lipca 22, 2017 02:32 po południu

Do późnych godzin nocnych z piątku na sobotę, nad Szklarska Porębą Dolną rozbrzmiewały wyjątkowe dźwięki, zupełnie inne, od tych jakie na co dzień proponują stacje radiowe i muzyczne stacje TV. W Walońskim Żelaznym Tyglu (ul. 1 Maja 66a) tej nocy w muzyce dominowały harfy, flety, czy dudy. To była muzyka w kolorze zielonym.

Każdy może sam sprawdzić, jaka to muzyka, bo brzmienia o celtyckim rodowodzie popłyną także dzisiaj. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00. Wcześniej można odwiedzić jarmark waloński, czynny od godzin przedpołudniowych. 

lipca 21, 2017 11:55 przed południem

Już w sobotę, 22 lipca 2017, odbędzie się transgraniczny XII Rowerowy Rajd Retro ORLE – Jizerka. Starto godz. 09.00 ze Stacji Turystycznej ORLE w Polsce, meta o godz. 13.00 na Festynie Św. Anny w czeskiej Jizerce.

lipca 20, 2017 12:34 po południu

W kolejnej, V edycji rankingu polskich schronisk górskich przygotowanego przez Magazyn Turystyki Górskiej NPM obiekty położone w Sudetach Zachodnich wypadły blado. Testerzy w ciągu roku dwukrotnie odwiedzali każdy z 65 ocenianych obiektów. Właściciele i dzierżawcy naszych schronisk mają nad czym myśleć. Najlepiej z obiektów naszego regionu wypadło Schronisko pod Łabskim Szczytem, które zajęło 20. miejsce. Zwycięzcą rankingu po raz kolejny zostało tatrzańskie Schronisko w Dolinie Roztoki.

lipca 19, 2017 11:25 przed południem

Letnie Wycieczki Artystyczne, to tegoroczna, wakacyjna propozycja jeleniogórskiego Biura Wystaw Artystycznych, skierowana do całych rodzin. Spacery lub dłuższe wyprawy w towarzystwie merytorycznych pracowników BWA mają umożliwić  inne spojrzenie na zwiedzane miejsca. Za nami już kilka takich wycieczek; przed nami jeszcze dwie…

lipca 17, 2017 09:51 przed południem

Koncertem zespołu Piersi zakończyło się w niedzielny wieczór XX Lwóweckie Lato Agatowe. Żegnając licznie przybyłych do grodu nad Bobrem na trzydniowe święto, burmistrz Mariola Szczęsna zaprosiła wszystkich na przyszłoroczna edycję imprezy, która odbędzie się w dniach 13 – 15 lipca 2018 roku. 

lipca 16, 2017 11:03 po południu

Za rozwikłanie tajemnicy Szczeliny Jeleniogórskiej wziął się tym razem Instytut Badań Historycznych i Krajoznawczych oraz Grupa Eksploracyjna Miesięcznika Odkrywca, z Krzysztofem Krzyżanowskim, autorem książki na jej temat, na czele. Chodzi o kolumnę niemieckich szpitalnych ciężarówek, ktore miały być ukryte w podziemiach. Poszukiwacze przez dwa dni prowadzili swoje badania w wytypowanych miejscach na terenie Szklarskiej Poręby. Dzisiaj, w niedzielę, podzielili się wynikami swoich poszukiwań.

lipca 16, 2017 09:53 przed południem

Drugi dzień jubileuszowego XX Lwóweckiego Lata Agatowego można śmiało nazwać dniem rodzinnym. Bo głównie całe rodziny, tłumnie odwiedzały wczoraj (15 lipca) niezliczone stoiska i kramy rozstawione wokół ratusza i w pobliskich uliczkach. Agatowe Lato w tym roku ma szczególny charakter. Bowiem przypada na czas obchodów 800 lecia Lwówka Śląskiego.

lipca 16, 2017 08:57 przed południem

Redakcja „Nowin Jeleniogórskich”, wspólnie z Fundacją Nowin Jeleniogórskich, organizuje konkurs fotograficzny zatytułowany „Zobacz ducha gór”. Jego celem jest prezentowanie oraz promowanie wszelkich bogactw i atrakcji turystycznych całego naszego regionu, a także aktywnego wypoczynku.

lipca 15, 2017 10:15 przed południem

Na trzy dni władanie nad Lwówkiem Śląskim przejęli Walończycy, którym wczoraj, 14 lipca - pierwszego dnia Agatowego Lata - władzę przekazała burmistrz Mariola Szczęsna. XX Lwóweckie Lato Agatowe zbiega się z jubileuszem 800-lecia grodu nad Bobrem. To jedna z głównych atrakcji turystycznych regionu.

lipca 14, 2017 09:08 po południu

Rozpoczęły się długo oczekiwane prace przy budowie nowego wyciągu turystycznego na Kopę w Karpaczu. Wysłużona kolej linowa odejdzie do lamusa a zastąpi ją nowoczesny wyciąg z krzesełkami i... gondolami. To początek planowanych zmian.

lipca 14, 2017 07:56 przed południem

Już dziś, w piątek 14 lipca, rozpoczyna się XX Lwóweckie Lato Agatowe - jedna z największych wakacyjnych atrakcji turystycznych naszego regionu. Znakomicie zapowiadająca się impreza, na którą co roku do Lwówka Śląskiego zjeżdżają poszukiwacze, kolekcjonerzy i miłośnicy skarbów natury oraz amatorzy dobrej zabawy, potrwa do niedzieli 16 lipca. XX LLA będzie miało szczególny charakter. Nie tylko ze względu na jubileusz imprezy. W 2017 roku Lwówek Śląski świętuje także 800-lecie nadania praw miejskich i akcentów tego jubileuszu nie zabraknie też podczas tegorocznego Lata Agatowego.

lipca 13, 2017 07:31 przed południem

Niegdyś obiekt tętnił życiem, przyjeżdżały tu setki turystów. Dzisiaj to obraz nędzy i rozpaczy – mówi z żalem pani Alina z Osiedla Orle w Jeleniej Górze. Chodzi o nieczynny od kilku lat camping Słoneczna Polana. Miasto nie ma pomysłu, co z nim zrobić.

lipca 10, 2017 09:47 po południu

Rozstrzygnięto przetarg na dzierżawę ośrodka narciarskiego Babiniec w Szklarskiej Porębie. Zgłosił się tylko jeden oferent – miejscowy przedsiębiorca, Paweł Pilawski. On też będzie gospodarzem stoku przez następne 30 lat. 

lipca 10, 2017 07:26 przed południem

Salta, backflipy, obroty wokół własnej osi i inne powietrzne akrobacje obejrzeli widzowie na zakończenie Bike Week Endu w Szklarskiej Porębie. Wcześniej odbyły się dwa długie wyścigi, dla miłośników MTB oraz kolarstwa szosowego.