czerwca 19, 2018 03:15 po południu

Czerwony pasek na świadectwie? Przyjdź i pochwal się nim w Termach Cieplickich, a wejdziesz na 2 godziny całkowicie za darmo!

czerwca 18, 2018 11:52 przed południem

We Wleniu w miniony weekend umiejętnie połączyli średniowieczną tradycję jarmarków ze spływem na rzece Bóbr oraz paradą psów. 

czerwca 16, 2018 09:53 po południu

Zmarł Maciej Abramowicz, były naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR, wszechstronnie wyszkolony instruktor ratownictwa górskiego, bardzo ceniony i lubiany społecznik. Od 6 lat zmagał się z chorobą nowotworową.

czerwca 16, 2018 12:05 przed południem

W 3,5 roku od rozstrzygnięcia pierwszego Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego w fazę realizacji wszedł zwycięski wówczas projekt budowy Jeleniogórskiej Promenady Bobru. Przypomnijmy – chodzi o szlak pieszo-rowerowego biegnący po zachodniej stronie rzeki Bóbr od ulicy Wiejskiej do Lwóweckiej. W praktyce będzie to nowe przyjście łączące osiedle Zabobrze z centrum miasta, a także otwarcie spacerowej drogi po zachodnim brzegu Bobru w kierunku Perły Zachodu.
 

czerwca 14, 2018 09:53 przed południem

Termy Cieplikie informują, że w sobotę 16 czerwca 2018 roku „ostatnie wejście” dla osób, które chcą skorzystać ze standardowych atrakcji parku wodnego będzie możliwe o godzinie 17.00. 

Od godziny 19.30 obiekt czeka na gości z biletami na koncert The Dumplings. 

czerwca 13, 2018 07:16 przed południem

Zdzisław Gasz został ponownie wybrany prezesem jeleniogórskiego oddziału Ligi Ochrony Przyrody. Organizacja ta choć nie ma wielkich środków na działalność, radzi sobie całkiem dobrze.

czerwca 11, 2018 06:32 po południu

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór zaprasza wszystkich zainteresowanych z obszaru działania LGD na bezpłatne seminarium dotyczące budowania produktu turystycznego w oparciu o lokalne zasoby historyczne, przyrodnicze i kulturowe. Podczas spotkania, które odbywać się będzie w środę, 13 czerwca, 2018 r. od godz. 13.00 w Centrum Aktywności Społecznej Pogórze w Podgórzynie (ul. Żołnierska 13), organizacje pozarządowe dowiedzą się np. jak zakładać wioski tematyczne, przedsiębiorcy natomiast dowiedzą się jak i o jakie zasoby można wzmacniać swój biznes. Zaprezentowane zostaną przykłady takich działań w innych rejonach Polski oraz lokalne zasoby naszego regionu, jakie można wykorzystywać.

czerwca 11, 2018 10:05 przed południem

Festyn w pałacu i folwarku Łomnica (9 i 10 czerwca) nawiązywał do tradycji uprawy lnu w naszym regionie. Nowym elementem było włączenie pokazów tańca. Tango argentyńskie zatańczyli członkowie grupy Tango Karkonosze. Wojciech Filipiak z tej grupy poprowadził warsztaty dla chętnych poznania podstawowych kroków tanga. Odbyła się także milonga, podczas której tańczono i podziwiano wykonawców z Tanga Karkonosze. 

czerwca 9, 2018 08:11 przed południem

Jest symbolem siły, długowieczności, wytrwałości. W piątek (8 czerwca) w Szklarskiej Porębie posadzono trzy dęby. A to początek obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w tym mieście. Już niebawem wystartuje wielka gra dla miłośników przyrody, historii i turystyki.

czerwca 8, 2018 08:06 przed południem

Remont Pawilonu Norweskiego w Cieplicach budzi duże zainteresowanie mieszkańców. W budynku, w którym niegdyś funkcjonowało Muzeum Przyrodnicze, ma być restauracja. Jaki będzie jej wystrój? Czy powstanie przed nią parking? Jaki kolor będą miały drewniane ściany budynku? Takie pytania padały 6 czerwca podczas sesji Rady Jednostki Pomocniczej Miasta Jeleniej Góry „Uzdrowisko Cieplice”. Na pytania radnych odpowiadał Krzysztof Kurek, kierownik jeleniogórskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Konserwatora Zabytków. 

czerwca 6, 2018 07:10 przed południem

Unikajmy nieznanych zbiorników, dzikich kąpielisk – przestrzegał Włodzimierz Płuska, koordynator ratowników w Termach Cieplickich. Dzieci i młodzież z jeleniogórskich szkół dowiedziały się, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. – Lepiej tego nie lekceważyć, gdyż co roku dochodzi do nieszczęśliwych wypadków – mówił.

czerwca 5, 2018 01:01 po południu

Pałac Łomnica po raz kolejny zaprasza na wyjątkowy kiermasz Święto Lnu.

czerwca 5, 2018 07:47 przed południem

Od niedzieli, 10 czerwca. Obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Tym razem korekty są niewielkie. Według tego rozkładu pociągi będą jeździć do 2 września.


czerwca 3, 2018 02:05 po południu

Gryfowianie tegoroczne XVIII Kwisonalia świętują bez przeszkód - pogoda dopisuje. Burmistrz miasta Olgierd Poniźnik ogłosił rozpoczęcie Święta w sobotę o godz. 17 i tłumy mieszkańców gminy i okolic ściągnęły nad zakole Kwisy. Dziś kolejny dzień gryfowskiego święta – to doskonała okazja, by wziąć udział w znakomitej zabawie.