lipca 15, 2018

Sudeckie Bractwo Walońskie i miasto Szklarska Poręba zapraszają do Żelaznego Tygla Walońskiego na kolejny Festiwal Muzyki Celtyckiej, czyli Celtycką Noc Pod Szrenicą 2018. W piątek 20 lipca 2018, od godz. 17.30 do bladego świtu zabawa przy klimatycznej muzyce i w doskonałej kompanii. Dla osób, które przyjdą w stroju stylizowanym na celtycki - wejście za darmo! 

lipca 15, 2018

Drugi dzień Gitarą i... borowickich spotkań z poezją śpiewaną upłynął pod znakiem wspólnego nucenia z wykonawcami piosenek. To była magiczna chwila, gdy o północy na polania zabrzmiało "I tak warto żyć" zaśpiewane przez zespół Raz Dwa Trzy.

lipca 14, 2018

Zapowiedzi deszczu i chłodnej nocy nie odstraszyły wczoraj (13 lipca) wiernej publiczności borowickich spotkań z poezją śpiewaną Gitarą i...Na polanie przed sceną nie było gdzie wcisnąć koca. Wykonawcy i widzowie zachwyceni byli fantastyczną atmosferą imprezy.  Dzisiaj (14 lipca) ciąg dalszy koncertowania.

lipca 12, 2018

Od 2 lipca w Jeleniogórskim Centrum Kultury trwają międzynarodowe warsztaty MOVE TOGETHER Taniec, Muzyka, Teatr. Przez dwa tygodnie młodzi artyści pracują nad przygotowaniem wspólnego spektaklu muzycznego, którego tematem przewodnim jest „Hamlet" Williama Szekspira. Efekty ich spotkania zaprezentowane zostaną na otwartych dla publiczności pokazach warsztatowych, które odbędą 13 i 14 lipca 2018 o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30. Wstęp dla widzów jest bezpłatny należy jedynie pobrać bezpłatną wejściówkę w kasie biletowej JCK. 

lipca 12, 2018

Dzisiejszy (12 lipca) show „Wampir 3.0", który można będzie obejrzeć o godz. 21 przy ul. Konstytucji 3.Maja w parku przy Lipie Sądowej w Karpaczu, zapowiada się bardzo ciekawie. Grupa młodych ludzi z Polski, Czech i Niemiec przedstawi spektakl teatru ulicznego połączony z koncertem. Na warsztat wzięli współczesny wampiryzm.

lipca 11, 2018

W Szklarskiej Porębie od jutra (12 lipca) rozpoczyna się ArtSkwer, czyli Letni Festiwal Sztuki. Będą na nim darmowe warsztaty dla dzieci i dorosłych, występy, spotkania z ciekawymi ludźmi. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą na Skwerze Radiowej Trójki.ArtSkwer potrwa do 18 sierpnia.

lipca 10, 2018

Miłośnicy łagodnych i nieco mocniejszych rytmów mogą już przygotowywać karimaty. 13 lipca na polanie w Borowicach rozpocznie się 30 edycja festiwalu „Gitarą i ... borowickie spotkania z poezją śpiewaną”. Gwiazdami festiwalu będą Natalia Przybysz oraz zespół Raz Dwa Trzy. Koncerty są za darmo. Festiwal zakończy się późną nocą 14 lipca.

lipca 10, 2018

W sierpniu na placu Ratuszowym ruszy Letnie Kino Plenerowe . Za darmo można będzie obejrzeć ciekawe filmy. Projekcje ruszą od 3 sierpnia. W tym dniu zaplanowano seans filmu "Najlepszy". Początek o godz. 21. 30.

lipca 9, 2018

Trwa cykl wakacyjnych imprez organizowanych przez jeleniogórskie Biuro Wystaw Artystycznych. Już w najbliższy czwartek, 12 lipca, od godz. 11.00 prowadzone przez Iwonę Makówkę rodzinne warsztaty projektowania ubioru „Wieka mała mod”, skierowane do dzieci w wieku 5-12 lat wraz z opiekunami. Koszt uczestnictwa - 10 zł. Zapisy w BWA lub telefonicznie: 757526669. 

lipca 4, 2018

Trzy dni, od 20 do 22 lipca, trwać będzie tegoroczny, 36. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze.
O programie jednej z najstarszych i najsłynniejszych imprez artystycznych odbywających się w stolicy Karkonoszy poinformowali dyrektor Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, Tadeusz Wnuk oraz zastępca prezydenta miasta, Jerzy Łużniak na wtorkowej, ulicznej konferencji zorganizowanej przez ratuszem.
- W doborze programu chcemy postawić największy nacisk na rozmaitość formy. Naszym celem jest zaprezentowanie różnych artystów, ukazanie wielu sposobów myślenia o pozornie podobnych założeniach formalnych – przekonują organizatorzy wydarzenia.

lipca 1, 2018

Na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze trwa Festiwal Art&Glass. To doskonała okazja do kupienia oryginalnych prezentów lub ozdób do domów. Będą także koncerty i recital Andrzeja Piasecznego. 

czerwca 27, 2018

Art & Glass Festiwal, dwudniowy polsko-czeski jarmark sztuki i szkła, z pokazami rzemiosła artystycznego, warsztatami i prezentacjami artystycznymi trwać będzie od 30 czerwca do 1 lipca na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. W programie wiele wydarzeń towarzyszących. Szczegółowy program poniżej.

