listopada 17, 2017 09:42 przed południem

Na Zabobrzu, obok poczty przy ul.Różyckiego, zapadł się kawałek gruntu. Najprawdopodobniej stało się tak przez niedawne intensywne opady deszczu. Teren już został zabezpieczony.

listopada 16, 2017 02:18 po południu

Drożeje węgiel na składach. Niektórzy sprzedawcy skarżą się, że nie są w stanie go w ogóle kupić, a niewielkie ilości rozchodzą się w dwa dni. - Mam nadzieję, że już więcej węgiel nie podrożeje, bo obecna cena jest już na granicy wytrzymałości dla wielu – mówi pracownik składu węgla przy ul. Łomnickiej.

listopada 16, 2017 08:16 przed południem

 Kilkudziesięciu lekarzy w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej wypowie klauzulę opt-out. Oznacza to, że nie zgodzą się pracować więcej niż 48 godzin tygodniowo. To kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji protestacyjnej Porozumienia Rezydentów, wspieranej przez Naczelną Izbę Lekarską i Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Czy pogorszy się dostępność do lekarzy w szpitalu, czy zagrożona jest praca poszczególnych oddziałów? - - Sprawa jest skomplikowana i o sytuacji zadecyduje wiele czynników. Ostatecznie będzie to zależało od tego, jak w poszczególnych sytuacjach zachowają się konkretni lekarze. Moje dotychczasowe doświadczenie pokazuje że są to ludzie bardzo odpowiedzialni – odpowiada Tomasz Dymyt, dyrektor WCSKJ.

listopada 14, 2017 07:26 przed południem

- Często wracam późnym popołudniem z pracy i widzę, że duże fragmenty miasta toną w ciemnościach. Tak bywa na ul. Wolności, albo między Cieplicami a Sobieszowem. To wpływa na bezpieczeństwo, coś z tym trzeba zrobić – powiedział nam pan Janusz, mieszkaniec Jeleniej Góry.

listopada 9, 2017 05:43 po południu

Senator RP Krzysztof Mróz zaprasza na spotkanie z Witoldem Gadowskim – pisarzem, publicystą, dziennikarzem śledczym.

listopada 9, 2017 07:03 przed południem

Nadchodzi ochłodzenie, pomóż bezdomnym – z takim apelem zwrócił się do mieszkańców Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Służby proszą o informację w przypadku zauważenia osób bezdomnych śpiących np. pod chmurką.

listopada 5, 2017 02:41 po południu

Dużym zainteresowaniem cieszył się Festyn Kolei Dolnośląskich, który odbył się w dzisiejsze południe na jeleniogórskim dworcu kolejowym. Skutek był taki, że w prezentowanym pociągu IMPULS 45WE był tłok. Darmowa przejażdżka nowym nabytkiem dolnośląskiego przewoźnika ściągnęła przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi. Faktem jest, że podróże koleją cieszą się coraz większą popularnością.  

listopada 5, 2017 10:56 przed południem

Sobotni koncert prezentujący najnowszy projekt Marka Napiórkowskiego „WAW-NYC,” mocnym akcentem zakończył tegoroczną edycję JGJ Festivalu. Liderowi towarzyszyli amerykański perkusista Clarence Penn, pochodzący z Kuby, nowojorski pianista Manuel Valera i basista Sławomir Kurkiewicz. Usłyszeliśmy kompozycje stworzone specjalnie na tę okazję, dające wyśmienitym improwizatorom możliwość muzykowania, gdzie europejski koncept harmoniczny łączy się z kulturą rytmu z kolebki jazzu i kubańską żarliwością.
 WAW-NYC to premierowy projekt Marka Napiórkowskiego, w którym, za pośrednictwem muzyki, dynamicznie rozwijająca się Warszawa spotyka się z tętniącą życiem stolicą jazzu i współczesnej sztuki – Nowym Jorkiem.

listopada 5, 2017 08:04 przed południem

Koncert patriotyczny, przeglądy twórczości, bieg a także uroczysta akademia na Placu Ratuszowym – to główne punkty programu tegorocznego Święta Niepodległości w Jeleniej Górze. Uroczystości związane z tym dniem rozpoczną się już w piątek (10 listopada), a zakończą w niedzielę (12 listopada).

października 23, 2017 08:02 przed południem

To jakaś słupkomania! Zobaczcie ile słupków nastawiali w Cieplicach pod Koroną. Chyba ktoś przesadził – z taką uwagą zadzwonił do nas czytelnik. Rzeczywiście słupków w tym miejscu jest sporo, ale jak wyjaśnia dyrektor MZDiM w Jeleniej Górze, to reakcja na zachowania kierowców. Chodnik w tym miejscu zwykle był po prostu traktowany jak parking.
 

października 23, 2017 07:56 przed południem

Finaliści tegorocznego festiwalu Jazz Nad Odrą zdobywcami Grand Prix jeleniogórskiego konkursu i statuetki Złotego Krokusa 2017. Założony przed rokiem przez studentów Akademii Muzycznych w Katowicach i Krakowie zespół Vibe Quartet zyskał najwyższe uznanie jury tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Powiew Młodego Jazzu organizowanego przez Jeleniogórskie Centrum Kultury. 

października 22, 2017 08:05 po południu

Lekarze rezydenci oraz ich starsi koledzy z jeleniogórskiego szpitala zdecydowanie popierają ogólnopolski protest młodych lekarzy i kolejnych medycznych środowisk przyłączających się do akcji. W szpitalu od kilku dni wiszą plakaty, lada moment dotrą „protestacyjne” koszulki, wywieszony będzie baner. Jeleniogórscy medycy podkreślają, że sprawa zarobków, jest dla nich ważna, ale nie najważniejsza. Chcą, aby system ochrony zdrowia gwarantował właściwą jakość usług, odpowiednie, szybkie leczenie – dla dobra pacjenta. Dzisiaj do tego nam daleko.

października 20, 2017 07:05 przed południem

Normy zawartości radonu w wodzie w wielu miejscach regionu często były znacznie przekraczane, a występowanie rakotwórczego pierwiastka w naszej wodzie sprawia, że niektórzy naukowcy odradzają jej używania. Z problemem tym muszą zmierzyć się zarządzający wodociągami. Jeleniogórskie PWiK Wodnik planuje kolejne duże inwestycje. Jedna z nich ma doprowadzić do zmniejszenia ilości radonu w spożywanej przez nas wodzie.

października 19, 2017 10:13 przed południem

Ryzykowna, zbyt szybka jazda 18-latka, kierującego toyotą, skończyła się na terenie przydrożnej posesji. Chłopak może mówić o szczęściu, bo nie odniósł poważniejszych obrażeń.