czerwca 6, 2018 10:12 przed południem

„Tak będzie prościej” Przemysława Semczuka, to nie tylko kryminał, ale i powieść społeczna o tym, jak młoda jest nasza poprawność polityczna. Książka miała premierę 22 maja tego roku. 

czerwca 1, 2018 10:13 przed południem

„Post scriptum” Mileny Wójtowicz to najnowsza książka autorki, która zdobyła serca fanów lekkim stylem, poczuciem humoru i dość przewrotnym traktowaniem stereotypów.

maja 30, 2018 08:12 przed południem

W niemalże rodzinnej atmosferze przebiegła promocja „Dziedzictwa” Bartosza Zawistowskiego - książki nagrodzonej podczas II edycji Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór” Wydawnictwa Ad Rem. Uroczysta prezentacja niewielkiiej formatem, ale bogatej treścią książki – bo tak można najkrócej scharakteryzować tę publikację – zorganizowano 29 maja w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej.
 

maja 25, 2018 08:08 przed południem

Uroczysta prezentacja „Dziedzictwa” Bartosza Zawistowskiego - książki nagrodzonej podczas II edycji Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór” będzie wydarzeniem konkursowej gali, która odbędzie się we wtorek 29 maja, godz. 16.00 w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27. Wstęp wolny.

maja 23, 2018 06:16 po południu

„Gałąź Ducha Gór” jest trzecią książka Konrada Jaskólskiego, który w roku 2016 został jednym z laureatów I Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór”, ogłoszonego przez Wydawnictwo Ad Rem. Nagrodzono wówczas jego książkę „Anatomia nadczłowieka. Przewodnik dla początkujących”, w której Ducha Gór, chociaż niedosłownie, był jedną z kluczowych postaci. Właśnie wydana „Gałąź Ducha Gór” to zbiór filozoficznych bajek, który rozbawi nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

maja 17, 2018 08:23 przed południem

„Dziwne losy Jane Eyre” to najsłynniejsza powieść Charlotte Brontë, która przyniosła jej międzynarodową sławę.

maja 9, 2018 04:16 po południu

Taniec na Uranie. Z Kowar do kopalni „Podgórze” - to już drugi z serii przewodników emocjonalnych Wydawnictwa Ad Rem. Tym razem w osobistej, pełnej oryginalnych skojarzeń opowieści Czytelnik zabrany zostaje do podziemnego świata Kowar i odbywa podróż w czasie do miasta, w którym jeszcze nie tak dawno wydobywano uran. Czym jest tytułowy Taniec na uranie? Droga z Kowar do Kopalni „Podgórze” nie jest tylko drogą w przestrzeni, ale i drogą w czasie, i wyobraźni. Drogą przez szepty, jęki, płacz i śmiech ludzi, którzy… tańczyli swój danse macabre.

maja 3, 2018 11:40 przed południem

Oto pierwsze, polskie wydanie znakomitej książki „Córka Izebel” Wilkie Collinsa – jednego z najpoczytniejszych i najbardziej cenionych dziewiętnastowiecznych pisarzy, prekursora powieści sensacyjnej i detektywistycznej.

kwietnia 26, 2018 09:15 przed południem

„Elizabeth i jej ogród” Elizabeth von Arnim to opowieść Angielki, która pokochała Pomorze. Książka jest równocześnie fascynującym pamiętnikiem namiętnej ogrodniczki, która tworzy swój mały raj wśród pomorskich kartofli, łubinu i łanów zboża... 

kwietnia 20, 2018 03:11 po południu

„Tajny agent” to być może najbardziej aktualna powieść Josepha Conrada! Angielska klasyka z polskimi akcentami.

kwietnia 13, 2018 10:42 przed południem

„To nie może być prawda” Hanny Dikty, to zaskakująca, kobieca opowieść śmierci, miłości i przyjaźni. 

kwietnia 5, 2018 09:52 przed południem

Najnowsza powieść Natalii Jagiełło-Dąbrowskiej, zatytułowana „Kiedy przyjdzie czas”, to chwytająca za serce historia o nieustannej walce o siebie i bliskich. 

marca 29, 2018 04:36 po południu

„Spotkamy się przypadkiem” Małgorzaty Garkowskiej to opowieść o pokonywaniu życiowych zakrętów. O bólu, cierpieniu i szczęściu, na które trzeba być otwartym. 

marca 22, 2018 09:55 przed południem

„Jan Kaczkowski. Życie pod prąd” Przemysława Wilczyńskiego, to historia człowieka, który według księdza Adama Bonieckiego „uratował honor polskiego kapłaństwa”. Co sprawiło, że wikary z niewielkiej miejscowości na Kaszubach stał się najbardziej rozpoznawalnym duchownym w kraju?