października 15, 2018 09:53 przed południem

Olszyna od kilkudziesięciu lat prowadzi beznadziejny bój o pozbycie się drugiego człona nazwy. A jednak wciąż w dokumentach pojawia się dopisek „Lubańska”. Największe znaczenie dla podtrzymania tej sytuacji ma nazwa stacji kolejowej. Władze miasta rozmawiały na ten temat z PKP dziesiątki razy. Bez skutku.

października 15, 2018 06:57 przed południem

Mieszkańcy budynku przy ul. Turystycznej w Piechowicach, położonego za ruchliwą drogą krajową nr 3 mają już dość. - W sezonie, w weekendy trudno jest przejść na drugą stronę ulicy – mówią. Wygląda na to, że niewiele da się w tej sprawie zrobić...

października 14, 2018 08:43 przed południem

Zbliża się 1 listopada i dzień Wszystkich Świętych, czas wzmożonego ruchu na cmentarzach. Jeleniogórskie MPGK ustaliło w związku z tym, że od 27.10.2018r. do 06.11.2018r. z powodów logistycznych, panować będzie całkowity zakaz wjazdu na teren cmentarzy pojazdów innych niż uprzywilejowane.

października 12, 2018 03:16 po południu

Ewa Nidzgorska (posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne oraz ukończyła trzy kierunki studiów podyplomowych w tym audyt i kontrola finansowa), od 14 lat mieszkanka Mysłakowic, samorządowiec z trzynastoletnim doświadczeniem, sprawdzona w działaniach na rzecz Gminy Karpacz i Jeżów Sudecki, ma pomysł na to, jak rozwijać swoją miejscowość,  i chce wdrożyć szereg działań aktywizujących i naprawczych, aby mieszkańcy poczuli się dumni ze swojej miejscowości, wzrosło poczucie ich wartości i identyfikacji z tym miejscem oraz przede wszystkim, by dać im możliwość skorzystania z wielu oferowanych współcześnie programów unijnych i działań rozwojowych.

października 11, 2018 01:01 po południu

Rozmowa z Marcinem Zawiłą, przez trzy kadencje prezydentem Jeleniej Góry.

października 11, 2018 12:16 po południu

Marszałek Cezary Przybylski przekazał blisko 4 mln zł dodatkowego dofinansowania na budowę Centrum Wiedzy w Bolesławcu. W sumie samorząd województwa dofinansuje nową bibliotekę kwotą 6,5 mln zł.

października 11, 2018 06:58 przed południem

Samorząd Szklarskiej Poręby chce sprzedać działkę sąsiadującą z Domem Wlastimila Hofmana, wraz z gruntem, który od lat był wykorzystywany przez gospodarza muzeum. Wacław Jędrzejak, pielęgnujący pamięć po wybitnym karkonoskim artyście, wniósł sprawę o zasiedzenie, aby zachować możliwość wjazdu na posesję. Za gospodarzem Wlastimilówki ujął się poseł Kornel Morawiecki. - Proponowaliśmy panu Jędrzejczakowi pomoc w zorganizowaniu wjazdu w innym miejscu – mówi na to Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby. Sprawa w sądzie odbędzie się 26 października.

października 10, 2018 01:36 po południu

Bogdan Malinowski, doświadczony burmistrz Karpacza, ponownie startuje w wyborach samorządowych.

października 10, 2018 09:50 przed południem

Rozmowa z dr. Markiem Obrębalskim, radnym województwa i przewodniczącym Komitetu Ekspertów ds. Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2030 roku.

października 10, 2018 07:23 przed południem

Czworo młodych ludzi z powiatu jeleniogórskiego wzięło udział w inauguracyjnej sesji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. To wprawka przed wejściem w większą politykę.

października 10, 2018 06:55 przed południem

Przed Dniem Edukacji Narodowej, albo popularniej – Dniem Nauczyciela, nastroje w oświacie nie są najlepsze. Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Sportu i Edukacji UM w Jeleniej Górze, podsumowuje sytuację po wprowadzeniu reformy. Wskazuje, że za rok sytuacja w szkołach powinna się ustabilizować. 

października 10, 2018 06:50 przed południem

- Moja koleżanka trzy tygodnie temu szczepiła się przeciw grypie i zapłaciła 20 zł, a ja teraz poszłam i musiałam wydać 35 zł. A kilka miesięcy temu PiS obiecywał, że dla seniorów będą darmowe szczepienia. Straszny bałagan jest i nic nie wiadomo – mówi pani Zofia, 74-latka z Cieplic. Z obiecanek polityków, jak to często bywa, niewiele wynika. Za to od jutra w wybranych przychodniach seniorzy z Jeleniej Góry będą mogli zaszczepić się rzeczywiście za darmo. Przygotowano 1000 szczepionek. Gdzie będzie się można zaszczepić za darmo? 

października 9, 2018 11:09 przed południem

Samorząd Województwa Dolnośląskiego zamierza przejąć od PKP ponad 20 odcinków linii kolejowych w regionie. Te dziś zdegradowane i nieużywane trasy, zdaniem władz województwa, mogą już wkrótce zmienić się w trasy, po których regularnie kursować będą połączenia regionalnego przewoźnika kolejowego. Tym samym zdecydowanie poprawi się cały system komunikacji na Dolnym Śląsku, mieszkańcy zyskają nowe połączenia do pracy, szkoły czy do miejsc wypoczynku, a turyści łatwiejszy dojazd do wielu turystycznych atrakcji w naszym regionie. 

października 5, 2018 11:16 po południu

Już po raz 21. odbyły się Karkonoskie Spotkania Turystyczne, podczas których w siedmiu kategoriach wręczono prestiżowe Nagrody Liczyrzepy Starosty Jeleniogórskiego. Przyznano też dwie dodatkowe nagrody specjalne. Uroczystość zorganizowano w piątek, 5 października, w restauracji ”Chata za wsią” w Mysłakowicach.