sierpnia 19, 2018

160 tys. sztuk papierosów bez akcyzy i ponad 40 kg tytoniu miał zatrzymany przez policję i CBŚP mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego.

sierpnia 18, 2018

„Ceramiczny karnawał” - fantastyczna, energetyczna i kolorowa parada, która przeszła przez Bolesławiec, oficjalnie zainaugurowała 24. Święto Ceramiki. Bo choć ceramiczny festiwal w Bolesławcu trwa już od środy, to jego kulminacja ma miejsce w ten weekend (piątek – niedziela 18-20 sierpnia).

sierpnia 18, 2018

Pierwszych pięć komitetów wyborczych zostało zarejestrowanych przez jeleniogórską delegaturę Krajowego Biura Wyborczego. Kolejne dwa komitety przechodzą procedurę rejestracyjną.

sierpnia 17, 2018

Bardzo musiało spieszyć się kierowcy mazdy, którego policjanci z jeleniogórskiej drogówki wypatrzyli na drodze z Jeleniej Góry do Karpacza. Jadąc za nim nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem w kilkadziesiąt sekund nagrali kilka poważnych wykroczeń.

sierpnia 17, 2018

Przedstawiciele 82 miejscowości na Dolnym Śląsku, w tym 18 z naszego regionu, otrzymało z rąk marszałka województwa Cezarego Przybylskiego promesy na realizację małych grantów w ramach programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Promesy dla gmin z subregionu jeleniogórskiego wręczano wczoraj (czwartek, 16 sierpnia) w Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

sierpnia 16, 2018

Dwa dni po ogłoszeniu terminu wyborów samorządowych swoją kampanię zainaugurował Jerzy Łużniak, który będzie ubiegał się o fotel prezydenta Jeleniej Góry. Obecny wiceprezydent miasta na konferencji przedstawił popierających go  ludzi i organizacje oraz swój  program dla miasta.

sierpnia 16, 2018

Pięć zastępów strażaków gasiło wczoraj (15 sierpnia) po południu pożar, który wybuchł w jednej z hal na terenie dawnej Celwiskozy przy ul. Karola Miarki w Jeleniej Górze.
- Paliły się śmieci, zgromadzone w jednym z pomieszczeń - mówi Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy jeleniogórskiej straży pożarnej.
Akcja przebiegła szybko i po godzinie strażacy odjechali.  

sierpnia 16, 2018

- 62 kierowców powinno zostać ukaranych mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości, gdyby nie protest policjantów.  Taki był efekt prowadzonej we wtorek, 14 sierpnia policyjnej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości” – podaje jeleniogórska policja. Działania prowadzone były przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych miasta.

sierpnia 16, 2018

215 mln zł kosztować będzie 17 inwestycji drogowych, których realizacja została zatwierdzona przez ministra infrastruktury. Wśród przewidzianych do realizacji przedsięwzięć jest rozbudowa drogi krajowej nr 3 na odcinku Bolków – Jelenia Góra wraz z obwodnicą Kaczorowa. Uwzględnienie tego zadania jest w dużym stopniu zasługą wszystkich parlamentarzystów z regionu, którzy – bez względu na barwy partyjne – konsekwentnie zabiegali o modernizacje drogi.

sierpnia 15, 2018

W ostatnich dniach także w naszym regionie zaktywizowali się obrońcy najważniejszego polskiego aktu prawnego. W Jeleniej Górze i innych miastach pojawiły się w różnej formie hasła „Konstytucja”. To nasza, regionalna odsłona ogólnopolskiej akcji prowadzonej od lipca i zapoczątkowanej założeniem białej koszulki z napisem na pomnik Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie.

sierpnia 15, 2018

Byli żołnierze jednostek jeleniogórskiego garnizonu i kombatanci byli najważniejszymi uczestnikami dzisiejszych (niedziela, 15 sierpnia) obchodów święta Wojska Polskiego. W uroczystościach wzięli też udział poseł Zofia Czernow i senator Krzysztof Mróz, prezydenci miasta i wielu innych zaproszonych gości, a także nadspodziewanie licznie mieszkańcy miasta.

sierpnia 15, 2018

18-latek z powiatu bolesławieckiego, który przedłużył sobie przepustkę z zakładu poprawczego okazał się sprawcą powtarzających się kradzieży „na wyrwę”. Został zatrzymany przez bolesławieckich policjantów.

sierpnia 14, 2018

W poniedziałek (13 sierpnia) wieczorem młodą kobietę potrącił szynobus relacji Wrocław Jelenia Góra. Trafiła do szpitala z potłuczeniami i złamaniami. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

sierpnia 14, 2018

Nie będzie zapowiadanej w tym roku rewolucji w strefie płatnego parkowania w Jeleniej Górze. Wszystko przez... kontrolę w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów.

sierpnia 14, 2018

Wybory samorządowe odbędą się 21 października i 4 listopada. Decyzję ogłosił premier Mateusz Morawiecki. To znaczy, że od dzisiaj może zacząć się kampania wyborcza.

sierpnia 14, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 14 sierpnia 2018 r. m.in.:

sierpnia 13, 2018

Kto wjeżdża do centrum Jeleniej Góry, powinien uważnie obserwować znaki. Nastąpiła spora zmiana organizacji ruchu na Placu Wyszyńskiego.

sierpnia 13, 2018

Straż pożarna dostała informację o pożarze samochodu marki Mercedes Benz. Było to w niedzielę (12 sierpnia) skoro świt.

sierpnia 13, 2018

Przemarsz głównym deptakiem miasta, przemówienia okolicznościowe oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Wolność i Niepodległość – to główne punkty obchodów Święta Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. Przypada ono w środę 15 sierpnia.

sierpnia 12, 2018

Pieczywo, wędliny, sery ale i biżuterię czy domowe ozdoby można kupić na trwającym w Karpaczu Karkonoskim Jarmarku Lokalnym. Czego tam nie ma!

sierpnia 12, 2018

Tłumy na głównym deptaku podczas pokazów a wieczorem pod sceną, podczas występu gwiazdy wieczoru – ścisk taki, że trudno szpilkę włożyć. Tak wyglądał pierwszy dzień Open Street Festiwalu w Karpaczu. Dziś drugi dzień tej nowej propozycji w kalendarzu imprez.

sierpnia 12, 2018

Wkrótce możemy spodziewać się utrudnień na drodze dojazdowej z Jeleniej Góry do Legnicy – informuje jeleniogórski ratusz. Miasto nie chce się zgodzić na całkowite jej zamknięcie, ale... niewiele może zrobić.

sierpnia 11, 2018

Ponad 70-kilometrowy południowy odcinek autostrady A-18 z Olszyny do Golnic zostanie wyremontowany. Ta informacja z pewnością ucieszy kierowców, którzy jeżdżą do Polski od strony Berlina.

sierpnia 11, 2018

– Dlaczego zakupione za grube miliony autobusy MAN już od prawie miesiąca zamiast wozić pasażerów w nowych, klimatyzowanych wnętrzach nowoczesnych pojazdów stoją na zajezdni przykryte warstwą kurzu? – pyta nas internauta. Miejski Zakład Komunikacyjny tłumaczy, dlaczego tak się stało. I kiedy wyjadą.