grudnia 18, 2018 02:19 po południu

Mirosław Górecki został prezesem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dotychczas Mirosław Górecki był wiceprezesem GOPR i szefem Grupy Karkonoskiej GOPR. Stowarzyszeniem będzie zarządzał co najmniej przez cztery lata, bo tyle trwa kadencja.

grudnia 18, 2018 10:44 przed południem

Karkonoski Park Narodowy zamknął dla turystów Drogę Jubileuszową na Śnieżkę. Na najwyższy szczyt Karkonoszy od strony Przełęczy Śnieżka można teraz wędrować jedynie czerwonym szlakiem, czyli  zakosami.

grudnia 17, 2018 04:01 po południu

Nieporównywalnie lepsze warunki będą mieli pacjenci leczący się na choroby nowotworowe z Jeleniej Góry i okolic. W poniedziałek, 17 grudnia, w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej otwarto nowy, większy od poprzedniego, oddział onkologiczny.

grudnia 17, 2018 01:32 po południu

Tytułami Dobrodziejów Łaskawych, Dobrodziejów Honoris Causa i Dobrodziejów Nadzwyczaj Łaskawych obdarowani zostali ci, którzy w 2018 roku wsparli finansowo jeleniogórski ośrodek onkologiczny. W bieżącym roku zebrano 150 tysięcy złotych, które przeznaczono na zakup aparatury medycznej. Po raz 23 hojni ofiarodawcy spotkali się w Teatrze Naszym w Michałowicach na „Podwieczorku z Dobrodziejem”, który w tym miejscu organizuje Stowarzyszenie Pomocy Chorym przy Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. 

grudnia 17, 2018 10:24 przed południem

Wygląda na to, że zwolnienia lekarskie są najskuteczniejszą formą nacisku na państwowego pracodawcę. Po policjantach, ten sposób, jak się wydaje, okazał się skuteczny także w przypadku pracowników sądowych. 

grudnia 17, 2018 10:07 przed południem

Zimowe, bajkowe wręcz warunki i gorąca atmosfera – tak wyglądała tegoroczna, druga edycja biegu Kropelka Run i Piechowickiego Morsowania. – Świetna impreza – podkreślali uczestnicy.

grudnia 16, 2018 02:07 po południu

Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji zmienia zakres rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach. W ocenie samorządowców nowy plan jest lepszy od poprzedniego. Będzie też tańszy. Przypomnijmy, że planowana w poprzednim projekcie instalacja przetwarzania osadów ściekowych budziła sprzeciw dużej części mieszkańców gminy. 

grudnia 16, 2018 12:57 po południu

Turyści, którzy zaplanowali wyprawy w Karkonosze muszą być szczególnie ostrożni i śledzić komunikaty KPN I GOPR. Część szlaków została zamknięta. 

grudnia 15, 2018 03:47 po południu

Liderka powstałej 2,5 roku temu Inicjatywy Polska spotkała się z jeleniogórzanami i mieszkańcami regionu 15 grudnia, w Książnicy Karkonoskiej. Od początku podkreślając, że oczekuje pytań oraz dyskusji, zaprezentowała na wstępie zasadnicze cele swego ugrupowania.

grudnia 15, 2018 08:18 przed południem

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Szklarska Poręba prowadzą działania mające zapobiec kradzieżom choinek oraz przeciwko osobom na quadach i crossach, którzy nielegalnie wjeżdżają do lasu i na górskie szlaki.

grudnia 15, 2018 07:58 przed południem

Około 1100 bezrobotnych w Jeleniej Górze, a blisko 1600 bezrobotnych w powiecie jeleniogórskim – tak wygląda sytuacja na rynku pracy według najnowszych danych. Na całym Dolnym Śląsku bez pracy pozostawało niespełna 51 tys. osób. W regionie stopa bezrobocia sięga 5 proc., w samej Jeleniej Górze – 3,1 proc., a w powiecie jeleniogórskim 8,4 proc. W naszym regionie najtrudniej o zatrudnienie w powiecie lwóweckim – pracy nie ma tam 11,8 proc. gotowych ją podjąć.  

grudnia 14, 2018 04:59 po południu

Umowa podpisana przez PKP Intercity i autokarową spółkę Polbus-PKS pozwoli turystom wybierającym się do Karpacza dojechać na miejsce na podstawie jednego biletu. Oczywiście w drugą stronę taka podróż też będzie możliwa. Niestety, to oferta ograniczona czasowo i tylko do jednego pociągu. 

grudnia 14, 2018 04:44 po południu

Jutro, (sobota, 15 grudnia) będzie okazja, by spotkać się z Barbarą Nowacką, liderką ruchu Inicjatywa Polska, która odwiedzi Jelenią Górę.

grudnia 14, 2018 10:57 przed południem

Wojewoda, jako organ nadzoru, stanął po stronie mieszkańców i władz miasta – uchylił zgodę jeleniogórskiego starostwa na budowę wielkiego apartamentowca przy ul. 1 Maja w Szklarskiej Porębie. Przeciwnicy inwestycji podnosili, że przedsięwzięcie jest sprzeczne z miejscowym planem zagospodarowania. A jednak jeleniogórskie starostwo powiatowe wydało zgodę na budowę.