grudnia 9, 2017 07:36 po południu

Jacek Jaworski, policjant z Lubania, reprezentujący klub karate Samuraj Lubań rywalizował w Otwartych Mistrzostwach Czech w Karate – CESKA LIPA 2017 i zmagania zwieńczył dużymi sukcesami.

grudnia 7, 2017 11:11 przed południem

Członkowie jeleniogórskiej grupy Biegam dla Zdrowia pojawili się kilka dni temu w punkcie krwiodawstwa szpitala wojewódzkiego.

grudnia 6, 2017 01:02 po południu

Już po raz 43. ogłaszamy redakcyjny plebiscyt na najpopularniejszych, lub jak chcą inni najlepszych, sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego. Ta forma środowiskowego uhonorowania za sukcesy na arenach krajowych oraz w zawodach rangi europejskiej i światowej wzbudza ogromne zainteresowanie i wywołuje spore emocje kibiców – Czytelników „Nowin Jeleniogórskich”.

grudnia 4, 2017 02:44 po południu

Międzyszkolny Ośrodek Sportu już po raz kolejny organizuje półkolonie na sportowo dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zapisy już od 6 grudnia.

listopada 30, 2017 07:31 po południu

Czternaście razy stanęli na podium reprezentanci jeleniogórskiego klubu Oyama Karate w otwartym Pucharze Makroregionów: Wschodniego i Zachodniego Oyama PFK (na zdjęciach). W pierwszych zawodach w Lublinie w konkurencji kumite złote medale wywalczyli Natalia Grześ, Dawid Zierałka, Mikołaj Chorążyczewski i Kacper Omelko. W drugim turnieju we Wrocławiu w kata i kumite rywalizowało aż 31 zawodników i zawodniczek z Jeleniej Góry.

listopada 29, 2017 12:26 po południu

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze we współpracy z Klubem Sportowym Just Swim Jelenia Góra zaprasza wszystkich entuzjastów pływania na dzień otwarty krytej pływalni. To już w najbliższy piątek (1 grudnia).

listopada 28, 2017 12:25 po południu

Sporym zainteresowaniem cieszyła się impreza biegów na orientację pn. Orientuj się na Nowiny Jeleniogórskie, która rozpoczyna cały cykl pod tym samym hasłem. – Świetna zabawa. Warto było przyjść – podkreślali uczestnicy.

listopada 25, 2017 09:35 po południu

Już po raz czternasty w hali szkoły podstawowej w Mysłakowicach młodzi zawodnicy rywalizowali w otwartych mistrzostwach powiatu jeleniogórskiego w karate. Ta widowiskowa dyscyplina sportów walki (WKF) jest już dyscypliną olimpijską. Pierwsze medale letnich igrzysk zostaną rozdane w 2020 roku.

listopada 23, 2017 07:41 przed południem

Szkoła Podstawowa im. Caspara Davida Friedricha w Kopańcu ma nową halę sportową. Powstała w niespełna trzy miesiące. Nie jest to murowany budynek, a konstrukcja namiotowa. To jedyny taki obiekt w regionie. - Na halę sportową czekaliśmy kilkadziesiąt lat – słyszymy w szkole. 

listopada 22, 2017 10:58 przed południem

Pod takim hasłem odbędzie się cykl otwartych treningów biegów na orientację. Pierwszy już w najbliższą sobotę (25 listopada).

listopada 17, 2017 08:47 po południu

Zwycięstwem gospodarzy 7:3 zakończył się rozegrany w minioną środę mecz tenisa stołowego w II lidze dolnośląsko-lubuskiej między LZS TS Zaręba a KTS Jelenia Góra. Najlepszym zawodnikiem meczu był niezawodny Maciej Makajew z LZS TK Zaręba, który wygrał trzy pojedynki.

listopada 4, 2017 06:36 przed południem

Blisko pół tysiąca zawodniczek i zawodników z 29 klubów wystartowało w pływackim VI Karkonoskim Pucharze Sprintu, który odbył się na basenie SP nr 11 w Jeleniej Górze. To rekord frekwencji na tych zawodach.

listopada 2, 2017 09:04 przed południem

Znajomi i przyjaciele pośpieszyli na pomoc wieloletniemu naczelnikowi Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Maciejowi Abramowiczowi. W najbliższą sobotę (4 listopada) organizują festyn sportowo-rekreacyjny, z którego dochód zostanie przeznaczony na jego leczenie.

października 14, 2017 07:31 przed południem

Trwa bardzo dobra międzynarodowa passa badmintonisty z KS Chojnik. W minionych pięciu tygodniach zawodnik z cieplickiego klubu wywalczył na kortach siedem medali, w tym dwa złote. Łukasz Cimosz z Karoliną Szubert w grze mieszanej poprawił pozycję w rankingu Europejskiej Federacji Badmintona w kategorii U-17. Aktualnie para jest na trzecim miejscu. W grze pojedyńczej wychowanek Chojnika zajmuje dziesiątą pozycję.