maja 24, 2018 05:29 po południu

Klub Obywatelski zaprasza na spotkanie z dr Maciejem Laskiem "Katastrofa smoleńska – Fakty i mity", które odbędzie się we wtorek, 29 maja 2018 roku, o godz. 18.00 w sali im. Ludomira Różyckiego Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze (ul. Piłsudskiego 60). 

maja 24, 2018 10:03 przed południem

Kierowca mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu suzuki. Do takiej właśnie kolizji doszło wczoraj po południu na skrzyżowaniu ulic Sygietyńskiego i Kiepury. 42-latek zapłacił mandat i dostał punkty karne.

maja 21, 2018 12:19 po południu

Jeleniogórski magistrat przyłączył się do przedwczorajszej Nocy Muzeów udostępniając Ratusz do późnowieczornego zwiedzania. Zainteresowanie było tak duże, że w najbliższą sobotę ponownie można będzie odwiedzić pomieszczenia najważniejszego budynku w mieście. Wejściówki do zdobycia pewnie tylko dzisiaj.

maja 19, 2018 08:45 przed południem

Policja podjęła systemowe działania przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi, którzy wjeżdżając do lasów łamią przepisy, niszczą ściółkę, płoszą zwierzynę i stwarzają zagrożenie dla spacerowiczów. Jak dolegliwe mogą być konsekwencje takich zachowań przekonali się już pierwsi kierowcy, którzy zapłacili bardzo wysokie grzywny, a nawet trafili do aresztu.

maja 18, 2018 07:14 przed południem

To będzie trudny weekend dla kierowców poruszających się po drogach Kotliny Jeleniogórskiej. W piątek, sobotę i niedzielę ścigać się tu będą kolarze w wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour, a to oznacza zamknięte drogi i koszmarne korki. Zwłaszcza w piątek szykuje się drogowy horror, bo kolarze odwiedzą nas w samym środku popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Można się też spodziewać utrudnień w korzystaniu z komunikacji miejskiej.

maja 18, 2018 07:11 przed południem

Wojewódzkie Święto Ludowe odbędzie się w tym roku w naszym regionie. Na pl. Ratuszowym będzie można honorowo oddać krew, a potem będzie w Miłkowie zabawa. Dla wszystkich.

maja 17, 2018 06:15 po południu

Dwunastu pedagogów, którzy wygrali w konkursach na prowadzenie placówek oświatowych otrzymało dziś (czwartek, 18 maja) z rąk prezydenta Marcina Zawiły akty „powierzenia obowiązków” na pięcioletnią kadencję pracy. To szefowie przedszkoli, szkół i innych instytucji oświatowych, jak MOS, czy bursy.

maja 2, 2018 12:54 po południu

Powoli kończy się tegoroczna, 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA. Wczoraj, 1 maja, wręczono nagrody – Kryształowe Pestki 2018 za najlepsze spektakle uczestniczące w konkursie. Festiwalowe jury uhonorowało spektakl pt. „Teraz wszystkie dusze razem” w reżyserii Pawła Passiniego (Akademia Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego we Wrocławiu). Swoją nagrodę przyznali też dziennikarze akredytowani przy festiwal. Otrzymał ją kameralny spektakl pt. „Nazywam się Wojna” (Anna Domalewska i Rafał Derkacz, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku). Laureatom nagród organizatorzy z Jeleniogórskiego Centrum Kultury wręczyli efektowne statuetki autorstwa Mirosława Kulli. 

kwietnia 30, 2018 02:02 po południu

Władze miasta podpisały porozumienie z dyrektor Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. Na jego mocy osadzeni pomogą w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, nagłych sytuacjach kryzysowych. Samorząd i jeleniogórski areszt współpracują od dawna, to kolejny krok w tej współpracy. Pomoc osadzonych jest cenna i dlatego, że samorządu nic nie kosztuje. 

kwietnia 30, 2018 12:18 przed południem

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz 227. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - to dwie okazje do historycznej i patriotycznej refleksji. Sprzyjać jej będą uroczystości organizowane w Jeleniej Górze. Warto wywiesić w tych dniach biało-czerwoną flagę (były do pobrania w UM Jelenia Góra), warto wybrać się na piknik, koncert czy uroczystość na Placu Ratuszowym.

kwietnia 29, 2018 09:55 przed południem

Dziś w nocy doszło do dwóch pożarów przy ul. Kruszwickiej w Jeleniej Górze. Jest ofiara śmiertelna, a jeden mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Na miejscu jest policja. Ustalane są okoliczności zdarzenia. W akcji brało udział sześć jednostek straży pożarnej.

kwietnia 28, 2018 09:44 po południu

Do małego karambolu doszło dzisiaj na ul. Wrocławskiej w Jeleniej Górze. Nikomu nic się nie stało, ale nastrój majowego weekendowego rozluźnienia parę osób ma popsuty, no i trzeba się rozejrzeć za blacharzem...

kwietnia 27, 2018 12:36 przed południem

Kanał Młynówka w Jeleniej Górze to obraz nędzy i rozpaczy. Można w nim znaleźć wszystko... - napisał do nas pan Rafał, jeleniogórzanin. Podkreślił, że miasto powinno lepiej dbać o kanał przecinający centrum miasta. My dodajemy od siebie, że wiele zależy od mieszkańców i ich zachowań. Dlaczego ktoś taszczy stary sprzęt AGD, oponę, albo jakiś mebel i wrzuca do Młynówki, kiedy za darmo może skorzystać z usługi odbioru tego typu odpadów? Dlaczego ktoś, kto siedzi na ławeczce nad Młynówką wrzuca plastikową albo szklaną butelkę, opakowanie po ciastkach, do kanału, gdy obok stoi kosz na śmieci? Trudno to zrozumieć.

kwietnia 26, 2018 08:23 przed południem

Złodzieje są coraz bezczelniejsi. Przekonała się o tym wspólnota mieszkaniowa jednej z najbardziej reprezentacyjnych kamienic w Cieplicach. Sprawcy w krótkim czasie dwa razy ukradli miedziane rynny, a dwie inne próby były nieudane. Policja analizuje miejski monitoring i prowadzi w tej sprawie śledztwo.