lipca 25, 2017 08:09 przed południem

Protesty w sprawie ustaw sądowych są nieuzasadnione. Dziwię się, że w demonstracje pod jeleniogórskim sądem tak bardzo zaangażował się Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. Lepiej byłoby trzymać dystans, jeśli się chce być prezydentem wszystkich jeleniogórzan – mówi senator Krzysztof Mróz.

lipca 22, 2017 09:39 przed południem

Barbara Szymańska od 10 lat zgłasza urzędnikom w gminie Podgórzyn kłopot z barszczem Sosnowskiego, który wdziera się na jej teren. Wciąż słyszy o podejmowanych działaniach, ale nie widzi ich skutków. - Nikt się tym nie przejmuje, a ta ekspansywna roślina zajmuje coraz większy obszar – mówi kobieta. W gminie Podgórzyn jest już kilka dużych ognisk barszczu Sosnowskiego. Z każdym rokiem są one większe.

lipca 21, 2017 09:27 przed południem

Matematyka to najtrudniejszy przedmiot obowiązkowy, który zdawali maturzyści. Tak wynika z analizy wyników w kolejnych latach. Na Dolnym Śląsku egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym nie przeszło aż 13 proc. uczniów liceów ogólnokształcących oraz 25 proc. uczniów techników. Nasze jeleniogórskie statystyki od tych danych nie odbiegają. Część z maturalnych pechowców – ci, którym noga powinęła się tylko na jednym przedmiocie - ma prawo do poprawki egzaminu maturalnego w sierpniu. Do nich właśnie jest skierowana oferta specjalnych kursów dokształcających.

lipca 21, 2017 08:46 przed południem

Chleb wypiekany w piekarni przy ul. Wiejskiej 6 przy garbatym mostku na jeleniogórskim Zabobrzu należy do najsmaczniejszych w mieście. A jednak wizerunek piekarni najlepszy nie jest – mieści się w zrujnowanym budynku, przy którym bytuje mnóstwo gołębi, a ich odchody znaczą chodnik przed wejściem. - Nie wiem, czy to tak może być, co na to sanepid? - pyta czytelnik.

lipca 20, 2017 07:52 przed południem

- Jest kłopot z parkowaniem, starsi ludzie z trudem pokonują wysokie krawężniki i nierówną nawierzchnię, a remont przeciąga się w nieskończoność – mówi pan Paweł, który zadzwonił do nas z ul. Kolberga na jeleniogórskim Zabobrzu. Wykonawca przyznaje, że były pewne kłopoty, ale uspokaja, że w przyszłym tygodniu prace przyspieszą i robota będzie ukończona w terminie.

lipca 18, 2017 05:56 po południu

Trwa akcja gaśnicza na składowisku odpadów w Kostrzycy. Ogień rozpętał się w części gdzie składowane są odpady wielkogabarytowe. Akcja gaśnicza potrwa co najmniej do godziny 20.00.

lipca 17, 2017 10:05 po południu

Takie inwestycje w dzisiejszych czasach to rzadkość, a jednak za kilkanaście miesięcy dzieci z Podgórzyna pójdą do nowej szkoły. Dzisiaj wmurowano akt erekcyjny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Orła Białego.

lipca 12, 2017 08:25 przed południem

Choć wakacje w pełni, trwa gorący okres dla tegorocznych maturzystów. Uczelniane systemy rekrutacyjne „mielą” kandydatów, młodzi ludzie właśnie dowiadują się, czy się dostali na wymarzone kierunki, czy też zabrakło im punktów. Wielu musi poczekać na ostateczne wyniki. Wiadomo, że progi punktowe na pierwszym etapie są wysokie, a wielu kandydatów zgłosiło się jednocześnie na kilka kierunków. Teraz będą decydować, co wybierają i zwalniać blokowane miejsca na innych uczelniach. Oznacza to, że szanse zyskają ci z nieco gorszymi wynikami. Tymczasem OKE ogłosiło wyniki matur w poszczególnych powiatach. Rzućmy na nie okiem. 

lipca 10, 2017 09:47 po południu

Rozstrzygnięto przetarg na dzierżawę ośrodka narciarskiego Babiniec w Szklarskiej Porębie. Zgłosił się tylko jeden oferent – miejscowy przedsiębiorca, Paweł Pilawski. On też będzie gospodarzem stoku przez następne 30 lat. 

lipca 4, 2017 01:28 po południu

Tę publikację o utrzymaniu porządku i gospodarce odpadami w Jeleniej Górze poświęcamy „gniazdom” segregacji odpadów komunalnych oraz zagospodarowywaniu odpadów budowlanych. 

czerwca 30, 2017 02:30 po południu

Maciej Abramowicz, ratownik górski, wieloletni naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR, samorządowiec, działacz społeczny, długoletni mieszkaniec Szklarskiej Poręby, został wyróżniony przez władze miasta pod Szrenicą. Niełatwo było znaleźć sposobność do wręczenia wyróżnienia, bo od dwóch miesięcy jego adresat mieszka na stałe nad morzem. Udało się to na dzisiejszej, piątkowej, sesji rady miasta.

czerwca 29, 2017 02:37 po południu

Dość powszechny jest pogląd, że jeleniogórscy strażnicy miejscy zajmują się głównie zakładaniem blokad na źle zaparkowane samochody. Oni sami uznają, że to opinia bardzo krzywdząca. Pewne jest, że mają znacznie więcej obowiązków. Zwłaszcza teraz w sezonie letnim dochodzą nowe problemy do rozwiązania. Tylko w ostatnich dniach było mnóstwo wezwań do przypadków związanych z dzikimi i wolnożyjącymi zwierzętami.  

czerwca 27, 2017 12:47 po południu

Porządek, czystość, ekologia to ważne wartości. Wpływają one na samopoczucie i zadowolenie z życia wielu mieszkańców. Widać, że większości jeleniogórzan zależy na estetyce swoich posesji, na czystych ulicach, parkach i na uporządkowanej gospodarce odpadami. Dla wielu z nas szczególnym dyskomfortem jest oglądanie dzikich wysypisk śmieci na terenach leśnych i parkowych. Każdego rażą „gniazda” segregacji wyposażone w czterobarwne pojemniki, które przez niektórych traktowane są jako „podręczne” wysypiska. Robimy coraz więcej, aby czystość i ekologia zwyciężyły, ale walka o to jest trudna.
 

czerwca 6, 2017 08:12 przed południem

W lipcu otwarty zostanie Blue Mountain Resort przy ul. 1 Maja w Szklarskiej Porębie. W aparthotelu będzie około dwóch tysięcy miejsc noclegowych. Olbrzymiego obiektu obawiają się właściciele hoteli i pensjonatów w mieście. Tak duży gracz będzie wpływał znacząco na miejscowy rynek. Tymczasem radni pytają, jakie podatki od nieruchomości będą płacić właściciele poszczególnych apartamentów.