Pierwsze punkty piłkarek KS Orlik w II lidze

Jeleniogórzanki znakomicie rozpoczęły występy w wyższej lidze kobiet. W inauguracyjnym meczu wysoko, 4:1 (4:0) pokonały AZS AWF II Wrocław. Trzy bramki (hat-trick) strzeliła kapitan i drugi trener beniaminka, Joanna Płonowska. Przed pierwszym gwizdkiem szef kobiecego futbolu na Dolnym Śląsku z DZPN-u Jerzy Ciupiński i trener koordynator Adam Ciupiński wręczyli gospodyniom okazały puchar za awans do II ligi.

Losy dobrego sportowo spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej części. Gra praktycznie toczyła się na połowie boiska nieco zszokowanych młodych zawodniczek z zespołu trenerki Moniki Koziarskiej. Swój futbolowy popis Joanna Płonowska rozpoczęła już w 12. minucie. Potem na listę strzelczyń wpisała się w 19. i w 36. minucie. Do siatki AZS-u II trafiła również Klaudia Chrabąszcz. Przed przerwą urazu kolana doznała jedna z nowych piłkarek Orlika, szybka i dynamiczna Aleksandra Ojdana (poprzednio Czarni Jelcz Laskowice). Grającą na pozycji pomocniczki 26-letnią zawodniczkę odwieziono karetką do szpitala. W końcówce drugiej, wyrównanej połowy honorowe trafienie dla wrocławianek zanotowała Weronika Osik.

Oprócz wymienionej trójki w zwycięskiej drużynie zagrały: bramkarka Anna Korczyc, Nikola Żurawska, Alksandra Korgul, Karolina Kowalska, Sylwia Przydacz, Adrianna Sidorska, Angelika Smagur, Dagmara Dyzio, Karolina Bańska, Justyna Zych, Sylwia Nita, Karina Kubik i Kinga Uryga. Szesnastoosobowy skład ligowy piłkarek z trenerem Robertem Stachowskim i masażystą Wojciechem Sitkiem prezentujemy na przedmeczowym zdjęciu.

Przed nowym sezonem KS Orlik opuściły tylko dwie zawodniczki, Nikola Piwońska i Katarzyna Brzeska. W ich miejsce pojawiło się pięć nowych (wraz z Olą Ojdaną). Bramkarka Nikola Wójcik (17 lat) grała w PWSZ Wałbrzych, obrońca Karolina Kowalska (18 lat) w AZS Wrocław, pomocniczka Karolina Jędras (22 lata) w PWSZ Wałbrzych. Do Orlika ze Sportowej Czwórki Radom wróciła napastnik, 18-letnia Angelika Smagur.

W następnej kolejce, 2 września, piłkarki KS Orlik zagrają w Błotnicy Strzeleckiej (opolskie) z Plonem. Rundę jesienną zakończą (po 10. kolejkach), trzeciego listopada 2018 roku.

Więcej o ambitnych futbolistkach z Jeleniej Góry w obszernej publikacji w najnowszym numerze „Nowin Jeleniogórskich” z 28 sierpnia 2018 r.