czerwca 13, 2018 07:39 przed południem

Zdzisław Jędrzejek, radny, działacz PSL z czterdziestoletnim stażem, został zawieszony w prawach członka partii - za publiczną ocenę sytuacji w piechowickiej strukturze „zielonych”. - Chodzi nam o dyscyplinę. Kolega wciąż jest członkiem naszej partii, ale nie może się w taki sposób wypowiadać – mówi Marek Lubieniec, prezes koła miejskiego PSL w Piechowicach, którego legalność podważa część środowiska. W tle są przedwyborcze rozgrywki, a ściślej rzecz biorąc, wyłonienie kandydata PSL na burmistrza miasta. Przesądzone jest, że nie będzie nim już Witold Rudolf, który wygrał dwie kolejne batalie wyborcze o fotel burmistrza w Piechowicach.   

czerwca 7, 2018 03:36 po południu

Wiceminister edukacji Marzena Machałek organizuje spotkanie z posłem Jarosławem Krajewskim, który jest członkiem komisji śledczej ds. Amber Gold.

maja 26, 2018 11:06 przed południem

Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby nie uzyskał absolutorium na wczorajszej sesji rady miasta. Za udzieleniem absolutorium głosowało siedmiu radnych, sześciu sie wstrzymalo, przy dwóch nieobecnych. Tym samym burmistrz nie uzyskał poparcia bezwzględnej większości w 15-osobowej radzie - To było głosowanie polityczne. Zdaje się, że zaczyna się kampania wyborcza – ocenił Krzysztof Jahn, przewodniczący RM w Szklarskiej Porębie. 

maja 9, 2018 03:19 po południu

Jeszcze do godziny 19 potrwa protest Związku Zawodowego Rolników Rzeczpospolitej Solidarni zorganizowany na DK nr 3 na odcinku od parkingu przy Kamieńczyku do stacji paliw w Jakuszycach. W proteście bierze udział dziewięć ciężkich ciągników i kilkanaście osób. Drugie tyle policjantów pilnuje porządku na drodze. Akcja jest mało dokuczliwa dla kierowców. 

kwietnia 25, 2018 07:32 przed południem

Ciekawie zapowiada się rozgrywka wyborcza w Karpaczu. Kurort od kilkunastu lat przeżywa rozkwit, plasuje się w czubie wszelkich krajowych rankingów gospodarności, rozwoju itp. Tymczasem do ojcostwa tego sukcesu przyznaje się wielu... Do startu przygotowuje się obecny burmistrz, kandydowania nie wyklucza też poprzedni.

kwietnia 14, 2018 07:02 przed południem

Katarzyna Lubnauer przyjedzie w przyszłym tygodniu do Jeleniej Góry. W programie jest m.in. otwarte spotkanie z mieszkańcami.

marca 30, 2018 08:06 przed południem

– Mamy takiego kandydata. W odpowiednim czasie, po świętach, to ogłosimy – odpowiedział marszałek dolnośląski Cezary Przybylski, na pytanie o to, kto będzie kandydatem na prezydenta Jeleniej Góry z ramienia Dolnośląskiego Ruchy Samorządowego.

marca 26, 2018 10:09 po południu

Taki wniosek można było wyciągnąć z większości stwierdzeń posła na Sejm RP z ramienia Platformy Obywatelskiej, byłego ministra obrony narodowej, Tomasza Siemoniaka, który spotkał się z jeleniogórzanami w poniedziałek, 26 marca, w Zdrojowym Teatrze Animacji. Spotkanie zorganizował jeleniogórski Klub Obywatelski, a prowadził je, zastępując przebywającą w Sejmie Zofię Czernow, prezydent Marcin Zawiła.

marca 25, 2018 10:08 po południu

Kto stanie do wyścigu w jesiennych wyborach na burmistrza Kowar?Najważniejsi gracze tutejszej sceny samorządowej niczego nie wykluczają, choć wyraźnej deklaracji nikt z nich jeszcze nie złożył. 

marca 19, 2018 11:13 przed południem

– W nadchodzących wyborach nie będę ubiegał się o reelekcję – zapowiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Wstępnie namaścił już swojego potencjalnego następcę i dodał, że nie wycofuje się całkowicie z polityki.

marca 9, 2018 08:40 przed południem

Prezydent Andrzej Duda wybiera się na spotkanie z mieszkańcami naszego regionu. Odbędzie się ono już w najbliższy poniedziałek (12 marca) w Kamiennej Górze.

marca 8, 2018 12:20 po południu

Leszek Supierz nie jest już członkiem zarządu Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Został odwołany, ale nadal będzie pracował w tej firmie.

stycznia 26, 2018 08:30 przed południem

– Popełniliśmy wiele błędów, ale dwa były najważniejsze. Pierwszy to kandydatura Magdaleny Ogórek na prezydenta. Drugi – ośmioprocentowy próg wyborczy – bił się w pierś Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej podczas spotkania z mieszkańcami Jeleniej Góry. Przedstawił też plan powrotu jego partii do parlamentu.

stycznia 20, 2018 10:24 przed południem

Janusz Płachta stracił mandat radnego Mysłakowic. Naczelny Sąd Administracyjny 17 stycznia uznał, podobnie jak przedtem WSA, że rada gminy decydując o odebraniu mandatu radnemu miała ku temu podstawy. Według kolejnych instancji sądów administracyjnych nie ma wątpliwości, że pan Janusz będąc radnym, działał na majątku gminy pomagając przy organizacji festynu. - Czekam na uzasadnienie i będę konsultował z prawnikiem, co można w tej sprawie jeszcze zrobić – mówi radny. Prawdopodobnie niewiele, bo orzeczenia NSA są ostateczne. Janusz Płachta nie wyklucza, że wystartuje w koniecznych w tej sytuacji wyborach uzupełniających, które zostaną wyznaczone najprawdopodobniej na marzec.