Wojcieszowscy Budowlani fetowali awans

Dobiegł końca piłkarski sezon w pięciu grupach jeleniogórskiej B klasy, czyli ósmego poziomu rozgrywek. Na finiszu rywalizowało łącznie 47 drużyn. Do wyższej ligi awansowali: Czarni Strzyżowiec, Rybak Parowa i LZS Kościelnik. O dwa premiowane miejsca w niedzielnych meczach (4 czerwca), walczyły drużyny Amfibolitu Leszczyniec i Kwarcu Pisarzowice (grupa I) oraz Budowlanych Wojcieszów i Woskaru II Stara Kamienica (grupa II).

Futboliści z Leszczyńca wygrali 6:1 w Okrzeszynie i zapewnili sobie mistrzowską koronę. W końcowej tabeli wyprzedzili Kwarc (pauzował). Kibiców z Pisarzowic nie zmartwiła strata „majstra”, bo ich zespół też awansował do A klasy jako szósta ekipa z regionu. Miał najlepszy współczynnik drużyn z drugich miejsc.

Na wojcieszowskim stadionie miejscowi Budowlani podejmowali lidera. Oba kluby dzielił zaledwie punkt, dlatego rezerwom Woskaru (trener i kapitan Marcin Maczek), do osiągnięcia piłkarskiego celu wystarczył remis. Po 45 minutach to jednak gospodarze prowadzili 2:0 po golach Juliusza Terleckiego (20. min.) i Marcina Klawińskiego z rzutu karnego tuż przed przerwą (45 min.). W drugiej części meczu (59.min.) kontaktową bramkę strzelił rezerwowy Woskaru II Damian Skorupski. W 70. min. na 3:1 celną główką z bliska wynik podwyższył kapitan gospodarzy Marcin Klawiński (asysta Tomasz Kuraś). W końcówce (81 min.) było 3:2. Po mocnym uderzeniu Sebastiana Martyki piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Piłkarze ze Starej Kamienicy uparcie dążyli do remisu. W 90. minucie popisowym rajdem prawie od środka boiska popisał się 52-letni grający trener Budowlanych Krzysztof Nowicki. Minął obrońcę, ograł bramkarza Kamila Kosińskiego i posłał piłkę do siatki.

Drużyna KS Budowlanych dopiero pierwszy sezon występowała w B klasie. Założony w połowie sierpnia 2016 roku klub nawiązuje do tradycji. W Wojcieszowie w latach 50-tych funkcjonowali Budowlani przemianowani potem na Orła (aktualny lider A klasy walczy o awans do okręgówki). Podczas posezonowej imprezy zwycięscy piłkarze, którym prezesuje Franciszek Łazarewicz radośnie fetowali sukces.

Więcej o B klasie w najnowszym, wtorkowym numerze „Nowin Jeleniogórskich”.