Karkonosze wreszcie zwycięskie

Cenne trzy punkty wywalczyli w minioną sobotę (1 września) piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. Cieszy nie tylko zwycięstwo, ale i dobry styl, w jakim podopieczni Aleksieja Tiereszczenki pokonali Orlę Wąsosz.

Pierwsza połowa to wymiana ciosów. Lepiej zaczęli goście, którzy już w 4 minucie objęli prowadzenie po strzale Kacpra Kędziory. W sytuacji sam na sam nie dał on szans Oskarowi Wieliczce. Minęły kolejne 4 minuty i na tablicy był remis. Norbert Walczak z prawej strony boiska zagrał w głąb pola karnego. Piłka minęła obrońców, ale dopadł do niej Oskar Giziński i umieścił ją w siatce. Chwilę później biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Debiutujący w barwach Karkonoszy Aleksander Garbar pięknym strzałem głową posłał piłkę do bramki obok źle ustawionego bramkarza gości. Rywale nie zamierzali składać broni. W 33. minucie najwyżej do dośrodkowania z rzutu wolnego wyskoczył Robert Sobieraj i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Po zmianie stron inicjatywę przejęły Karkonosze, ale przyniosło to efekt dopiero w 71. minucie. Dośrodkowywał z prawej strony Walczak, Garbar zagrał do Bartosza Poszelężnego, a ten strzałem głową wpakował ją do bramki. Co prawda Wójcik próbował jeszcze interweniować, ale nie był w stanie obronić tego strzału. W 77. minucie było już po meczu. Szybką i składną akcję jeleniogórzan wykończył, strzałem głową, Maciej Gargas. Przy tej akcji mocno zaspali obrońcy z Wąsosza. Goście w końcówce zagrozili bramce Karkonoszy, ale strzał Jakuba Kobylińskiego w pięknym stylu obronił wprowadzony po przerwie do jeleniogórskiej bramki Mateusz Marceniuk. Wszedł za Oskara Wieliczkę, który narzekał na uraz kolana. Chwilę później Szymon Tupiec groźnie strzelał, ale piłka przeszła obok słupka.

Po czterech kolejkach jeleniogórzanie z dorobkiem 7 punktów zajmują 6. miejsce w tabeli IV ligi. Liderem jest AKS Strzegom, który zdobył komplet 12 punktów. W sobotę pokonał 2:0 Włókniarza Mirsk.
Karkonosze w najbliższy weekend (8 września) miały grać na wyjeździe z Apisem Jędrzychowice, ale mecz ten przełożono na 12 września z powodu dożynek.

Karkonosze Jelenia Góra – Orla Wąsosz 4:2 (2:2)
Bramki: 0:1 Kędziora 4', 1:1 Giziński 8', 2:1 Garbar 15', 2:2 Sobieraj 33', 3:2 Poszelężny 71', 4:2 Gargas 77'.
Żółte kartki: Skydan oraz Tupiec.
Sędziowali: Jarosław Łuniewski jako główny oraz Paweł Gurban i Aleks Paluch.
Widzów: 100.
Karkonosze: Wieliczko (46' Marceniuk) – Wawrzyniak, Skydan, Walczak (85' Woźniczka), Pytel, Giziński (62' Gargas), Poszelężny, Buzała, Kraiński (80' Proietti), Firlej, Garbar (71' Bębenek).
Orla: Wójcik – Makieła, Birk (75' Koroś), Kopeć (57' Tupiec), Kędziora, Sobieraj (62' Kobyliński), Bojanowski, Tkacz, Pukała, Tomala (62' Tas), Wielgórka (46' Stettler).