lutego 19, 2018

Lada dzień zostanie otwarty tymczasowy most na Bobrze w Dąbrowicy. Skończy się mordęga mieszkańców, którzy musieli korzystać z kłopotliwego objazdu. Niektórzy radni oceniają, że szkoda pieniędzy wyłożonych na tymczasową przeprawę. Lepiej było je przeznaczyć na inwestycję w most właściwy. 

lutego 19, 2018

Dwóch nastolatków ukradło agregat prądotwórczy. Kiedy po włamaniu szybkim krokiem uciekali z łupem, zainteresował się nimi przechodzień. Wtedy porzucili agregat i uciekli, ale zawiadomiona policja ich odnalazła. 

lutego 19, 2018

Nie wiadomo co było przyczyną pożaru starego niezamieszkałego budynku przy ul. Wojewódzkiej w Cieplicach, w sąsiedztwie hurtowni Rembud. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny. Wszystko wskazuje na to, że w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. 

lutego 19, 2018

Społecznicy ze stowarzyszenia Jeleniogórska Promenada Bobru ani na chwilę nie tracą z oczu swego celu. Tym celem jest usunięcie dzikich zarośli i wysypisk śmieci z prawego brzegu Bobru od wiaduktu kolejowego do mostu przy ulicy Lwóweckiej. Zamiast zarośli i śmieci ma być tutaj droga dla pieszych i rowerzystów łącząca Zabobrze z centrum miasta i dalej w stronę Perły Zachodu.

lutego 19, 2018

W Bolesławcu osiedli się rodzina w ramach repatriacji. Miejski samorząd przyjął uchwałę, zgodnie z którą gmina zapewni warunki do osiedlenia się jednej rodziny (nie określając jej imiennie) w ramach repatriacji.

lutego 19, 2018

W miniony piątek, 16 lutego 2018 r. zmarła Stanisława Wieczorek-Ciechanowska, wieloletnia Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze. Po odejściu z Urzędu Miasta pracowała w Osiedlowym Domu Kultury, prowadząc Galerię „Promocje” i HALL. Pogrzeb odbędzie się 21 lutego o godz. 13.00 na starym cmentarzu przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze.

lutego 18, 2018

Już w najbliższy poniedziałek, 19 lutego, w Jeleniej Górze rozpoczyna się tegoroczny, 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA. Przez tydzień, do 25 lutego, w stolicy Karkonoszy trwać będzie filmowe święto pełne atrakcyjnych propozycji nie tylko dla kinomanów. Do obejrzenia mnóstwo dobrych filmów, a do tego niezwykłe wydarzenia muzyczne, oraz spotkania z wybitnymi twórcami.

lutego 18, 2018

W biurze Okręgowego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary półfinałowe piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. Dwa mecze zaplanowano w niedzielę, 11 marca 2018 roku.
 

lutego 18, 2018

Do 15 lat wiezienia grozi dwudziestoletniemu Bartoszowi K., który po pijanemu prowadził samochód i spowodował poważny wypadek, w wyniku którego dwaj pasażerowie odnieśli obrażenia, w tym jeden ciężkie. Samochód nie należał do kierowcy. Ruszył w drogę bez zgodny właściciela pojazdu. 

lutego 18, 2018

Zgoła niespodziewane efekty przyniosła standardowa interwencja bogatyńskich policjantów, którzy zostali wezwani, by uspokoić hałasujących domowników. Gdy weszli do mieszkania nawet nie musieli niczego szukać…. Z uwagi na specyficzny zapach i walające się akcesoria od razu było wiadomo, że  sprawa jest znacznie poważniejsza, niż domowa kłótnia.

lutego 18, 2018

Profesjonaliści z ASP z Wrocławia, Katowic, Gdańska i Łodzi na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie przez dwa dni w wielkich pryzmach bloków ze śniegu rzeźbili prace. Ekipy amatorskie włączyły się w działania w sobotę, 17 lutego. Finałowe prace Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu można podziwiać w dzień i w nocy. Zwłaszcza po zachodzie słońca oświetlone rzeźby wyglądały wspaniale. Choć IV Festiwal Trójka Górom zakończył się, śniegowe rzeźby na Skwerze Radiowej Trójki zostaną do końca zimowej aury, a może i jeszcze jeden dzień dłużej.

