Sukces szachistki z jeleniogórskiego klubu

Wiktoria Janikowska reprezentująca Klub Szachowy Jelonka zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w szachach błyskawicznych. Zawody rozegrano we Wrocławiu w dniach 6-8 sierpnia.

Wiktoria startowała w kategorii dziewcząt do lat 10. Zdobyła 9 punktów w 11 partiach. W ostatniej rundzie, jak informują trenerzy klubu, zabrakło jej odrobiny szczęścia. Do złotego medalu wystarczał jej remis, jednak zawodniczka przegrała z Klarą Szczotką (MUKS Stoczek 45 Białystok), która ostatecznie zdobyła brązowy medal. Srebro Wiktorii w mistrzostwach Polski to największe osiągnięcie w historii Klubu Szachowego Jelonka.