kwietnia 8, 2020

Inwestor wyburzył zabytkowy obiekt z lat 30-tych ubiegłego wieku przy ul. Karkonoskiej w Karpaczu. Zrobił to wbrew wyraźnym zaleceniom konserwatora zabytków. Sprawa trafiła do prokuratury.

marca 5, 2020

Ubiegłoroczne, optymistyczne informacje o rozpoczęciu wiosną tego roku remontu dysku dolnego obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce, okazały się na wyrost. Prace na razie nie ruszą z miejsca. Wiemy dlaczego.

grudnia 16, 2019

Choć do ferii zimowych jest jeszcze trochę czasu (dla województwa dolnośląskiego zaczną się 10 lutego 2020), to w Karpaczu już ruszyła akcja "Bezpieczna zima".

września 27, 2019

Nadleśnictwo Świeradów rozpoczęło budowę wieży widokowej na Czerniawskiej Kopie. Wkrótce można będzie podziwiać las i piękne widoki z ponad 15 metrów.

czerwca 3, 2019

Pięć punktów widokowych w Szklarskiej Porębie czeka gruntowna przebudowa. Miasto, wraz z gminą Albrechtice, zdobyło środki z unijnego programu „Przekraczamy granice”. To prawie milion euro.

maja 14, 2019

Izery są piękne zawsze, ale teraz warto się tam wybrać ze szczególnego powodu. W rozległej pięknej wsi Jizreka po czeskiej stronie właśnie kwitną żonkile. Nie w zagrodach, ogródkach , a na rozległych łąkach. To niezwykły widok.

maja 5, 2019

Sprawdziły się prognozy meteorologów. W Karkonoszach spadł śnieg, a temperatura spadła do - 5 stopni. Takie ochłodzenie ma być, na szczęście, krótko.

listopada 21, 2018

Być może już ten weekend uda się pojeździć na nartach w Białym Jarze w Karpaczu. Armatki śniegowe już pracują i naśnieżają stok.

marca 26, 2014

Zapraszamy internautów na wirtualną wycieczkę do Kowar i obejrzenie z góry Szpitala Bukowiec.

marca 13, 2014

W kolejnym odcinku naszego cyklu proponujemy wirtualny lot nad Kościołem Wang w Karpaczu.

marca 6, 2014

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z lotu ptaka dawnego Kościoła Garnizonowego.

lutego 26, 2014

Wirtualny przelot nad Zamkiem Czocha.

lutego 18, 2014

Prezentujemy kolejny film z lotu ptaka. Dzisiaj serce Jeleniej Góry, czyli Plac Ratuszowy. Miłego oglądania!

lutego 11, 2014

Przedstawiamy kolejny film z lotu ptaka. Tym razem – Gościniec Perła Zachodu. Miłego oglądania!

lutego 3, 2014

W taki sposób Chojnika jeszcze nie oglądaliście! Bo to naprawdę jest spojrzenie z lotu ptaka. Wspólnie z portalem zgoory.pl udostępniamy film nagrany przy pomocy drona pokazujący ruiny sobieszowskiej,  średniowiecznej warowni.