „Sztuka i obraz”. W piątek, 17 listopada 2017, o godz. 18.00 panel dyskusyjny z udziałem Wojciecha Birka i Jerzego Szyłaka zatytułowany "Komiks we współczesnej kulturze ikonicznej". Rozmowę poprowadzi Piotr Machłajewski.

listopada 12, 2017 08:38 przed południem

Znany w kraju i za granicą gitarzysta Łukasz Pietrzak otrzymał pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Piechowic. Przyznano mu go w piątek (10 listopada) podczas wieczornicy z okazji Dnia Niepodległości, która odbyła się w Piechowickim Ośrodku Kultury.

listopada 10, 2017 03:46 po południu

Zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Zobacz ducha gór 2017”, promującego wszelkiego rodzaju bogactwa naturalne i kulturowe, stanowiące atrakcje turystyczne naszego regionu. Uroczyste ogłoszenie wyników, rozdanie nagród laureatom oraz wernisaż wystawy pokonkursowej, w sobotę, 18 listopada, o godz. 16.00 w „Galerii na Górze” Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

listopada 9, 2017 05:43 po południu

Senator RP Krzysztof Mróz zaprasza na spotkanie z Witoldem Gadowskim – pisarzem, publicystą, dziennikarzem śledczym.

listopada 4, 2017 10:36 przed południem

Ponad pół setki witraży zbieranych od 1914 r. spoczywało dotąd w muzealnych magazynach jako destrukty, czyli obiekty niekompletne, nie nadające się do ekspozycji. Dzięki staraniom Muzeum Karkonoskiego oraz wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odnowione witraże możemy oglądać od wczoraj, czyli od piątku 3 listopada, na wystawie czasowej w muzealnych salach. Zbiór, który przekształcił się w kolekcję dzieł od doby renesansu do secesji i modernizmu, świetnie ilustruje dzieje witrażownictwa a najciekawszych 16 witraży już włączono do stałej wystawy szkła artystycznego. Kilka odnowionych dzieł sztuki uzupełniło natomiast wystawę czasową „Secesja i Jelenia Góra. Obraz miasta i epoki”, którą oglądać można w Muzeum Karkonoskim tylko do 3 grudnia 2017 r. Dlatego warto wybrać się teraz do jeleniogórskiego muzeum by obejrzeć także tę znakomita prezentację. 

października 25, 2017 09:16 przed południem

Jeleniogórskie Biuro Wystaw Artystycznych rozpoczęło realizację projektu "Sztuka i obraz", na który złoży się cykl spotkań, warsztatów i paneli dyskusyjnych. Wstęp na wszystkie te imprezy jest bezpłatny.