Joanna Badacz mistrzynią świata masters

Na co dzień jest dyrektorem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie i trenerką w MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Wcześniej, podczas wyczynowej kariery w biathlonie, zdobyła dziesiątki medali w najważniejszych imprezach krajowych i międzynarodowych. Obecnie, już kategorii masters, Joanna Badacz jest medalistką mistrzostw świata.

Blisko dwustu sportowców w wieku od 35 do 75(!) lat w fińskim Kontiolahti rywalizowało w światowym czempionacie masters w biathlonie. Joanna była jedną z reprezentantek Polski. Startowała w kategorii K-40, czyli zawodniczek 40 – 45-letnich. W biegu sprinterskim, choć na strzelnicy spudłowała czterokrotnie, zajęła trzecie miejsce, tracąc do mistrzyni świata ponad minutę. Dwie pierwsze lokaty „zarezerwowały” sobie biathlonistki Finlandii.

W sztafecie, wraz z Brytyjką Dominigue Lazanski, Joanna Badacz uplasowała się na piątej pozycji. W biegu indywidualnym sięgnęła po złoto. W biegu kobiet na 7,5 km z czterema strzelaniami dyrektorka SMS-u uzyskała czas 41,35 minuty. Mimo w sumie siedmiu niecelnych strzałów o ponad minutę pokonała Finkę Tuulę Hyttiainen. Brązowy medal wywalczyła jej rodaczka Ana Koistinen.