stycznia 14, 2018 08:29 przed południem

54-letni mężczyzna od czerwca mieszka w namiocie przy ul Zaułek w Jeleniej Górze. - Nie boję się mrozów, jestem zdrów jak ryba – zapewnia. Część mieszkańców narzeka na sąsiada...

stycznia 13, 2018 10:08 przed południem

Najlepsze liceum w regionie, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze zajęło 99 miejsce w XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Wśród techników triumfował Zespoł Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, który zajął 76 miejsce w Polsce 

stycznia 12, 2018 01:21 po południu

18 stycznia 2018 roku o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (ul. Bankowa 28/30) odbędzie się otwarte spotkanie z księdzem biskupem Tadeuszem Pieronkiem. Duchowny przyjeżdża na zaproszenie Klubu Obywatelskiego Jelenia Góra. Ksiądz biskup był przez wiele lat zaangażowany w krzewienie nauk Jana Pawła II, a po śmierci polskiego papieża brał udział w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II.

stycznia 11, 2018 06:45 przed południem

W październiku Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze zmienił siedzibę, opuszczając niefunkcjonalny obiekt przy ul. Wolności. Jak będzie wykorzystany ten budynek? 

stycznia 9, 2018 12:15 przed południem

Temat braku lekarzy, dramatycznie niskiego poziomu finansowania służby zdrowia zdominował ostatnio dyskusję o systemie opieki zdrowotnej. Mniej się mówi o narastającym braku pielęgniarek. Tymczasem w najbliższych latach czeka nas w tej materii prawdziwa katastrofa. W jeleniogórskiej lecznicy zabraknie 275 pielęgniarek i położnych. Dziś zatrudnionych jest ich około 600. Nie rysuje się żadna optymistyczna wizja zaradzenia temu problemowi. 

stycznia 6, 2018 03:59 po południu

Siódmy Karkonoski Orszak Trzech Króli przeszedł dziś ulicami Jeleniej Góry - jeden z sześciuset organizowanych w kraju. Przy wiosennej pogodzie cieszyć się narodzeniem Jezusa przybyło około tysiąca osób. Było kolorowo i radośnie.
 

stycznia 6, 2018 09:09 przed południem

Wszystko wskazuje na to, że Szpitalny Oddział Ratunkowy przy jeleniogórskim szpitalu, po rozbudowie i gruntownym remoncie, będzie otwarty już w lutym. Cała inwestycja pochłonęła 7 mln zł. Była dofinansowana ze środków unijnych oraz ministerstwa zdrowia.

stycznia 1, 2018 05:39 przed południem

Jaki będzie 2018 rok? Można wierzyć gwiazdom, wróżbom, swoim przeczuciom i racjonalnemu spojrzeniu na świat wokół. Można zmieszać intuicję z prognozami astrologów, polityków, socjologów czy ekonomistów. Można się bać przyszłości lub ufać w lepsze jutro. Można przeczytać, co prognozuje Honorata Magdeczko–Capote, zaprzyjaźniona z Nowinami Jeleniogórskimi aktorka, specjalistka od numerologii i kalendarza Majów.

grudnia 26, 2017 09:12 przed południem

Ci, którzy liczyli na tzw. białe święta, mocno się zawiedli. W Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie znaleźli na to sposób: wykonali bałwana z drewna.

grudnia 26, 2017 08:38 przed południem

– Towarzyszą mi skrajne emocje, od lęku i obawy, poprzez euforię. I ciekawość, jak to będzie – mówi jeleniogórzanin Rafał Fronia, który już za kilka dni wyrusza na wyprawę na K2, drugi najwyższy szczyt świata, nigdy nie zdobyty zimą.

grudnia 25, 2017 12:26 przed południem

Nie wiadomo nawet, ilu ich mieszkało w Jeleniej Górze. Prawdopodobnie niewielu, w szczytowym momencie do 400 osób. Za przywracanie pamięci o Żydach wzięli się uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Śniadeckiego. Ich akcja przyniosła bardzo ciekawe efekty.

grudnia 20, 2017 07:02 przed południem

Odpowiedzi na to pytanie poszukiwała opolska firma Autoterm, która wygrała przetarg na inwentaryzację źródeł emisji pyłów w mieście. Wnioski są smutne: wciąż podstawowym źródłem ogrzewania są piece kaflowe.

grudnia 16, 2017 10:02 przed południem

O finansowaniu oświaty w nowych warunkach, o sytuacji nauczycieli po reformie min. Zalewskiej rozmawiano na Konferencji Dyrektorów Placówek Oświatowych, Wychowawczych i Opiekuńczych , którą zorganizowano w cieplickiej siedzibie Politechniki Wrocławskiej. Przy tej okazji podsumowano też konkurs „Gospodarna Szkoła i Przedszkole”.

grudnia 14, 2017 10:36 po południu

Dzisiaj w Jeleniej Górze, tak jak w wielu innych miastach w kraju, Komitet Obrony Demokracji zorganizował kolejny protest pod hasłem „Obudź się Polsko!”. W świątecznych dekoracjach na głównym placu w mieście wyraz swojemu niezadowoleniu z rządów Prawa i Sprawiedliwości dało ponad dwieście osób. - Trójpodział władzy oparty na Kaczyńskim, Dudzie i Ziobrze nam nie odpowiada! - brzmiało jedno z haseł.