października 20, 2017

Normy zawartości radonu w wodzie w wielu miejscach regionu często były znacznie przekraczane, a występowanie rakotwórczego pierwiastka w naszej wodzie sprawia, że niektórzy naukowcy odradzają jej używanie. Z problemem tym muszą zmierzyć się zarządzający wodociągami. Jeleniogórskie PWiK Wodnik planuje kolejne duże inwestycje. Jedna z nich ma doprowadzić do zmniejszenia ilości radonu w spożywanej przez nas wodzie.

października 20, 2017

Decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, zabytkowe dachówki na poddawanym renowacji Domu Solnym w Lubaniu mają być ponownie wykorzystane. To bardzo kosztowne przedsięwzięcie, na które miasta z własnych środków na pewno nie będzie stać.

października 20, 2017

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu ujawnili 3.000.000 sztuk papierosów o wartości 2 milionów złotych. Zatrzymali trzech mężczyzn i zabezpieczyli przemytnicze auto przystosowane do zatrzymania pościgu. Przemytnicy byli przygotowani na ewentualny pościg policyjny. Mogli uwolnić z pojemników schowanych przy podwoziu setki metalowych kolców, które zniszczyłyby opony jadących za nimi funkcjonariuszy.

października 20, 2017

Jelenią Górę zalewa fala jazzu. Ruszyła seria muzycznych wydarzeń jakich nie można przegapić. 18 października rozpoczęły się warsztaty muzyczne w jeleniogórskich szkołach otwierające cykl imprez zorganizowanych przez JCK w ramach „Powiewu młodego jazzu”. Już dziś, w piątek 20 października, rusza  XVI Krokus Jazz Festiwal z koncertami gwiazd, które przez trzy dni występować będą w JCK. Przed nami wielka jazzowa uczta.   

października 19, 2017

18 zabytkowych zniszczonych kamienic przy Al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze  zostanie poddanych gruntownym remontom. Wszystko dzięki pieniądzom pozyskanym przez wspólnoty mieszkaniowe w ramach ZIT AJ. Jest szansa, że w ciągu roku przygnębiający wizerunek tej ważnej ulicy zupełnie się odmieni. Dobrą nowinę władze Jeleniej Góry ogłosily podczas konferencji zorganizowanej właśnie na tym trakcie.

października 19, 2017

Na Wydziale Techniczno-Informatycznym Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze we wtorek (17 października) uroczyście zainaugurowano rok akademicki.

października 19, 2017

Los okrutnie obszedł się z mężczyzną, który niedawno ukradł samochód w Kamiennej Górze. Najpierw pojazd się zepsuł, a potem przy holowaniu doszło do uszkodzenia innego samochodu i poszkodowany wezwał policję... Teraz złodziejowi grozi do 10 lat więzienia.

października 19, 2017

- Urząd Miasta i Gminy w Lwówku Śłąskim zlecił czyszczenie stawów w tutejszym parku pomiędzy ul Oświęcimską, Partyzantów i Aleją Wojska Polskiego. Firma wypompowała wodę ze stawu pozostawiając na mulistym dnie setki a może nawet tysiące zdychających ryb – zaalarmował nas pan Jacek mieszkaniec Lwówka Śląskiego. Burmistrz uspokaja, że nic złego się nie dzieje, ryby jakiś czas temu były odławiane, a w oczyszczanym stawie mogły się uchować pojedyncze sztuki.

października 19, 2017

Radość z możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę, na co pozwoliła przegłosowana przez obecnie rządzących ustawa, może szybko prysnąć. Zwłaszcza zawiedzione mogą być panie. Ich emerytury są średnio niższe aż o 1300 zł niż świadczenia pobierane przez panów. 

października 19, 2017

Ryzykowna, zbyt szybka jazda 18-latka, kierującego toyotą, skończyła się na terenie przydrożnej posesji. Chłopak może mówić o szczęściu, bo nie odniósł poważniejszych obrażeń.

października 19, 2017

Sprawców brutalnego pobicia mężczyzny w Niwnicach złapali policjanci w niespełna tydzień po zdarzeniu. Ofiara nadal przebywa w szpitalu; jeden ze sprawców trafił do aresztu, drugi pod nadzór policji.

