kwietnia 6, 2018 03:04 po południu

Dziś i jutro, 6 i 7 kwietnia, w jeleniogórskim Centrum Handlowym Nowy Rynek trwa akcja Szybki PIT, podczas której skorzystać można z bezpłatnej pomocy przy rozliczeniu podatku od dochodów uzyskanych w 2017 r. Przez dwa dni, godz. od 12.00 do 20.00. na I piętrze Nowego Rynku (Office Zone) dyżurują eksperci Krajowej Administracji Skarbowej, pomagający w wypełnianiu deklaracji PIT. Organizatorzy akcji przygotowanej wspólnie z jeleniogórskim Urzędem Skarbowym zapraszają wszystkich, którzy chcą skorzystać ze wsparcia specjalistów. Czas na rozliczenie ubiegłorocznych podatków dochodowych i złożenie deklaracji w Urzędach Skarbowych jest do 30 kwietnia.

kwietnia 3, 2018 07:58 przed południem

3 kwietnia 1958 roku ukazał się pierwszy numer „Nowin Jeleniogórskich”. Z okazji 60-lecia tytuł wpisanego w historię regionu przygotowaliśmy szczególną niespodziankę. W najnowszym, urodzinowym wydaniu naszego tygodnika, z 3 kwietnia 2018 r., umieściliśmy specjalny dodatek jubileuszowy, a w nim całe, archiwalne, pierwsze wydanie NJ z 3 kwietnia 1958 roku!

marca 28, 2018 08:31 przed południem

Do czwartku, 29 marca włącznie, do godziny 18, potrwa zorganizowany po raz pierwszy w Galerii Handlowej Nowy Rynek w Jeleniej Górze tygodniowy Jarmark Wielkanocny. Na dziesięciustraganach w drewnianych domkach ponad dwudziestu wystawców oferuje rozmaite artykuły spożywcze, w tym smakowite lokalne specjały oraz świąteczne palmy, pisanki, stroiki i ozdoby, a także wyroby rękodzieła artystycznego miejscowych twórców i producentów.

marca 26, 2018 08:58 przed południem

Jeleniogórska galeria handlowa Nowy Rynek zaprasza na pierwszy Jarmark Wielkanocny. Od 23 do 29 marca na dziedzińcu przed galerią działa 10 straganów, na których oferowane są świąteczne smakołyki i ozdoby. Dodatkową atrakcją jest wystawa gigantycznych pisanek, przygotowanych przez jeleniogórskie przedszkolaki, oraz wielkanocna promocja, w której do zdobycia są prawdziwe, ręcznie zdobione kraszanki. 

marca 24, 2018 09:27 po południu

Ta noc „ukradnie” nam godzinę. Pamiętajmy: o godzinie 2. w nocy przestawiamy zegarki do przodu. Jutro śpimy więc krócej. W niedzielę nie będzie to może tak dokuczliwe, ale już w poniedziałek trzeba się liczyć z masowym spadkiem samopoczucia i trudności z koncentracją wynikających z niedospania. Bądźmy ostrożni na drogach.

marca 24, 2018 01:00 przed południem

Ponad sto osób zgromadził „Czarny Piątek”, demonstracja przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, w Jeleniej Górze. Impulsem do fali protestów w wielu miastach w kraju było opowiedzenie się polityków PiS za dalszymi pracami nad obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”, który zakłada zakaz usuwania ciąży także w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu. 

marca 23, 2018 10:44 przed południem

W Jeleniej Górze wczoraj pojawili się oszuści. Podają się za pracowników „Wodnika”. Bądźmy czujni, uprzedźmy rodzinnych seniorów o zagrożeniu.

marca 22, 2018 08:40 przed południem

Po dwóch pierwszych niehandlowych niedzielach trudno wyciągać generalne wnioski. Choć oczywiste jest, że ruch i zyski są mniejsze. Branża obserwuje, liczy, analizuje. Nikt jeszcze nie mówi o obniżce opłat dzierżawnych za wynajęte powierzchnie. Handlowcy przyznają, że prawdziwą próbą będzie kwiecień, gdzie nie będziemy mogli robić większych zakupów aż w cztery niedziele.
 

marca 21, 2018 08:25 przed południem

Z początkiem lata ruszy od dawna planowany remont jeleniogórskiego ratusza. Zmieni to organizację pracy urzędu, a grupą, która wykazuje najwyższe zaniepokojenie remontem są... narzeczeni planujący w niedalekiej przyszłości ślub.

marca 20, 2018 10:48 po południu

Zima ustępuje bardzo powoli i wciąż jest groźna dla osób bezdomnych. Jednej z ostatnich nocy policjanci uratowali 67-latka, który upojony alkoholem zasnął w śniegu pod sklepem na ul. 1 Maja w Jeleniej Górze.

marca 5, 2018 11:44 po południu

- Inwestycja była prowadzona podczas pracy szpitala, a dodatkowo przeprowadzana jest termomodernizacja. To był trudny czas – podsumował Tomasz Dymyt, dyrektor jeleniogórskiego szpitala, w czasie otwarcia nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Wśród licznych gości złożyć gratulacje przybyli parlamentarzyści, marszałek województwa, samorządowcy oraz biskup legnicki. Jest szansa, że doskonale wyposażona placówka będzie lepiej spełniała swoje zadania. Dyrektor Dymyt liczy, że szpital wkrótce podpisze znacznie lepszy kontrakt z NFZ.

lutego 19, 2018 08:06 po południu

Nie wiadomo co było przyczyną pożaru starego niezamieszkałego budynku przy ul. Wojewódzkiej w Cieplicach, w sąsiedztwie hurtowni Rembud. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny. Wszystko wskazuje na to, że w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. 

lutego 18, 2018 09:36 przed południem

Rośnie ilość starego sprzętu i innych większych odpadów przywożonych przez mieszkańców Jeleniej Góry do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Tak wynika z analizy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. Kilkuletni system, edukacja, przynoszą, widać, powoli efekty. Oznacza to, że coraz rzadziej przychodzi nam do głowy, żeby elektrośmieci, stare meble wyrzucać do lasu.
 

lutego 16, 2018 06:50 po południu

W dniach 19-23 lutego 2018 roku odbędzie się kolejny, już 17. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W akcji bierze udział Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze oraz prokuratury rejonowe w regionie.  Możesz przyjść przedstawić swój problem i uzyskać poradę.