maja 23, 2017 06:01 przed południem

W maju kilkanaście miast w Polsce znajdzie się na mapie Big Red Tour. Big Red to pokazowy truck marki Milwaukee, producenta profesjonalnych elektronarzędzi heavy-duty i akcesoriów. 26 maja Big Red odwiedzi Jelenią Górę.

maja 21, 2017 09:07 przed południem

We wtorek (23 maja) obchodzony będzie Dzień Wymiaru Sprawiedliwości. Do akcji włącza się jeleniogórski Sąd Okręgowy.

maja 21, 2017 08:53 przed południem

Były wielkie przeboje w wykonaniu Big Cyca, popisy wokalne i instrumentalne młodych muzyków, pogo pod sceną – wszystko to działo się w sobotę (20 maja) podczas finału Ligi Rocka, który zakończył trwające od czwartku Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia.

maja 16, 2017 07:22 przed południem

Jeleniogórskie targowisko Flora od dłuższego czasu ma się źle. Ci, którzy jeszcze prowadzą stoiska na tym placu pozostają w kiepskich nastrojach.

maja 16, 2017 06:38 przed południem

Uczniowie ostatnich klas gimnazjów są już po egzaminach testach. Wyniki znane będą za ponad miesiąc. Teraz najstarsi gimnazjaliści, muszą zdecydować jaki wybrać zawód, jaką szkołę, jaki kierunek. To ważny życiowy wybór. Mają na to miesiąc. Elektroniczna rekrutacja rozpocznie się pierwszego i trwać będzie do dwudziestego pierwszego czerwca.

maja 15, 2017 02:30 po południu

W Jeleniej Górze i w okolicznych miejscowościach grupy dzieci z niektórych parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Jak co roku przeżycia religijne mieszają się z rozbudzoną na ten czas konsumpcją.

maja 13, 2017 02:30 po południu

Całkiem niedawno pisaliśmy o wątpliwościach, co do jakości prac remontowych na ul.Wyczółkowskiego. Na bocznych uliczkach przy okazji tych prac zniszczono nawierzchnię. Teraz ujawnił się kolejny kłopot. Wystarczyło 10 minut średnio intensywnego deszczu, żeby na ulicy pojawiły się potężne kałuże.

maja 13, 2017 08:33 przed południem

Dlaczego administratorzy galerii handlowych nie pozwalają wjeżdżać na podziemne parkingi samochodom z instalacjami LPG? - pyta pan Adam, posiadacz skody superb z taką właśnie instalacją. W jego opinii to czysty absurd. Nowoczesne instalacje mają systemy zabezpieczeń i nie ma ryzyka, że dojdzie do rozszczelnienia i wybuchu. On sam taki zakaz ignoruje, bo dodatkowo uważa, że znaki zakazujące ruchu pojazdom na gaz są bezprawne.

maja 8, 2017 05:11 po południu

Cześć i hołd kombatantom oraz wszystkim poległym na frontach drugiej wojny światowej oddali dziś jeleniogórzanie, władze miasta, reprezentanci instytucji, stowarzyszeń oraz delegacje szkolne pod Piastowskimi Mieczami w Cieplicach. W 72. rocznicę zakończenia wojny wiele słów skierowanych było do młodego pokolenia.

maja 6, 2017 08:50 po południu

W poniedziałek (8 maja) o godz. 12. w Cieplicach odbędzie się uroczystość z okazji 72. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej.

maja 6, 2017 08:27 przed południem

Tory ze sztucznej nawierzchni do nauki biegania na nartach stylem klasycznym oraz dowolnym powstaną przy ścieżce nartorolkowej w Sobieszowie. Miasto ogłosiło przetarg na to zadanie.

maja 3, 2017 08:30 po południu

Tradycyjnie, jak co roku w południe jeleniogórzanie zgromadzili się pod ratuszem na obchodach święta Konstytucji 3 Maja. Prezydent miasta Marcin Zawiła przypomniał, jak ważnym momentem w dziejach Polski było przyjęcie tej drugiej na świecie i pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. 226 lat temu wszystkie stany świętowały zmianę ustroju państwa. Ale, jak pisali Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj, konstytucja majowa "była ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny". Dziś, żyjąc w wolnym kraju musimy pamiętać, że konstytucja jest dla wszystkich. 

kwietnia 28, 2017 04:15 po południu

125 uczniów trzecich klas Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze żegnało się dziś ze szkołą. Było ciepło, nostalgicznie i dowcipnie. Wśród zebranych w auli „Żeroma” dawała się wyczuć obawa o wyniki nadchodzącej matury. Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Sportu i Edukacji UM Jelenia Góra, dawny dyrektor szkoły, uspokajał, że tutaj wszyscy zdają, rzecz jednak w tym, żeby zdać odpowiednio dobrze.

kwietnia 26, 2017 02:21 po południu

NSZZ Solidarność zapowiada na 2 maja strajk w sklepach dużych sieci. Wiadomo, że do protestu przystąpią pracownicy sieci Tesco, Biedronka, Castorama i Carrefour. Jak twierdzi Franciszek Kopeć, przewodniczący NSZZ Solidarność Region Jelenia Góra, nie jest powiedziane, że we wszystkich placówkach tych sieci będzie prowadzona akcja protestacyjna. - To już zależy od pracowników – mówi.