listopada 18, 2017 07:51 przed południem

Jeleniogórski radny przyszedł na posiedzenie komisji tylko po to, by podpisać się na liście obecności. Po chwili wyszedł. Dzięki temu nie straci części diety. – Poproszę go o wyjaśnienie – stwierdziła przewodnicząca komisji.

listopada 17, 2017 10:58 po południu

Sporo znamienitych gości w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze w piątkowe popołudnie (17 listopada), uroczyście świętowało piękny jubileusz II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida. W ciągu minionych 70 lat (1947 – 2017), cieplicką szkołę opuściło 10 tysięcy absolwentów. Teraz są oni politykami, pracownikami nauki z profesorskimi tytułami, reżyserami filmowymi i teatralnymi, nauczycielami, inżynierami, biznesmenami, oficerami służb mundurowych, dziennikarzami i cenionymi reprezentantami wielu innych zawodów. Aktualnie w 17 klasach licealnych popularnego „Norwida” uczy się prawie 500 uczniów.

listopada 17, 2017 09:42 przed południem

Na Zabobrzu, obok poczty przy ul.Różyckiego, zapadł się kawałek gruntu. Najprawdopodobniej stało się tak przez niedawne intensywne opady deszczu. Teren już został zabezpieczony.

listopada 17, 2017 08:07 przed południem

Dwaj mężczyźni włamali się na strych budynku w Bolesławcu i ukradli sprzęt do ćwiczeń. Tym razem pociąg do sportu nie okazał się cechą przysparzającą pożytku. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

listopada 17, 2017 07:48 przed południem

Romów w Kowarach jest coraz mniej, ale gmina wciąż stara się wspomagać na wszelkie sposoby tę grupę mieszkańców. W ramach rozmaitych projektów w tym roku na pomoc, integrację, wydanych zostanie ponad 250 tys. zł.

listopada 16, 2017 08:42 po południu

W jeleniogórskim szpitalu eksplodował ładunek wybuchowy. Są ranni – taki komunikat otrzymali dzisiaj (czwartek, 16 listopada) strażacy oraz pracownicy pogotowia ratunkowego. Na szczęście nie była to prawdziwa akcja, ale scenariusz ćwiczeń, które przeprowadzono w placówce.

listopada 16, 2017 02:43 po południu

Patrol policji zwrócił uwagę na rowerzystę, który przemierzał Marciszów jednośladem bez wymaganego oświetlenia. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że to nie wszystko co można mu zarzucić...

listopada 16, 2017 02:18 po południu

Drożeje węgiel na składach. Niektórzy sprzedawcy skarżą się, że nie są w stanie go w ogóle kupić, a niewielkie ilości rozchodzą się w dwa dni. - Mam nadzieję, że już więcej węgiel nie podrożeje, bo obecna cena jest już na granicy wytrzymałości dla wielu – mówi pracownik składu węgla przy ul. Łomnickiej.

listopada 16, 2017 08:31 przed południem

Przez ostatnie miesiące co rusz dochodziło na terenie tej podjeleniogórskiej wsi do włamań i kradzieży. Właśnie zatrzymano sprawcę większości tych zdarzeń.

listopada 16, 2017 08:16 przed południem

 Kilkudziesięciu lekarzy w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej wypowie klauzulę opt-out. Oznacza to, że nie zgodzą się pracować więcej niż 48 godzin tygodniowo. To kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji protestacyjnej Porozumienia Rezydentów, wspieranej przez Naczelną Izbę Lekarską i Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Czy pogorszy się dostępność do lekarzy w szpitalu, czy zagrożona jest praca poszczególnych oddziałów? - - Sprawa jest skomplikowana i o sytuacji zadecyduje wiele czynników. Ostatecznie będzie to zależało od tego, jak w poszczególnych sytuacjach zachowają się konkretni lekarze. Moje dotychczasowe doświadczenie pokazuje że są to ludzie bardzo odpowiedzialni – odpowiada Tomasz Dymyt, dyrektor WCSKJ.

listopada 15, 2017 12:00 po południu

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Wleń organizuje spotkanie poświęcone perspektywom rozwoju infrastruktury turystycznej, ochronie walorów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego na terenie wszystkich gmin położonych w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie odbędzie się w sobote, 18 listopada 2017 r., o godz. 11.00 w gmachu Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Dworcowej 10 we Wleniu.

listopada 15, 2017 08:55 przed południem

W dniu 11 listopada 2017 r. mężczyzna w godzinach popołudniowych był u swojej siostry w Bolesławcu, a następnie miał wyjechać do Niemiec, gdzie mieszka i pracuje. Od momentu ostatniego spotkania rodzina nie ma kontaktu z Januszem Frącalą. Mężczyzna nie pojawił się w pracy i miejscu zamieszkania.

listopada 15, 2017 08:46 przed południem

Choć miasto przeżywa rozkwit, jak z wielu miejscowości, tak i ze Świeradowa Zdroju młodzi wyjeżdżają, mieszkańców ubywa. Samorząd chce ten proces zatrzymać, a nawet odwrócić. Magnesem mają być nowe mieszkania komunalne. Takie świeradowskie „mieszkanie+”.

listopada 15, 2017 07:58 przed południem

Były kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Kamienicy dokonał nadużyć na ponad 200 tys. zł – wynika ze wstępnych ustaleń prokuratury. Wkrótce będzie miał postawione zarzuty. Przestępczą działalność prowadził od czasu, kiedy zatrudnił się w tej placówce, czyli od 2004 r. Kilka miesięcy temu został zwolniony dyscyplinarnie. Za zaniedbania umożliwiające okradanie gminy przez szefa biblioteki pracę straciła także księgowa.