października 19, 2017 06:55 po południu

- Urząd Miasta i Gminy w Lwówku Śłąskim zlecił czyszczenie stawów w tutejszym parku pomiędzy ul Oświęcimską, Partyzantów i Aleją Wojska Polskiego. Firma wypompowała wodę ze stawu pozostawiając na mulistym dnie setki a może nawet tysiące zdychających ryb – zaalarmował nas pan Jacek mieszkaniec Lwówka Śląskiego. Burmistrz uspokaja, że nic złego się nie dzieje, ryby jakiś czas temu były odławiane, a w oczyszczanym stawie mogły się uchować pojedyncze sztuki.

października 19, 2017 01:14 przed południem

18 zabytkowych zniszczonych kamienic przy Al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze  zostanie poddanych gruntownym remontom. Wszystko dzięki pieniądzom pozyskanym przez wspólnoty mieszkaniowe w ramach ZIT AJ. Jest szansa, że w ciągu roku przygnębiający wizerunek tej ważnej ulicy zupełnie się odmieni. Dobrą nowinę władze Jeleniej Góry ogłosily podczas konferencji zorganizowanej właśnie na tym trakcie.

października 18, 2017 06:30 po południu

Od wczoraj zmieniona została organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Wolności, Cervi i Podgórzyńskiej w Jeleniej Górze, koło Term Cieplickich. To kolejne rondo w Jeleniej Górze. Wkrótce pojawią się następne dwa. Kierowcy popierają wprowadzanie takich rozwiązań w kluczowych węzłach komunikacyjnych w mieście. Dzieki rondom ruch odbywa się płynniej, a do tego samorząd ponosi mniejsze koszty.

października 17, 2017 08:07 przed południem

Wśród nie zawsze dobrych sygnałów dotyczących finansów miasta (przede wszystkim chodzi o oświatę), rosnące wpływy z podatku PIT są pozytywnym zaskoczeniem. W UM Jelenia Góra panuje przekonanie, że na przekroczenie oczekiwanych wpływów z tego tytułu składa się wciąż rosnące zatrudnienie, ale też – choć może to kogoś dziwić – coraz wyższe pensje jeleniogórzan.

października 11, 2017 03:10 po południu

W lokalu o dowcipnej nazwie Magiel Cafe jeleniogórskie młode matki spotkały się z Marcinem Zawiłą, prezydentem Jeleniej Góry. Rozmowa dotyczyła placów zabaw, podjazdów dla wózków, żłobków, przedszkoli, a także warunków na oddziale położniczym. Szef miasta zadeklarował współpracę i wszelką możliwą pomoc. 

października 2, 2017 10:12 po południu

Grzegorz Schetyna spotkał się dzisiaj z mieszkańcami, sympatykami obecnej opozycji, samorządowcami w sali jeleniogórskiego kina Grand w ramach Klubu Obywatelskiego. Usłyszeliśmy znane od dawna diagnozy. Zebrani informowali przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, że brak jasnego programu zmniejsza szanse na odebranie PiS władzy. Grzegorz Schetyna wobec rosnącego poparcia dla rządzącej partii pozostaje optymistą – przypomniał, że Platforma Obywatelska w swoim czasie miała w sondażach ponad 60 proc....

września 25, 2017 07:31 przed południem

W październiku, a najdalej w listopadzie na wniosek gminy Mysłakowice wojsko zorganizuje tymczasową przeprawę przez Bóbr w Dąbrowicy. Na remont mostu, który uległ zniszczeniu wiosną tego roku, trzeba będzie poczekać dłużej, bo w grę wchodzą wielkie sumy. 

września 22, 2017 01:21 po południu

Czy w Szklarskiej Porębie spadło ciśnienie w sieci wodociągowej po tym jak w ostatnim czasie doszli dwaj duzi odbiorcy wody? Nie mamy takich sygnałów - odpowiadają w Karkonoskim Systemie Wodociągów i Kanalizacji.

września 22, 2017 09:08 przed południem

Jutro, w sobotę 23 września 2017 w Gryfowie policja zaprasza na piknik "Kręci Mnie Bezpieczeństwo przez cały rok szkolny". Ta akcja informacyjno-edukacyjna skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych. Jest ona elementem szerszej kampanii.
 

września 21, 2017 01:35 po południu

Mówi się o niej od 15 lat. Będzie miała 5,3 km, a koszt jej budowy to 52 mln zł. Obwodnicą Maciejowej pojedziemy już w I kwartale 2019 r.

września 21, 2017 07:16 przed południem

Za chwilę rok akademicki i wielu młodych ludzi wyjedzie z Jeleniej Góry na studia do innych ośrodków. W zamieszaniu związanym z wyprowadzką i urządzaniu się w nowym miejscu łatwo zapomnieć o drobiazgach nieobojętnych dla kieszeni rodziców, którzy stają przecież przed perspektywą większych wydatków na swoje dziecko. Do takich należy opłata za śmieci. Jak załatwić jej zmniejszenie?

września 20, 2017 02:28 przed południem

Od wielu dni nad ranem słupek rtęci w termometrach zbliża się do zera. Spółdzielnie mieszkaniowe, wcześniej niż zwykle, rozpoczęły sezon grzewczy. Są jednak na Zabobrzu bloki, w których mieszkańcy wciąż mają zimne kaloryfery. Lada dzień to się zmieni. 

września 7, 2017 05:23 po południu

W trakcie przeprowadzania procedury rokowań dotyczących sprzedaży budynku należącego do Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych zlokalizowanego obok Hotelu Cieplice jeden z oferentów podejrzanie korzystnie dla siebie przebił pozostałych potencjalnych inwestorów. Wkrótce okazało się, że mogła mu w tym pomóc specjalna aparatura...

sierpnia 26, 2017 10:03 przed południem

Pomysł deptaka i obwodnicy dla Szklarskiej Poręby to nie nowe tematy. Ostatnio wrócił do nich obecny burmistrz Mirosław Graf. Jego koncepcja i sposób myślenia o kwestiach komunikacji w mieście znacznie odbiegają od pomysłów jego poprzedników.