grudnia 17, 2017 10:51 przed południem

Który z jeleniogórskich samorządowców zarobił w 2016 r. najwięcej? Poniżej prezentujemy ranking 10 radnych i prezydentów z Jeleniej Góry w kolejności według uzyskanych dochodów (na podstawie złożonych oświadczeń majątkowych).

grudnia 14, 2017 10:36 po południu

Dzisiaj w Jeleniej Górze, tak jak w wielu innych miastach w kraju, Komitet Obrony Demokracji zorganizował kolejny protest pod hasłem „Obudź się Polsko!”. W świątecznych dekoracjach na głównym placu w mieście wyraz swojemu niezadowoleniu z rządów Prawa i Sprawiedliwości dało ponad dwieście osób. - Trójpodział władzy oparty na Kaczyńskim, Dudzie i Ziobrze nam nie odpowiada! - brzmiało jedno z haseł.

grudnia 14, 2017 08:32 przed południem

W oparciu o opinie Instytutu Pamięci Narodowej wojewoda dolnośląski wydał 19 zarządzeń zastępczych, na mocy których zostaną zmienione nazwy ulic w dolnośląskich miastach, także w naszym regionie. - Oczywiście dostosujemy się do tej decyzji, ale mam nadzieję, że ten kto wydał zarządzenie, pokryje też koszty operacji – mówi Bożena Wiśniewska, burmistrz Kowar

grudnia 12, 2017 01:30 po południu

Jeleniogórski Komitet Obrony Demokracji zaprasza na kolejna demonstrację w proteście przeciwko dewastacji Polski, niszczeniu demokracji, deptania konstytucji, wprowadzania dyktatury. Tym razem protest zaplanowano na Placu Ratuszowym. 

grudnia 11, 2017 05:55 po południu

Urodzony w Jeleniej Górze Paweł Borys jest wymieniany wśród kandydatów na ministra finansów w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego. Jest synem znanych ekonomistów - prof. Grażyny Borys i prof. Tadeusza Borysa.
 

listopada 29, 2017 10:05 przed południem

W ostatnich dniach odbyły się wybory do władz Komitetu PiS nr 1 w Jeleniej Górze. Szefem został ponownie Ireneusz Łojek, jeleniogórski radny, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

listopada 25, 2017 07:12 przed południem

Nie będzie remontu starostwa i budowy centrum zarządzania kryzysowego, dopóki starosta Anna Konieczyńska nie zrezygnuje z funkcji – takie, choć nie wprost, ultimatum postawili radni powiatu jeleniogórskiego, po czym... odrzucili uchwałę umożliwiającą realizację tej ważnej inwestycji.

– Przedkładacie sprawy polityczne ponad dobro naszego powiatu, to zaczyna być niebezpieczne – grzmieli radni popierający obecną starostę.

listopada 24, 2017 02:49 po południu

Wobec forsowania przez większość rządzącą kolejnych ustaw godzących w Konstytucję, woli przejęcia pełnej kontroli nad sądami oraz poddania partyjnej kontroli procesu wyborczego, opozycja parlamentarna i pozaparlamentarna wzywa do protestów. Taki protest odbędzie się dziś także w Jeleniej Górze.

października 19, 2017 12:54 przed południem

Radość z możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę, na co pozwoliła przegłosowana przez obecnie rządzących ustawa, może szybko prysnąć. Zwłaszcza zawiedzione mogą być panie. Ich emerytury są średnio niższe aż o 1300 zł niż świadczenia pobierane przez panów. 

października 6, 2017 08:01 po południu

Niemal całą salę widowiskową JCK wypełnili uczestnicy spotkania emerytów służb mundurowych. Wielu z nich właśnie straciło dużą część uposażenia w związku z wejściem w życie tzw. ustawy dezubekizacyjnej. - Nie jesteśmy oprawcami, a ustawa z grudnia 2016 r jest oparta na odpowiedzialności zbiorowej. Ostatni raz taki mechanizm na podobną skalę został zastosowany w hitlerowskich Niemczech – można było usłyszeć w czasie spotkania. Wobec tłumu sprzeciwiającego się rządom PiS stanął senator tej partii, Krzysztof Mróz. Powiedział jednak tylko kilka zdań, a z sali padły okrzyki, że kłamie i obraża. Po kilku próbach wypowiedzi opuścił spotkanie. 

października 2, 2017 09:12 po południu

Grzegorz Schetyna spotkał się dzisiaj z mieszkańcami, sympatykami obecnej opozycji, samorządowcami w sali jeleniogórskiego kina Grand w ramach Klubu Obywatelskiego. Usłyszeliśmy znane od dawna diagnozy. Zebrani informowali przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, że brak jasnego programu zmniejsza szanse na odebranie PiS władzy. Grzegorz Schetyna wobec rosnącego poparcia dla rządzącej partii pozostaje optymistą – przypomniał, że Platforma Obywatelska w swoim czasie miała w sondażach ponad 60 proc....

października 2, 2017 09:28 przed południem

Na zaproszenie senatora Krzysztofa Mroza do Jeleniej Góry przyjedzie posłanka Joanna Lichocka.

września 27, 2017 07:29 przed południem

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna będzie gościem kolejnego spotkania z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego w Jeleniej Górze.

września 8, 2017 11:59 przed południem

Agnieszka Grzęda, działaczka KOD oraz Ogólnopolskiego Strajku Kobiet stawiła się w charakterze podejrzanej w piątek o 9.00 w jeleniogórskiej Prokuraturze Okręgowej. Towarzyszyła jej adwokat Ilona Grabas. Po godzinie panie opuściły gmach. Chodzi o zajście podczas demnonstracji w grudniu 2016 r. podczas wizyty Anny Zalewskiej, minister edukacji.