października 7, 2018

Dzięki nim na Dolnym Śląsku stare, zaniedbane budynki odzyskują blask. Ich trud i troskę o zachowanie autentycznych elementów budowli docenia polsko-niemieckie Stowarzyszenie na rzecz Pielęgnowania Sztuki i Kultury Śląska (VSK) i przyznaje nagrody za najlepsze odnowienie zabytków. W tym roku doceniono Annę Staszewską Brookes i Paula Brookes za odrestaurowanie z niezwykłą pieczołowitością domu przysłupowego w Bystrzycy koło Wlenia.

października 5, 2018

Już po raz 21. odbyły się Karkonoskie Spotkania Turystyczne, podczas których w siedmiu kategoriach wręczono prestiżowe Nagrody Liczyrzepy Starosty Jeleniogórskiego. Przyznano też dwie dodatkowe nagrody specjalne. Uroczystość zorganizowano w piątek, 5 października, w restauracji ”Chata za wsią” w Mysłakowicach.

października 3, 2018

Termy Cieplickie przygotowały kilka specjalnych atrakcji na tegoroczny październik. 

października 2, 2018

Karkonoski Park Narodowy podniósł ceny biletów. Od wczoraj (1 października) za wstęp do KPN zapłacimy 8 zł. Tyle wynosi opłata normalna, jednodniowa, indywidualna. Poprzednio trzeba było zapłacić 6 zł

września 30, 2018

Po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii atrakcyjna, „leśna” impreza, czyli Dolnośląski Festiwal Dary Lasu, odbyła się nie na lwóweckim Rynku, lecz na Stadionie Miejskim w Lwówku Śląskim. Do radosnego i barwnego świętowania dolnośląskich leśników, turystów, gości zagranicznych, mieszkańców miasta i powiatu zaprosili: starostwa lwówecki Marcin Fluder i nadleśniczy Nadleśnictwa Lwówka Śląskiego Alina Sudoł-Kornalewicz.

września 30, 2018

Wyróżnienie specjalne (3 tys. euro i unikalna statuetka) przyznano Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej w 42. edycji polsko-niemieckiego konkursu Nagród Kulturalnych Śląska.

września 29, 2018

Lektura niegodna polecenia „Protokoły Mędrców Syjonu” i trzy obrazy (rzekomo) Wlastimila Hofmana – po 1600 zł każdy; także majtki, biustonosze, chleb ze smalcem, szaszłyki, czy zabawkowo-książkowa oferta dzieciaków chcących zarobić parę złotych – jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości, jak zwykle, oferuje niemal wszystko. Impreza z już 45-letnią tradycją przyciąga do miasta handlarzy, kolekcjonerów i kupujących z całej Polski.

września 29, 2018

Na duże zmiany mogą już przygotowywać się kierowcy w Jeleniej Górze. Zgodnie z planem przebiega budowa obwodnicy w Maciejowej. Wkrótce ruszą przetargi na remonty wielu innych ulic. Lubiących aktywność ucieszą powstające już singletracki pod Chojnikiem oraz pumptrack na Zabobrzu.

września 28, 2018

Już za kilkanaście dni możliwe będzie zwiedzanie wleńskiego zamku z przewodnikiem. Gmina podpisze porozumienie ze Stowarzyszeniem „Wieża Rycerska” w Siedlęcinie i Gildią Przewodników Sudeckich, których członkowie zaopiekuje się zamkiem.

września 19, 2018

Będzie można skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów, zobaczyć niezwykły pokaz mody, pobawić się przy występie artystycznym. A przy okazji pomóc choremu chłopcu. Tak zapowiada się tegoroczny IV Charytatywny Maraton Ekologiczny Wybieram Zdrowie, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 września, w Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze.

września 19, 2018

Trwają prace związane z budową Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach. Aktualnie na ukończeniu są czynności przygotowujące teren pod wejście generalnego wykonawcy, z którym umowa ma zostać podpisana jeszcze we wrześniu. 

