sierpnia 17, 2018 07:33 przed południem

Przedstawiciele 82 miejscowości na Dolnym Śląsku, w tym 18 z naszego regionu, otrzymało z rąk marszałka województwa Cezarego Przybylskiego promesy na realizację małych grantów w ramach programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Promesy dla gmin z subregionu jeleniogórskiego wręczano wczoraj (czwartek, 16 sierpnia) w Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

sierpnia 16, 2018 06:22 po południu

Dwa dni po ogłoszeniu terminu wyborów samorządowych swoją kampanię zainaugurował Jerzy Łużniak, który będzie ubiegał się o fotel prezydenta Jeleniej Góry. Obecny wiceprezydent miasta na konferencji przedstawił popierających go  ludzi i organizacje oraz swój  program dla miasta.

sierpnia 15, 2018 06:57 po południu

Byli żołnierze jednostek jeleniogórskiego garnizonu i kombatanci byli najważniejszymi uczestnikami dzisiejszych (niedziela, 15 sierpnia) obchodów święta Wojska Polskiego. W uroczystościach wzięli też udział poseł Zofia Czernow i senator Krzysztof Mróz, prezydenci miasta i wielu innych zaproszonych gości, a także nadspodziewanie licznie mieszkańcy miasta.

sierpnia 14, 2018 12:49 po południu

Wybory samorządowe odbędą się 21 października i 4 listopada. Decyzję ogłosił premier Mateusz Morawiecki. To znaczy, że od dzisiaj może zacząć się kampania wyborcza.

sierpnia 7, 2018 07:43 przed południem

W dniach 10-24 sierpnia odbędą się konsultacje społeczne dotyczące przystąpienia Wojcieszowa do powiatu jeleniogórskiego. Zapytani o zdanie w tej sprawie zostaną mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego i złotoryjskiego. 20 lat temu podobne przedsięwzięcie nie doprowadziło do zmian.

sierpnia 6, 2018 07:33 przed południem

Dom Pomocy Społecznej Pogodna Jesień w Jeleniej Górze cieszy się szczególną popularnością wśród seniorów. Dobry standard, dogodna lokalizacja sprawiają, że ośrodek jest wybierany częściej niż inne w okolicy. Na miejsce czeka się tutaj ponad dwa lata.

sierpnia 2, 2018 03:03 po południu

W sali Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbyły się uroczyste obchody 99 rocznicy powołania Policji Państwowej. W przemówieniach nawiązywano do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dziękowano za codzienny trud mundurowym, mówiono o etosie, zbyt niskich uposażeniach i o dumie ze służenia ludziom. Na uroczystości udzielono awansu na wyższe stopnie 113 funkcjonariuszom jeleniogórskiego garnizonu (liczy 350 osób), przyznano też blisko pięćdziesiąt nagród wyróżniającym się policjantom. Nagradzali zwierzchnicy policji oraz samorządy.

sierpnia 1, 2018 07:16 po południu

Rada Nadzorcza MZK Sp. z o.o. w Jeleniej Górze powołała na stanowisko prezesa Agatę Buśko.  

sierpnia 1, 2018 07:25 przed południem

Wygląda na to, że jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na drogach regionu zmieni swoje oblicze. Inwestycja na drodze wojewódzkiej nr 365 przecinającej Dziwiszów będzie zakończona do końca sierpnia. Będą chodniki, przejścia dla pieszych, nowa nawierzchnia i rondo na pętli autobusowej.

lipca 26, 2018 10:22 przed południem

Grzegorz Niedźwiecki jest wspólnym kandydatem Stowarzyszenia Demokracja i Sprawiedliwość oraz federacji Trybunał Narodowy. Jest trzecią osobą, która ubiega się o fotel prezydenta Jeleniej Góry.

lipca 24, 2018 08:16 przed południem

Zaostrza się konflikt w Kostrzycy. Związek Gmin Karkonoskich przegłosował zgodę na przywożenie śmieci z całej Polski do zakładu unieszkodliwiania odpadów w Kostrzycy. Mieszkańcy protestujący najpierw przeciw elektrowni na śmieci, a teraz budowie linii do produkcji pelletu uważają, że to najgorszy pomysł z możliwych.

lipca 22, 2018 08:24 przed południem

Jedna z najbardziej zagrożonych powodziami gmin w regionie jest Olszyna. W ciągu ostatnich ośmiu lat zalewana była cztery razy. I nic nie pomogły olbrzymie przedsięwzięcia przeciwpowodziowe: w ciągu czterech lat wydano blisko 70 mln zł. Powstało 10 km nowych wałów przeciwpowodziowych, przebudowano mosty, pogłębiono koryto miejscowego potoku. Z mizernym efektem. Już po tych inwestycjach, w 2016 r. , kilkugodzinny ulewny deszcz doprowadził do kolejnej powodzi.

lipca 19, 2018 11:35 po południu

Trwa szczyt sezonu budowlanego, do tego w roku wyborczym, co oznacza, że samorządy z dużym rozmachem realizują inwestycje. Jednak w wielu gminach nie wszystkie przedsięwzięcia uda się wykonać. Wszystko przez coraz większe trudności ze znalezieniem wykonawców. Coraz mniej firm zgłasza się do przetargów, a te które przystępują, oczekują większych pieniędzy za roboty, niż przewidziane w kosztorysach. Zdarzają się nawet takie sytuacje, że do przetargów nie zgłasza się żaden wykonawca.

lipca 10, 2018 07:59 przed południem

W Janowicach Wielkich chcą chronić krajobraz przed zbytnią ingerencją przedsiębiorców i mieszkańców. W myśl uchwały  właściciele posesji będą teraz musieli dostosować się do nowych zasad dotyczących reklam, szyldów i ogrodzeń. Intencją nowego prawa jest też zapobieżenie zaśmiecenia reklamami i bilbordami odcinka drogi krajowej przecinającej teren gminy. - Nie chcemy dopuscic, żeby działo się to, co widzimy przy drodze do Karpacza - mówi Miłosz kqamiński, sekretarz gminy. Zasady są ściśle opisane, a mieszkańcy mają czas do maja przyszłego roku, aby uporządkować przestrzeń wokół siebie. Tym, którzy się nie podporządkują będą grozić kary pieniężne.