listopada 15, 2017 12:00 po południu

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Wleń organizuje spotkanie poświęcone perspektywom rozwoju infrastruktury turystycznej, ochronie walorów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego na terenie wszystkich gmin położonych w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie odbędzie się w sobote, 18 listopada 2017 r., o godz. 11.00 w gmachu Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Dworcowej 10 we Wleniu.

listopada 14, 2017 10:11 po południu

Trzy ważne kursy autobusowe łączące Legnicę z Jelenią Górą, Karpaczem i Szklarską Porębą (obsługiwane przez Trnas-Pol Legnica) wypadły z rozkładu jazdy. Spółka informuje, że zostały zawieszone z przyczyn ekonomicznych.

listopada 13, 2017 01:32 po południu

Zimowe warunki panują już nie tylko w szczytowych partiach Karkonoszy. W Karpaczu pada śnieg. W Szklarskiej Porębie zima też zostawiła ślady. I choć drogi są czarne, zima zagościła u stóp Karkonoszy.

listopada 12, 2017 05:15 po południu

W nocy z niedzieli na poniedziałek (12 na 13 listopada) może spaść śnieg – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

listopada 11, 2017 06:59 przed południem

Sporo nowych połączeń i korzystniejszych rozwiązań w już funkcjonujących połączeniach zaoferuje pasażerom z regionu jeleniogórskiego nowy, kolejowy rozkład jazdy, który zacznie obowiązywać 10 grudnia. Najbardziej cieszą zapowiedzi PLK – bezpośrednich połączeń z Hrubieszowem, Bydgoszczą i Szczecinem oraz nowego, nocnego połączenia z Warszawą.

listopada 10, 2017 03:46 po południu

Zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Zobacz ducha gór 2017”, promującego wszelkiego rodzaju bogactwa naturalne i kulturowe, stanowiące atrakcje turystyczne naszego regionu. Uroczyste ogłoszenie wyników, rozdanie nagród laureatom oraz wernisaż wystawy pokonkursowej, w sobotę, 18 listopada, o godz. 16.00 w „Galerii na Górze” Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

listopada 8, 2017 12:06 przed południem

Unikatowe, jedyne takie w Polsce dwie niemieckie armaty polowe 7,7 cm leichte Feld Kanone (l.F.K.) 1896 n/A wywieziono z zamku Czocha. Mają trafić – po jednej - do zbiorów Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu i Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej oddział Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Dla regionalistów, to grabież dolnośląskich zabytków. Żądają ich zwrotu.

listopada 7, 2017 12:33 przed południem

Trzy linie kolejowe - nr 283 łącząca Jelenią Górę z Lwówkiem, nr 284 z Lwówka do Złotoryi i nr 285 prowadząca ze Złotoryi do Legnicy - znalazły się  na liście inwestycji, na liniach kolejowych o regionalnym znaczeniu, które mają być zrealizowane w najbliższych latach. To nie jest jeszcze przesądzone, ale właśnie ta inwestycja  uzyskała drugi wynik punktowy wśród projektów kolejowych w „Projekcie aktualizacji planu inwestycji transportowych o znaczeniu regionalnym w województwie dolnośląskim realizowanych ze środków EFRR 2014-2020”.

listopada 5, 2017 02:41 po południu

Dużym zainteresowaniem cieszył się Festyn Kolei Dolnośląskich, który odbył się w dzisiejsze południe na jeleniogórskim dworcu kolejowym. Skutek był taki, że w prezentowanym pociągu IMPULS 45WE był tłok. Darmowa przejażdżka nowym nabytkiem dolnośląskiego przewoźnika ściągnęła przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi. Faktem jest, że podróże koleją cieszą się coraz większą popularnością.  

listopada 3, 2017 07:16 po południu

Cyklon Grzegorz zniszczył ponad 3,5 tysiąca drzew w jeleniogórskich lasach komunalnych. To wstępne dane, ale pokazują, jak ogromna jest skala zniszczeń.

października 31, 2017 11:34 przed południem

Zioła i ich lecznicze wykorzystanie to temat coraz głośniej dyskutowany. A zielarskie, czyli laboranckie tradycje Karkonoszy i Gór Izerskich, mimo że niegdyś tak rozsławiające nasze góry, wciąż pozostają nieco w ukryciu. Naprzeciw zainteresowaniu nimi wychodzi nowa publikacja Wydawnictwa Ad Rem „Laboranci u Ducha Gór”, autorstwa Przemysława Wiatera. Stanowi ona poniekąd kontynuację odkrywania tradycji kulturowych regionu, którymi autor zajął się w wydanej kilka lat temu książce „Walonowie u Ducha Gór”.  

października 30, 2017 05:11 po południu

Z powodu dużej liczby powalonych przez orkan Grzegorz drzew, zamknięty został  zielony szlak turystyczny biegnący wzdłuż rzeki Kamiennej od rejonu Wodospadu Szklarki w kierunku Szklarskiej Poręby. 

października 30, 2017 06:50 przed południem

– Obserwujemy znaczny wzrost ofertą zajęć fitness i treningu funkcjonalnego w okresie jesienno-zimowym – mówi Sabina Robak z Term Cieplickich. Niestety, w niedzielę (29 października) spółka także przegrała z cyklonem Grzegorz.

października 26, 2017 05:52 przed południem

Budowa chodnika przy ul. Łomnickiej, pumptracka, tras rowerowych oraz... promenady Jagniątkowa – to kolejne inwestycje, jakie wkrótce zostaną zrealizowane w Jeleniej Górze. Miasto otrzymało dotację ze środków unijnych na te projekty.