lutego 18, 2018

Rośnie ilość starego sprzętu i innych większych odpadów przywożonych przez mieszkańców Jeleniej Góry do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Tak wynika z analizy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. Kilkuletni system, edukacja, przynoszą, widać, powoli efekty. Oznacza to, że coraz rzadziej przychodzi nam do głowy, żeby elektrośmieci, stare meble wyrzucać do lasu.
 

lutego 18, 2018

Świeradów Zdrój będzie miał kolejną wielką atrakcję. W ciągu kilkunastu miesięcy powstanie 55-metrowa wieża widokowa. Projekt opracuje czeska firma.

lutego 17, 2018

Ponad dwustu uczestników wystartowało w ekstremalnym Biegu Icemana, który odbył się dzisiaj (sobota, 17 lutego) w Przesiece. To nietypowa impreza: mimo mrozu i śniegu uczestnicy biegają w samych spodenkach, panie mogą mieć także okrycie klatki piersiowej. Uczestnicy podkreślali, że było im... gorąco.

lutego 17, 2018

Polscy saneczkarze zakończyli rywalizację w XXIII zimowych igrzyskach w koreańskim Pjongczangu. W ostatniej konkurencji – sztafecie, tak jak przed czterema laty w olimpijskim debiucie w Soczi (Rosja), nasi reprezentanci drużynowo zajęli ósme miejsce. Wyprzedzili Koreańczyków, Rumunów, Słowaków, Czechów i Ukraińców.

lutego 17, 2018

Piątkowy wieczór, 16 lutego w Filharmonii Dolnośląskiej zapisał się pod znakiem pięknej, momentami dramatycznej, to znów będącej ukojeniem, muzyki Giuseppe Verdiego, Albana Berga i Piotra Czajkowskiego. Zagrała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Szymona Makowskiego. Solistą wieczoru był Piotr Pławner, którego wykonanie wraz z orkiestrą Koncertu skrzypcowego „Pamięci anioła” Albana Berga pozostanie w pamięci i sercach jeleniogórskich melomanów. 

lutego 17, 2018

Bolesławiecka policja poszukuje sklepowego złodzieja. Jeśli ktoś z Państwa rozpoznaje mężczyznę ze zdjęcia, prosimy o kontakt.

lutego 17, 2018

- Prawdopodobnie budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Orła Białego zostanie ukończona szybciej niż planowano – mówi Mirosław Kalata, wójt Podgórzyna. Nie oznacza to jednak, że dzieci pójdą do nowej szkoły już od września. Opóźniają się formalności związane z urządzeniem ronda na ruchliwym skrzyżowaniu przy szkole.

lutego 16, 2018

Czy Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze zostanie zlikwidowany? W tej właśnie sprawie doszło do spotkania uczniów, ich rodziców oraz kadry nauczycielskiej z przedstawicielami władz miejskich. Na spotkaniu nie było Piotra Paczóskiego, zastępcy prezydenta odpowiedzialnego za oświatę. 

lutego 16, 2018

W dniach 19-23 lutego 2018 roku odbędzie się kolejny, już 17. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W akcji bierze udział Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze oraz prokuratury rejonowe w regionie.  Możesz przyjść przedstawić swój problem i uzyskać poradę.

lutego 16, 2018

Cztery mecze pierwszej kolejki drugiej rundy rozegrały drużyny grup rywalizujących o miejsca 1-5 i 6-9 z Jeleniogórskiej Ligi Najlepszego Basketu Amatorskiego. W najbliższy weekend, 17-18 lutego, w hali jeleniogórskiej SP 10 kolejne mecze w ramach popularnych rozgrywek dziewięciu zespołów, organizowanych przez MKS MOS Karkonosze.  

lutego 16, 2018

"Aktorki. Odkrycia" Łukasza Maciejewskiego to trzeci już tom wspaniałej serii wydawniczej. Książka jest zbiorem portretów niezwykłych, wyjątkowych, silnych kobiet, które po raz pierwszy tak otwarcie opowiadają o swoich najszczęśliwszych i najtrudniejszych doświadczeniach.

lutego 16, 2018

Kompleksowa rewitalizacja centrum miasteczka, remonty wspólnotowych kamienic, przywrócenie funkcji hotelowej zrujnowanemu budynkowi na rynku…. To wszystko sprawi, że Wleń nie tylko wypięknieje, ale też będzie miał atrakcyjną ofertę dla turystów.

lutego 16, 2018

10 tys. złotych były warte przedmioty wyniesione przez włamywacza, który wdarł się do piwnicy jednego z domów w Karpaczu. Zanim ustalono sprawcę, ten zdążył część łupów sprzedać.