września 6, 2017 07:10 przed południem

Dlaczego Platforma Obywatelska przegrała poprzednie wybory parlamentarne, jak przygotowuje się do następnych, dlaczego nie ma charyzmatycznego lidera, który porwałby młodzież – na te i wiele innych pytań odpowiadała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podczas spotkania w Jeleniej Górze.

lipca 28, 2017 08:08 przed południem

SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSW w Jeleniej Górze Cieplicach znowu nie ma dyrektora. Po niespełna roku urzędowania ze stanowiska odwołany został Paweł Osuch. Posada dyrektora w szpitalu podlegającym MSWiA, po odejściu kierującej firmą blisko 8 lat Elżbiety Zakrzewskiej, stała się jednym z najgorętszych stołków w publicznych instytucjach w mieście.  

lipca 25, 2017 10:57 po południu

Dzisiejsza, wtorkowa, demonstracja zorganizowana pod jeleniogórskim sądem była zdecydowanie mniej liczna. Jeszcze wczoraj przyszło ponad 300 osób demonstrować przywiązanie do Konstytucji i cieszyć się z efektów społecznego nacisku. Po prezydenckim wecie ustało 2/3 powodów, dla których ludzie gromadzili się na manifestacjach. Do tego ustawa o sądach powszechnych, najwyraźniej żeby uciąć wszelkie wątpliwości została podpisana dzisiaj.

lipca 25, 2017 08:09 przed południem

Protesty w sprawie ustaw sądowych są nieuzasadnione. Dziwię się, że w demonstracje pod jeleniogórskim sądem tak bardzo zaangażował się Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. Lepiej byłoby trzymać dystans, jeśli się chce być prezydentem wszystkich jeleniogórzan – mówi senator Krzysztof Mróz.

lipca 24, 2017 12:17 przed południem

 

Marszałek Bogdan Borusewicz wspierał dziś demonstrantów przed jeleniogórskim sądem na kolejnej zorganizowanej przez KOD manifestacji. Około 350 osób wyrażało ponownie swój sprzeciw wobec łamania Konstytucji i apelowało do prezydenta, aby zawetował ustawy zmieniające ustrój sądów, w tym Sądu Najwyższego.

lipca 23, 2017 12:08 przed południem

Kolejny wieczór - w imię sprzeciwu wobec łamania Konstytucji i przepychania zmieniających ustrój państwa projektów ustaw - spędziło pod jeleniogórskim sądem około pół tysiąca demonstrantów. To najliczniejsza z manifestacji organizowanych w ostatnich dniach w mieście. Było też zdecydowanie więcej młodych ludzi. Protestujących wsparł Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. W trakcie manifestacji doszło do drobnego incydentu. 

lipca 22, 2017 01:20 przed południem

Jeleniogórzanie po raz kolejny przyszli pod gmach sądu, aby zademonstrować swój sprzeciw wobec zamiarów rządzącej większości, która chce uzależnić sądy, w tym Sąd Najwyższy, od władzy politycznej. Pokazali, że są razem i że są silni. Protestujących było co najmniej tylu, co na demonstracji dzień wcześniej. W wiecowej atmosferze, wśród wznoszonych haseł, odśpiewanych pieśni, padło wiele krzepiących, mądrych słów. Ponure diagnozy mieszały się ze słowami otuchy. 

lipca 21, 2017 12:30 przed południem

Dzisiaj (w czwartek) o godz. 20.00 jeleniogórzanie po raz kolejny zaprotestowali przeciwko zamachowi na niezależność sądów, jaki właśnie dokonuje się w parlamencie, w którym większość ma Prawo i Sprawiedliwość. Dzisiejsza demonstracja zorganizowana przez jeleniogórski KOD zgromadziła wyjątkowo dużo protestujących – było ich 300-400. Nic dziwnego - wydarzenia, które obserwujemy przy ul.Wiejskiej w Warszawie budzą grozę. Wiec trwał ponad godzinę – były przemówienia, wznoszono hasła, odśpiewano hymn oraz m.in. „Mury” Kaczmarskiego, „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni.

lipca 19, 2017 11:03 po południu

Około 200 osób przyszło o 21.00 pod jeleniogórski sąd dać wyraz niezgodzie na to, co dzieje się w parlamencie. Inicjatorem demonstracji była Platforma Obywatelska. Do ekspresowego, niszczącego ustrój państwa procedowania pakietu trzech projektów „sądowych” ustaw, z tą najważniejszą o Sądzie Najwyższym, wczoraj doszedł jeszcze argument zachowania Jarosława Kaczyńskiego. To oczywiście rzecz mniejszej wagi, ze sfery psychologicznej i kulturowej, choć bez precedensu w polskim parlamencie. Lider PiS złamał regulamin sejmu, wdzierając się na mównicę, buchnął jadem i nienawiścią, używając słów obraźliwych i niedorzecznych. Spór się zaostrza, większość parlamentarna nie daje szans na dyskusję, łamie wszelkie reguły gry. 

lipca 7, 2017 09:57 przed południem

Pięć autokarów chętnych z regionu jeleniogórskiego wysłało Prawo i Sprawiedliwość na wczorajsze spotkanie z Donaldem Trumpem na Placu Krasińskich w Warszawie. Grupa, której patronował senator Krzysztof Mróz, a którą opiekował się radny Ireneusz Łojek, dodatkowo zwiedziła budynki parlamentarne. Potem wszyscy uczestniczyli w pikniku wojskowym obok stadionu narodowego.

lipca 6, 2017 07:21 przed południem

Wkrótce w jeleniogórskiej radzie miejskiej powstanie nowy klub – zapowiedział Leszek Wrotniewski, były przewodniczący tej rady. Podobnie ma być także w powiecie jeleniogórskim. Dolnośląski Ruch Samorządowy chce też wystawić mocnego kandydata na prezydenta stolicy Karkonoszy. Czy nowa siła zaistnieje na mapie samorządowej?

lipca 3, 2017 10:27 przed południem

Skokiem na samorządy, kagańcem nazywają politycy i samorządowcy proponowane przez Sejm zmiany w Ustawie o regionalnych izbach obrachunkowych. – Premier będzie mógł w trybie natychmiastowym odwołać wójta czy burmistrza – alarmują.

czerwca 11, 2017 12:14 przed południem

Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało poprawę w służbie zdrowia. Na razie tych obietnic spełnić się nie udało. Wciąż kolejki do lekarzy specjalistów i na wiele rodzajów zabiegów są bardzo długie. Czy zapowiadana reforma coś zmieni? Specjaliści wątpią. Brakuje lekarzy oraz pieniędzy. Aby sytuację poprawić, trzeba rozpocząć zmiany, które przyniosą efekty dopiero po kilku latach. Zobaczmy, ile pacjenci musieli czekać na wizytę do najbardziej poszukiwanych lekarzy specjalistów oraz na wybrane zabiegi.

czerwca 1, 2017 06:50 przed południem

– Działania obecnego rządu to centralizacja państwa. Prezydent Andrzej Duda powinien odpowiedzieć przed Trybunałem Stanu – tak mówił podczas środowej (31 maja) wizyty w Jeleniej Górze Borys Budka – prawnik, ekonomista, były minister sprawiedliwości, obecnie wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.