lutego 20, 2018

Nominowany do Oskara film rosyjskiego reżysera Andrieja Zwiagincewa otworzył w poniedziałek (19 lutego) tegoroczny, 21. Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA. 

lutego 20, 2018

Nominowany do Oskara film rosyjskiego reżysera Andrieja Zwiagincewa otworzył w poniedziałek (19 lutego) tegoroczny, 21. Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA. 

lutego 19, 2018

W miniony piątek, 16 lutego 2018 r. zmarła Stanisława Wieczorek-Ciechanowska, wieloletnia Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze. Po odejściu z Urzędu Miasta pracowała w Osiedlowym Domu Kultury, prowadząc Galerię „Promocje” i HALL. Pogrzeb odbędzie się 21 lutego o godz. 13.00 na starym cmentarzu przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze.

lutego 18, 2018

Już w najbliższy poniedziałek, 19 lutego, w Jeleniej Górze rozpoczyna się tegoroczny, 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA. Przez tydzień, do 25 lutego, w stolicy Karkonoszy trwać będzie filmowe święto pełne atrakcyjnych propozycji nie tylko dla kinomanów. Do obejrzenia mnóstwo dobrych filmów, a do tego niezwykłe wydarzenia muzyczne, oraz spotkania z wybitnymi twórcami.

lutego 18, 2018

Profesjonaliści z ASP z Wrocławia, Katowic, Gdańska i Łodzi na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie przez dwa dni w wielkich pryzmach bloków ze śniegu rzeźbili prace. Ekipy amatorskie włączyły się w działania w sobotę, 17 lutego. Finałowe prace Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu można podziwiać w dzień i w nocy. Zwłaszcza po zachodzie słońca oświetlone rzeźby wyglądały wspaniale. Choć IV Festiwal Trójka Górom zakończył się, śniegowe rzeźby na Skwerze Radiowej Trójki zostaną do końca zimowej aury, a może i jeszcze jeden dzień dłużej.

lutego 17, 2018

Piątkowy wieczór, 16 lutego w Filharmonii Dolnośląskiej zapisał się pod znakiem pięknej, momentami dramatycznej, to znów będącej ukojeniem, muzyki Giuseppe Verdiego, Albana Berga i Piotra Czajkowskiego. Zagrała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Szymona Makowskiego. Solistą wieczoru był Piotr Pławner, którego wykonanie wraz z orkiestrą Koncertu skrzypcowego „Pamięci anioła” Albana Berga pozostanie w pamięci i sercach jeleniogórskich melomanów. 

lutego 16, 2018

"Aktorki. Odkrycia" Łukasza Maciejewskiego to trzeci już tom wspaniałej serii wydawniczej. Książka jest zbiorem portretów niezwykłych, wyjątkowych, silnych kobiet, które po raz pierwszy tak otwarcie opowiadają o swoich najszczęśliwszych i najtrudniejszych doświadczeniach.

lutego 16, 2018

Po raz dwudziesty Szklarska Poręba od czwartku, 15 lutego jest zimową stolicą radiowej „Trójki”. Od 20 bowiem lat trwa współpraca pomiędzy Szklarską Porębą a Programem III Polskiego Radia. Po raz czwarty w ramach Festiwalu Trójka Górom i Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu aż do soboty, 17 lutego znani dziennikarze Programu III Polskiego Radia animują spotkania z gwiazdami sportu, literatury i ekranu na Skwerze Radiowej Trójki w Namiocie Spotkań. Nie zabraknie także pokazów filmowych, warsztatów dla rodzin i prowadzonych na żywo audycji.

lutego 15, 2018

Zbiory Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze wzbogaciły się o trzy sygnowane i datowane rysunki autorstwa Wlastimila Hofmana. Obiekty te przekazała do Muzeum Elżbieta Zechenter-Spławińska z Krakowa. 

lutego 15, 2018

Wybitny skrzypek Piotr Pławner wystąpi w piątek, 16 lutego, w jeleniogórskiej filharmonii. 

lutego 14, 2018

W Łomnicy powstała wioska olimpijska. Są zawodnicy, medale, sprzęt a nawet punkt antydopingowy. Wszystko jest z drewna. To dzieło niezawodnego Zygmunta Kamińskiego, twórcy amatora i jego sąsiada Wojtka Rychla. Warto zajechać na stadion w Łomnicy i obejrzeć te kompozycję – zwłaszcza z dziećmi. 

lutego 14, 2018

Plenerową wystawę „Andrzej Wajda 40/90” od 13 lutego oglądać można na jeleniogórskim rynku. To pierwszy akcent tegorocznego, 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM-ZBLIŻENIA, który oficjalnie rozpoczyna się w stolicy Karkonoszy w poniedziałek, 19 lutego. Efektowna ekspozycja, poświęcona wybitnemu polskiemu reżyserowi, prezentowana będzie na Placu Ratuszowym do 4 marca 2018 r.

