lipca 26, 2017 05:18 po południu

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj po południu w Karpaczu. W biały dzień w zbiorniku na terenie miasta utopiło się 10-letnie dziecko.

lipca 26, 2017 01:03 po południu

Sprzeczka podczas imprezy alkoholowej w mieszkaniu na ulicy Jaśkiewicza, w Lwówku Śląskim była najprawdopodobniej przyczyną zabójstwa uczestniczącego w niej 66-letniego mężczyzny przez jedno z pozostałych dwojga biesiadników.

lipca 26, 2017 11:10 przed południem

Policjanci z Leśnej uratowali 28-letniego mieszkańca tej gminy, który próbował popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze w  ostatniej chwili odcięli go, a po reanimacji przywrócili funkcje życiowe.

lipca 26, 2017 08:49 przed południem

Zapisują się, długo czekają na wizytę, a potem nie zgłaszają się, nawet nie informując, żeby ośrodki zdrowia mogły w to miejsce przyjąć innego oczekującego pacjenta. Gdyby nie takie zachowania, wszyscy krócej czekalibyśmy na wizyty do lekarzy specjalistów przyjmujących w ramach NFZ.  

lipca 25, 2017 10:57 po południu

Dzisiejsza, wtorkowa, demonstracja zorganizowana pod jeleniogórskim sądem była zdecydowanie mniej liczna. Jeszcze wczoraj przyszło ponad 300 osób demonstrować przywiązanie do Konstytucji i cieszyć się z efektów społecznego nacisku. Po prezydenckim wecie ustało 2/3 powodów, dla których ludzie gromadzili się na manifestacjach. Do tego ustawa o sądach powszechnych, najwyraźniej żeby uciąć wszelkie wątpliwości została podpisana dzisiaj.

lipca 25, 2017 04:51 po południu

Fantastycznie zapowiada się tegoroczna, jubileuszowa 50. Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. Giełdowe wydarzenia rozgrywać się będą od 30 lipca do 6 sierpnia tradycyjnie w Bazie pod Ponurą Małpą ale i w wielu innych miejscach miasta. Swój udział w imprezie zapowiedzieli prawie wszyscy najważniejsi wykonawcy tego nurtu, ale oprócz koncertów zapowiada się mnóstwo innych atrakcji.

lipca 25, 2017 10:00 przed południem

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 25 lipca 2017 m.in.:

lipca 25, 2017 08:09 przed południem

Protesty w sprawie ustaw sądowych są nieuzasadnione. Dziwię się, że w demonstracje pod jeleniogórskim sądem tak bardzo zaangażował się Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. Lepiej byłoby trzymać dystans, jeśli się chce być prezydentem wszystkich jeleniogórzan – mówi senator Krzysztof Mróz.

lipca 24, 2017 01:52 po południu

Gdyby nie spacer mieszkanki Gromadki po lesie ze swoim pieskiem, przywiązany do drzewa czworonóg nie przeżyłby. Eugeniusz Ragiel, szef Schroniska dla Małych Zwierząt przy jeleniogórskim MPGK przyznaje, że jak co roku, tak i tym razem, rośnie ilość wakacyjnych porzuceń psów przez ich właścicieli. Ludzie wciąż nie rozumieją, że pies czy kot to nie zabawka. Kiedy decydujemy się na trzymanie czworonoga, musimy być odpowiedzialni. 

lipca 24, 2017 06:32 przed południem

Taki tytuł nosi najnowsza, już 29-ta wystawa w kowarskim „Gościńcu na Starówce”. Autorem zdjęć wykonanych zimową porą w latach 2005–2016 jest Zbigniew Piepiora. Wystawę „Sudety zimą” bezpłatnie można zobaczyć codziennie, w godzinach 12–20, aż do połowy września, przy ulicy 1 Maja 23.

lipca 24, 2017 12:17 przed południem

 

Marszałek Bogdan Borusewicz wspierał dziś demonstrantów przed jeleniogórskim sądem na kolejnej zorganizowanej przez KOD manifestacji. Około 350 osób wyrażało ponownie swój sprzeciw wobec łamania Konstytucji i apelowało do prezydenta, aby zawetował ustawy zmieniające ustrój sądów, w tym Sądu Najwyższego.

lipca 23, 2017 08:01 po południu

Do kolizji drogowej kilka godzin temu doszło na drodze krajowej nr 3 w Radomierzu. Zderzyły się dwa fiaty punto. Po kilkudziesięciu minutach utrudnień na drodze, ruch odbywa się już normalnie. Sprawczynią wypadku była 78-latka.

lipca 23, 2017 10:04 przed południem

Nie maleje niepokój wśród rodziców dzieci niepełnosprawnych. Od początku lipca w Jeleniej Górze nie ma przychodni stomatologicznej, która przyjmowałaby takich pacjentów. W razie potrzeby muszą szukać pomocy we Wrocławiu lub Wołowie. Joanna Mierzwińska, rzeczniczka prasowa NFZ, zapowiada, że dodatkowy konkurs na takie usługi zostanie rozstrzygnięty 16 sierpnia. Pewności, że kontrakt podpisze placówka z Jeleniej Góry mieć jednak nie można. To po prostu kwestia spełnienia odpowiednich kryteriów.

lipca 23, 2017 12:08 przed południem

Kolejny wieczór - w imię sprzeciwu wobec łamania Konstytucji i przepychania zmieniających ustrój państwa projektów ustaw - spędziło pod jeleniogórskim sądem około pół tysiąca demonstrantów. To najliczniejsza z manifestacji organizowanych w ostatnich dniach w mieście. Było też zdecydowanie więcej młodych ludzi. Protestujących wsparł Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. W trakcie manifestacji doszło do drobnego incydentu.