marca 30, 2018 08:06 przed południem

– Mamy takiego kandydata. W odpowiednim czasie, po świętach, to ogłosimy – odpowiedział marszałek dolnośląski Cezary Przybylski, na pytanie o to, kto będzie kandydatem na prezydenta Jeleniej Góry z ramienia Dolnośląskiego Ruchy Samorządowego.

marca 26, 2018 10:09 po południu

Taki wniosek można było wyciągnąć z większości stwierdzeń posła na Sejm RP z ramienia Platformy Obywatelskiej, byłego ministra obrony narodowej, Tomasza Siemoniaka, który spotkał się z jeleniogórzanami w poniedziałek, 26 marca, w Zdrojowym Teatrze Animacji. Spotkanie zorganizował jeleniogórski Klub Obywatelski, a prowadził je, zastępując przebywającą w Sejmie Zofię Czernow, prezydent Marcin Zawiła.

marca 25, 2018 10:08 po południu

Kto stanie do wyścigu w jesiennych wyborach na burmistrza Kowar?Najważniejsi gracze tutejszej sceny samorządowej niczego nie wykluczają, choć wyraźnej deklaracji nikt z nich jeszcze nie złożył. 

marca 19, 2018 11:13 przed południem

– W nadchodzących wyborach nie będę ubiegał się o reelekcję – zapowiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Wstępnie namaścił już swojego potencjalnego następcę i dodał, że nie wycofuje się całkowicie z polityki.

marca 9, 2018 08:40 przed południem

Prezydent Andrzej Duda wybiera się na spotkanie z mieszkańcami naszego regionu. Odbędzie się ono już w najbliższy poniedziałek (12 marca) w Kamiennej Górze.

marca 8, 2018 12:20 po południu

Leszek Supierz nie jest już członkiem zarządu Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Został odwołany, ale nadal będzie pracował w tej firmie.

stycznia 26, 2018 08:30 przed południem

– Popełniliśmy wiele błędów, ale dwa były najważniejsze. Pierwszy to kandydatura Magdaleny Ogórek na prezydenta. Drugi – ośmioprocentowy próg wyborczy – bił się w pierś Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej podczas spotkania z mieszkańcami Jeleniej Góry. Przedstawił też plan powrotu jego partii do parlamentu.

stycznia 20, 2018 10:24 przed południem

Janusz Płachta stracił mandat radnego Mysłakowic. Naczelny Sąd Administracyjny 17 stycznia uznał, podobnie jak przedtem WSA, że rada gminy decydując o odebraniu mandatu radnemu miała ku temu podstawy. Według kolejnych instancji sądów administracyjnych nie ma wątpliwości, że pan Janusz będąc radnym, działał na majątku gminy pomagając przy organizacji festynu. - Czekam na uzasadnienie i będę konsultował z prawnikiem, co można w tej sprawie jeszcze zrobić – mówi radny. Prawdopodobnie niewiele, bo orzeczenia NSA są ostateczne. Janusz Płachta nie wyklucza, że wystartuje w koniecznych w tej sytuacji wyborach uzupełniających, które zostaną wyznaczone najprawdopodobniej na marzec. 

grudnia 17, 2017 11:51 przed południem

Który z jeleniogórskich samorządowców zarobił w 2016 r. najwięcej? Poniżej prezentujemy ranking 10 radnych i prezydentów z Jeleniej Góry w kolejności według uzyskanych dochodów (na podstawie złożonych oświadczeń majątkowych).

grudnia 14, 2017 11:36 po południu

Dzisiaj w Jeleniej Górze, tak jak w wielu innych miastach w kraju, Komitet Obrony Demokracji zorganizował kolejny protest pod hasłem „Obudź się Polsko!”. W świątecznych dekoracjach na głównym placu w mieście wyraz swojemu niezadowoleniu z rządów Prawa i Sprawiedliwości dało ponad dwieście osób. - Trójpodział władzy oparty na Kaczyńskim, Dudzie i Ziobrze nam nie odpowiada! - brzmiało jedno z haseł.

grudnia 14, 2017 09:32 przed południem

W oparciu o opinie Instytutu Pamięci Narodowej wojewoda dolnośląski wydał 19 zarządzeń zastępczych, na mocy których zostaną zmienione nazwy ulic w dolnośląskich miastach, także w naszym regionie. - Oczywiście dostosujemy się do tej decyzji, ale mam nadzieję, że ten kto wydał zarządzenie, pokryje też koszty operacji – mówi Bożena Wiśniewska, burmistrz Kowar

grudnia 12, 2017 02:30 po południu

Jeleniogórski Komitet Obrony Demokracji zaprasza na kolejna demonstrację w proteście przeciwko dewastacji Polski, niszczeniu demokracji, deptania konstytucji, wprowadzania dyktatury. Tym razem protest zaplanowano na Placu Ratuszowym. 

grudnia 11, 2017 06:55 po południu

Urodzony w Jeleniej Górze Paweł Borys jest wymieniany wśród kandydatów na ministra finansów w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego. Jest synem znanych ekonomistów - prof. Grażyny Borys i prof. Tadeusza Borysa.
 

listopada 29, 2017 11:05 przed południem

W ostatnich dniach odbyły się wybory do władz Komitetu PiS nr 1 w Jeleniej Górze. Szefem został ponownie Ireneusz Łojek, jeleniogórski radny, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.