października 22, 2017 09:05 po południu

Lekarze rezydenci oraz ich starsi koledzy z jeleniogórskiego szpitala zdecydowanie popierają ogólnopolski protest młodych lekarzy i kolejnych medycznych środowisk przyłączających się do akcji. W szpitalu od kilku dni wiszą plakaty, lada moment dotrą „protestacyjne” koszulki, wywieszony będzie baner. Jeleniogórscy medycy podkreślają, że sprawa zarobków, jest dla nich ważna, ale nie najważniejsza. Chcą, aby system ochrony zdrowia gwarantował właściwą jakość usług, odpowiednie, szybkie leczenie – dla dobra pacjenta. Dzisiaj do tego nam daleko.

października 22, 2017 11:10 przed południem

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 29 października 2017 r. na wycieczkę nr 40 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry spod dworca PKP autobusem MZK nr 15 o godz. 8.28 do Jagniątkowa (przystanek Agnieszkowska).

października 21, 2017 11:04 po południu

W ciekawym sobotnim (21 października) meczu jedenastej kolejki IV ligi grupy jeleniogórsko -legnickiej piłkarze Olimpii wywalczyli ważne trzy punkty. Pokonali 3:0 (1:0) wyżej notowaną w tabeli (5. miejsce) drużynę Odry – Total ze Ścinawy. To piąta w tym sezonie i trzecia na własnym boisku wygrana byłego trzecioligowca.

października 21, 2017 06:14 po południu

„Domek nad strumykiem” Bożeny Mazur-Nowak to nostalgiczna podróż do czasów dzieciństwa. Autorka opisuje swoje ostatnie wakacje przed rozpoczęciem szkoły, które spędziła u dziadków na wsi w Górach Kaczawskich – z tęsknotą wspomina beztroski czas dziecięcych przygód i pierwszych ważnych doświadczeń, z niezwykłą dokładnością opisuje szczegóły najważniejszych w życiu wakacji w Komarnie. Dedykowana wnuczce książka jest prozatorskim debiutem cenionej poetki, mieszkającej w Wielkiej Brytanii, która w niezwykle barwny sposób rekonstruuje świat polskiej wsi sprzed półwiecza widzianej oczami dziecka. Dzięki skupieniu na kolorach, zapachach i smakach świat ten ożywa na oczach czytelnika.

października 21, 2017 10:18 przed południem

- Dzięki podpisanej właśnie umowie będziemy mieli tańsze, ekologiczne oświetlenie uliczne, a po nowym roku lampy pojawią się w kolejnych, dotąd pozbawionych oświetlenia punktach miasta. Ważne jest, że do tej inwestycji z budżetu miasta nic nie dołożymy – mówi Bożena Wiśniewska, burmistrz Kowar.

października 20, 2017 11:37 przed południem

Bardzo odważny i ciekawy rejs odbywa się na Bałtyku. Obecna załoga żaglowca „Zawisza Czarny” składa się niemal w całości z Jeleniogórzan. W połowie są to osoby o różnym niepełnosprawności. Jest osoba niewidoma, jest osoba wózku. Drugą część żeglarzy stanowią pełnosprawni. Zawodowa załoga „Zawiszy” to tylko 6 osób, dlatego większość obowiązków spoczywa na jeleniogórskich pasjonatach żeglarstwa.

października 20, 2017 08:05 przed południem

Normy zawartości radonu w wodzie w wielu miejscach regionu często były znacznie przekraczane, a występowanie rakotwórczego pierwiastka w naszej wodzie sprawia, że niektórzy naukowcy odradzają jej używania. Z problemem tym muszą zmierzyć się zarządzający wodociągami. Jeleniogórskie PWiK Wodnik planuje kolejne duże inwestycje. Jedna z nich ma doprowadzić do zmniejszenia ilości radonu w spożywanej przez nas wodzie.

października 19, 2017 01:13 po południu

50 osób uczestniczyło w konferencji podsumowującej projekt ścieżki edukacyjnej dendrologicznej „Drzewa- dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe Bolkowa”. Odbyła się ona w bolkowskim domu kultury, a projekt realizowany był przez Towarzystwo Miłośników Bolkowa w ramach programu „Działaj lokalnie X”. 

października 19, 2017 01:54 przed południem

Radość z możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę, na co pozwoliła przegłosowana przez obecnie rządzących ustawa, może szybko prysnąć. Zwłaszcza zawiedzione mogą być panie. Ich emerytury są średnio niższe aż o 1300 zł niż świadczenia pobierane przez panów. 

października 18, 2017 08:35 przed południem

Wielki baner ustawiony przy krajowej „3”, a przewrócony przez ostatnie wichury, wraz ze stelażem zabrał sobie do domu mieszkaniec gminy Bolków. Kradzież wydaje się nieco absurdalna, ale sprawca tłumaczył, że znalazł zastosowanie dla wielkiej plastikowej płachty.

października 17, 2017 08:15 przed południem

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 17 października 2017 m.in.:

października 17, 2017 06:45 przed południem

Przez rok dzieci z przedszkola w Mysłakowicach były na walizkach, porozrzucane po placówkach oświatowych w całej gminie. – Teraz mamy najlepszą bazę przedszkolną w okolicy – cieszy się wójt Michał Orman. Wyremontowane przedszkole robi wrażenie.

października 16, 2017 10:27 po południu

Był hejnał myśliwski, przysmaki łowczych oraz tradycyjna gonitwa za lisem. Tak wyglądały tegoroczne obchody Hubertusa w Stajni Rybnica.

października 13, 2017 10:37 przed południem

Stajnia Rybnica i Stowarzyszenia Goduszyn serdecznie zapraszają  na Festyn św. Huberta, który odbędzie się w sobotę 14 października w Rybnicy.