sierpnia 10, 2018 07:26 przed południem

Rozpoczęły się prace przy budowie pierwszego pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią w Jeleniej Górze. Na stadionie przy ul. Złotniczej trwa wyburzanie nieczynnej trybuny ziemnej.

sierpnia 9, 2018 10:02 przed południem

II edycja Sudeckiej Wyrypy – ekstremalnego rajdu na orientację dla biegaczy i rowerzystów 17-18 sierpnia 2018 r. Tym razem bazą imprezy jest Barcinek w gminie Stara Kamienica. 

sierpnia 8, 2018 04:51 po południu

Kowary zapraszają na swoje największe, tegoroczne sportowo – kulinarne święto. Dwudniowy cykl imprez rozpocznie już we wtorek, 14 sierpnia, na skwerze przy ulicy Jagiellończyka Festiwal Smaków Świata, czyli pierwszy kowarski Zlot Food Trucków. Dzień później, 15 sierpnia, w tym samym miejscu, odbędzie się start 5. Biegu Górskiego „Kowary – Okraj” oraz 21. Kolarskiego Wjazdu „Kowary – Okraj”. Gospodarze Kowar gorąco zachęcają do udziału w wydarzeniach wszystkich miłośników dobrego jedzenia oraz wysiłku fizycznego w pięknych karkonoskich plenerach, zapowiadając, że przez dwa wakacyjne będzie można świetnie bawić się u nich w rodzinnej, piknikowej atmosferze.

sierpnia 6, 2018 10:35 przed południem

Andrzej Witek, maratończyk ze Szklarskiej Poręby, wygrał prestiżowe zawody „Karkonoska 50-tka” organizowane w Spindlerowym Młynie (4 sierpnia). Pokonał między innymi dwóch utytułowanych zawodników z Czech, a dodatkowo pobił rekord trasy i to o 9 minut. Gratulujemy!

lipca 13, 2018 11:49 przed południem

Przez dwa wakacyjne miesiące, do 24 sierpnia, jeleniogórski Międzyszkolny Ośrodek Sportu zorganizuje dziewięć półkolonijnych turnusów (każdy pięciodniowy) z wieloma atrakcjami. W każdym aktywnie wypocznie od 60 do 65 dzieciaków. Za nami drugi turnus.

lipca 10, 2018 09:58 przed południem

Cel sztafety był jeden- biegać przez 24 godziny, by zebrać pieniądze na rehabilitację chorej Blanki ze Szklarskie Poręby. Udział w sztafecie wzięło 430 osób. Pokonali w sumie dystans 400 km. Teraz te kilometry przeliczają na pieniądze.

lipca 9, 2018 03:31 po południu

Maja Włoszczowska, mistrzyni olimpijska związana z Jelenią Górą odniosła w niedzielę (8 lipca) zwycięstwo w wyścigu Pucharu Świata w kolarstwie górskim rozegranym we włoskim Val di Sole. Na kolejną wygraną w Pucharze Polka czekała aż sześć lat. Wcześniej zajmowała drugie lub trzecie miejsce. Majka po raz drugi w karierze wygrała w Val di Sole, więc to jej szczęśliwe miejsce. 

lipca 9, 2018 09:07 przed południem

W Szklarskiej Porębie to nie był leniwy weekend dla cyklistów. Miłośnicy ścigania na rowerach, akrobacji i wyścigów enduro zjechali do miasta pod Szrenicą na Festiwal Rowerowy Bike Week. Kibicowało im wielu turystów. A dla wszystkich zagrał MEZO.

lipca 6, 2018 03:47 po południu

Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego nie zwalniają tempa. Do sukcesów z Makinito Contest i Natural Games Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki dorzucili trzy krążki Pucharu Świata w tym jeden z najcenniejszego kruszcu.

lipca 2, 2018 07:29 po południu

Ponad tysiąc osób wzięło udział we wszystkich biegach, rozgrywanych w ramach jubileuszowej, X edycji Maratonu Karkonoskiego. Impreza odbyła się w miniony weekend w Karkonoszach.

lipca 1, 2018 06:56 przed południem

Nie lada gratka spotkała uczestników akcji „Dzieciaki do rakiet”, która odbyła się w sobotę (30 czerwca) na deptaku w Karpaczu. Poznali podstawy gry w tenisa, mogli nawet zmierzyć się z samą Urszulą Radwańską! – Było super – mówili ci, którzy chwycili rakiety.

czerwca 29, 2018 01:28 po południu

Biegając i chodząc z kijkami możecie pomóc Blance, dziewczynce, która po wielu pobytach w szpitalu, walczy o normalne życie.

czerwca 28, 2018 03:38 po południu

Nasi kajakarze freestyleowi Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki po raz drugi z rzędu zwyciężyli w prestiżowych, międzynarodowych zawodach Makinito Contest, które rozegrano nieopodal miejscowości Istres i Entressen we Francji. Odbyły się one w weekend (23-24 czerwca).

czerwca 23, 2018 10:18 po południu

W sobotę 30 czerwca w Karpaczu odbędzie się wydarzenie w ramach akcji „Dzieciaki do Rakiet”. Celem akcji organizowanej przez Bank BGŻ BNP Paribas jest promocja tenisa, aktywnego stylu życia, a także wprowadzenie tenisa dyscypliny na lekcje wychowania fizycznego. To trzecia edycja programu, dzięki któremu po raz pierwszy w życiu w tenisa zagrało dotąd już kilka tysięcy dzieci.