lutego 13, 2018

Już w najbliższy piątek, 16 lutego, w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury wystąpi Kabaret Nowaki. Znani i lubiani satyrycy zaprezentują program zatytułowany "Śmiechokalipsa", przygotowany na jubileusz 10-lecia Nowaków. W kasie JCK są jeszcze ostatnie bilety na ich występ, który rozpocznie się o godz. 17.30. 

lutego 12, 2018

Tegoroczny - 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA, organizowany przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze, to impreza, jakiej nie można przegapić. Od 19 do 25 lutego w stolicy Karkonoszy trwać będzie prawdziwe święto kina. W programie mnóstwo dobrych filmów, niezwykłe wydarzenia muzyczne oraz spotkania z wybitnymi twórcami, których warto poznać. 

lutego 11, 2018

Sherlock Holmes, wykreowany przez szkockiego pisarza Artura Conana Doyle’a, jeden z najbardziej znanych detektywów w świecie literatury, pojawił się na scenie Zdrojowego Teatru Animacji 11 lutego i w premierowym przedstawieniu wciągnął małych oraz dużych widzów w nieznaną z książek intrygę.

lutego 10, 2018

Piątkowy koncert w Filharmonii Dolnośląskiej (9 lutego) był znakomity! Przede wszystkim, oczywiście, za sprawą kompozytorów, których utwory wykonano - kompozytorów różnych epok i stylów.

lutego 8, 2018

Plastycy z Jeleniej Góry, Karpacza, Piechowic, Mysłakowic i innych okolicznych miejscowości, zrzeszeni w grupie π-art idą jak burza. W środę (7 lutego) mieli kolejny wernisaż. To już trzecia wystawa tej grupy w tym roku. Najnowsza ekspozycja, którą można oglądać w Domu Kultury Muflon w Sobieszowie do końca lutego, ma tytuł „W krzywym zwierciadle”. 

lutego 8, 2018

Plastycy z Jeleniej Góry, Karpacza, Piechowic, Mysłakowic i innych okolicznych miejscowości, zrzeszeni w grupie π-art idą jak burza. W środę (7 lutego) mieli kolejny wernisaż. To już trzecia wystawa tej grupy w tym roku. Najnowsza ekspozycja, którą można oglądać w Domu Kultury Muflon w Sobieszowie do końca lutego, ma tytuł „W krzywym zwierciadle”. 

lutego 8, 2018

Aktualny periodyk literacko-artystyczny Metafora zdominowali literaci z Dolnego Śląska, w tym bardzo duża reprezentacja twórców z Kotliny. Wśród nich znaleźli się: Ryszard Grzywacz i Kazimierz Pichlak w dziale poezji, Jędrzej Soliński jako prozaik, Tadeusz Kuta jako dramatopisarz, Łukasz Duda i Wojciech Wojciechowski w publicystyce teatralnej. W jeleniogórskim „Kwadracie” zaproszeni literaci rozmawiali o lokalności i uniwersalności twórczości pod Karkonoszami.

lutego 7, 2018

Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim Liceum i Gimnazjum w ZSO Nr 1 w Jeleniej Górze zapraszają na X Koncert Charytatywny „MAMY MOC”, który odbędzie się w czwartek, 8 lutego 2018 r., o godz. 18.00 w auli szkolnej. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na fundusz stypendialny, nagrody dla najlepszych uczniów naszej szkoły oraz dla uczniów potrzebujących wsparcia.  

lutego 6, 2018

Jeleniogórska filharmonia zaprasza na koncert walentynkowy „Usta milczą, dusza śpiewa”. We wtorek, 13 lutego, o godz. 19.00, w sali koncertowej im. Stefana Strahla zabrzmią najpiękniejsze arie i duety operetkowe w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Szymona Makowskiego oraz śpiewających solistów - Joanny Horodko (sopran) i Tomasza Janczaka (tenor).

lutego 5, 2018

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA trwać będzie w Jeleniej Górze od 19 do 25 lutego. W programie wydarzenia tak dużo jest ciekawych propozycji programowych, że już dziś warto warto zarezerwować czas, aby nie przegapić wielu interesujących pozycji. ZOOM w pigułce (i w liczbach) wygląda następująco:

lutego 4, 2018

W opowiadaniach karkonoskich Grzegorza Nowickiego „Tak rozmyślał, będąc w drodze” czas jest płynny. Przeszłość brata się z przyszłością, bo ta z kolei jest konsekwencją teraźniejszości, która wyrasta z przeszłości…

lutego 3, 2018

2 lutego w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyła się kolejna premiera Stowarzyszenia Edukacyjnego „Teatr na Progu” – „A to Polska właśnie”. Spektakl reżyserował, teksty wybrał i sceny ułożył sam szef teatru, czyli Mirosław Samsel.