września 16, 2018

Trudne podejścia pod górę, nietypowe zadania na trasach a na koniec – fantastyczna zabawa na harcerskim festynie – tak wyglądał tegoroczny harcerski Raj Granica. Około tysiąca harcerek i harcerzy przez kilka dni wędrowało szlakami Karkonoszy, gór Izerskich i Rudaw Janowickich. Dzisiaj (niedziela, 16 września) odbył się apel zakończeniowy.

września 15, 2018

Zanosi się na kolejny rekord frekwencji w Karkonoskim Parku Narodowym. – Po cząstkowych statystykach widać wzrost liczby odwiedzających – mówi Andrzej Raj, dyrektor parku.

września 13, 2018

Kompas Górski na jesień 2018, czyli kolejne wydanie jedynego w swoim rodzaju informatora turystycznego, poświęconego w całości atrakcjom naszej górskiej krainy, właśnie trafia w ręce czytelników!

września 13, 2018

Kilkuset harcerzy z całej Polski uczestniczy w rozpoczętym dzisiaj (czwartek, 13 września) Rajdzie Granica, który odbywa się w regionie jeleniogórskim. To jedna z największych imprez harcerskich w tej części kraju.

września 11, 2018

Turyści schodzący w Karkonoszach z oznakowanych szlaków w dróżki, którymi im chodzić nie wolno lub wręcz błądzący w górach zdarzają się już na tyle często, że zareagował Karkonoski Park Narodowy, prosząc Google o wprowadzenie korekt w ich mapach. Na razie bez skutku.

września 11, 2018

Dobra wiadomość dla mieszkańców a przede wszystkim, dla turystów odwiedzających Karpacz. Na parkingach w centrum miasta będzie można parkować za darmo.

września 9, 2018

Można było zbudować las, albo tylko go namalować. Można było skosztować darów lasu, albo po prostu świetnie się bawić. – Było super – mówili uczestnicy sobotniego (8 września) pikniku pod Chojnikiem.

września 7, 2018

Po raz szesnasty na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze zaprezentowano wystawę produktów regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”. Tegoroczna, piątkowa (7 września), aż 10-godzinna edycja handlowej imprezy była wyjątkowa pod każdym względem i rekordowa. Miało to związek z jubileuszem 25-lecia głównego organizatora – Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
 

września 4, 2018

Karkonoski Park Narodowy zaprasza na Piknik pod Chojnikiem. W sobotę, 8 września, w Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze – Sobieszowie zaplanowano wiele atrakcji. Impreza trwać będzie od godz. 12.00 do 17.00. Wstęp wolny. 

września 3, 2018

Nareszcie ratownicy Karkonoskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego będą mogli wynieść się z ciasnej goprówki w Karpaczu przy ul. Turystycznej. Wczoraj (3 września) rozpoczęła się budowa nowej stacji w pobliżu skoczni Orlinek.

września 1, 2018

Jeśli wybieracie się do muzeum, to zdecydujcie się na Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze - Cieplicach. Muzeum oczekuje na czteromillionowego gościa. Przygotowano dla niego prezenty.

sierpnia 30, 2018

Choć nie udało się zdobyć od ministra kultury i dziedzictwa narodowego 570- tysięcznej dotacji, to PTTK, które jest właścicielem zamku Chojnik, nie poddało się. Zrobi remont, choć nie taki duży, jak planowano. Ekipy budowlańców pojawią się na murach zamkowych 1 września.

sierpnia 26, 2018

Artur Dudka pochodzi z Jeleniej Góry. Dziś ma 49 lat i od dawna na stałe mieszka w Mediolanie. Jest zawodowym grafikiem oraz pasjonatem alpinizmu i fotografii. Od lat wspólnie z żoną podróżuje po świecie i plastycznie dokumentuje swoje wyprawy. Często bywa w Polsce. Szczególny sentyment ma do Karkonoszy, w których mieszkają jego rodzice. Teraz wraca do swojego rodzinnego miasta z wystawą fotografii o tematyce górskiej "Alpy z daleka i z bliska", którą zaprezentuje w jeleniogórskim Muzeum Przyrodniczym. To szczególne dla niego miejsce, bo odlegle raptem o kilkadziesiąt metrów od cieplickiego Liceum Plastycznego, do którego uczęszczał. Wernisaż z udziałem autora w piątek, 31 sierpnia, o godz. 17.00.