maja 24, 2017 10:55 przed południem

W minionym roku Inspekcja Handlowa przeprowadziła 31 kontroli na stacjach paliw na terenie pięciu powiatów (dawnego województwa jeleniogórskiego). Okazało się, że olej napędowy, benzyna oraz LPG wszędzie spełniały normy. W kraju zakwestionowano 2,36 proc. próbek kontrolowanych paliw.

maja 16, 2017 07:22 przed południem

Jeleniogórskie targowisko Flora od dłuższego czasu ma się źle. Ci, którzy jeszcze prowadzą stoiska na tym placu pozostają w kiepskich nastrojach.

maja 11, 2017 09:36 po południu

Kowary, największa gmina-członek Związku Gmin Karkonoskich rozważa jego opuszczenie. Na dzisiejszej, czwartkowej, sesji rady miasta jeszcze nie doszło do głosowania w tej sprawie, ale bardzo prawdopodobne, że stanie się to 25 maja, bo wówczas , po konsultacjach, radni mają podjąć decyzję. Kowary 25 lat temu były gminą założycielską Związku. Mirosław Górecki, były burmistrz Kowar przestrzega, że wyjście ZGK będzie oznaczało podwyżki za śmieci nawet o 100 proc. Burmistrz Wiśniewska zaprzecza, przekonując, że z czasem może być nawet taniej. Stosunki między Kowarami a ZGK popsuły się po tym, jak miasto wybrało swoją spółkę nie tylko do zbiórki odpadów mieszanych, ale też selektywnych.

maja 10, 2017 03:27 po południu

W najbliższych miesiącach w lwóweckim szpitalu zarządzanym przez Powiatowe Centrum Zdrowia rozpocznie się modernizacja bloku operacyjnego i budowa nowej centralnej sterylizatorni. Inwestycja pochłonie około 8 mln zł.

maja 9, 2017 01:10 przed południem

Władze Świeradowa Zdroju odzyskały teren po byłym basenie miejskim. Przez dziewięć lat inwestor nie wywiązał się ze swojej obietnicy i nie zainwestował w tym miejscu w kompleks hotelowy z basenem, a strony prowadziły spór sądowy. - Teraz będziemy szukać nowego inwestora. Liczymy, ze w tym miejscu powstanie 25-metrowy basen. Takiego w mieście jeszcze nie ma – mów Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa Zdroju.

maja 4, 2017 03:32 po południu

- Bezpłatna komunikacja miejska okazała się świetnym pomysłem. Korzysta z niej coraz więcej mieszkańców i turystów. Myślimy o nowym połączeniu z Wolimierzem – ocenia Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa Zdroju. Pierwszy bus komunikacji ruszył niespełna rok temu. Teraz planowany jest zakup kolejnych trzech i to większych wozów.

maja 3, 2017 04:51 po południu

- Przyjechałem na majówkę w Karkonosze. Pogoda była słaba, trochę zwiedzaliśmy, łaziliśmy po kurortach, byliśmy na wodospadach i Chojniku. Największe jednak wrażenie zrobiła na nas wizyta w Czechach i to w sklepie – mówi pan Janek, turysta z Zielonej Góry, który zadzwonił do nas.

kwietnia 29, 2017 09:04 przed południem

Wkrótce w gminie Świerzawa kolejne wsie, grupy mieszkańców, zostaną podłączeni do kanalizacji. W ramach ZIT AJ za ponad 8 mln zł skanalizowana zostanie część Starej Kraśnicy oraz przeżywający w ostatnich latach dynamiczny rozwój Dobków. Równolegle planowana jest kanalizacja Sokołowca i Rząśnika. W tym przypadku gmina Świerzawa zabiega o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Chodzi o kwotę przekraczającą 4 mln zł. 

kwietnia 26, 2017 02:21 po południu

NSZZ Solidarność zapowiada na 2 maja strajk w sklepach dużych sieci. Wiadomo, że do protestu przystąpią pracownicy sieci Tesco, Biedronka, Castorama i Carrefour. Jak twierdzi Franciszek Kopeć, przewodniczący NSZZ Solidarność Region Jelenia Góra, nie jest powiedziane, że we wszystkich placówkach tych sieci będzie prowadzona akcja protestacyjna. - To już zależy od pracowników – mówi.

kwietnia 26, 2017 08:35 przed południem

- Z paneli solarnych mamy spore oszczędności. Gdy jest chociaż trochę słoneczny dzień, energia tak pozyskana pozwala na ogrzanie wody czy dogrzanie budynku – mówi Józef Kołcz, burmistrz Świerzawy. 

kwietnia 21, 2017 09:05 przed południem

To jeden z najoryginalniejszych obiektów w okolicy. Jest wyeksponowany, bo stoi tuż przy drodze. Wielu turystów jadących przez Sosnówkę zadaje sobie pytanie, co to jest? Niektórzy „zwiedzają” dziwną budowlę. Za kilka lat będą mogli w obiekcie zamieszkać. Nowy właściciel planuje urządzenie tutaj hotelu.

kwietnia 18, 2017 02:20 po południu

Niedawno, 1 kwietnia 2017, weszła w życie nowa ustawa o grach hazardowych. Salonów gier będzie mniej i będą pod pełną kontrolą państwa. - Właśnie trwa akcja Krajowej Administracji Skarbowej, która kontroluje, czy właściciele stosują się do ustawy i zamykają takie lokale – zapewnia Krzysztof Mróz, senator Prawa i Sprawiedliwości, członek senackiej komisji budżetu. 

marca 28, 2017 08:38 po południu

W „Morskim oku” w Karpaczu Górnym spotkali się mieszkańcy i przedsiębiorcy obawiający się ekspansji kolejnych apartamentowców. Głównym tematem była planowana budowa kilkudziesięciu domków z apartamentami przy atrakcyjnej widokowo i zacisznej dotąd ul. Partyzantów. Nie obeszło się bez dyskusji na temat generalnej polityki miasta w zakresie inwestycji. Temat będzie omawiany na jutrzejszej, środowej,  sesji RM Karpacza. Będzie gorąco.

marca 28, 2017 07:29 przed południem

Dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych w Bogatyni i w Jeleniej Górze. - Problemy, o których tutaj była mowa powtarzają się także w innych regionach – podsumował. Obiecał, że każdy sygnał, dokument z tych spotkań zostanie przeanalizowany, a część z nich będzie podstawą do podjęcia interwencji w odpowiednich ministerstwach.