lipca 25, 2017 10:57 po południu

Dzisiejsza, wtorkowa, demonstracja zorganizowana pod jeleniogórskim sądem była zdecydowanie mniej liczna. Jeszcze wczoraj przyszło ponad 300 osób demonstrować przywiązanie do Konstytucji i cieszyć się z efektów społecznego nacisku. Po prezydenckim wecie ustało 2/3 powodów, dla których ludzie gromadzili się na manifestacjach. Do tego ustawa o sądach powszechnych, najwyraźniej żeby uciąć wszelkie wątpliwości została podpisana dzisiaj.

lipca 25, 2017 08:09 przed południem

Protesty w sprawie ustaw sądowych są nieuzasadnione. Dziwię się, że w demonstracje pod jeleniogórskim sądem tak bardzo zaangażował się Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. Lepiej byłoby trzymać dystans, jeśli się chce być prezydentem wszystkich jeleniogórzan – mówi senator Krzysztof Mróz.

lipca 24, 2017 12:59 po południu

Wypadek na Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze wyglądał bardzo poważnie, ale kierowcy nic się nie stało. Mówią, że pijak to ma zawsze szczęście. Tym razem mieli je i inni, że nie znaleźli się w zasięgu rażenia koziołkującego dostawczaka.

lipca 24, 2017 12:17 przed południem

 

Marszałek Bogdan Borusewicz wspierał dziś demonstrantów przed jeleniogórskim sądem na kolejnej zorganizowanej przez KOD manifestacji. Około 350 osób wyrażało ponownie swój sprzeciw wobec łamania Konstytucji i apelowało do prezydenta, aby zawetował ustawy zmieniające ustrój sądów, w tym Sądu Najwyższego.

lipca 23, 2017 12:08 przed południem

Kolejny wieczór - w imię sprzeciwu wobec łamania Konstytucji i przepychania zmieniających ustrój państwa projektów ustaw - spędziło pod jeleniogórskim sądem około pół tysiąca demonstrantów. To najliczniejsza z manifestacji organizowanych w ostatnich dniach w mieście. Było też zdecydowanie więcej młodych ludzi. Protestujących wsparł Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. W trakcie manifestacji doszło do drobnego incydentu. 

lipca 22, 2017 09:40 przed południem

Absolwenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze odebrali z rąk Rektora prof. Mariana Ursela dyplomy ukończenia studiów pierwszego stopnia. Uroczystość odbyła się 19 lipca w auli „Karkonoskiej”.

lipca 22, 2017 01:20 przed południem

Jeleniogórzanie po raz kolejny przyszli pod gmach sądu, aby zademonstrować swój sprzeciw wobec zamiarów rządzącej większości, która chce uzależnić sądy, w tym Sąd Najwyższy, od władzy politycznej. Pokazali, że są razem i że są silni. Protestujących było co najmniej tylu, co na demonstracji dzień wcześniej. W wiecowej atmosferze, wśród wznoszonych haseł, odśpiewanych pieśni, padło wiele krzepiących, mądrych słów. Ponure diagnozy mieszały się ze słowami otuchy. 

lipca 21, 2017 08:46 przed południem

Chleb wypiekany w piekarni przy ul. Wiejskiej 6 przy garbatym mostku na jeleniogórskim Zabobrzu należy do najsmaczniejszych w mieście. A jednak wizerunek piekarni najlepszy nie jest – mieści się w zrujnowanym budynku, przy którym bytuje mnóstwo gołębi, a ich odchody znaczą chodnik przed wejściem. - Nie wiem, czy to tak może być, co na to sanepid? - pyta czytelnik.

lipca 21, 2017 12:30 przed południem

Dzisiaj (w czwartek) o godz. 20.00 jeleniogórzanie po raz kolejny zaprotestowali przeciwko zamachowi na niezależność sądów, jaki właśnie dokonuje się w parlamencie, w którym większość ma Prawo i Sprawiedliwość. Dzisiejsza demonstracja zorganizowana przez jeleniogórski KOD zgromadziła wyjątkowo dużo protestujących – było ich 300-400. Nic dziwnego - wydarzenia, które obserwujemy przy ul.Wiejskiej w Warszawie budzą grozę. Wiec trwał ponad godzinę – były przemówienia, wznoszono hasła, odśpiewano hymn oraz m.in. „Mury” Kaczmarskiego, „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni.

lipca 20, 2017 07:52 przed południem

- Jest kłopot z parkowaniem, starsi ludzie z trudem pokonują wysokie krawężniki i nierówną nawierzchnię, a remont przeciąga się w nieskończoność – mówi pan Paweł, który zadzwonił do nas z ul. Kolberga na jeleniogórskim Zabobrzu. Wykonawca przyznaje, że były pewne kłopoty, ale uspokaja, że w przyszłym tygodniu prace przyspieszą i robota będzie ukończona w terminie.

lipca 19, 2017 11:03 po południu

Około 200 osób przyszło o 21.00 pod jeleniogórski sąd dać wyraz niezgodzie na to, co dzieje się w parlamencie. Inicjatorem demonstracji była Platforma Obywatelska. Do ekspresowego, niszczącego ustrój państwa procedowania pakietu trzech projektów „sądowych” ustaw, z tą najważniejszą o Sądzie Najwyższym, wczoraj doszedł jeszcze argument zachowania Jarosława Kaczyńskiego. To oczywiście rzecz mniejszej wagi, ze sfery psychologicznej i kulturowej, choć bez precedensu w polskim parlamencie. Lider PiS złamał regulamin sejmu, wdzierając się na mównicę, buchnął jadem i nienawiścią, używając słów obraźliwych i niedorzecznych. Spór się zaostrza, większość parlamentarna nie daje szans na dyskusję, łamie wszelkie reguły gry. 

lipca 19, 2017 09:49 przed południem

Temat warzywniaków rozstawionych w centrum Jeleniej Góry wraca regularnie. Zwykle podnoszą go handlujący na jeleniogórskiej Florze. Tym razem zadzwoniła do nas pani Jadwiga, mieszkanka śródmieścia.

lipca 16, 2017 11:29 po południu

Około 50 osób przyszło pod gmach jeleniogórskiego sądu przy ul. Wojska Polskiego, aby wyrazić swój sprzeciw wobec wprowadzanych przez rzadzącą większość ustaw uzależniających polskie sądownictwo od polityków. 

lipca 16, 2017 03:13 po południu

Około stu osób przyszło na Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze, aby w spontanicznej demonstracji dać wyraz oburzeniu w sprawie przeprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmian w sądownictwie. Chodzi o forsowanie ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym.