lutego 12, 2019 12:19 po południu

Ruszyły zapisy do udziału w zjeździe na saniach rogatych w Kowarach. Zawody zaplanowane są na 23 lutego, bez względu na pogodę. To świetna zimowa zabawa dla całej rodziny.

lutego 11, 2019 11:42 przed południem

Już 18 lutego rozpoczyna się 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA, organizowany przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. W programie tygodniowego święta kina blisko 120 projekcji filmowych, w tym kilkanaście pokazów specjalnych. Aż siedem z nich to pokazy przedpremierowe filmów nagradzanych na prestiżowych festiwalach, które nie weszły jeszcze na ekrany kin. Na festiwalowe spotkania z publicznością do kina LOT, w którym odbywać będą się specjalne pokazy filmowe, przyjedzie plejada gwiazd polskiego kina, m.in. Danuta Stenka, Robert Więckiewicz i Jan Jakub Kolski. Gośćmi festiwalu będą również: ceniony reżyser filmów dokumentalnych – Paweł Łoziński, Kuba Czekaj – autor słynnego filmu „Baby Bump” oraz wybitny polski aktor Krzysztof Majchrzak, którzy zasiądą w jury festiwalowych konkursów.

lutego 9, 2019 12:07 po południu

Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza na wyjątkowy Koncert Walentynkowy. W piątek 15 lutego, o godz. 19.00 na cieplickiej scenie zabrzmi Zaucha Projekt! To propozycja nie tylko dla zakochanych, choć przeboje Andrzeja Zauchy znakomicie wpiszą się w rytm walentynkowo bijących serc. Wystąpią: Michał Bober (vocal) , Marta Mackiewicz (vocal), Agata Majewska (vocal), Michał Moper Wilczyński (gitara), Tomasz Jędrzejewski (piano), Piotr Sypień (bass), Tomasz Garbera (perkusja).

stycznia 30, 2019 05:49 po południu

Jeleniogórzanie dwa razy będą mieli okazję do spotkania z Peterem Bergmannem, czeskim muzykiem punkrockowym, menadżerem zespołów i autorem niezwykłego albumu o Karkonoszach. W piątek, 1 lutego, o godz. 17.00 w Książnicy Karkonoskiej Petr Bergmann opowie o swojej miłości do Karkonoszy i pracy nad albumem. Następnego dnia (w sobotę, 2 lutego) w Muzeum Miejskim „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jagniątkowie o godz. 12.00 zostanie otwarta wystawa rycin, pocztówek, map, z których korzystał autor książki „Karkonosze na dawnych rycinach i litografiach”. Warto postarać się, by być na obu wydarzeniach. Wstęp jest za darmo.

stycznia 29, 2019 11:16 po południu

Stenka, Kolski, Więckiewicz w Jeleniej Górze! Siedem przedpremierowych pokazów filmowych! To wszystko na tegorocznym, 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM – ZBLIŻENIA 2019, który rozpocznie się 18 lutego w kinie LOT. Filmowe święto w stolicy Karkonoszy, organizowane przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze, trwać będzie tydzień. Tego wydarzenia nie można przegapić! Na tym festiwalu po prostu trzeba być!

stycznia 29, 2019 10:20 po południu

W lutym Termy Cieplickie wraz z Telewizją TVN zapraszają mieszkańców Jeleniej Góry i turystów do udziału w Projekcie Zima. Zimowa zabawa startuje w Karpaczu 2 i 3 lutego, następnie 9 i 10 lutego zawita do Szklarskiej Poręby, a na koniec 16 i 17 lutego opanuje Świeradów Zdrój. W miasteczku TVN w strefie Term Cieplickich czekać będzie sporo atrakcji, konkursów i animacji.

stycznia 28, 2019 02:21 po południu

Górskie fotografie Piotra Krzaczkowskiego prezentuje Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Wernisaż wystawy zatytułowanej „W kręgu Śnieżki” we wtorek, 29 stycznia, o godz. 15.00.

stycznia 25, 2019 07:40 po południu

Po białym szaleństwie na stoku idealnym miejscem na relaks i regenerację są Termy Cieplickie. To świetna okazja do wygrzania się w saunach w strefie SPA, czy też w basenach termalnych, z których można wypłynąć na zewnątrz.

stycznia 25, 2019 04:15 po południu

W rekordowym tempie przebiegają zapisy na 43. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego, który rozegrany zostanie od 23 lutego do 3 marca 2019 roku na trasach Gór Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Na listach startowych jest już ponad 5 tysięcy osób.

stycznia 23, 2019 09:01 po południu

Trwają już zimowe ferie w Karkonoskim Parku Narodowym. Placówki edukacyjne KPN w Szklarskiej Porębie i Karpaczu zapraszają dzieci i młodzież w wieku 5-17 lat na spacery, wycieczki, warsztaty, pogadanki, gry i zabawy, podczas których poznać można górską przyrodę, historię Karkonoszy, posmakować zimowych przygód na turystycznym szlaku i miło spędzić czas.

stycznia 22, 2019 08:06 po południu

W sobotę 26 stycznia 2019 r. na stoku obok dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Szrenicę odbędzie się XIII edycja narciarskiego slalomu retro. Regulamin narciarskich zawodów jest prosty: zero plastiku. Uczestnicy startują na starym, drewnianym sprzęcie narciarskim i w strojach nawiązujących do początków XX wieku, gdyż to wtedy w Karkonoszach rozpoczęła się moda na „białe szaleństwo”. Star sobotniej imprezy w stylu retro w samo południe. Zapisy od godz. 11.00 w Szałasie Żywieckim.

stycznia 15, 2019 09:00 po południu

Pod koniec stycznia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Śniegu, organizowany pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). W tym sezonie FIS World Snow Day 2019 przypada 20 stycznia. Święto śniegu i zimy celebrowane będzie Na SkiArenie SZRENICA w Szklarskiej Porębie.

grudnia 26, 2018 11:55 przed południem

Muzeum Ziemi JUNA w Szklarskiej Porębie znów działa. Obiekt odbudowany po dramatycznym pożarze, który strawił muzeum przed czterema laty, przyjmuje gości już od września.

grudnia 17, 2018 04:17 po południu

Trzy dni, od 21 do 23 grudnia, potrwają tegoroczne Lwóweckie Jasełka Uliczne. Na tradycyjne już wydarzenie, wprowadzające wyjątkowy nastrój wspólnego przeżywania świąt w okresie przygotowań do Bożego Narodzenia, gospodarze Lwówka Śląskiego zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i gminy oraz przyjaciół z bliższych i dalszych okolic.