lutego 15, 2018 11:00 po południu

W najbliższą sobotę, 17 lutego, warto wybrać się do Parku Norweskiego w Jeleniej Górze – Cieplicach na kolejne otwarte treningi biegowe z cyklu „Orientuj się na Nowiny Jeleniogórskie”. 

lutego 14, 2018 07:56 przed południem

W Łomnicy powstała wioska olimpijska. Są zawodnicy, medale, sprzęt a nawet punkt antydopingowy. Wszystko jest z drewna. To dzieło niezawodnego Zygmunta Kamińskiego, twórcy amatora i jego sąsiada Wojtka Rychla. Warto zajechać na stadion w Łomnicy i obejrzeć te kompozycję – zwłaszcza z dziećmi. 

lutego 12, 2018 12:29 po południu

Znakomita zabawa dla dzieci i świetny wynik finansowy – tak najkrócej można podsumować turniej charytatywny w mini piłce nożnej, który odbył się w minioną niedzielę (11 lutego) w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc chorym dzieciom.

lutego 10, 2018 10:18 przed południem

Żeńska reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze okazała się najlepsza w finale strefy jeleniogórskiej w pływaniu. W zawodach, które odbył się w Kamiennej Górze, dziewczęta ze stolicy Karkonoszy nie miały sobie równych.

lutego 9, 2018 07:08 przed południem

W imponującym stylu, zdobywając aż 15 medali, w tym 8 złotych, saneczkarze lodowi z MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe wygrali rywalizację w 24. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży „Podkarpacie 2018”. Na torze w Krynicy Zdroju młodzi jeleniogórzanie, uczniowie SMS-u w Karpaczu, zdecydowanie dominowali w ślizgach jedynek i dwójek oraz w ślizgach drużyn.

lutego 8, 2018 08:40 przed południem

Po raz pierwszy w historii polscy kibice będą mogli śledzić Zimowe Igrzyska Olimpijskie w specjalnych strefach kibica. Jedna z nich zostanie uruchomiona dzisiaj (czwartek, 8 lutego) w Karpaczu.

lutego 7, 2018 08:42 przed południem

W najbliższa niedzielę, 11 lutego, w hali sportowej przy ul. Złotniczej w Jelniej Górze odbędzie się Charytatywny Turniej Piłkarski pod hasłem „Gramy dla Bartka i Marcela”, organizatorami są KS Karkonosze i Lechia Piechowice. Jego celem jest zebranie środków na leczenie dwóch chłopców walczących z chorobami nowotworowymi. Na boisku zmierzą się najmłodsi adepci piłki nożnej z Jeleniej Góry,Jeżowa Sudeckiego, Piechowic, Janowic Wielkich, Szklarskiej Poręby,Jawora, Bolesławca, Gryfowa Śląskiego, Wałbrzycha. Sportowym emocjom towarzyszyć będzie loteria fantowa i aukcje cennych pamiątek. Początek o godz. 9.00.

stycznia 31, 2018 05:55 po południu

Zawodniczka MKS Karkonosze Sporty Zimowe, uczennica SMS w Szklarskiej Porębie Marcelina Badacz zaliczyła kolejny start międzynarodowy. Z czwórką koleżanek i pięciu kolegów łącznie z ośmiu krajowych klubów młoda biatlonistka z I klasą sportową startowała w czeskiej miejscowości Nove Mesto w Pucharze IBU juniorów. 

stycznia 28, 2018 07:58 przed południem

Wciąż nie wiadomo, kiedy rozpocznie się drugi etap modernizacji stadionu przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Miasto nie uzyskało na to zadanie dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego, jednak zastępca prezydenta Jerzy Łużniak uspokaja, że inwestycja nie jest zagrożona.

stycznia 26, 2018 08:33 po południu

Aż do końcowych minut przed wyznaczonym terminem trwała rywalizacja o jak najwyższe miejsce w sportowym, już 43. plebiscycie „Nowin Jeleniogórskich”. W ostatnim, piątkowym dniu głosowania cała ósemka finalistów, pretendentów do tytułów najpopularniejszego sportowca i trenera z klubów regionu jeleniogórskiego w 2017 roku, znacznie powiększyła stan punktów z gazetowych kuponów (liczone podwójnie) i sms-ów.

stycznia 24, 2018 02:37 po południu

W najbliższy piątek, 26 stycznia o godzinie 12.00 nastąpi zamknięcia kuponowego i sms-owego głosowania w 43. „Nowinowym” plebiscycie na najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2017 roku. Codziennie ósemka finalistów powiększa swój dorobek punktowy. Trwa wyrównana rywalizacja. Wszystkim finałowym pretendentom zależy na jak najwyższym miejscu w końcowej plebiscytowej klasyfikacji, którą ustali głosowanie na ostatnich kuponach wyciętych z gazety (dostarczone do redakcji „NJ” w wyznaczonym terminie) oraz ostatnie sms-y. 

stycznia 18, 2018 05:05 po południu

Młodziutka reprezentantka szkoły podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze i jedynego w mieście Klubu Szachowego „Jelonka”, Wiktoria Janikowska kolekcjonuje medale z imprez rangi regionalnej, wojewódzkiej i krajowej. Najnowszy sukces to tytuł mistrzyni do lat 11 w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski. 

stycznia 16, 2018 09:16 po południu

Dziś, 16 stycznia, na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie podpisano akt erekcyjny budowy nowoczesnego ośrodka narciarstwa biegowego i biathlonu. Budowa ma rozpocząć się w połowie 2018, a zakończyć pod koniec 2019. Sto milionów złotych na tę inwestycję zadeklarowali przekazać marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski i wiceminister sportu Jarosław Stawiarski.

stycznia 16, 2018 12:58 po południu

Już wszystko jasne. Kibice gier zespołowych i konkurencji indywidualnych, za pomocą gazetowych kuponów i sms-ów wybrali najpopularniejszych – najlepszych pięciu sportowców i trójkę trenerów. W 43. redakcyjnym plebiscycie „Nowin Jeleniogórskich” zdobyli oni najwięcej punktów. Przypominamy, że do miana NAJ w 2017 roku, z klubów regionu jeleniogórskiego nominowano łącznie 22 zawodników i zawodniczek oraz 17 szkoleniowców.