lipca 28, 2017 10:42 przed południem

Karpacz jest najbardziej przedsiębiorczą gminą w Polsce – wynika z rankingu JST Zrównoważonego Rozwoju Politechniki Warszawskiej.

lipca 28, 2017 08:08 przed południem

SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSW w Jeleniej Górze Cieplicach znowu nie ma dyrektora. Po niespełna roku urzędowania ze stanowiska odwołany został Paweł Osuch. Posada dyrektora w szpitalu podlegającym MSWiA, po odejściu kierującej firmą blisko 8 lat Elżbiety Zakrzewskiej, stała się jednym z najgorętszych stołków w publicznych instytucjach w mieście.  

lipca 27, 2017 03:11 po południu

Kilkadziesiąt owiec pojawiło się na łąkach pod Chojnikiem, na terenie należącym do Karkonoskiego Parku Narodowego. „Żywe kosiarki” zagoszczą na chronionych terenach na dłużej.

lipca 26, 2017 08:49 przed południem

Zapisują się, długo czekają na wizytę, a potem nie zgłaszają się, nawet nie informując, żeby ośrodki zdrowia mogły w to miejsce przyjąć innego oczekującego pacjenta. Gdyby nie takie zachowania, wszyscy krócej czekalibyśmy na wizyty do lekarzy specjalistów przyjmujących w ramach NFZ.  

lipca 23, 2017 10:04 przed południem

Nie maleje niepokój wśród rodziców dzieci niepełnosprawnych. Od początku lipca w Jeleniej Górze nie ma przychodni stomatologicznej, która przyjmowałaby takich pacjentów. W razie potrzeby muszą szukać pomocy we Wrocławiu lub Wołowie. Joanna Mierzwińska, rzeczniczka prasowa NFZ, zapowiada, że dodatkowy konkurs na takie usługi zostanie rozstrzygnięty 16 sierpnia. Pewności, że kontrakt podpisze placówka z Jeleniej Góry mieć jednak nie można. To po prostu kwestia spełnienia odpowiednich kryteriów.

lipca 20, 2017 11:37 przed południem

Czym się może skończyć wprowadzenie nowej ustawy Prawo wodne? Czy mieszkańcy odczują zmiany we własnych kieszeniach? Ostateczny kształt ustawy nie jest jeszcze przesądzony, ale eksperci i przedstawiciele branży przewidują z tego co już wiadomo, że za wodę i odprowadzanie ścieków zapłacimy drożej. Nowe  Prawo wodne ma wejść w życie od 2018 r. 

lipca 20, 2017 07:52 przed południem

- Jest kłopot z parkowaniem, starsi ludzie z trudem pokonują wysokie krawężniki i nierówną nawierzchnię, a remont przeciąga się w nieskończoność – mówi pan Paweł, który zadzwonił do nas z ul. Kolberga na jeleniogórskim Zabobrzu. Wykonawca przyznaje, że były pewne kłopoty, ale uspokaja, że w przyszłym tygodniu prace przyspieszą i robota będzie ukończona w terminie.

lipca 19, 2017 07:52 przed południem

Wojewoda Dolnośląski przekazał promesy na zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych wydane przez MSWiA. To kolejna transza, z której tym razem skorzysta 25 samorządów z Dolnego Śląska, w tym kilka z naszego regionu.

lipca 17, 2017 10:05 po południu

Takie inwestycje w dzisiejszych czasach to rzadkość, a jednak za kilkanaście miesięcy dzieci z Podgórzyna pójdą do nowej szkoły. Dzisiaj wmurowano akt erekcyjny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Orła Białego.

czerwca 11, 2017 07:06 po południu

Trwa sezon wycieczek szkolnych, a za chwilę wystartują grupowe wyjazdy wakacyjne. O tym, że warto przed wyjazdem poprosić policjantów drogówki o sprawdzenie autokarów dowodzą dwa przypadki z naszego regionu. W jednym z nich kierowca autokaru próbował przekupić policjantów. 

czerwca 11, 2017 12:14 przed południem

Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało poprawę w służbie zdrowia. Na razie tych obietnic spełnić się nie udało. Wciąż kolejki do lekarzy specjalistów i na wiele rodzajów zabiegów są bardzo długie. Czy zapowiadana reforma coś zmieni? Specjaliści wątpią. Brakuje lekarzy oraz pieniędzy. Aby sytuację poprawić, trzeba rozpocząć zmiany, które przyniosą efekty dopiero po kilku latach. Zobaczmy, ile pacjenci musieli czekać na wizytę do najbardziej poszukiwanych lekarzy specjalistów oraz na wybrane zabiegi.

czerwca 7, 2017 02:52 po południu

Cena pierwszych świeżych owoców wciąż szokuje. Wielu ekspertów od sadownictwa zapowiada, że to początek strasznej drożyzny w warzywniakach w tym roku. - Nie będzie tak źle – uspokaja pani Emilia, która sprzedaje na jeleniogórskim targowisku truskawki z własnej plantacji. 

czerwca 6, 2017 08:12 przed południem

W lipcu otwarty zostanie Blue Mountain Resort przy ul. 1 Maja w Szklarskiej Porębie. W aparthotelu będzie około dwóch tysięcy miejsc noclegowych. Olbrzymiego obiektu obawiają się właściciele hoteli i pensjonatów w mieście. Tak duży gracz będzie wpływał znacząco na miejscowy rynek. Tymczasem radni pytają, jakie podatki od nieruchomości będą płacić właściciele poszczególnych apartamentów. 

czerwca 2, 2017 03:21 po południu

Pani Lucyna ze Szklarskiej Poręby była przerażona skalą wycinki drzew na prywatnej działce przy ul.Kilińskiego. Wydawało się jej, że podobna akcja nie może być legalna, zwłaszcza na terenie objętym ochroną konserwatorską. Niestety, myliła się...