czerwca 25, 2018

Radość ze wspólnego muzykowania odkrywali w weekend uczniowie ze szkół z Jeleniej Góry oraz Liberca. W przez dwa dni doskonalili umiejętności na warsztatach chóralnych w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Efekty ich wspólnej pracy zobaczymy 1 lipca podczas koncertu na placu Ratuszowym. 

czerwca 22, 2018

Środa, 20 czerwca 2018r. była dniem spotkań laureatów imprez organizowanych wiosną przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Gratulacje, dyplomy i nagrody odebrali uczestnicy III Miejskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Przedszkoli. Nagrody zostały ufundowane przez Teatr Animacji, Teatr im. C. K. Norwida, Muzeum Karkonoskie, Muzeum Przyrodnicze, Biuro Wystaw Artystycznych, Książnicę Karkonoską oraz sale zabaw: Happy Kids i Stonoga.

czerwca 17, 2018

To był niezwykły koncert. Można było słuchać ulubionego wykonawcy na żywo, siedząc w basenie. Tak było w sobotni wieczór w Termach Cieplickich. Występ The Dumplings, zespołu z nurtu electro pop z Zabrza, obejrzało ponad 600 osób.

czerwca 14, 2018

Od ubiegłego piątku trwa Tydzień Kultury Lwowskiej i Kresowej organizowany przez jeleniogórski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. W Książnicy Karkonoskiej czynna jest wystawa „Ludobójstwo ludności polskiej na Kresach Południowo – Wschodnich”. Dzisiaj, 14 czerwca, również w Książnicy Karkonoskiej, o godzinie 16.00 zaplanowano wykład profesora Grzegorza Hryciuka pt. „Operacja Sejm i nie tylko: walka radzieckiego NKWD i KGB z polskim podziemiem niepodległościowym na Kresach Południowo – Wschodnich”.

czerwca 11, 2018

Barwnym korowodem, śpiewając znane ludowe piosenki, zespół "Jeleniogórzanie" oraz jego goście przeszli w sobotę (9 czerwca) ulicami Jeleniej Góry, by hucznie świętować 35 urodziny. 

czerwca 11, 2018

Kilkanaście minut przed północą zakończyła się sobotnia Noc Bibliotek w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej. To była wyjątkowa noc! Noc spotkań ze starymi znajomymi, poznawania nowych, noc pełna emocji i niespodzianek. Skromny plakat, który informował, że będzie to wieczór autorski Kazimierza Pichlaka z udziałem specjalnych gości, pozostawiał spory margines domysłów, choć rzeczywiście – głosił prawdę! 

czerwca 5, 2018

Jeleniogórska Książnica Karkonoska zaprasza na tegoroczną Noc Bibliotek zaplanowaną na 9 czerwca.

czerwca 3, 2018

Gryfowianie tegoroczne XVIII Kwisonalia świętują bez przeszkód - pogoda dopisuje. Burmistrz miasta Olgierd Poniźnik ogłosił rozpoczęcie Święta w sobotę o godz. 17 i tłumy mieszkańców gminy i okolic ściągnęły nad zakole Kwisy. Dziś kolejny dzień gryfowskiego święta – to doskonała okazja, by wziąć udział w znakomitej zabawie.

maja 30, 2018

W niemalże rodzinnej atmosferze przebiegła promocja „Dziedzictwa” Bartosza Zawistowskiego - książki nagrodzonej podczas II edycji Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór” Wydawnictwa Ad Rem. Uroczysta prezentacja niewielkiiej formatem, ale bogatej treścią książki – bo tak można najkrócej scharakteryzować tę publikację – zorganizowano 29 maja w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej.
 

maja 28, 2018

Jeleniogórski Teatr im. C.K. Norwida zaprasza na Dzień Dziecka z lisem Witalisem. 1, 2 i 3 czerwca o godz. 17.00, na secnie przy uli Krótkiej 3 prezentowany będzie spektakl najnowszy dla dzieci "Szelmostwa lisa Witalisa" w specjalnej,świątecznej oprawie. Dla najmłodszych widzów przygotowano dodatkowe atrakcje – konkurs i spotkanie z lisem, czyli możliwość poznania bohaterów spektaklu oraz zrobienia sobie zdjęcia z nimi.

maja 25, 2018

Uroczysta prezentacja „Dziedzictwa” Bartosza Zawistowskiego - książki nagrodzonej podczas II edycji Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór” będzie wydarzeniem konkursowej gali, która odbędzie się we wtorek 29 maja, godz. 16.00 w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27. Wstęp wolny.

maja 23, 2018

„Gałąź Ducha Gór” jest trzecią książka Konrada Jaskólskiego, który w roku 2016 został jednym z laureatów I Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór”, ogłoszonego przez Wydawnictwo Ad Rem. Nagrodzono wówczas jego książkę „Anatomia nadczłowieka. Przewodnik dla początkujących”, w której Ducha Gór, chociaż niedosłownie, był jedną z kluczowych postaci. Właśnie wydana „Gałąź Ducha Gór” to zbiór filozoficznych bajek, który rozbawi nie tylko dzieci, ale i dorosłych.