czerwca 24, 2018

Dużą skalę mają poszukiwania młodego, 20-letniego mężczyzny, mieszkańca miejscowości Kotliska w gminie Lwówek Śląski, z którym od wczoraj nie ma kontaktu. Dwudziestolatka szukają duże siły policji i kilka zastępów strażaków.

czerwca 24, 2018

Projekt „pudełek życia” jest w Jeleniej Górze realizowany już kilkunastu miesięcy. Dotąd jednak zainteresowani zgłaszali się m.in. do MOPS-u, aby takie pudełko odebrać. Teraz, to urzędnicy będą docierać do ludzi, dla których potencjalnie „pudełko życia” może decydować o skutecznym ratunku.

czerwca 23, 2018

30 mln zł, to pula pieniędzy, którymi Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przekażę czterem dolnośląskim powiatom i siedmiu gminom na remonty lokalnych dróg. W naszym regionie z finansowego wsparcia mogą się cieszyć w Lwówku i Zgorzelcu.

czerwca 23, 2018

Od jutra (23 czerwca) wszyscy pasażerowie komunikacji miejskiej w Bolesławcu jeżdżą za darmo. Zdaniem prezydenta miasta Piotra Romana, ta zmiana - per saldo - będzie dla miasta opłacalna. Bolesławiec jest pierwszym z dużych miast w regionie, gdzie nie będzie się płacić za przejazd miejskim autobusem. Wcześniej takie rozwiązanie wprowadził Świeradów.

czerwca 23, 2018

W Elektrowni Turów w Bogatyni trwa budowa nowego bloku energetycznego. Jego najwyższym elementem jest chłodnia kominowa. Właśnie została zakończona budowa żelbetowego płaszcza chłodni. Tym samym, najwyższy obiekt bloku osiągnął swoją docelową wysokość – 135 metrów.

czerwca 23, 2018

Zwiększenie kar za nielegalny zrzut ścieków oraz rozmowy na temat ochrony przyrody w Karkonoskim Parku Narodowym – o tym rozmawiał minister środowiska Henryk Kowalczyk podczas piątkowej (22 czerwca) wizyty w Jeleniej Górze.

czerwca 23, 2018

Jak co roku, w pierwszy dzień wakacji otwarty został basen miejski przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. – Zapraszamy – mówi dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu Ireneusz Taraszkiewicz. Potencjalnym chętnym trochę figla spłatała pogoda.

czerwca 22, 2018

Wiek – jak się okazuje – nie jest żadną przeszkodą, gdy zwietrzy się okazję, choćby wbrew prawu, do wzbogacenia. Czego dowodzi zatrzymana przez policję 74-letnia kobieta, podejrzana o kradzież biżuterii wartości 7 tys. zł.

czerwca 22, 2018

Dziś zaczynają się wakacje. Dzieci i młodzież będą wyjeżdżać na zorganizowane formy letniego wypoczynku. By podróż była bezpieczna zadbają policjanci, którzy - jak co roku - sprawdzą stan techniczny pojazdów, którymi uczniowie będą jechać na wycieczki i kolonie.

 

czerwca 22, 2018

Na razie jest źle, ale wkrótce może być dramatycznie – taka perspektywa rysuje się przed jeleniogórskim szpitalem. Brakuje lekarzy, pielęgniarek, salowych. – Jeśli nie znajdą się chętni do pracy, nie będziemy w stanie utrzymać tylu oddziałów – słyszymy. Z czego to wynika i co można zrobić?

czerwca 22, 2018

Bardzo nie spodobał się mieszkańcom Jeleniej Góry, spacerującym bulwarem nad Młynówką, sposób w jaki służby miejskie sprzątały tam teren. Pracownicy MPGK ograniczyli się do opróżnienia koszów.

czerwca 22, 2018

– Pracowaliście ciężko, teraz odpoczywajcie. Życzę bezpiecznych wakacji – mówił Eugeniusz Sroka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze podczas dzisiejszej (22 czerwca) uroczystości zakończenia roku szkolnego.

