stycznia 18, 2021 05:09 przed południem

Zirytowało go, że kierowcy zaparkowali swoje samochody w miejscu, które utrudniało mu przejście. Wyciągnął monetę i „dał im nauczkę” rysując karoserie samochodów. Okazało się, ze szkody, jakie w ten sposób wyrządził sięgnęły 8,5 tys. zł. Mężczyzna o sprawie już dawno zapomniał, gdy dwa tygodnie po zdarzeniu zapukała do nie go policja. Kolejny raz monitoring przyczynił się do tego, ze występek nie pozostanie bezkarny.

stycznia 16, 2021 04:58 po południu

Dolnośląscy policjanci ustalili miejsce, w którym gromadzone były bez stosownych zezwoleń różnego rodzaju odpady. Z ustaleń przeprowadzonych przez funkcjonariuszy KPP w Bolesławcu oraz funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej wynikało, że na terenie jednej z posesji w Bolesławcu składowano sporą ilość pojemników i beczek z substancjami stwarzającymi zagrożenie dla środowiska.

stycznia 15, 2021 02:36 po południu

Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 36-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia oraz mienia.

stycznia 14, 2021 08:48 przed południem

Kierowca BMW wjechał na przejściu dla pieszych na wysokości krzyża milenijnego w Jeleniej górze w mężczyznę i dziewczynkę. Wracali z sanek. Poszkodowani znaleźli się w szpitalu, a sprawca trafił do aresztu. 

stycznia 13, 2021 05:47 po południu

61-letnia kobieta zdenerwowała się, bo w pobliżu przyczepy kempingowej, w której pomieszkuje pojawiło się kilku mężczyzn, pracowników spółki wodociągowej. W obronie „swojego terytorium” oddała w powietrze strzał z broni palnej i groziła pracownikom. Wezwano policję, potem negocjatorów. Rokowania z kobietą trwały blisko sześć godzin. Wszystko dobrze się skończyło. 

stycznia 9, 2021 11:10 przed południem

Dzisiaj (9 stycznia) nad ranem nieznani sprawcy wysadzili bankomat, stojący przy sklepie Netto przy ul.Transportowej w Szklarskiej Porębie.

stycznia 5, 2021 04:44 po południu

Nie żyje jeden z lokatorów domu w Kostrzycy. Drugi walczy o życie w szpitalu. Mężczyźni są ofiarami pożaru, który wybuchł w nocy z 4 na 5 styczna.

stycznia 1, 2021 02:30 po południu

Oszuści wciąż próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób metodą „na policjanta”. Tym razem seniorka oszukać się nie dała.

grudnia 31, 2020 01:02 po południu

Policyjny pościg, blokada dróg, mobilizacja policji w powiatach lwóweckim, jeleniogórskim, złotoryjskim, bolesławieckim i lubańskim: takie działania były potrzebne po wyjątkowo bezczelnej kradzieży auta w Gryfowie Śląskim. Sprawcy nie tylko nie przejęli się licznymi świadkami ich czynu, ale także przebywającym w aucie nastolatkiem – ukradli pojazd z chłopcem w środku.

grudnia 30, 2020 06:45 po południu

Dwoje cywilów jadących autem, wyglądającym identycznie, jak policyjny radiowóz, zatrzymali funkcjonariusze z drogówki w Karpaczu. Używanie przez osoby nieuprawnione oznakowań i urządzeń wskazujących na uprzywilejowanie pojazdu jest wykroczeniem.

grudnia 29, 2020 11:26 przed południem

Oszustwa „na policjanta” nie są niestety rzadkością. W gminie Podgórzyn sprawcy posunęli się dalej – podając się za funkcjonariuszy policji dokonali rozboju.

grudnia 25, 2020 11:33 przed południem

Próbowali ukraść w sklepie w Kowarach alkohol, ale zostali zauważeni przez pracownika ochrony. Mimo to nie chcieli oddać towaru. Szarpali się z ochroniarzem, a w końcu butelką uderzyli go w głowę i uciekli. Teraz za popełnione przestępstwo dwaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

grudnia 24, 2020 04:16 przed południem

Matka agresywnego 41-latka będzie miała spokojne święta. Jej syn trafił na 3 miesiące do aresztu. Od wielu miesięcy, najczęściej pod wpływem alkoholu, znęcał się nad matką, wszczynał awantury, szarpał ją i popychał, niszczył sprzęty, a także ubliżał i poniżał pokrzywdzoną. Groził jej pozbawieniem życia lub uszkodzeniem ciała. Teraz za znęcanie się psychiczne i fizyczne odpowie przez sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

grudnia 22, 2020 02:41 po południu

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zabił ze szczególnym okrucieństwem kota. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Jeleniej Górze. Mężczyzna rzucał kotem o asfalt oraz uderzał nim w znaki drogowe, a następnie martwe zwierzę wyrzucił do stawu.
Świadkowe okrutnego zachowania mężczyzny powiadomili policję. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. - Nie znam tego człowieka, nie wiem dlaczego tak postąpił – powiedziała nam właścicielka kotki.