Remisowa inauguracja IV ligi w Jeleniej Górze

Po kilku miesiącach przerwy z powodu pandemii kibice MKS Karkonosze znów obejrzeli piłkarzy w meczu IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej. Wielu z wiernych fanów „biało – niebieskich) nie kryło jednak rozczarowania słabym poziomem sportowym spotkania i końcowym wynikiem. Faworyzowana drużyna jeleniogórska zaledwie zremisowała 2:2 (1:1) z beniaminkiem, Włókniarzem Leśna. Goście cieszyli się z miłej niespodzianki i udanej inauguracji sezonu w wyższej lidze.

Dla kibiców obu zespołów na trybunie przygotowano 750 miejsc. Wstęp był bezpłatny. Każda z blisko czterystu osób wchodzących na stadion Parku Sportowego „Złotnicza” w ochronnej maseczce musiała wpisać się na specjalną listę imienną.

Wynik sobotniego meczu (1 sierpnia 2020 r.) w 14 minucie otworzył Mateusz Czerwiński (Karkonosze). Na 1:1 z rzutu karnego w 43. minucie wyrównał Krzysztof Mazur. Po ewidentnym faulu na polu karnym „jedenastkę” podyktował sędzia główny Marcin Domina (asystenci Łukasz Nalepa i Maciej Kwiecień). Po zmianie stron piłkarze beniaminka długo prowadzili 2:1 po golu starszego z braci Kalka – Mateusza (obaj Włókniarz). Ligowy punkt dla Karkonoszy w końcowym kwadransie uratował rezerwowy Maciej Gargas.