lipca 13, 2017 11:08 przed południem

Myślisz, że wiesz komu ufasz? Myślisz, że potrafisz odróżnić dobro od zła? Mylisz się…
Oto „Belfer” Kateriny Diamond nazwanej nową królową kryminału.

lipca 7, 2017 03:27 po południu

"W dawnych czasach wiele ważnych w dziejach zdarzeń dokonywało się pod drzewami. Drzewo było zawsze symbolem siły, mądrości, trwania. Czym jest żywot człowieka wobec życia drzewa?"

czerwca 30, 2017 10:00 przed południem

„O grzybach, rybach, kobietach i sensie życia – czyli rozmówki z Alusiem Curunią” Janiny Lesiak to połączenie powieści i powiastki filozoficznej. Tym razem autorka porzuciła (na chwilę) polskie królowe, by zapoznać nas z postacią całkiem współczesną… Alusiem Curunią.

czerwca 23, 2017 12:19 po południu

Któż z Państwa nie słyszał o legendarnej a zarazem autentycznej postaci Cyrana de Bergerac? Proponujemy więc powieść opowiadającą przygody tego niezwykłego filozofa i pisarza, zarazem jednak awanturnika i słynnego szermierza.

czerwca 16, 2017 12:18 po południu

Hello world! Życie jest sitcomem, w którym nie ma śmiechu z taśmy, tylko kolejne sezony z następnymi komplikacjami fabuły. Zdjęcie z anteny jest jak koniec świata, ale przecież nic naprawdę się nie kończy, a stare serie powracają po latach z nową obsadą.

czerwca 14, 2017 10:19 przed południem

Miasto Jelenia Góra na prośbę Konsulatu Generalnego RP w Łucku włączyło się w akcję zbiórki książek dla polskich dzieci na Ukrainie. Zbiórkę książek w Jeleniej Górze prowadzi i koordynuje Książnica Karkonoska. Akcja prowadzona będzie przez cały czerwiec.

czerwca 9, 2017 10:28 przed południem

„Inteligencja kwiatów” M. Maeterlinck’a pozwala czytelnikom z zachwytem podziwiać inteligentny świat roślin, opisany z głęboką wiedzą i pięknym językiem.

czerwca 5, 2017 07:54 przed południem

W miniony weekend w jeleniogórskiej „Czekoladziarni” z rodzinami zastępczymi, a wcześniej z grupą dzieci z Fundacji „Przystanek Rodzina” spotkał się Gabriel Majchrzak, autor książki „Niemożliwe nie istnieje”.

czerwca 2, 2017 09:02 przed południem

„Niebo pod Śnieżką” Joanny Sykat to współczesna powieść obyczajowa skierowana przede wszystkim do kobiet. Jest próbą pokazania, że życie w niezgodzie ze sobą prędzej czy później prowadzi do katastrofy. Powieść kończy się optymistycznie, w myśl zasady, że zło jest zawsze zaczątkiem dobra.

maja 26, 2017 08:47 przed południem

Tam, gdzie przy minus czterdziestu stopniach jadają surowe mięso, i tam, gdzie przy plus czterdziestu pieczoną tarantulę.

maja 21, 2017 10:17 przed południem

Ludzie nie mają pojęcia, czym jest strach, dopóki nie zostaną rodzicami... „Lęk” to trzecia kryminalna powieść Huberta Hendera, której akcja rozgrywa się w Jeleniej Górze. Książka miała premierę 26 kwietnia tego roku.

maja 14, 2017 11:16 przed południem

Płomienny, nieprawdopodobny i jeden z najbardziej skandalizujących romansów XX wieku oraz wydawnicze wydarzenie tego roku! Książka Virginii Vallejo “Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” podbiła serca czytelników Ameryki Południowej, a teraz wchodzi na rynek europejski. W Polsce ukazała się 19 kwietnia nakładem wydawnictwa Agora. Historia, która wydarzyła się naprawdę brzmi jak fikcja literacka. Nic dziwnego, że zainteresowało się nią Hollywood. Na podstawie książki powstaje film z Penelope Cruz i Javierem Bardemem.

maja 8, 2017 06:08 po południu

„Nowa Odyseja” Patricka Kingsley'a to historia Haszema i jemu podobnych migrantów, zmuszonych przez wojnę, głód i nędzę do porzucenia starego, bezpiecznego i spokojnego życia. Itaka nie jest jednak dla nich.  Oto opowieść o kryzysie uchodźczym w Europie.

kwietnia 30, 2017 12:14 po południu

„Jelenia Góra Dawniej i Dziś. Miasto na Fotomontażach” Marcina Wójcika to nie tylko książka, ale cały twórczy projekt, który oprócz zaowocował nie tylko ekskluzywnym wydawnictwem, ale i wystawą, jaką można właśnie oglądać w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Opatrzone opisami efektowne fotomontaże dają okazję do wyjątkowej, wizualnej wędrówki ulicami miasta i wyjątkowej podróży w czasie.