maja 24, 2017 09:44 przed południem

W Trzcińsku mieszkańcy złożyli się na postawienie nowego krzyża i renowację figury Jezusa Ukrzyżowanego. To ważny symbol dla mieszkańców wsi. Nie tylko religijny. Krzyż postawili pierwsi polscy mieszkańcy, którzy przybyli w tę okolicę – wiosną 1946 r. Stąd też nazwa Krzyż Osadników. 

maja 23, 2017 07:30 przed południem

Niespoełna miesiąc pozostał gimnazjalistom z klas III z Jeleniej Góry i innych miejscowości naszego regionu na wybór szkoły w której chcieliby kontynuować naukę.

maja 16, 2017 07:22 przed południem

Jeleniogórskie targowisko Flora od dłuższego czasu ma się źle. Ci, którzy jeszcze prowadzą stoiska na tym placu pozostają w kiepskich nastrojach.

maja 10, 2017 03:27 po południu

W najbliższych miesiącach w lwóweckim szpitalu zarządzanym przez Powiatowe Centrum Zdrowia rozpocznie się modernizacja bloku operacyjnego i budowa nowej centralnej sterylizatorni. Inwestycja pochłonie około 8 mln zł.

maja 9, 2017 01:10 przed południem

Władze Świeradowa Zdroju odzyskały teren po byłym basenie miejskim. Przez dziewięć lat inwestor nie wywiązał się ze swojej obietnicy i nie zainwestował w tym miejscu w kompleks hotelowy z basenem, a strony prowadziły spór sądowy. - Teraz będziemy szukać nowego inwestora. Liczymy, ze w tym miejscu powstanie 25-metrowy basen. Takiego w mieście jeszcze nie ma – mów Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa Zdroju.

maja 4, 2017 03:32 po południu

- Bezpłatna komunikacja miejska okazała się świetnym pomysłem. Korzysta z niej coraz więcej mieszkańców i turystów. Myślimy o nowym połączeniu z Wolimierzem – ocenia Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa Zdroju. Pierwszy bus komunikacji ruszył niespełna rok temu. Teraz planowany jest zakup kolejnych trzech i to większych wozów.

kwietnia 21, 2017 09:05 przed południem

To jeden z najoryginalniejszych obiektów w okolicy. Jest wyeksponowany, bo stoi tuż przy drodze. Wielu turystów jadących przez Sosnówkę zadaje sobie pytanie, co to jest? Niektórzy „zwiedzają” dziwną budowlę. Za kilka lat będą mogli w obiekcie zamieszkać. Nowy właściciel planuje urządzenie tutaj hotelu.

kwietnia 1, 2017 06:20 przed południem

Radni zgodzili się na likwidację mało licznego oddziału przedszkolnego w Kostrzycy. Nie wszystkim rodzicom to się podoba. Nie przekonuje ich, że ich pociechy, w rozbudowywanym m.in. za unijne pieniądze obiekcie w Mysłakowicach, będą miały lepsze warunki. Zapowiadają, że upomną się o oddział przedszkolny u kuratora i wojewody.

marca 29, 2017 12:21 po południu

Pana Tomasza, mieszkańca ul. Sportowej w Jeżowie Sudeckim, zbudziło dzikie ujadanie psów obok jego posesji. Kiedy po dłuższej chwili poszedł zobaczyć co się stało, natknął się na padłego jelonka. Zapędziły go tu i zamęczyły nieupilnowane, puszczane wolno psy.

marca 29, 2017 07:38 przed południem

Część mieszkańców Kostrzycy od ponad 10 lat zabiega o położenie asfaltu na gminnej drodze prowadzącej od strony składowiska odpadów do wsi. W czasie wiosennych roztopów, ale i w innych porach roku na szutrowej drodze pojawiają się straszne dziury. Niestety, wójt Mysłakowic nie ma dobrych wieści dla skazanych na ten dojazd...

marca 28, 2017 08:38 po południu

W „Morskim oku” w Karpaczu Górnym spotkali się mieszkańcy i przedsiębiorcy obawiający się ekspansji kolejnych apartamentowców. Głównym tematem była planowana budowa kilkudziesięciu domków z apartamentami przy atrakcyjnej widokowo i zacisznej dotąd ul. Partyzantów. Nie obeszło się bez dyskusji na temat generalnej polityki miasta w zakresie inwestycji. Temat będzie omawiany na jutrzejszej, środowej,  sesji RM Karpacza. Będzie gorąco.

marca 28, 2017 07:29 przed południem

Dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych w Bogatyni i w Jeleniej Górze. - Problemy, o których tutaj była mowa powtarzają się także w innych regionach – podsumował. Obiecał, że każdy sygnał, dokument z tych spotkań zostanie przeanalizowany, a część z nich będzie podstawą do podjęcia interwencji w odpowiednich ministerstwach.

marca 25, 2017 08:55 przed południem

Jest duża szansa, że w najbliższych sezonach narciarze znowu będą szusować na stoku Babiniec. Samorząd Szklarskiej Poręby wkrótce ogłasza przetarg na długoletnią dzierżawę tego atrakcyjnego stoku narciarskiego. Nieoficjalnie wiadomo, że są zainteresowani taką inwestycją.

marca 24, 2017 03:20 po południu

Stara Kamienica chce zarabiać na produkcji czystej energii elektrycznej. Już powstała spółka mająca realizować to przedsięwzięcie. Władze gminy liczą, że w przyszłości uda się w dużym stopniu zaspokoić energetyczne potrzeby gminy, a przy tym chronić środowisko.