października 17, 2018 07:24 po południu

Trzy pierwsze rzeźby od wczoraj już stoją w centrum Jeleniej Góry i turyści robią sobie przy nich zdjęcia. Małych jelonków ma być więcej. Mają pojawić się na skwerach, przy instytucjach i lokalnych firmach. Będą znakiem rozpoznawczym miasta i spowodować, że turyści będą je dokładniej zwiedzać, wędrując od jelonka do jelonka.  Tak jak to dzieje się we Wrocławiu, gdzie ludzie spacerują  szlakiem krasnali.

października 16, 2018 08:51 po południu

Jeden z bardziej uczęszczanych karkonoskich szlaków – zielony trakt na odcinku od Pielgrzymów do Przełęczy Karkonoskiej – przez rok będzie niedostępny dla turystów. Karkonoski Parek Narodowy właśnie  rozpoczął tam (wtorek, 16 października) prace remontowe i od dzisiaj jest on zamknięty.

października 16, 2018 09:26 przed południem

Mieszkaniec Dolnego Śląska podróżujący w czwartek 11 października szynobusem Kolei Dolnośląskich relacji Jelenia Góra - Wrocław okazał się być 40. milionowym pasażerem naszego regionalnego przewoźnika. Ta ogromna liczba, która pokazuje, że utworzenie Kolei Dolnośląskich i konsekwentne rozwijanie ich oferty jest doceniane przez Dolnoślązaków.

października 9, 2018 12:49 po południu

Do 20 października wszyscy zainteresowani tematyką geologiczną i naturalnym bogactwami naszego regionu zgłaszać mogą się do udziału w Sejmiku Geologicznym, który odbędzie się w sobotę, 27 października tego roku, w Lwówku Śląskim. Tematem popularno-naukowego spotkania są „Geologiczne skarby Dolnego Śląska”.
Udział w sejmiku jest bezpłatny. Liczba uczestników jest jednak ograniczona. O przyznaniu akredytacji decyduje kolejność zgłoszeń.   

października 7, 2018 04:02 po południu

Dzięki nim na Dolnym Śląsku stare, zaniedbane budynki odzyskują blask. Ich trud i troskę o zachowanie autentycznych elementów budowli docenia polsko-niemieckie Stowarzyszenie na rzecz Pielęgnowania Sztuki i Kultury Śląska (VSK) i przyznaje nagrody za najlepsze odnowienie zabytków. W tym roku doceniono Annę Staszewską Brookes i Paula Brookes za odrestaurowanie z niezwykłą pieczołowitością domu przysłupowego w Bystrzycy koło Wlenia.

października 5, 2018 11:16 po południu

Już po raz 21. odbyły się Karkonoskie Spotkania Turystyczne, podczas których w siedmiu kategoriach wręczono prestiżowe Nagrody Liczyrzepy Starosty Jeleniogórskiego. Przyznano też dwie dodatkowe nagrody specjalne. Uroczystość zorganizowano w piątek, 5 października, w restauracji ”Chata za wsią” w Mysłakowicach.

października 3, 2018 03:13 po południu

Termy Cieplickie przygotowały kilka specjalnych atrakcji na tegoroczny październik. 

października 2, 2018 02:49 po południu

Karkonoski Park Narodowy podniósł ceny biletów. Od wczoraj (1 października) za wstęp do KPN zapłacimy 8 zł. Tyle wynosi opłata normalna, jednodniowa, indywidualna. Poprzednio trzeba było zapłacić 6 zł

września 30, 2018 06:53 po południu

Wyróżnienie specjalne (3 tys. euro i unikalna statuetka) przyznano Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej w 42. edycji polsko-niemieckiego konkursu Nagród Kulturalnych Śląska.

września 30, 2018 09:42 przed południem

Po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii atrakcyjna, „leśna” impreza, czyli Dolnośląski Festiwal Dary Lasu, odbyła się nie na lwóweckim Rynku, lecz na Stadionie Miejskim w Lwówku Śląskim. Do radosnego i barwnego świętowania dolnośląskich leśników, turystów, gości zagranicznych, mieszkańców miasta i powiatu zaprosili: starostwa lwówecki Marcin Fluder i nadleśniczy Nadleśnictwa Lwówka Śląskiego Alina Sudoł-Kornalewicz.

września 29, 2018 08:56 po południu

Lektura niegodna polecenia „Protokoły Mędrców Syjonu” i trzy obrazy (rzekomo) Wlastimila Hofmana – po 1600 zł każdy; także majtki, biustonosze, chleb ze smalcem, szaszłyki, czy zabawkowo-książkowa oferta dzieciaków chcących zarobić parę złotych – jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości, jak zwykle, oferuje niemal wszystko. Impreza z już 45-letnią tradycją przyciąga do miasta handlarzy, kolekcjonerów i kupujących z całej Polski.

września 29, 2018 01:11 po południu

Na duże zmiany mogą już przygotowywać się kierowcy w Jeleniej Górze. Zgodnie z planem przebiega budowa obwodnicy w Maciejowej. Wkrótce ruszą przetargi na remonty wielu innych ulic. Lubiących aktywność ucieszą powstające już singletracki pod Chojnikiem oraz pumptrack na Zabobrzu.

września 28, 2018 11:00 przed południem

Już za kilkanaście dni możliwe będzie zwiedzanie wleńskiego zamku z przewodnikiem. Gmina podpisze porozumienie ze Stowarzyszeniem „Wieża Rycerska” w Siedlęcinie i Gildią Przewodników Sudeckich, których członkowie zaopiekuje się zamkiem.

września 19, 2018 12:40 po południu

Będzie można skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów, zobaczyć niezwykły pokaz mody, pobawić się przy występie artystycznym. A przy okazji pomóc choremu chłopcu. Tak zapowiada się tegoroczny IV Charytatywny Maraton Ekologiczny Wybieram Zdrowie, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 września, w Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze.