sierpnia 18, 2018

Jeszcze tego lata Góry Kaczawskie wzbogacą się o trzy nowe punkty widokowe. Jeden z obiektów już został oddany do użytku, kolejny zostanie udostepniony lada dzień, a trzeci pod koniec lata. Dzięki temu wspaniałe panoramy będzie można podziwiać z dwóch wież widokowych usytuowanych na Zawodnej i Dłużku oraz z platformy widokowej na Okolu.

sierpnia 17, 2018

Prawie dwa miliony noclegów w hotelach, schroniskach, uzdrowiskach na kampingach i w innych obiektach zlokalizowanych w powiecie jeleniogórskim wykorzystali przed rokiem turyści. Więcej o kilkanaście tysięcy noclegów udzielono tylko we Wrocławiu.

sierpnia 16, 2018

Już dziś o godzinie 19.00 ostatnia impreza wakacyjna w Termach Cieplickich, czyli Projekt Plaża! Baseny zewnętrzne będą czynne wyjątkowo do 22.00, jest więc szansa na popływanie „pod gwiazdami”. 

sierpnia 12, 2018

Pieczywo, wędliny, sery ale i biżuterię czy domowe ozdoby można kupić na trwającym w Karpaczu Karkonoskim Jarmarku Lokalnym. Czego tam nie ma!

sierpnia 10, 2018

Ze względu na załamanie pogody i plenerowy charakter imprezy, Projekt Plaża w Termach Cieplickich zostaje przełożony na czwartek 16 sierpnia 2018 r. - informują organizatorzy. 

sierpnia 10, 2018

Uroczystą mszą świętą na Śnieżce uczczono, jak co roku, święto ludzi gór. Przypada ono 10 sierpnia. W tym roku upamiętniono jeszcze jedno wydarzenie.

sierpnia 7, 2018

Samorząd Jeleniej Góry zlecił oczyszczenie i odtworzenie źródełka Hipokrene w Borowym Jarze. To kolejny element porządkowania tej malowniczej okolicy. Prace wykonało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o.

sierpnia 5, 2018

Ryk silników, metaliczny zapach spalin i mocna, rockowa muzyka na scenie. To może oznaczać tylko jedno – w Karpaczu trwa kolejna edycja Polish Bike Week. Zjechało około 10 tysięcy miłośników Harleya Davidsona i innych jednośladów.

sierpnia 4, 2018

Tłum pod sceną, śpiewający największe przeboje z gatunku tzw. krainy łagodności i koncerty do późnej nocy. Tak wygląda tegoroczna, 51. już Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie.

sierpnia 2, 2018

Dobiegają końca przygotowania do obchodów nadania patrona Karpaczowi. Zgodnie z wolą mieszkańców na patrona wybrano św. Wawrzyńca, opiekuna ratowników i przewodników górskich. Z tej okazji zapalnowano uroczyste msze w parku miejskim w Karpaczu oraz na szczycie Śnieżki. Na koncertach na deptaku wystąpią Czesław Mozil i Marcin Wyrostek.

sierpnia 2, 2018

"Coś strasznego dzieje się w Karkonoskim Parku Narodowym. Na trasie z Jagniątkowa do Schroniska pod Łabskim Szczytem (dokładniej: czarny szlak między Wysokim Mostem a połączeniem z czerwonym szlakiem) odbywa się dramatyczna wycinka drzew. Szlak i roślinność zdewastowane ciężkim sprzętem. Wycinka drzew na wielką skalę, ziemia zryta, kamienie powywracane, młody drzewostan połamany... hałas maszyn i ludzi. Nie wygląda to na prace naprawcze, wręcz odwrotnie" – napisała do nas miłośniczka Karkonoszy. 

lipca 30, 2018

„Zatrzymaj się wędrowcze i przypatrz wielkiemu człowiekowi” – tak brzmi napis na kaplicy proboszcza Panka przy bazylice mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze. Wkrótce będziemy go podziwiać w pełnej krasie, bo trwa odnawianie kaplicy.

lipca 28, 2018

Nie pomagają apele i ostrzeżenia. Kilka dni ciepłej pogody sprawiło, że zapełniły się żwirowiska, glinianki, stawy i brzegi nad rzeką Bóbr. Ludzie kapią się, ryzykując życie. Jak przemówić im do rozsądku?

