Kajakarze z sukcesem w Katalonii

Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego nie zwalniają tempa. Do sukcesów z Makinito Contest i Natural Games Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki dorzucili trzy krążki Pucharu Świata w tym jeden z najcenniejszego kruszcu.

Medalową serię rozpoczął Tomek Czaplicki, który najpierw wywalczył srebrny medal w konkurencji K1 Squirt Boating. Potem w finale konkurencji K1 kobiet srebro zgarnęła Zosia z notą 466 pkt. plasując się zaraz za obecną wicemistrzynią świata Marlene Devilez (FRA) 520 pkt. a przed dwukrotną zdobywczynią Pucharu Świata i brązową medalistką ostatnich Mistrzostw Świata Hitomi Takaku (JPN) 430pkt.
W finale konkurencji mężczyzn Tomasz Czaplicki w swoim drugim przejeździe zrealizował swój plan osiągając notę aż 1000 pkt i ostatecznie odniósł zwycięstwo. Na drugim stopniu podium stanął dwukrotny mistrz świata Dane Jackson (USA) z notą 800 pkt. Brąz zdobył obecny mistrz świata Quim Fontane Maso (ESP), który zdobył w swoim najwyżej ocenionym przejeździe 745 pkt
Jak stwierdzili organizatorzy zawodów, Tomek już sprawił sobie prezent na trzydzieste urodziny pokonując najbardziej utytułowanego zawodnika freestyle’u kajakowego Dane’a Jacksona.
Zawody rozegrano w mieście Sort w Katalonii i była to pierwsza z dwóch edycji Pucharu Świata we freestyle’u kajakowym. Niebawem ruszają eliminacje do drugiej i zarazem finałowej odsłony Pucharu.