Biegowa wspinaczka na Stóg Izerski

Sobotni (6 X) bieg alpejski 4F Świeradów RUN zakończył tegoroczną rywalizację w cyklu sześciu biegów górskich Runners's World Super Bieg 2018. Przewyższenie na dystansie 15 kilometrów wynosiło 663 metry. Meta znajdowała się tuż pod wierzchołkiem Stogu Izerskiego (1105 m). Biegano również na widokowej trasie na 10 km i 2,7 km.

Jeden z czołowych w ostatnich latach biegaczy górskich w Polsce Miłosz Szcześniewski wygrał bieg na 15 km. Wyprzedził Jacka Jolibskiego i Marcina Wróbla. Wśród pań rywalki zdeklasowała Karolina Obstój. Osiem minut później dobiegła do mety Diana Potęga, trzecia była Beata Dereń.

Po biegu na 10 km na podium stanęli Radosław Nowocin, Bartosz Misiak i Wojciech Maślanka oraz panie Katarzyna Ślusarczyk (Olszyna Biega), Kinga Gołomysek i Teresa Krajewska – Wiśniak. Najlepszym biegowym teamem okazał się UKS Ludwikowice Kłodzkie, na 15 km Sobas Team. W odrębnej rywalizacji leśników – Biegu o Puchar Nadleśniczego na 10 km zwyciężył Radosław Boniec.

Krótki bieg na 2,7 km wygrał Patryk Pieniążek przed Januszem Wojnarowiczem (Edi Team Zgorzelec) i Tomaszem Krzysztofem. Z kobiecych medali cieszyły się Zofia Chorostkowska, Natalia Chorostkowska i Teresa Hetner.