czerwca 21, 2018

Spore utrudnienia w ruchu pociągów spowodowało wykolejenie na początku czerwca towarowego składu PKP Cargo w okolicach Nawojowa Łużyckiego (na linii Lubań – Węgliniec). To oznaczało wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej dla części kursujących tą trasą pociągów Kolei Dolnośląskich i zmianę trasy pociągu IC Karkonosze relacji Białystok – Jelenia Góra, który na czas naprawy torów jeździć będzie przez Wałbrzych. Tu utrudnienia potrwają do 31 lipca. Szczegóły zmian  na stronach KD i PKP InterCity.

czerwca 21, 2018

Przedstawiciele środowisk osób niepełnosprawnych poparli kandydaturę Jerzego Łużniaka na prezydenta Jeleniej Góry.

czerwca 21, 2018

W najbliższy piątek Kotlinę Jeleniogórską odwiedzi minister środowiska Henryk Kowalczyk, który wspólnie z senatorem Krzysztofem Mrozem spotka się z mieszkańcami naszego regionu.

czerwca 21, 2018

Finałem kłótni dwóch nastolatków były ciężkie obrażenia jednego z nich - został ugodzony nożem. Nożownika zatrzymała policja. Był pijany. Policja wyjaśnia szczegóły incydentu.

czerwca 21, 2018

Jeleniogórski Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed bardzo intensywnymi burzami z gradem, które mogą wystąpić dziś od wczesnego popołudnia do wczesnego wieczora na terenie całego regionu poza powiatem kamiennogórskim. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia wynosi aż 85 proc.

czerwca 21, 2018

Dwie jeleniogórskie firmy zostały laureatami prestiżowych tytułów w XXI edycji konkursu „Dobroczyńca roku”. W kategorii „Projekt społeczny – średnia firma”: Jelenia Plast Sp. z o.o., za wieloletnią współpracę z organizacjami pozarządowymi na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej; w kategorii „Wolontariat pracowniczy”: Grupa Essilor, do której należą Jeleniogórskie Zakłady Optyczne SA, za zachęcenie 100 wolontariuszy-pracowników do udziału w projekcie oraz za okazane im wsparcie a także za przeprowadzenie w ramach wolontariatu prawie 4 tys. badań przesiewowych wzroku wśród dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz przekazanie dla nich 950 par okularów ze szkłami korekcyjnymi.

czerwca 20, 2018

Prawie 6 mln zł z kasy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji trafi do 19 samorządów z Dolnego Śląska na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W tej liczbie jest aż 15 gmin z naszego regionu. Przedstawicielom gmin promesy sfinansowania zadań wręczył wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak na spotkaniu w Mściwojowie.

czerwca 20, 2018

Siedem razy zapłacił zbliżeniowo za zakupy znalezioną kartą bankomatową 35-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Został zatrzymany i grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

czerwca 20, 2018

W Piechowicach, na ul. Turystycznej (na drodze krajowej nr 3, na wysokości hotelu Barok), dziś (środa), ok. godz. 15.00 doszło do tragicznego wypadku komunikacyjnego, w którym jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne.

czerwca 20, 2018

Ciało kobiety wyłowiono dziś (środa) ok. godz. 14 z Bobru w okolicach Wzgórza Krzywoustego. Policja nie zna jeszcze danych ofiary i nie potrafi określić okoliczności zdarzenia. Więcej będzie wiadomo po zaplanowanej na jutro sekcji zwłok.

czerwca 19, 2018

Kto na to pozwala?! To skandal! Przejeżdżam tą drogą z wnukiem i on mnie pyta: ”Babciu co to jest? Co to za dziecko?” . Dlaczego ktoś w imię swoich ideologicznych fobii naraża moich najbliższych na takie obrazki – pyt pani Ela, babcia kilkuletniego Michałka. 

czerwca 19, 2018

Dwukrotnie włamał się do skrzynek jednej z firm kolporterskich, skąd zabrał rozmaite czasopisma. „Miłośnik gazet” odpowie za swój czyn przed sądem.