kwietnia 25, 2018 12:13 po południu

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało dodatkowe środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w Kotlinie Jeleniogórskiej. Pieniądze trafia na konta pięciu samorządów w regionie.

kwietnia 5, 2018 07:02 przed południem

Blisko 4 kilometry kanalizacji ściekowej zostaną wybudowane w Piechowicach. Marszałek dolnośląski Cezary Przybylski niedawno podpisał umowę na dofinansowanie tego zadania ze środków unijnych.

marca 28, 2018 07:33 przed południem

5 milionów złotych na prace ochronne, remontowe lub konserwatorskie zabytków na Dolnym Śląsku przeznaczył samorząd województwa. Środki trafią do 165 obiektów, które otrzymają od 5 do 120 tys. zł. W naszym regionie wsparcie zdobyło 38 zabytków, które otrzymają łącznie 1,285 mln zł.

marca 26, 2018 07:51 przed południem

Opóźni się planowane rozpoczęcie budowy stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Karpaczu. Unieważniono przetarg na to zadanie.

marca 25, 2018 04:32 przed południem

Samorząd Wlenia nie ustaje w wysiłkach, aby przywrócić połączenie kolejowe łączące Wleń z Jelenią Górą i Zebrzydową. To bardzo trudne zadanie, bo wiadomo, kolej, spółki ją obsługujące rządzą się swoimi zasadami. Może wysłanie ponad 10 tys. kartek do Ministerstwa Infrastruktury coś pomoże? - Chcemy, żeby nas zauważono i aby zapadły pierwsze decyzje, które przybliżą nas do sytuacji, kiedy z wleńskiej stacji będą odjeżdżać pociągi – mówi Artur Zych, burmistrz Wlenia. 

marca 23, 2018 10:00 przed południem

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego zastępcę burmistrza Bogatyni Dominika M. w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości przy odbudowie sieci kanalizacji i wodociągowej oraz remoncie dróg i chodników w Porajowie. Według CBA, urzędnik mógł się przyczynić do straty blisko 3 mln zł dotacji na te inwestycje. W sprawie zatrzymano również inspektora nadzoru inwestorskiego Rafała F. oraz wykonawcę prac budowlanych Eugeniusza F.

marca 22, 2018 08:40 przed południem

Po dwóch pierwszych niehandlowych niedzielach trudno wyciągać generalne wnioski. Choć oczywiste jest, że ruch i zyski są mniejsze. Branża obserwuje, liczy, analizuje. Nikt jeszcze nie mówi o obniżce opłat dzierżawnych za wynajęte powierzchnie. Handlowcy przyznają, że prawdziwą próbą będzie kwiecień, gdzie nie będziemy mogli robić większych zakupów aż w cztery niedziele.
 

marca 20, 2018 08:16 przed południem

Trwają odbiory nowego wyciągu na Kopę. Kolejne terminy jej otwarcia były przesuwane. Jest jeszcze szansa, że narciarze wjadą na Kopę tej zimy. Zależy to od tego jak sprawnie i szybko przeprowadzone będą odbiory no i od tego jak długo potrwa zima... 

marca 9, 2018 08:38 przed południem

Od najbliższej niedzieli, 11 marca zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich. To jednocześnie początek sezonu robót torowych na wielu liniach, co spowoduje utrudnienia w kursowaniu pociągów.

marca 5, 2018 11:44 po południu

- Inwestycja była prowadzona podczas pracy szpitala, a dodatkowo przeprowadzana jest termomodernizacja. To był trudny czas – podsumował Tomasz Dymyt, dyrektor jeleniogórskiego szpitala, w czasie otwarcia nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Wśród licznych gości złożyć gratulacje przybyli parlamentarzyści, marszałek województwa, samorządowcy oraz biskup legnicki. Jest szansa, że doskonale wyposażona placówka będzie lepiej spełniała swoje zadania. Dyrektor Dymyt liczy, że szpital wkrótce podpisze znacznie lepszy kontrakt z NFZ.

marca 4, 2018 09:29 po południu

Trudniejsza procedura zatrudniania pracowników z Ukrainy.

lutego 27, 2018 08:46 przed południem

Niepokojące wnioski przyniosło spotkanie przedstawicieli samorządów regionalnych województwa dolnośląskiego i Kraju Kralowohradeckiego z prezesami Kolei Dolnośląskich i czeskiej spółki kolejowej GW Trans Regio.

lutego 25, 2018 10:00 po południu

250 mln złotych zainwestuje w obiekty sieci hoteli Interferie i Polskiej Grupy Uzdrowisk KGHM TFI, który jest właścicielem obu spółek. W planach są poważne inwestycje w Uzdrowisku Cieplice i w Uzdrowisku Świeradów.

lutego 19, 2018 01:11 przed południem

Lada dzień zostanie otwarty tymczasowy most na Bobrze w Dąbrowicy. Skończy się mordęga mieszkańców, którzy musieli korzystać z kłopotliwego objazdu. Niektórzy radni oceniają, że szkoda pieniędzy wyłożonych na tymczasową przeprawę. Lepiej było je przeznaczyć na inwestycję w most właściwy.