sierpnia 10, 2018 10:47 po południu

Uroczystą mszą świętą na Śnieżce uczczono, jak co roku, święto ludzi gór. Przypada ono 10 sierpnia. W tym roku upamiętniono jeszcze jedno wydarzenie.

sierpnia 10, 2018 03:58 po południu

Ze względu na załamanie pogody i plenerowy charakter imprezy, Projekt Plaża w Termach Cieplickich zostaje przełożony na czwartek 16 sierpnia 2018 r. - informują organizatorzy. 

sierpnia 7, 2018 08:33 przed południem

Samorząd Jeleniej Góry zlecił oczyszczenie i odtworzenie źródełka Hipokrene w Borowym Jarze. To kolejny element porządkowania tej malowniczej okolicy. Prace wykonało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o.

sierpnia 5, 2018 09:51 przed południem

Ryk silników, metaliczny zapach spalin i mocna, rockowa muzyka na scenie. To może oznaczać tylko jedno – w Karpaczu trwa kolejna edycja Polish Bike Week. Zjechało około 10 tysięcy miłośników Harleya Davidsona i innych jednośladów.

sierpnia 4, 2018 10:14 przed południem

Tłum pod sceną, śpiewający największe przeboje z gatunku tzw. krainy łagodności i koncerty do późnej nocy. Tak wygląda tegoroczna, 51. już Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie.

sierpnia 2, 2018 09:19 przed południem

"Coś strasznego dzieje się w Karkonoskim Parku Narodowym. Na trasie z Jagniątkowa do Schroniska pod Łabskim Szczytem (dokładniej: czarny szlak między Wysokim Mostem a połączeniem z czerwonym szlakiem) odbywa się dramatyczna wycinka drzew. Szlak i roślinność zdewastowane ciężkim sprzętem. Wycinka drzew na wielką skalę, ziemia zryta, kamienie powywracane, młody drzewostan połamany... hałas maszyn i ludzi. Nie wygląda to na prace naprawcze, wręcz odwrotnie" – napisała do nas miłośniczka Karkonoszy. 

sierpnia 2, 2018 08:10 przed południem

Dobiegają końca przygotowania do obchodów nadania patrona Karpaczowi. Zgodnie z wolą mieszkańców na patrona wybrano św. Wawrzyńca, opiekuna ratowników i przewodników górskich. Z tej okazji zapalnowano uroczyste msze w parku miejskim w Karpaczu oraz na szczycie Śnieżki. Na koncertach na deptaku wystąpią Czesław Mozil i Marcin Wyrostek.

lipca 30, 2018 05:40 po południu

„Zatrzymaj się wędrowcze i przypatrz wielkiemu człowiekowi” – tak brzmi napis na kaplicy proboszcza Panka przy bazylice mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze. Wkrótce będziemy go podziwiać w pełnej krasie, bo trwa odnawianie kaplicy.

lipca 28, 2018 07:30 przed południem

Nie pomagają apele i ostrzeżenia. Kilka dni ciepłej pogody sprawiło, że zapełniły się żwirowiska, glinianki, stawy i brzegi nad rzeką Bóbr. Ludzie kapią się, ryzykując życie. Jak przemówić im do rozsądku?

lipca 27, 2018 07:30 przed południem

Wilgotność ściółki w lasach w naszym regionie spada coraz bardziej. Leśnicy apelują o ostrożność podczas spacerów i zbierania jagód. Każda iskra może zaprószyć ogień. Jeśli upały potrwają przez kolejne dni, nadleśnictwa nie wykluczają wprowadzenia zakazu wstępu do lasu.

lipca 21, 2018 08:12 przed południem

Na piątkowe spotkanie z Rafałem Fronią przyszło tak wiele osób, że w salce Książnicy Karkonoskiej zabrakło miejsca. Duża część uczestników spotkania mogła tylko zza drzwi, znad czubków głów zobaczyć himalaistę, który dzięki swojej przebojowości, otwartości i szczerości błyskawicznie zdobywa popularność.

lipca 19, 2018 02:43 po południu

Festiwal Ducha Gór w 2018 roku to 53 rozmaite wydarzenia odbywające się w wielu miejscach regionu: 19 wędrówek po nietuzinkowych miejscach, 13 spotkań/warsztatów poświęconych promowaniu i poznawaniu lokalnych produktów i tradycji, 10 wydarzeń plenerowych, 4 wydarzenia muzyczne, 3 wydarzenia sportowe oraz 4 przedsięwzięcia trwające przez cały czas festiwalu. Dostępny jest już przewodnik zawierający kalendarium imprez składających się na całe przedsięwzięcie oraz przybliżający turystom nietuzinkowe atrakcje Krainy Ducha Gór.

lipca 17, 2018 02:34 po południu

Wczoraj (poniedziałek, 16 lipca), prawie dwa tygodnie wcześniej niż zapowiadano, na tory między Lubaniem a Węglińcem wróciły pociągi. Wszystkie połączenia kursują już według rozkładu, także pociąg IC „Karkonosze”, który przez kilka tygodni jeździł przez Wałbrzych.

lipca 16, 2018 09:31 przed południem

Świetny koncert Macieja Maleńczuka oficjalnie zakończył w niedzielny wieczór tegoroczne, XXI Lwóweckie Lato Agatowe. Niepokorny artysta pomiędzy kolejnymi utworami trafnie komentował aktualną sytuację społeczno-polityczną Polski, ale przede wszystkim wspólnie z kameralną formacją znakomitych muzyków zjawiskowo wykonywał piosenki Wojciecha Młynarskiego. Zachwycona publiczność długo nie pozwalała mu zejść ze sceny. Spotkanie z tłumem miłośników jego twórczości zakończyła długa seria przebojowych bisów.