lutego 14, 2018 07:56 przed południem

W Łomnicy powstała wioska olimpijska. Są zawodnicy, medale, sprzęt a nawet punkt antydopingowy. Wszystko jest z drewna. To dzieło niezawodnego Zygmunta Kamińskiego, twórcy amatora i jego sąsiada Wojtka Rychla. Warto zajechać na stadion w Łomnicy i obejrzeć te kompozycję – zwłaszcza z dziećmi. 

lutego 13, 2018 11:28 przed południem

Już w najbliższy piątek, 16 lutego, w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury wystąpi Kabaret Nowaki. Znani i lubiani satyrycy zaprezentują program zatytułowany "Śmiechokalipsa", przygotowany na jubileusz 10-lecia Nowaków. W kasie JCK są jeszcze ostatnie bilety na ich występ, który rozpocznie się o godz. 17.30. 

lutego 12, 2018 04:51 po południu

Tegoroczny - 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA, organizowany przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze, to impreza, jakiej nie można przegapić. Od 19 do 25 lutego w stolicy Karkonoszy trwać będzie prawdziwe święto kina. W programie mnóstwo dobrych filmów, niezwykłe wydarzenia muzyczne oraz spotkania z wybitnymi twórcami, których warto poznać. 

lutego 8, 2018 08:51 przed południem

Aktualny periodyk literacko-artystyczny Metafora zdominowali literaci z Dolnego Śląska, w tym bardzo duża reprezentacja twórców z Kotliny. Wśród nich znaleźli się: Ryszard Grzywacz i Kazimierz Pichlak w dziale poezji, Jędrzej Soliński jako prozaik, Tadeusz Kuta jako dramatopisarz, Łukasz Duda i Wojciech Wojciechowski w publicystyce teatralnej. W jeleniogórskim „Kwadracie” zaproszeni literaci rozmawiali o lokalności i uniwersalności twórczości pod Karkonoszami.

lutego 3, 2018 08:02 przed południem

Połączenie wszystkich jeleniogórskich domów kultury w jeden proponuje przewodniczący komisji kultury rady miejskiej Rafał Piotr Szymański. – Oszczędności należałoby przeznaczyć na działania programowe – podkreśla. – Obawiam się, że to zbyt daleko idące zmiany – mówi z kolei prezydent Marcin Zawiła.

lutego 1, 2018 10:56 po południu

1 lutego odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych w tym cyklu występów znanego i lubianego kabaretu działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Bella Mafia, bo o niej mowa, od dziewięciu lat bawi i wzrusza widownię – nie tylko trzeciego wieku! Kiedy widzowie wchodzili na pierwszy spektakl do Jeleniogórskiego Centrum Kultury, mogli przeczytać informację: „Na kabaret Bella Mafia bilety wyprzedane”. Takie ogłoszenie to spełniony sen każdego artysty!

stycznia 28, 2018 06:19 po południu

Luiza Laskowska wygrała konkurs na dyrektora jeleniogórskiego Biura Wystaw Artystycznych. Konkurs na to stanowisko ogłoszono po przejściu na emeryturę wieloletniej dyrektorki BWA Janiny Hobgarskiej.

stycznia 25, 2018 07:35 przed południem

Unieważniono przetarg na remont budynku Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze. Powód? Oferty, które wpłynęły były znacznie wyższe od kwoty, którą zamawiający chciał przeznaczyć na to zadanie. – Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy kolejny przetarg – deklaruje dyrektor. Tyle, że czas ucieka a placówce grozi widmo utraty dofinansowania z Unii Europejskiej.

stycznia 17, 2018 10:21 przed południem

Z wystawy prezentowanej w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej skradziono pamiątki po Józefie Piłsudskim. 

stycznia 6, 2018 08:28 przed południem

Trzy oferty wpłynęły w konkursie na stanowisko dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. Tymczasem prezydent uruchomił procedurę wyłaniania szefa w kolejnej placówce kultury.

grudnia 30, 2017 02:57 po południu

W piątek, 29 grudnia artyści sztuk wizualnych i szefowie jeleniogórskich placówek kultury żegnali Ninę Hobgarską, dyrektor Galerii BWA odchodzącą na emeryturę. Spotkanie zorganizowała poseł Zofia Czernow. Był tort, oficjalne podziękowania i kuluarowe wspomnienia z 30 lat działań Niny Hobgarskiej na rzecz jeleniogórskiej kultury.

grudnia 25, 2017 12:25 przed południem

Oto prace zwycięzców tegorocznej edycji konkursu plastycznego dla dzieci „Święta z Nowinami”, zorganizowanego przez nasza redakcję. Jurorzy nie mieli łatwego zadania. Otrzymaliśmy blisko 100 prac zgłoszonych do konkursu w dwóch kategoriach!

grudnia 18, 2017 02:43 po południu

Od ponad dwóch lat przy Książnicy Karkonoskiej działają biblioboksy-wrzutnie.

- Pomysł przyjął się znakomicie. Dziennie odbieramy tą drogą kilkadziesiąt książek, w dwóch turach – mówi Danuta Sawicz, dyrektor palcówki. Mimo to wielu czytelników wciąż nie ma świadomości, że istnieje taki wygodny sposób na oddanie wypożyczonego woluminu. 

grudnia 16, 2017 08:51 po południu

Piotr Bieryt, lider hiphopowej grupy Sachiel z Krzeszowa, miał poważny wypadek samochodowy. Z problemami neurologicznymi  trafił do szpitala w Kamiennej Górze, ale jego stan zdrowia jest już znacznie lepszy.