sierpnia 6, 2018 01:59 po południu

Tegoroczne uroczystości przy grobie płk. Eugeniusza Głowacza na cmentarzu w Jeleniej Górze-Sobieszowie miały charakter szczególny – mija przecież 100 lat od chwili, gdy pochowany w 1950 r. pod Karkonoszami żołnierz Pierwszej Kompanii Kadrowej cieszył się, wraz z kolegami i ukochanym Komendantem, odzyskaniem niepodległości po ponadstuletniej niewoli.

sierpnia 6, 2018 07:33 przed południem

Dom Pomocy Społecznej Pogodna Jesień w Jeleniej Górze cieszy się szczególną popularnością wśród seniorów. Dobry standard, dogodna lokalizacja sprawiają, że ośrodek jest wybierany częściej niż inne w okolicy. Na miejsce czeka się tutaj ponad dwa lata.

sierpnia 5, 2018 07:45 przed południem

Wysiadł, miał na chwilę pójść po pieniądze do brata. I tyle go widziałem – opowiada starszy taksówkarz oszukany niedawno przez klienta. Każdy świadczący usługi taksówkarskie ma w swojej karierze takie przypadki. Trudno im w pełni zapobiegać, ale można ograniczać ryzyko.

sierpnia 5, 2018 07:34 przed południem

Niedawno Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wydał postanowienie, którym uchylił orzeczenie sądu pierwszej instancji i umorzył postępowanie wobec nieletniej Natalii S., która 19 grudnia 2016 roku miała znieważyć funkcjonariusza publicznego w osobie minister edukacji narodowej w trakcie jej wizyty w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze, krzycząc „sucz”. W sądzie rozpatrywana jest wciąż sprawa Agnieszki G. i Zbigniewa U., którzy według prokuratury naruszyli nietykalność funkcjonariuszy oraz ich znieważyli. Przedtem to oskarżeni poskarżyli się prokuraturze, że zostali poturbowani przez młodych ludzi w cywilu, którzy potem okazali się funkcjonariuszami, ale nie dano im wiary.   

sierpnia 4, 2018 10:43 przed południem

Właśnie została uruchomiona wypożyczalnia 3-kołowych rowerów rehabilitacyjnych. Chętni muszą się udać do ośrodka przy ulicy Osiedle Robotnicze 47A w Jeleniej Górze. Pojazdy pozyskał Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Z rowerów bezpłatnie mogą korzystać: dzieci, młodzież oraz niepełnosprawni dorośli.

sierpnia 3, 2018 05:23 przed południem

Komendant Główny Straży Granicznej gen.bryg. SG Tomasz Praga powołał rozkazami personalnymi dwóch nowych Komendantów Placówek SG w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej. Do zmiany doszło także na stanowisku komendanta placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze.

sierpnia 3, 2018 05:19 przed południem

Do jej osobliwej obecności w tej części Cieplic mieszkańcy już się niemal przyzwyczaili. Smukła, długowłosa kobieta, jakby przedwczesnie osiwiała, wzrok nieobecny. Na pytania zaniepokojonych, życzliwych ludzi nie odpowiada. Wolnym krokiem przemierza chodnik – kilka, kilkanaście kroków i z powrotem. I tak przez długie kwadranse.

sierpnia 2, 2018 03:03 po południu

W sali Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbyły się uroczyste obchody 99 rocznicy powołania Policji Państwowej. W przemówieniach nawiązywano do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dziękowano za codzienny trud mundurowym, mówiono o etosie, zbyt niskich uposażeniach i o dumie ze służenia ludziom. Na uroczystości udzielono awansu na wyższe stopnie 113 funkcjonariuszom jeleniogórskiego garnizonu (liczy 350 osób), przyznano też blisko pięćdziesiąt nagród wyróżniającym się policjantom. Nagradzali zwierzchnicy policji oraz samorządy.

sierpnia 2, 2018 08:08 przed południem

Operator telekomunikacyjny bezpodstawnie ściągnął z konta pani Zofii, emerytki, 300 zł. Jej miesięczny budżet zawalił się. Gdyby nie rodzina, to kobieta nie miałaby za co przeżyć do końca miesiąca. W punkcie obsługi bliska zawału emerytka usłyszała, że „to błąd w systemie”.

sierpnia 1, 2018 10:31 po południu

Około 30 osób przyszło dziś wieczorem pod jeleniogórski sąd zademonstrować niezgodę na to, co się dzieje z polskim sądownictwem zmienianym przez rządzącą partię. Zebrani odśpiewali hymn, uczcili minutą ciszy powstańców warszawskich i opowiedzieli, co myślą o sytuacji w kraju. 

sierpnia 1, 2018 07:16 po południu

Rada Nadzorcza MZK Sp. z o.o. w Jeleniej Górze powołała na stanowisko prezesa Agatę Buśko.  

lipca 31, 2018 06:53 po południu

Do poważnego zderzenia samochodów doszło około godz. 17 w centrum Jeleniej Góry. Skoda octavia tak mocno uderzyła w peugeota (vana), należącego do Poczty Polskiej, że ten przewrócił się na bok. Jak informuje policja utrudnienia w ruchu na Wojska Polskiego mogą potrwać nawet do 20.00.

lipca 30, 2018 07:04 przed południem

Na tyłach ulicy Paderewskiego w Jeleniej Górze ruszyła budowa pierwszego przystanku Jeleniogórskiej Kolei Aglomeracyjnej. Nowy peron o nazwie „Jelenia Góra Zabobrze” zajmie niemal całą przestrzeń pomiędzy mostem kolejowym na Bobrze, a wiaduktem przy Alei Jana Pawła II. Prace rozpoczęto od formowania nasypu o wysokości około 6 metrów, na którym wzdłuż istniejącego torowiska zbudowany zostanie peron o długości 150 metrów.

lipca 25, 2018 04:10 po południu

Po naszym tekście o wilkach, które w gminie Stara Kamienica zagryzły dwa psy (Nowiny Jeleniogórskie z 24 lipca), czytelnicy przysłali nam film i zdjęcia wilka, zrobione kilka dni temu w Cieplicach.
Zwierzę sfotografował pan Sławomir. Napotkał na nie 21 lipca o godz. 6.30 przy ul. Zjednoczenia Narodowego. Udało mu się zarejestrować, jak zwierzę przechadza się po ulicy.