grudnia 12, 2017

O dwa nowoczesne pojazdy wzbogaciła się jeleniogórska Państwowa Straż Pożarna. To warta 3,7 miliona złotych autodrabina i samochód osobowy do działań operacyjnych. – Mieszkańcy będą bezpieczniejsi – cieszyła się obecna na uroczystości przekazania pojazdów wiceminister edukacji Marzena Machałek.

grudnia 12, 2017

Pod młotek trafiło 12 pięknych bombek, pomalowanych przez artystów z Jeleniej Góry i okolic. Aukcja trwa tylko do soboty. Dochód zostanie przeznaczony na szczytny cel.

grudnia 11, 2017

Zakaz spalania węgla brunatnego, wszelkiego rodzaju mułów i flotów oraz innego paliwa najgorszej jakości będzie już wkrótce obowiązywał na Dolnym Śląsku. – Jestem przekonany, że poradzimy sobie w ten sposób ze smogiem – powiedział marszałek dolnośląski Cezary Przybylski.

grudnia 11, 2017

Urodzony w Jeleniej Górze Paweł Borys jest wymieniany wśród kandydatów na ministra finansów w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego. Jest synem znanych ekonomistów - prof. Grażyny Borys i prof. Tadeusza Borysa.
 

grudnia 11, 2017

Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 80 km/h – ostrzega Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

grudnia 11, 2017

Aż cztery dni, od 15 do 18 grudnia, potrwają tegoroczne Lwóweckie Jasełka Uliczne, na które do Lwówka Śląskiego serdecznie zapraszają gospodarze historycznego miasteczka nad Bobrem. Tradycyjne wydarzenie, wprowadzające wyjątkowy nastrój wspólnego przeżywania świąt w okresie przygotowań do Bożego Narodzenia w 2017 roku, przyjmuje niespotykane dotąd rozmiary i podwójnie świąteczny charakter. Zawierać będzie bowiem szczególne akcenty związane z dobiegającymi końca obchodami 800-lecia nadania praw miejskich Lwówkowi Śląskiemu.

grudnia 10, 2017

Zamaskowany napastnik napadł w parku 16-letniego chłopaka. Kilka razy uderzył go w twarz, a następnie ukradł mu telefon. Na szczęście, bandycie nie uszło to na sucho. Został zatrzymany i grozić mu może do 12 lat więzienia.

grudnia 10, 2017

Blisko osiemdziesięciu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego a także dwóch innych cieplickich szkół wzięło udział w maratonie pisania listów Amnesty International.

grudnia 9, 2017

Firmy Wawel oraz Mlekovita odebrały nagrody podczas uroczystej gali Forum Przemysłowego, które odbywa się w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Zjechali na nie przedsiębiorcy z całej Polski. Nie pojawiła się zapowiadana, była już premier RP, Beata Szydło.

grudnia 9, 2017

Ciała Oskara, Agnieszki i Dominika tragicznie zmarłych w niedzielnym pożarze spoczęły na cmentarzu komunalnym w Piechowicach. Kondukt żałobny eskortowała policja.

grudnia 8, 2017

Już za niecałe dwa miesiące poznamy 27. zwycięzcę  wyborów „Człowieka Roku Nowin Jeleniogórskich”, który zostanie uhonorowany nagrodą „Kryształu Górskiego”. Przypomnijmy, że w ostatniej edycji zwyciężyła Regina Chrześcijańska. Do kogo trafi to wyróżnienie pod koniec stycznia 2018, kiedy to zaplanowana jest Gala Nowin Jeleniogórskich?

grudnia 8, 2017

Kuria Biskupia w Legnicy nie wyraziła zgody na realizację koncertu charytatywnego w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze. – Odbędzie się on zgodnie z planem, ale w innym miejscu – informuje Sabina Moryc z Rotary Clubu Jelenia Góra, który jest organizatorem.

grudnia 8, 2017

Sporą popularnością wśród kierowców z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze i pasażerów cieszyła się druga edycja plebiscytu na najbardziej lubianego i cenionego kierowcę. Czytelnicy „Nowin Jeleniogórskich” wybierali „Superkierowcę 2017” spośród 42 kandydatów. Oddano na nich łącznie 1.510 głosów, w tym 1.462 sms-y. Zwyciężył Rafał Wojtasiak!

grudnia 8, 2017

Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze rozpoczął się proces przeciwko Jakubowi Gajewskiemu oraz Ewie i Dariuszowi Dołeckim. Oskarżeni są o przewiezienie do Polski tzw. leczniczej marihuany, by ratować swoich bliskich. – To skandal. To powinno się puszczać ludziom by pokazać, jak obywatele nie powinni być niszczeni – mówił poseł na Sejm RP oraz muzyk Piotr Liroy Marzec, który pojawił się w sądzie.

grudnia 7, 2017

Komitet Obrony Demokracji organizuje swoistą „miesięcznicę”, upamiętniając w ten sposób kolejną rocznicę nieopublikowania niekorzystnego dla rządu wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

grudnia 7, 2017

Od ponad tygodnia nie można już przejechać do Jeżowa Sudeckiego skrótem od ulicy Paderewskiego w Jeleniej Górze. Na drodze stanęły zapory. Decyzja ta poróżniła mieszkańców.

grudnia 6, 2017

Symbolicznego włączenia lampek na jeleniogórskiej choince dokonały we wtorek (5 grudnia) po południu władze miasta. Bożonarodzeniowe drzewko, ustawione na Placu Ratuszowym, ma świecić non stop do 6 stycznia.

grudnia 6, 2017

Nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądała sieć szkół w Piechowicach. Blisko trzygodzinne spotkanie z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty Romanem Kowalczykiem nie doprowadziło do porozumienia. – Myślałem, że sytuacja będzie się klarowała, ale jest odwrotnie – przyznał po długiej rozmowie z mieszkańcami i władzami miasta.

grudnia 6, 2017

Do kilku groźnych zdarzeń drogowych doszło w ostatnich dniach w Jeleniej Górze. – Uważajmy, szybko robi się ciemno. Ponadto jest ślisko – przypomina policja.

grudnia 5, 2017

To był wspaniały dzień w Grodzie Rycerskim przy Zamku Śląskich Legend w Pławnej. Na zorganizowane przez artystę Dariusza Milińskiego i jego bliskich, doroczne Mikołajki przyszło ponad 150 dzieci z najbliższej okolicy! Dopisali też goście, którzy dołączyli do grona zbieraczy cudownych przeżyć. Była wspólna zabawa i ogromna radość z mnóstwa różnych prezentów przygotowanych dla maluchów specjalnie na tę okazję.

grudnia 5, 2017

Nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej powstanie wkrótce w Jeleniej Górze. Ma to wesprzeć studentów, kształcących się na kierunku pielęgniarstwo w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej.

grudnia 5, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 5 grudnia 2017 m.in.:

grudnia 4, 2017

– Znalazłem rozwiązanie, które spowoduje, że znikną korki na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i ul. Grunwaldzkiej – powiedział Czytelnik, który zgłosił się do naszej redakcji. Co na to Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze?

grudnia 4, 2017

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę (3 grudnia) wieczorem w Jeleniej Górze Sobieszowie. Dwóch mężczyzn pokłóciło się między sobą, jeden drugiego dźgnął nożem. Poszkodowany zmarł.