kwietnia 24, 2018

Pierwsze ciepłe dni wpłynęły na zakres zainteresowań złodziei. W Bolesławcu z altanki skradziono meble ogrodowe i zestaw do grilla. Zarzuty w tej sprawie usłyszy 42-letnia kobieta i jej o rok starszy znajomy.  

kwietnia 23, 2018

Nie ma chętnych do pracy w jeleniogórskiej straży miejskiej. Na ogłoszony niedawno nabór nie zgłosił się nikt. Powód? – Kandydaci, jak się dowiadują jakie są zarobki, to rezygnują – mówi Jacek Winiarski, zastępca komendanta.

kwietnia 23, 2018

Rozpoczynają się konkursy na dyrektorów jeleniogórskich szkół i przedszkoli. Już dziś wiadomo, że nie należy spodziewać się sensacyjnych rozstrzygnięć.

kwietnia 22, 2018

Uginające się stropy, strome i niebezpieczne schody – w takich warunkach mają zajęcia wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze. Obiekt wymaga kapitalnego remontu, na który miasta nie stać. W końcu pojawił się pomysł, co zrobić z placówką.

kwietnia 22, 2018

Rozpoczęła się kolejna edycja prowadzonego przez policję programu pn. „Bezpieczna w swoim mieście”. W praktyce jest to kurs samoobrony dla kobiet.

kwietnia 21, 2018

– Marzenia się spełniają – mówili mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich. Dzięki akcji Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dąb im. Jana Musiała w piątek (20 kwietnia) wyjechali na wycieczkę autokarową.

kwietnia 21, 2018

– Jesteśmy po pierwszych rozmowach. Jeżeli będziemy w stanie wspólnie wybrać program dla Jeleniej Góry to zawiążemy koalicję – mówiła liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubanuer podczas piątkowej wizyty w Jeleniej Górze. Na spotkaniu z mieszkańcami mówiła głównie o PiSie, głównie źle.

kwietnia 20, 2018

Wójt gminy Mysłakowice zwrócił się do Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji z żądaniem odstąpienia od realizacji budowy instalacji do przeróbki osadów ściekowych na terenie tej gminy. To pokłosie zebrania wiejskiego, na którym mieszkańcy wyrazili zdecydowany sprzeciw budowie tego zakładu.

kwietnia 20, 2018

Radny Rafał Piotr Szymański pogodził się z Angeliną – internautką, której niedawno radził, by macicę sobie wycięła i wrzuciła do kibla. Na dowód przesłał nam screen rozmowy z nią.

kwietnia 19, 2018

Trzecioklasiści piszą dzisiaj (czwartek, 19 kwietnia) egzamin z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. Dla wielu to najtrudniejszy dzień egzaminów. Odwiedziliśmy uczniów wygaszanego Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. – Będzie dobrze – mówili nam.

kwietnia 19, 2018

Przez trzy dni (od 16 do 18 kwietnia) uczniowie z południowo – zachodniej Polski kształcący się w zawodzie kucharza gotowali w Karpaczu pod okiem mistrza, Piotra Motały - szefa kuchni Pałacu Staniszów. Po raz 10. Zrzeszenie Handlu i Usług w Jeleniej Górze zorganizowało Karkonoskie Warsztaty Kulinarne. Po raz siódmy miały one miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.

kwietnia 19, 2018

Już w najbliższy wtorek, 24 kwietnia 2018 r., wraz z "Nowinami Jeleniogórskimi" ukaże się interesujący dodatek „Majówka z Unią”. Z tego specjalnego wydawnictwa nasi czytelnicy dowiedzą się m.in. skąd Unia Europejska czerpie pieniądze. A dodatkowo w „Majówce z Unią” mnóstwo atrakcji: gra planszowa dla rodziny i przyjaciół, kolorowanka dla dzieci. Bardzo ciekawa jest publikacja, w której „młodzi bez granic” mówią, co myślą. Będzie także o Polkach bez kompleksów i jak grillować po europejsku. I całkiem na poważnie - na co konkretnie wydajemy unijne środki.

I na koniec, to co bardo lubią nasi czytelnicy! Konkurs fotograficzny, w którym nagrodami są smartfony!

