Sukces Chmielewskiego i Kowalskiego mistrzostwach świata w saneczkarstwie

Sukces Chmielewskiego i Kowalskiego  mistrzostwach świata w saneczkarstwie

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli ósme miejsce w sprinterskiej rywalizacji dwójek w mistrzostwach świata w saneczkarstwie. To wielki sukces zawodników z naszego regionu.

Zawody odbyły się dzisiaj (29.01) w Koenigssee. Wojciech Chmielewski (Karkonosze Sporty Zimowe) i Jakub Kowalewski (MKS Śnieżka Karpacz), byli młodzieżowi mistrzowie świata, którzy mają na koncie miejsce na podium w Pucharze Świata, pojechali dzisiaj bardzo dobrze. Polakom do podium zabrakło 0,2 s.

Triumfowali reprezentanci gospodarzy Tobias Wendl i Tobias Arlt. Niemcy wyprzedzili o 0,014 s łotewski duet Andris Sics, Juris Sics, a na trzeciej pozycji uplasowali się inni niemieccy saneczkarze Toni Eggert i Sascha Benecken. Stracili do rodaków 0,035. Natomiast Polacy byli gorsi od Wendla i Arlta o 0,236.