listopada 27, 2017 02:57 po południu

Józef Sarzyński złożył rezygnację z członkostwa w klubie radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Ma wstąpić do klubu radnych Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego, który dopiero powstaje.

listopada 23, 2017 09:00 po południu

Połączenie Muzeum „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jagniątkowie z cieplickim Muzeum Przyrodniczym a także Miejskiego Domu Kultury „Muflon” z Przystanią Twórczą – takie propozycje przedstawił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Co na to radni?

listopada 23, 2017 07:41 przed południem

Szkoła Podstawowa im. Caspara Davida Friedricha w Kopańcu ma nową halę sportową. Powstała w niespełna trzy miesiące. Nie jest to murowany budynek, a konstrukcja namiotowa. To jedyny taki obiekt w regionie. - Na halę sportową czekaliśmy kilkadziesiąt lat – słyszymy w szkole. 

listopada 17, 2017 07:48 przed południem

Romów w Kowarach jest coraz mniej, ale gmina wciąż stara się wspomagać na wszelkie sposoby tę grupę mieszkańców. W ramach rozmaitych projektów w tym roku na pomoc, integrację, wydanych zostanie ponad 250 tys. zł.

listopada 15, 2017 12:00 po południu

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Wleń organizuje spotkanie poświęcone perspektywom rozwoju infrastruktury turystycznej, ochronie walorów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego na terenie wszystkich gmin położonych w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie odbędzie się w sobote, 18 listopada 2017 r., o godz. 11.00 w gmachu Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Dworcowej 10 we Wleniu.

listopada 15, 2017 08:46 przed południem

Choć miasto przeżywa rozkwit, jak z wielu miejscowości, tak i ze Świeradowa Zdroju młodzi wyjeżdżają, mieszkańców ubywa. Samorząd chce ten proces zatrzymać, a nawet odwrócić. Magnesem mają być nowe mieszkania komunalne. Takie świeradowskie „mieszkanie+”.

listopada 15, 2017 07:58 przed południem

Były kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Kamienicy dokonał nadużyć na ponad 200 tys. zł – wynika ze wstępnych ustaleń prokuratury. Wkrótce będzie miał postawione zarzuty. Przestępczą działalność prowadził od czasu, kiedy zatrudnił się w tej placówce, czyli od 2004 r. Kilka miesięcy temu został zwolniony dyscyplinarnie. Za zaniedbania umożliwiające okradanie gminy przez szefa biblioteki pracę straciła także księgowa.

listopada 14, 2017 07:26 przed południem

- Często wracam późnym popołudniem z pracy i widzę, że duże fragmenty miasta toną w ciemnościach. Tak bywa na ul. Wolności, albo między Cieplicami a Sobieszowem. To wpływa na bezpieczeństwo, coś z tym trzeba zrobić – powiedział nam pan Janusz, mieszkaniec Jeleniej Góry.

listopada 5, 2017 02:41 po południu

Dużym zainteresowaniem cieszył się Festyn Kolei Dolnośląskich, który odbył się w dzisiejsze południe na jeleniogórskim dworcu kolejowym. Skutek był taki, że w prezentowanym pociągu IMPULS 45WE był tłok. Darmowa przejażdżka nowym nabytkiem dolnośląskiego przewoźnika ściągnęła przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi. Faktem jest, że podróże koleją cieszą się coraz większą popularnością.  

października 23, 2017 08:02 przed południem

To jakaś słupkomania! Zobaczcie ile słupków nastawiali w Cieplicach pod Koroną. Chyba ktoś przesadził – z taką uwagą zadzwonił do nas czytelnik. Rzeczywiście słupków w tym miejscu jest sporo, ale jak wyjaśnia dyrektor MZDiM w Jeleniej Górze, to reakcja na zachowania kierowców. Chodnik w tym miejscu zwykle był po prostu traktowany jak parking.
 

października 22, 2017 08:05 po południu

Lekarze rezydenci oraz ich starsi koledzy z jeleniogórskiego szpitala zdecydowanie popierają ogólnopolski protest młodych lekarzy i kolejnych medycznych środowisk przyłączających się do akcji. W szpitalu od kilku dni wiszą plakaty, lada moment dotrą „protestacyjne” koszulki, wywieszony będzie baner. Jeleniogórscy medycy podkreślają, że sprawa zarobków, jest dla nich ważna, ale nie najważniejsza. Chcą, aby system ochrony zdrowia gwarantował właściwą jakość usług, odpowiednie, szybkie leczenie – dla dobra pacjenta. Dzisiaj do tego nam daleko.

października 21, 2017 09:18 przed południem

- Dzięki podpisanej właśnie umowie będziemy mieli tańsze, ekologiczne oświetlenie uliczne, a po nowym roku lampy pojawią się w kolejnych, dotąd pozbawionych oświetlenia punktach miasta. Ważne jest, że do tej inwestycji z budżetu miasta nic nie dołożymy – mówi Bożena Wiśniewska, burmistrz Kowar.

października 20, 2017 07:05 przed południem

Normy zawartości radonu w wodzie w wielu miejscach regionu często były znacznie przekraczane, a występowanie rakotwórczego pierwiastka w naszej wodzie sprawia, że niektórzy naukowcy odradzają jej używania. Z problemem tym muszą zmierzyć się zarządzający wodociągami. Jeleniogórskie PWiK Wodnik planuje kolejne duże inwestycje. Jedna z nich ma doprowadzić do zmniejszenia ilości radonu w spożywanej przez nas wodzie.

października 19, 2017 05:55 po południu

- Urząd Miasta i Gminy w Lwówku Śłąskim zlecił czyszczenie stawów w tutejszym parku pomiędzy ul Oświęcimską, Partyzantów i Aleją Wojska Polskiego. Firma wypompowała wodę ze stawu pozostawiając na mulistym dnie setki a może nawet tysiące zdychających ryb – zaalarmował nas pan Jacek mieszkaniec Lwówka Śląskiego. Burmistrz uspokaja, że nic złego się nie dzieje, ryby jakiś czas temu były odławiane, a w oczyszczanym stawie mogły się uchować pojedyncze sztuki.