lutego 25, 2021 08:52 przed południem

27-letni kierowca cofając potrącił 2-letnią dziewczynkę. Dziecko zostało przewiezione do szpitala. Odniosło poważne obrażenia. Policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego wypadku.

lutego 24, 2021 04:17 przed południem

W ostatnim czasie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uszkodzili przypadkowe samochody, a potem tłumaczyli, że to wszystko przez ... dziewczyny. Wygląda na to, że kłótnie panów z partnerkami stają się znaczącym powodem uszkodzeń aut. Obydwa te przypadki łączy i to, że sprawcy zostali zatrzymani wiele miesięcy po swoich dziwacznych zachowaniach.  

lutego 23, 2021 12:13 po południu

Maile wysyłane z adresu imitującego prawdziwą domenę ZUS to kolejny sposób oszustów, aby wyciągnąć od nas pieniądze. Trzeba być czujnym. Pamiętajmy, że ZUS drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach ani żądaniach zapłaty.

lutego 15, 2021 08:12 po południu

Pomyślnie zakończyły się poszukiwania 73 – letniej mieszkanki Lubania. Wczoraj, w godzinach popołudniowych kobieta wyszła z miejsca zamieszkania i poptem już nie kontaktowała się z bliskimi. Od wczoraj trwała akcja poszukiwawcza, która dzisiaj zakończyła się sukcesem. Kobieta została odnaleziona na terenie Niemiec.

lutego 15, 2021 09:22 przed południem

Wczoraj wyszła z domu, do tej pory nie wróciła i nie zawiązała kontaktu z bliskimi 73-letnia Irena Pytel z Lubania. Policja, która opublikowała komunikat w tej sprawie, prosi o kontakt każdego, kto widział kobietę albo ma jakiekolwiek informacje o jej losie.

lutego 15, 2021 08:26 przed południem

Przed tygodniem policja zatrzymała Marcina Bustowskiego, działacza Federacji Konsumencko-Rolniczej i ZZR RP „Solidarni”. Dziś pełnomocnik mężczyzny złoży do sądu zażalenie na postępowanie funkcjonariuszy, w którym zakwestionuje zasadność zatrzymania, użycie środków przymusu, pozbawienie dostępu do pełnomocnika a także niewłaściwe traktowanie podczas zatrzymania. Czy policja nadużyła uprawnień?

lutego 14, 2021 07:03 po południu

Trzy razy udało się oszukać 29-letniej Monice B. seniorki metodą „na wnuczka”. Zanim ją zatrzymano wyłudziła 145 tys. zł. Kobieta chciała jeszcze wyłudzić w ten sam sposób 180 tys. zł

lutego 13, 2021 02:46 przed południem

O przynajmniej dziewięć włamań podejrzany jest 33-letni jeleniogórzanin. Z samochodów i pomieszczeń gospodarczych ukradł rzeczy warte ponad 10 tys. zł.

lutego 12, 2021 09:01 przed południem

Wczoraj późnym wieczorem doszło do groźnego pożaru w Kamiennej Górze przy ul. Fabrycznej 7. Płonęło mieszkanie na drugim piętrze, a potem ogień rozprzestrzenił się. Jedna osoba trafiła do szpitala, a kilkanaście trzeba było ewakuować, także z sąsiednich budynków.

lutego 8, 2021 10:37 po południu

To się nie zdarza wcale często, bo oszuści są bardzo przebiegli i pomysłowi. Tym razem policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który metodą „na policjanta” wyłudził od starszej pani pieniądze i biżuterię o łącznej wartości 36 tys. zł.

lutego 7, 2021 08:47 po południu

Policjanci z Lwówka Śląskiego wciąż poszukują zaginionego Józefa Dobosza, mieszkańca Marczowa (gmina Wleń). Mężczyzna 3 lutego wyszedł z domu i do tej pory nie wrócił. Funkcjonariusze prowadzili działania poszukiwawcze w terenie, niestety 86-latka nie odnaleziono.

lutego 7, 2021 05:09 przed południem

Były policjant z powiatu zgorzeleckiego handlował narkotykami. Przez kilka lat mężczyzna zarobił na sprzedaży zakazanych substancji dziesiątki tysięcy złotych. Przestępstwa Pawła R. zostały ujawnione przy okazji rozpracowywania zorganizowanej grupy przestępczej handlującej metamfetaminą. 

lutego 6, 2021 04:23 przed południem

Trefny tytoń o wartości ponad 900 tys. zł wwiózł do Polski 32-letni kierowca samochodu dostawczego. Został zatrzymany na autostradzie przez straż graniczna i celników. Wiadomo, że zapłaci duży mandat. Odpowie tez karnie za naruszenie przepisów celno-skarbowych. 

lutego 5, 2021 08:40 przed południem

Tyle się ostatnio mówi o niebezpieczeństwie związanym z wchodzeniem na taflę lodu na akwenach, a jednak wciąż zdarzają się nierozsądni osobnicy, którzy lekceważą zagrożenie. Już w czasie ocieplenia na oblodzone jezioro Bukówka koło Lubawki weszło kilku wędkarzy. Interweniowała policja.