stycznia 22, 2018 10:00 przed południem

Piękny zapach może pozostać z Tobą przez cały dzień. Nie wierzysz? Poznaj skuteczne sposoby na zwiększenie trwałości wonnych specyfików i spraw, by nieustannie unosiła się wokół Ciebie aromatyczna chmurka.

stycznia 22, 2018 07:54 przed południem

Po raz trzeci w Szklarskiej Porębie, podobnie jak w 53 krajach na całym świecie, zorganizowano imprezowy Światowy Dzień Śniegu (FIS World Snow Day). W mieście pod Szrenicą mieli ciekawy pomysł na imprezę, dlatego zyskali obowiązkową akceptację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). W niedzielę, 21 stycznia na stoku Ski Arena było zimowo, wesoło, muzycznie i...smacznie.
 

stycznia 21, 2018 09:41 przed południem

Rada miejska w Karpaczu podjęła niedawno uchwałę o przystąpieniu do zmian w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. – To docelowo pozwoli uchronić nasze miasto przed niekontrolowaną zabudową apartamentowcami – mówi burmistrz Radosław Jęcek.

stycznia 21, 2018 09:19 przed południem

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się coroczny turniej w grze Counter Strike Global Offensive, organizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach. Do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 16 drużyn z całej Polski.

stycznia 20, 2018 09:24 przed południem

Janusz Płachta stracił mandat radnego Mysłakowic. Naczelny Sąd Administracyjny 17 stycznia uznał, podobnie jak przedtem WSA, że rada gminy decydując o odebraniu mandatu radnemu miała ku temu podstawy. Według kolejnych instancji sądów administracyjnych nie ma wątpliwości, że pan Janusz będąc radnym, działał na majątku gminy pomagając przy organizacji festynu. - Czekam na uzasadnienie i będę konsultował z prawnikiem, co można w tej sprawie jeszcze zrobić – mówi radny. Prawdopodobnie niewiele, bo orzeczenia NSA są ostateczne. Janusz Płachta nie wyklucza, że wystartuje w koniecznych w tej sytuacji wyborach uzupełniających, które zostaną wyznaczone najprawdopodobniej na marzec. 

stycznia 16, 2018 09:40 po południu

Kompas Górski na zimę 2017/2018, czyli jedyny w swoim rodzaju przewodnik na trwający już sezon turystyczny, do wzięcia! Wydawnictwo, przygotowane wspólnie przez Fundację Nowin Jeleniogórskich i naszą redakcję było dodatkiem specjalnym do świątecznego numeru „Nowin Jeleniogórskich” z 19 grudnia 2017 r., nasi wierni Czytelnicy mają go więc już w rękach. Przed rozpoczęciem ferii zimowych bezpłatne egzemplarze zimowego „Kompasu” na zimę trafiły również do puntów informacji turystycznej i obiektów turystycznych w całym regionie. Znaleźć można je więc w dobrych hotelach, biurach podróży, obiektach uzdrowiskowych, sportowych i rekreacyjnych.

stycznia 16, 2018 09:16 po południu

Dziś na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie podpisano akt erekcyjny budowy nowoczesnego ośrodka narciarstwa biegowego i biathlonu. Budowa ma rozpocząć się w połowie 2018, a zakończyć pod koniec 2019. Sto milionów złotych na tę inwestycję zadeklarowali przekazać marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski i wiceminister sportu Jarosław Stawiarski.

stycznia 16, 2018 03:08 po południu

Mirosław Garbowski:CR1, Radosław Jęcek:CR2, Artur Zych:CR8, Agnieszka Karaban:CR11, Krzysztof Czaplicki:CR12 oraz Jadwiga Błaszczyk:CR14 – ci kandydaci pozostali w grze o Kryształ Górski i tytuł „Człowieka Roku”. Nazwiska podajemy w kolejności zgłoszeń. Do końca o swoich faworytów walczyli zwolennicy Beaty Pacygi, Agaty Ćwiek, Józefa Liebersbacha, Marii Łabaziewicz oraz Jensa Kroegera. Byli blisko finału, bo w tym roku różnice punktowe były naprawdę minimalne. 

stycznia 16, 2018 12:58 po południu

Już wszystko jasne. Kibice gier zespołowych i konkurencji indywidualnych, za pomocą gazetowych kuponów i sms-ów wybrali najpopularniejszych – najlepszych pięciu sportowców i trójkę trenerów. W 43. redakcyjnym plebiscycie „Nowin Jeleniogórskich” zdobyli oni najwięcej punktów. Przypominamy, że do miana NAJ w 2017 roku, z klubów regionu jeleniogórskiego nominowano łącznie 22 zawodników i zawodniczek oraz 17 szkoleniowców.

stycznia 16, 2018 08:04 przed południem

Była modlitwa za zmarłych w górach, życzenia i gratulacje a także luźne rozmowy przyjaciół, którzy często spotykają się na szlakach. Tradycyjnie już podczas corocznego spotkania miłośników Karkonoszy i nie tylko, wręczono statuetkę Ducha Gór – Nagrodę Miasta Szklarska Poręba. Kto ją otrzymał?

stycznia 14, 2018 09:50 przed południem

Ministerstwo Finansów opublikowało niedawno dane nt zadłużenia samorządów po trzech kwartałach 2017 r. W powiecie jeleniogórskim najbardziej zadłużone, licząc na mieszkańca, są Stara Kamienica i Jelenia Góra, a najmniej Piechowice i Mysłakowice.

stycznia 14, 2018 09:11 przed południem

Ponad 20 tysięcy złotych zebrano na balu charytatywnym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dąb im. Jana Musiała. – To rekord – cieszyła się Lucyna Musiał, prezes stowarzyszenia.

stycznia 13, 2018 10:08 przed południem

Najlepsze liceum w regionie, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze zajęło 99 miejsce w XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Wśród techników triumfował Zespoł Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, który zajął 76 miejsce w Polsce 

stycznia 13, 2018 09:20 przed południem

Świeradów Zdrój, Mirsk i Gryfów Śląski chcą wspólnie doprowadzić do uruchomienia połączenia kolejowego między tymi miejscowościami. W tym celu muszą przejąć tory od PLK PKP, dosypać pieniędzy, podpisać porozumienie z urzędem marszałkowskim i na końcu zaprosić do współpracy Koleje Dolnośląskie.