czerwca 24, 2018

Dużą skalę mają poszukiwania młodego, 20-letniego mężczyzny, mieszkańca miejscowości Kotliska w gminie Lwówek Śląski, z którym od wczoraj nie ma kontaktu. Dwudziestolatka szukają duże siły policji i kilka zastępów strażaków.

czerwca 24, 2018

Projekt „pudełek życia” jest w Jeleniej Górze realizowany już kilkunastu miesięcy. Dotąd jednak zainteresowani zgłaszali się m.in. do MOPS-u, aby takie pudełko odebrać. Teraz, to urzędnicy będą docierać do ludzi, dla których potencjalnie „pudełko życia” może decydować o skutecznym ratunku.

czerwca 23, 2018

30 mln zł, to pula pieniędzy, którymi Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przekażę czterem dolnośląskim powiatom i siedmiu gminom na remonty lokalnych dróg. W naszym regionie z finansowego wsparcia mogą się cieszyć w Lwówku i Zgorzelcu.

czerwca 23, 2018

Od jutra (23 czerwca) wszyscy pasażerowie komunikacji miejskiej w Bolesławcu jeżdżą za darmo. Zdaniem prezydenta miasta Piotra Romana, ta zmiana - per saldo - będzie dla miasta opłacalna. Bolesławiec jest pierwszym z dużych miast w regionie, gdzie nie będzie się płacić za przejazd miejskim autobusem. Wcześniej takie rozwiązanie wprowadził Świeradów.

czerwca 23, 2018

W Elektrowni Turów w Bogatyni trwa budowa nowego bloku energetycznego. Jego najwyższym elementem jest chłodnia kominowa. Właśnie została zakończona budowa żelbetowego płaszcza chłodni. Tym samym, najwyższy obiekt bloku osiągnął swoją docelową wysokość – 135 metrów.

czerwca 23, 2018

Zwiększenie kar za nielegalny zrzut ścieków oraz rozmowy na temat ochrony przyrody w Karkonoskim Parku Narodowym – o tym rozmawiał minister środowiska Henryk Kowalczyk podczas piątkowej (22 czerwca) wizyty w Jeleniej Górze.

czerwca 23, 2018

Jak co roku, w pierwszy dzień wakacji otwarty został basen miejski przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. – Zapraszamy – mówi dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu Ireneusz Taraszkiewicz. Potencjalnym chętnym trochę figla spłatała pogoda.

czerwca 23, 2018

W sobotę 30 czerwca w Karpaczu odbędzie się wydarzenie w ramach akcji „Dzieciaki do Rakiet”. Celem akcji organizowanej przez Bank BGŻ BNP Paribas jest promocja tenisa, aktywnego stylu życia, a także wprowadzenie tenisa dyscypliny na lekcje wychowania fizycznego. To trzecia edycja programu, dzięki któremu po raz pierwszy w życiu w tenisa zagrało dotąd już kilka tysięcy dzieci.

czerwca 23, 2018

Do ludzi wszelakich, w tym szlachty, mieszczaństwa, oraz na roli pracujących!

czerwca 23, 2018

„Kamień na szczycie” to trzeci tom serii „Kroniki Drugiego Kręgu” Ewy Białołęckiej, nazywanej pierwszą damą polskiej fantastyki dla młodzieży.

czerwca 23, 2018

Ostatni koncert (22.06.) 54. sezonu artystycznego w Filharmonii Dolnośląskiej zakończył się owacją na stojąco. W ten sposób publiczność podziękowała przede wszystkim orkiestrze za wszystkie koncerty oraz wykonawcom, którzy wystąpili tego wieczoru.

czerwca 22, 2018

Środa, 20 czerwca 2018r. była dniem spotkań laureatów imprez organizowanych wiosną przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Gratulacje, dyplomy i nagrody odebrali uczestnicy III Miejskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Przedszkoli. Nagrody zostały ufundowane przez Teatr Animacji, Teatr im. C. K. Norwida, Muzeum Karkonoskie, Muzeum Przyrodnicze, Biuro Wystaw Artystycznych, Książnicę Karkonoską oraz sale zabaw: Happy Kids i Stonoga.

czerwca 22, 2018

Wiek – jak się okazuje – nie jest żadną przeszkodą, gdy zwietrzy się okazję, choćby wbrew prawu, do wzbogacenia. Czego dowodzi zatrzymana przez policję 74-letnia kobieta, podejrzana o kradzież biżuterii wartości 7 tys. zł.

czerwca 22, 2018

Dziś zaczynają się wakacje. Dzieci i młodzież będą wyjeżdżać na zorganizowane formy letniego wypoczynku. By podróż była bezpieczna zadbają policjanci, którzy - jak co roku - sprawdzą stan techniczny pojazdów, którymi uczniowie będą jechać na wycieczki i kolonie.

 

czerwca 22, 2018
czerwca 22, 2018

Na razie jest źle, ale wkrótce może być dramatycznie – taka perspektywa rysuje się przed jeleniogórskim szpitalem. Brakuje lekarzy, pielęgniarek, salowych. – Jeśli nie znajdą się chętni do pracy, nie będziemy w stanie utrzymać tylu oddziałów – słyszymy. Z czego to wynika i co można zrobić?

czerwca 22, 2018

Bardzo nie spodobał się mieszkańcom Jeleniej Góry, spacerującym bulwarem nad Młynówką, sposób w jaki służby miejskie sprzątały tam teren. Pracownicy MPGK ograniczyli się do opróżnienia koszów.

czerwca 22, 2018

– Pracowaliście ciężko, teraz odpoczywajcie. Życzę bezpiecznych wakacji – mówił Eugeniusz Sroka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze podczas dzisiejszej (22 czerwca) uroczystości zakończenia roku szkolnego.