lipca 19, 2019 02:45 po południu

Wizja ścieków płynących ulicami kurortu do wczoraj była jeszcze realna. Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji przesłał bowiem do Karpacza ultimatum: jeśli gmina nie podpisze z KSWiK umowy na hurtowe odprowadzanie nieczystości, 22 lipca zatka dwie z czterech rur, którymi z miasta spływają ścieki. To oznaczałoby, że ścieki spłyną do rzeki Łomnica i zanieczyszczą okoliczne gminy. Katastrofa ekologiczna wisiała w powietrzu. Na szczęście, konflikt między Karpaczem a KSWiK został zażegnany i dzisiaj (19 lipca) strony podpisały porozumienie.

lipca 16, 2019 01:25 przed południem

Dzisiaj (wtorek, 16 lipca) o godz. 10.00 absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów dowiedzą się czy dostali się do wybranej szkoły średniej. Komisje rekrutacyjne wywiesza wtedy listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danej szkoły.

lipca 15, 2019 05:03 po południu

Przed czesko-polskim konfliktem w sprawie rozbudowy kopani Turów ostrzega wrocławskie Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia. Chodzi o emitowane z odkrywki i zwałowisk pyły, ale przede wszystkim spowodowane wyrobiskiem osuszanie ujęć wody pitnej w przygranicznych czeskich gminach.

lipca 15, 2019 12:26 przed południem

Radni Piechowic przegłosowali, że chcą wystąpić ze spółki Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji. To dlatego, że przez 10 lat KSWiK nie inwestował w Piechowicach na miarę oczekiwań piechowickich samorządowców.

lipca 14, 2019 02:42 po południu

Delegacja reprezentująca samorząd Jeleniej Góry gościła w partnerskim Erfstadt ((Nadrenia-Westfalia), świętującym swój 50-letni jubileusz połączenia 20 miejscowości i miasteczek w jedno miasto.

lipca 14, 2019 01:00 przed południem

Przez dwa tygodnie kierowcy parkujący a jeleniogórskiej Miejskiej Strefie Płatnego Parkowania nie musieli płacić za postój. Problemy z zainstalowaniem oprogramowania sprawiły, że parkomaty były nieczynne. Ale już od najbliższego poniedziałku (najprawdopodobniej) znów trzeba będzie płacić. I to trochę więcej.

lipca 13, 2019 09:53 przed południem

W Lwówku Śląskim rozpoczęto budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul Betleja. Wielka inwestycja, na którą składa się zespół basenów, strefa sportowa, rekreacyjna i turystyczna ma być – w swej podstawowej części zrealizowana w ciągu roku. To oznacza, że w przyszłoroczne wakacje będzie gdzie w Lwówku zażyć kąpieli.

lipca 11, 2019 11:10 przed południem

Cztery gminy z naszego regionu formalnie włączyły się w obsługę programu „Czyste powietrze”. To samorządy Nowogrodźca, Podgórzyna, Szklarskiej Poręby i Zgorzelca. Obsługujący program Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chce, by uczyniło tak jak najwięcej gmin, bo to oznacza lepszą obsługę beneficjentów.

lipca 11, 2019 12:29 przed południem

Ponad rok dłużej niż planowano trwało wyłanianie wykonawcy Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Chyba jednak już żadne formalności nie przeszkodzą w rozpoczęciu prac. Przedstawiciele prowadzącego inwestycję Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki podpisali umowę z konsorcjum firm PORR S.A., Akme Zdzisław Wiśniewski i Elektromontaż Rzeszów S.A.

lipca 10, 2019 09:34 po południu

Zgodnie z przewidywaniami na dzisiejszej sesji (środa, 10 lipca) jeleniogórscy radni przegłosowali uchwałę podnoszącą wysokość opłat za odbiór śmieci. Od 1 września mieszkańcy będą płacić 27 zł miesięcznie od osoby, jeśli segregują odpady i 54 zł od osoby, jeśli ich nie segregują.

lipca 10, 2019 05:33 po południu

Samorząd województwa chce zachęcić studentów pielęgniarstwa do podejmowania pracy w zawodzie. Już jesienią do najlepszych z nich trafią stypendia. 

lipca 7, 2019 01:42 po południu

Radni Janowic Wielkich przegłosowali program dopłat do wymiany nieekologicznych pieców i kotłów w lokalach mieszkalnych na instalacje przyjazne. Aby otrzymać dopłatę najpierw trzeba wyłożyć pieniądze na inwestycję i udokumentować jej prawidłowe przeprowadzenie.

lipca 7, 2019 07:47 przed południem

Na środowej sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry poddany pod głosowanie zostanie projekt uchwały o podwyżce cen za odbiór odpadów komunalnych. Wszystko wskazuje na to, że teraz zapłacimy za segregowane odpady 27 zł miesięcznie od osoby, za niesegregowane – 54 zł. To kolejna zła wiadomość dotycząca wzrostu kosztów życia. 

lipca 6, 2019 05:29 po południu

Tabor jeleniogórskiego MZK wzbogacił się o dwa autobusy firmy MAN. Na jeleniogórskie ulice ruszą za miesiąc.