„Majówka z Unią” to 16 kolorowych stron na każdą majową pogodę.

kwietnia 19, 2018

Prokuratura ustala szczegóły zajścia, do którego doszło dzisiaj (czwartek, 19 kwietnia) wieczorem w Parku Żiżki w Jeleniej Górze. Mężczyzna został ugodzony nożem i zmarł.

kwietnia 18, 2018

Kierowcy jadący ulicą Wolności w Jeleniej Górze noga z gazu. Dzisiaj (środa, 18 kwietnia) wystąpią czasowe ograniczenia w ruchu w okolicach przystanku „Pod Koroną”.

kwietnia 18, 2018

Prawie milion złotych będzie kosztował remont biurowca Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze. Spółka pozyskała na to dotację zewnętrzną. Remont rusza lada dzień – wyłoniono już wykonawcę zadania.

kwietnia 18, 2018

Na trzy miesiące (na razie) trafił do aresztu 32-letni Artur P., u którego znaleziono duże ilości metamfetaminy. Mężczyzna miał też sporą ilość surowca niezbędnego do produkcji tego narkotyku.

kwietnia 17, 2018

– Pan Rafał Piotr Szymański obraził kobiety – mówiły działaczki Komitetu Obrony Demokracji. – Ile można karać za jeden niefortunny wpis – mówili obrońcy radnego, związani z prawicą. Na wtorkowej (17 kwietnia) sesji jeleniogórskiej rady miejskiej, która odbywała się w atmosferze wiecu, nie doszło do odwołania przewodniczącego komisji kultury.

kwietnia 17, 2018

W Przesiece, sprzed remizy strażackiej skradziono historyczną pompę.

kwietnia 16, 2018

Koleje Dolnośląskie biją na alarm, że nowy cennik PKP PLK będzie miał nieprzychylny wpływ na rozwój regionalnej kolei. PKP chce obciążyć dolnośląskiego przewoźnika dodatkowymi kosztami, przekraczającymi 4 mln zł. To może spowodować zmniejszenie liczby lokalnych połączeń kolejowych, obsługiwanych przez Koleje Dolnośląskie. W naszym regionie zagrożone są relacje Jelenia Góra – Goerlitz i Wrocław – Szklarska Poręba.

kwietnia 16, 2018

Trzydziestu hodowców gołębi pocztowych przybyło na otwarcie sezonu do kościoła św. Barbary w Wojcieszycach. - To pierwsza taka uroczystość. Na pewno w kolejnych latach będzie więcej uczestników – zapowiada ks. Tomasz Baran, proboszcz wojcieszyckiej parafii.

kwietnia 16, 2018

Nowym dyrektorem Muzeum Miejskiego „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jeleniej Górze – Jagniątkowie został Janusz Skowroński. Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 roku był pierwszym dniem jego urzędowania.

kwietnia 16, 2018

Samorządowy tygodnik „Wspólnota” przygotował ranking gminnych wydatków na kulturę. W regionie mamy sporo samorządów, które doceniają znaczenie kultury i wydają więcej niż przeciętna dla kraju. Uznanie należy się przede wszystkim samorządowcom z Bolesławca – miasto znalazło się na trzecim miejscu w Polsce pod tym względem, w swojej kategorii. O pozycji w rankingu decydowała wysokość wydawanych środków na kulturę w przeliczeniu na jednego mieszkańca. 

kwietnia 16, 2018

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych i Fundacja Instytut Rewalidacji zorganizowali w Jeleniej Górze konferencję dotyczącą zagrożeń zdrowotnych w Kotlinie Jeleniogórskiej oraz dostępności do usług medycznych z udziałem dyrektora medycznego NFZ we Wrocławiu, Zbigniewa Hałata.

kwietnia 14, 2018

W piątek, 13 kwietnia do Galerii BWA przyszli czytelnicy Nowin Jeleniogórskich. Szefowie tygodnika - wprawdzie w kontekście jubileuszu 60-lecia działalności - rozmawiali jednak nie o przeszłości, ale o współczesnym obliczu pisma, a także o zagrożeniach i szansach regionalnej prasy wydawanej tradycyjnie na papierze. Spotkanie zorganizowała Galeria Sztuki BWA w Jeleniej Górze.