października 19, 2017

„Znalezione nie kradzione” – głosi popularne powiedzenie. Ale nie warto mu dawać wiary, o czym przed sądem przekona się 58-letni mieszkaniec Lwówka Śląskiego, który znalazł portfel z cenna zawartością i nie oddał go właścicielowi.

października 18, 2017
Spotkania terapeutyczne dla tych, co zmagają się z uzależnieniami, organizuje zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Jeleniej Górze. Bezpłatne spotkania zaplanowano od 22 do 27 października od godziny 18 w sali konferencyjnej Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze przy ul. Ogińskiego. Spotkania terapeutyczne skierowane są nie tylko do osób zmagających się z uzależnieniem od alkoholu, także od tytoniu, telewizji, hazardu, narkotyków, komputera, seksu.
października 18, 2017

Od wczoraj zmieniona została organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Wolności, Cervi i Podgórzyńskiej w Jeleniej Górze, koło Term Cieplickich. To kolejne rondo w Jeleniej Górze. Wkrótce pojawią się następne dwa. Kierowcy popierają wprowadzanie takich rozwiązań w kluczowych węzłach komunikacyjnych w mieście. Dzieki rondom ruch odbywa się płynniej, a do tego samorząd ponosi mniejsze koszty.

października 18, 2017

Jeleniogórski radny klubu PiS Józef Rypiński nie chce, by w szkołach obchodzono zwyczaje związane z Halloween. – Są obce naszej kulturze, mają swój rodowód z pogańskich praktyk – tłumaczy.

października 18, 2017

Wielki baner ustawiony przy krajowej „3”, a przewrócony przez ostatnie wichury, wraz ze stelażem zabrał sobie do domu mieszkaniec gminy Bolków. Kradzież wydaje się nieco absurdalna, ale sprawca tłumaczył, że znalazł zastosowanie dla wielkiej plastikowej płachty.

października 17, 2017

We wtorek, 17 października, w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze podpisano umowę o współpracy między tą placówką a firmą, która zorganizuje na terenie aresztu produkcję. Zatrudnienie znajdzie 20 osadzonych. Skazani będą pracowali przy pakowaniu sypkich produktów żywnościowych (kawy, herbaty i płatków owsianych). Ppłk Ewa Bober, dyrektor Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze, zapewnia, że placówka wciąż szuka firm, które gotowe byłyby zatrudnić odbywających karę pozbawienia wolności. - Dotychczasowe doświadczenia z takiej współpracy są bardzo pozytywne. Obie strony zwykle są zadowolone – przekonuje. 

października 17, 2017

Dzisiaj wczesnym popołudniem mieszkańcy Jeleniej Góry mogli zobaczyć liczne wozy strażackie na sygnale przemierzające miasto. - Zbiegły się interwencje po dwóch zgłoszeniach, ale żadne z nich nie wiązało się z poważniejszymi zdarzeniami – poinformował nas st. asp. Krzysztof Zakrzewski, oficer prasowy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

października 17, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 17 października 2017 m.in.:

października 17, 2017

Wśród nie zawsze dobrych sygnałów dotyczących finansów miasta (przede wszystkim chodzi o oświatę), rosnące wpływy z podatku PIT są pozytywnym zaskoczeniem. W UM Jelenia Góra panuje przekonanie, że na przekroczenie oczekiwanych wpływów z tego tytułu składa się wciąż rosnące zatrudnienie, ale też – choć może to kogoś dziwić – coraz wyższe pensje jeleniogórzan.

października 17, 2017

Jelenia Góra nie podpisze umowy o współpracy z ukraińskim Tarnopolem. Radni pod naciskiem środowisk kresowian zdjęli ten punkt z porządku obrad dzisiejszej (wtorek, 17 października) sesji.

października 17, 2017

Robotnik pracujący na rusztowaniu przy remoncie Kościoła pw Podwyższenia Krzyża Świętego spadł i doznał obrażeń. Zabrała go karetka pogotowia.

października 16, 2017

Rozstrzygnięto przetarg na modernizację hotelu przy Parku Sportowym Złotnicza. Wygrała do firma Mazur z Jawora.

października 16, 2017

– Jelenia Góra chce nawiązać współpracę z ukraińskim miastem, które hołubi banderowców – alarmują członkowie związku kresowian, działającego w naszym mieście. – Tam żyje wielu Polaków, władze i inni mieszkańcy są do nas przyjaźnie nastawieni – uważa radny Wojciech Chadży, zwolennik podjęcia takiej współpracy.