maja 29, 2017

Pracownicy „Wodnika” w niedzielne (28 maja) popołudnie uratowali na Placu Piastowskim gołębia, który w tajemniczych okolicznościach utkwił w kanale burzowym.

maja 28, 2017

Jak długo musi leżakować, od czego zależy jego smak – te i wiele innych tajników przygotowywania piwa poznali uczestnicy sobotniej biesiady pn. "Piwo w 800-letnim Lwówku Śląskim". Na jarmark przyszło wielu mieszkańców i turystów.

maja 28, 2017

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj (27 maja) na szlaku turystycznym niedaleko od szczytu Śnieżki. Podczas wędrówki zasłabła, a następnie zmarła obywatelka Czech.

maja 28, 2017

Jak użyteczne mogą okazać się media społecznościowe okazało się w Gryfowie Śląskim. Zdjęcie i informacja wrzucone na taki portal pozwoliły ustalić sprawczynię kradzieży kratki zabezpieczającej właz. 

maja 27, 2017

Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze powtórzył swój sukces z ubiegłego roku i został laureatem rankingu „skarbówek” opublikowanego przez „Rzeczpospolitą”. Jeleniogórska instytucja triumfowała w kategorii najbardziej przyjaznego urzędu skarbowego wśród "dużych urzędów".

maja 27, 2017

Na nowym cmentarzu w Kowarach odbył się dziś (27 maja) pogrzeb Jerzego Nalichowskiego. Pierwszego po 1989 roku solidarnościowego wojewodę jeleniogórskiego, zaś wcześniej działacza opozycyjnego żegnała rodzina i bardzo wielu znajomych.

maja 27, 2017

Na nowym cmentarzu w Kowarach odbył się dziś (27 maja) pogrzeb Jerzego Nalichowskiego. Pierwszego po 1989 roku solidarnościowego wojewodę jeleniogórskiego, zaś wcześniej działacza opozycyjnego żegnała rodzina i bardzo wielu znajomych.

maja 26, 2017

Dwie klientki omal nie straciły oszczędności swojego życia. Gdyby nie czujność pracownic banku, padłyby ofiarą oszustów działających metodą „na policjanta”.

maja 26, 2017

10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej, 46 tysięcy metrów kubatury w ścisłym centrum miasta – można mieć od ręki. Trzeba zapłacić jedynie... 31 milionów złotych. Wybudowana 7 lat temu galeria Pasaż Grodzki jest na sprzedaż.

maja 26, 2017

Szykują się solidne wycinki drzew na Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. Do usunięcia wytypowano około stu okazów.

maja 25, 2017

Jeszcze w tym roku rozpocznie się długo oczekiwana budowa budynku nowego komisariatu policji w Kowarach.

maja 25, 2017

W ostatni weekend maja galeria Nowy Rynek przygotowała wyjątkową gratkę dla małych i dużych fanów Lego. Trzy specjalne strefy tematyczne, warsztaty z instruktorami oraz konkursy czekają na odwiedzających centrum handlowe 27 i 28 maja, w godzinach 10.00 – 18.00.

maja 25, 2017

Policjanci z trzech województw zaangażowali się w wyjaśnienie sprawy, która okazała się niemądrym żartem trzynastolatka. Chłopakiem zajmie się sąd rodzinny.

maja 25, 2017

Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Kowarach nie przyniosła odpowiedzi na pytanie, czy Kowary wyjdą ze Związku Gmin Karkonoskich. Strony wyznaczyły kolejny termin: radni zbiorą się w tej sprawie 22 czerwca.

maja 25, 2017

24 maja zmarł Jerzy Nalichowski, wspóltwórca NSZZ Solidarność w regionie jeleniogórskim, w stanie wojennym jeden z liderów związkowej działalności opozycyjnej, założyciel i wydawca podziemnego biuletynu kowarskiego "Dywanik". W latach 1990 – 95 pełnił funkcję Wojewody Jeleniogórskiego.

maja 24, 2017

Lada dzień rozpocznie się długo oczekiwana przebudowa mostu na ulicy Cervi w Cieplicach. To oznacza spore utrudnienia dla kierowców. Zmienią się też trasy przejazdu niektórych autobusów.

maja 24, 2017

W minionym roku Inspekcja Handlowa przeprowadziła 31 kontroli na stacjach paliw na terenie pięciu powiatów (dawnego województwa jeleniogórskiego). Okazało się, że olej napędowy, benzyna oraz LPG wszędzie spełniały normy. W kraju zakwestionowano 2,36 proc. próbek kontrolowanych paliw.

maja 24, 2017

W Trzcińsku mieszkańcy złożyli się na postawienie nowego krzyża i renowację figury Jezusa Ukrzyżowanego. To ważny symbol dla mieszkańców wsi. Nie tylko religijny. Krzyż postawili pierwsi polscy mieszkańcy, którzy przybyli w tę okolicę – wiosną 1946 r. Stąd też nazwa Krzyż Osadników. 

maja 24, 2017

Pijak chciał wręczyć łapówkęPolicjanci dostali sygnał, że na drodze kolo Gronowa (powiat zgorzelecki) prawdopodobnie samochodem kieruje nietrzeźwa osoba. Na miejscu okazało się, że alkohol we krwi to nie jedyny grzech mężczyzny. 

maja 23, 2017

Nadal nie wiadomo, jaka szkoła będzie funkcjonowała w budynku wygaszanego gimnazjum w Piechowicach. Wojewoda dolnośląski uchylił uchwałę Rady Miasta Piechowice o dostosowaniu sieci szkół. Radni nie dają za wygraną i... zaskarżyli decyzję wojewody do sądu.

maja 23, 2017

Nie doszło do zamknięcia drogowego polsko-czeskiego przejścia granicznego w Czerniawie, co zapowiadano na miniony poniedziałek. Przejście będzie drożne do 15 lipca, a po tym terminie, mimo remontu prowadzonego na drodze do Novego Mesta, przejazd będzie możliwy dzięki objazdom.

maja 23, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 23 maja 2017 m.in.:

maja 22, 2017

Dwadzieścia nowych autobusów zakupi niebawem Miejski Zakład komunikacyjny w Jeleniej Górze. – Wśród nich będą także pojazdy z silnikami hybrydowymi – mówi Jerzy Wrona z zarządu spółki.

maja 22, 2017

W miniony weekend po raz pierwszy w tym roku w Jeleniej Górze pojawiły się policyjne patrole rowerowe. Mundurowi na dwóch kółkach najczęściej pełnić będą służbę w weekendy oraz w okresie zwiększonego ruchu turystycznego.