sierpnia 19, 2018

Takiej imprezy jeszcze w Jeleniej Górze nie było. 25 sierpnia na Górze Szybowcowej odbędzie się Szyba DH Race Downhill Derby, zawody w zjeździe MTB. Właśnie trwają przygotowania, urządzanie trasy, na której downhillowcy jeżdżą od lat. Organizatorzy, zapaleńcy rowerowych zjazdów po trudnym terenie, wykładają swoje pieniądze na imprezę, choć udało im się także zainteresować zawodami kilku sponsorów. Stąd atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Organizatorzy zapraszają na zawody także widzów, kibiców. Downhill to bardzo widowiskowa dyscyplina.

sierpnia 19, 2018

Burmistrz Wlenia Artur Zych montuje koalicję gmin, którym trudno wykorzystywać swoje atuty przez to, że duża część ich powierzchni jest objęta programem Natura 2000. W takich gminach ograniczone są możliwości inwestycyjne podmiotów gospodarczych, co w konsekwencji przekłada się na dochody budżetu.

sierpnia 19, 2018

Już w niedzielę 26 sierpnia o godz. 16.00 muszla koncertowa w cieplickim Parku Zdrojowym stanie się miejscem niecodziennego wydarzenia artystycznego. Na uzdrowiskowej scenie staną na przeciw siebie dwie muzyczne formacje – czeska orkiestra dęta TÁBORANKA z KOŠŤÁLOVA oraz polski zespół instrumentów dętych JELONKA BRASS BAND. I stoczą koncertowy bój na szlachetne dźwięki, który dostarczyć ma jak najwięcej pięknych wrażeń publiczności.

sierpnia 19, 2018

160 tys. sztuk papierosów bez akcyzy i ponad 40 kg tytoniu miał zatrzymany przez policję i CBŚP mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego.

sierpnia 18, 2018

„Ceramiczny karnawał” - fantastyczna, energetyczna i kolorowa parada, która przeszła przez Bolesławiec, oficjalnie zainaugurowała 24. Święto Ceramiki. Bo choć ceramiczny festiwal w Bolesławcu trwa już od środy, to jego kulminacja ma miejsce w ten weekend (piątek – niedziela 18-20 sierpnia).

sierpnia 18, 2018

Jeszcze tego lata Góry Kaczawskie wzbogacą się o trzy nowe punkty widokowe. Jeden z obiektów już został oddany do użytku, kolejny zostanie udostepniony lada dzień, a trzeci pod koniec lata. Dzięki temu wspaniałe panoramy będzie można podziwiać z dwóch wież widokowych usytuowanych na Zawodnej i Dłużku oraz z platformy widokowej na Okolu.

sierpnia 18, 2018

Pierwszych pięć komitetów wyborczych zostało zarejestrowanych przez jeleniogórską delegaturę Krajowego Biura Wyborczego. Kolejne dwa komitety przechodzą procedurę rejestracyjną.

sierpnia 17, 2018

Bardzo musiało spieszyć się kierowcy mazdy, którego policjanci z jeleniogórskiej drogówki wypatrzyli na drodze z Jeleniej Góry do Karpacza. Jadąc za nim nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem w kilkadziesiąt sekund nagrali kilka poważnych wykroczeń.

sierpnia 17, 2018

Przedstawiciele 82 miejscowości na Dolnym Śląsku, w tym 18 z naszego regionu, otrzymało z rąk marszałka województwa Cezarego Przybylskiego promesy na realizację małych grantów w ramach programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Promesy dla gmin z subregionu jeleniogórskiego wręczano wczoraj (czwartek, 16 sierpnia) w Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.