lipca 27, 2018

Wilgotność ściółki w lasach w naszym regionie spada coraz bardziej. Leśnicy apelują o ostrożność podczas spacerów i zbierania jagód. Każda iskra może zaprószyć ogień. Jeśli upały potrwają przez kolejne dni, nadleśnictwa nie wykluczają wprowadzenia zakazu wstępu do lasu.

lipca 21, 2018

Na piątkowe spotkanie z Rafałem Fronią przyszło tak wiele osób, że w salce Książnicy Karkonoskiej zabrakło miejsca. Duża część uczestników spotkania mogła tylko zza drzwi, znad czubków głów zobaczyć himalaistę, który dzięki swojej przebojowości, otwartości i szczerości błyskawicznie zdobywa popularność.

lipca 19, 2018

Festiwal Ducha Gór w 2018 roku to 53 rozmaite wydarzenia odbywające się w wielu miejscach regionu: 19 wędrówek po nietuzinkowych miejscach, 13 spotkań/warsztatów poświęconych promowaniu i poznawaniu lokalnych produktów i tradycji, 10 wydarzeń plenerowych, 4 wydarzenia muzyczne, 3 wydarzenia sportowe oraz 4 przedsięwzięcia trwające przez cały czas festiwalu. Dostępny jest już przewodnik zawierający kalendarium imprez składających się na całe przedsięwzięcie oraz przybliżający turystom nietuzinkowe atrakcje Krainy Ducha Gór.

lipca 17, 2018

Wczoraj (poniedziałek, 16 lipca), prawie dwa tygodnie wcześniej niż zapowiadano, na tory między Lubaniem a Węglińcem wróciły pociągi. Wszystkie połączenia kursują już według rozkładu, także pociąg IC „Karkonosze”, który przez kilka tygodni jeździł przez Wałbrzych.

lipca 16, 2018

Jak spędzić niedzielę w pięknym otoczeniu, jedząc pyzy z indykiem lub szpinakiem i kupując oryginalne ozdoby? Pojechać do Kopańca na Perski Jarmark Izerski. W minioną niedzielę (15 lipca) zrobiło tak mnóstwo mieszkańców Jeleniej Góry i okolic.

lipca 16, 2018

Świetny koncert Macieja Maleńczuka oficjalnie zakończył w niedzielny wieczór tegoroczne, XXI Lwóweckie Lato Agatowe. Niepokorny artysta pomiędzy kolejnymi utworami trafnie komentował aktualną sytuację społeczno-polityczną Polski, ale przede wszystkim wspólnie z kameralną formacją znakomitych muzyków zjawiskowo wykonywał piosenki Wojciecha Młynarskiego. Zachwycona publiczność długo nie pozwalała mu zejść ze sceny. Spotkanie z tłumem miłośników jego twórczości zakończyła długa seria przebojowych bisów.

lipca 16, 2018

Od kilkunastu tygodni nic nie dzieje się na budowie centrum edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego w Sobieszowie. Efekt? Zerwana umowa z wykonawcą. Czy opóźnienie uda się nadrobić? 

lipca 15, 2018

Wędrujący w Karkonoszach od lipca będą  spotykać na szlakach  ankieterów. Będą oni im zadawać pytania o pobyt w górach i jego koszt. Karkonoski Park Narodowy prosi, by nie odmawiać odpowiedzi.

lipca 15, 2018

Trwa XXI Lwóweckie Lato Agatowe. Na ulicach miasta tłumy. Lwówek Śląski opanowało wakacyjne szaleństwo. Życiem tętni Międzynarodowa Giełda Minerałów i Wyrobów Jubilerskich oraz wielki jarmark rozmaitości. Magnesem dla gości jest około 200 stoisk z zachwycającymi kamieniami i biżuterią oraz drugie tyle kramów tworzących giełdę rzemiosła, rękodzieła artystycznego, produktów regionalnych i wszelkich innych wyrobów, jakich nie może zabraknąć na wielkim festynie z parkami zabaw dla wszystkich i bogatym zestawem atrakcji estradowych.

lipca 15, 2018

Można już wędrować niebieskim szlakiem przez Kocioł Małego Stawu na odcinku od Domku Myśliwskiego do Samotni.

lipca 13, 2018

Motyl – niepylak apollo jest tak piękny, że każdy hobbysta chciał mieć go w swojej kolekcji. Popularność zabiła owada. I to dosłownie. Zniknął z Sudetów na 200 lat. Jest szansa, że pojawi się ponownie, bowiem w Karkonoskim Parku Narodowym w sztucznej hodowli mają już ponad 400 dorosłych osobników. To duży sukces.