stycznia 23, 2018 07:20 przed południem

W najnowszym, świątecznym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 23 stycznia 2018 m.in.:

stycznia 23, 2018 07:07 przed południem

Syn byłego kierownika Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze został zwolniony dyscyplinarnie z pracy. – To wynik trwającego w schronisku audytu – komentuje Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa gospodarki Komunalnej. Zmian personalnych jest więcej.

stycznia 22, 2018 01:45 po południu

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziewięciomiesięcznego chłopca usłyszał mieszkaniec Kamiennej Góry Santiago D. Dziecko zmarło po tym, jak dwukrotnie wypadło z rąk mężczyzny.

stycznia 22, 2018 10:00 przed południem

Piękny zapach może pozostać z Tobą przez cały dzień. Nie wierzysz? Poznaj skuteczne sposoby na zwiększenie trwałości wonnych specyfików i spraw, by nieustannie unosiła się wokół Ciebie aromatyczna chmurka.

stycznia 22, 2018 07:39 przed południem

Jakie drobne inwestycje powstaną w tym roku w Jeleniej Górze? Okaże się w najbliższych dniach. Dzisiaj (poniedziałek, 22 stycznia) rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

stycznia 21, 2018 09:19 przed południem

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się coroczny turniej w grze Counter Strike Global Offensive, organizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach. Do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 16 drużyn z całej Polski.

stycznia 21, 2018 09:02 przed południem

Nici z budowy ronda u wyjazdu z Sobieszowa w stronę Piechowic. Miasto proponuje tam inne rozwiązanie. Jeszcze nie weszło ono w życie, ale już budzi obawy u kierowców.

stycznia 20, 2018 11:09 przed południem

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj w Jeleniej Górze, przy ul. Grunwaldzkiej w okolicach Tesco. Audi Q7 na białoruskich numerach rejestracyjnych potrąciło rowerzystę. Ten trafił do szpitala, ale wkrótce wypisał się na własną prośbę.

stycznia 20, 2018 09:46 przed południem

Przechodzili nocą obok hotelu, zachciało im się pić, więc wybili szybę i zabrali kilka butelek szlachetnych, drogich trunków. Teraz trzech młodych mężczyzn z Lubawki może trafić na 10 lat do więzienia.

stycznia 20, 2018 09:24 przed południem

Janusz Płachta stracił mandat radnego Mysłakowic. Naczelny Sąd Administracyjny 17 stycznia uznał, podobnie jak przedtem WSA, że rada gminy decydując o odebraniu mandatu radnemu miała ku temu podstawy. Według kolejnych instancji sądów administracyjnych nie ma wątpliwości, że pan Janusz będąc radnym, działał na majątku gminy pomagając przy organizacji festynu. - Czekam na uzasadnienie i będę konsultował z prawnikiem, co można w tej sprawie jeszcze zrobić – mówi radny. Prawdopodobnie niewiele, bo orzeczenia NSA są ostateczne. Janusz Płachta nie wyklucza, że wystartuje w koniecznych w tej sytuacji wyborach uzupełniających, które zostaną wyznaczone najprawdopodobniej na marzec. 

stycznia 19, 2018 07:56 przed południem

Stanowczy sprzeciw i dezaprobatę wobec działań Ministra Sprawiedliwości wyrazili sędziowie Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Odnoszą się tym samym do sposobu odwołania prezesa sądu a także obarczania go odpowiedzialnością za zadania, na które nie miał wpływu.

stycznia 18, 2018 11:08 po południu

Spotkanie z biskupem Tadeuszem Pieronkiem, zorganizowane z inicjatywy jeleniogórskiego Klubu Obywatelskiego pod hasłem: „Kościół a polityka”, zgromadziło w czwartkowy wieczór, 18 stycznia w Jeleniogórskim Centrum Kultury ponad 200 osób. Chociaż oparte było na formule pytań i odpowiedzi, ksiądz biskup poprzedził je krótkim wstępem, odnosząc się do tematyki spotkania.

stycznia 18, 2018 10:30 przed południem

Będzie wiało i to mocno – tak wynika z komunikatu, który wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Przewidywane są też opady śniegu. Wszystko to może powodować zawieje i zamiecie.

stycznia 18, 2018 07:24 przed południem

Większość drzew rosnących przy ul. Drzymały w Jeleniej Górze, na odcinku między skrzyżowaniem z ulicami Świętojańską i Flisaków a wiaduktem kolejowym, zostanie wyciętych.