lutego 19, 2018

Dwóch nastolatków ukradło agregat prądotwórczy. Kiedy po włamaniu szybkim krokiem uciekali z łupem, zainteresował się nimi przechodzień. Wtedy porzucili agregat i uciekli, ale zawiadomiona policja ich odnalazła. 

lutego 19, 2018

Nie wiadomo co było przyczyną pożaru starego niezamieszkałego budynku przy ul. Wojewódzkiej w Cieplicach, w sąsiedztwie hurtowni Rembud. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny. Wszystko wskazuje na to, że w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. 

lutego 19, 2018

W miniony piątek, 16 lutego 2018 r. zmarła Stanisława Wieczorek-Ciechanowska, wieloletnia Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze. Po odejściu z Urzędu Miasta pracowała w Osiedlowym Domu Kultury, prowadząc Galerię „Promocje” i HALL. Pogrzeb odbędzie się 21 lutego o godz. 13.00 na starym cmentarzu przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze.

lutego 18, 2018

Do 15 lat wiezienia grozi dwudziestoletniemu Bartoszowi K., który po pijanemu prowadził samochód i spowodował poważny wypadek, w wyniku którego dwaj pasażerowie odnieśli obrażenia, w tym jeden ciężkie. Samochód nie należał do kierowcy. Ruszył w drogę bez zgodny właściciela pojazdu. 

lutego 18, 2018

Profesjonaliści z ASP z Wrocławia, Katowic, Gdańska i Łodzi na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie przez dwa dni w wielkich pryzmach bloków ze śniegu rzeźbili prace. Ekipy amatorskie włączyły się w działania w sobotę, 17 lutego. Finałowe prace Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu można podziwiać w dzień i w nocy. Zwłaszcza po zachodzie słońca oświetlone rzeźby wyglądały wspaniale. Choć IV Festiwal Trójka Górom zakończył się, śniegowe rzeźby na Skwerze Radiowej Trójki zostaną do końca zimowej aury, a może i jeszcze jeden dzień dłużej.

lutego 18, 2018

Rośnie ilość starego sprzętu i innych większych odpadów przywożonych przez mieszkańców Jeleniej Góry do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Tak wynika z analizy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. Kilkuletni system, edukacja, przynoszą, widać, powoli efekty. Oznacza to, że coraz rzadziej przychodzi nam do głowy, żeby elektrośmieci, stare meble wyrzucać do lasu.
 

lutego 17, 2018

Bolesławiecka policja poszukuje sklepowego złodzieja. Jeśli ktoś z Państwa rozpoznaje mężczyznę ze zdjęcia, prosimy o kontakt.

lutego 17, 2018

- Prawdopodobnie budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Orła Białego zostanie ukończona szybciej niż planowano – mówi Mirosław Kalata, wójt Podgórzyna. Nie oznacza to jednak, że dzieci pójdą do nowej szkoły już od września. Opóźniają się formalności związane z urządzeniem ronda na ruchliwym skrzyżowaniu przy szkole.

lutego 16, 2018

Czy Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze zostanie zlikwidowany? W tej właśnie sprawie doszło do spotkania uczniów, ich rodziców oraz kadry nauczycielskiej z przedstawicielami władz miejskich. Na spotkaniu nie było Piotra Paczóskiego, zastępcy prezydenta odpowiedzialnego za oświatę. 

lutego 16, 2018

W dniach 19-23 lutego 2018 roku odbędzie się kolejny, już 17. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W akcji bierze udział Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze oraz prokuratury rejonowe w regionie.  Możesz przyjść przedstawić swój problem i uzyskać poradę.

lutego 16, 2018

10 tys. złotych były warte przedmioty wyniesione przez włamywacza, który wdarł się do piwnicy jednego z domów w Karpaczu. Zanim ustalono sprawcę, ten zdążył część łupów sprzedać. 

lutego 16, 2018

Po raz dwudziesty Szklarska Poręba od czwartku, 15 lutego jest zimową stolicą radiowej „Trójki”. Od 20 bowiem lat trwa współpraca pomiędzy Szklarską Porębą a Programem III Polskiego Radia. Po raz czwarty w ramach Festiwalu Trójka Górom i Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu aż do soboty, 17 lutego znani dziennikarze Programu III Polskiego Radia animują spotkania z gwiazdami sportu, literatury i ekranu na Skwerze Radiowej Trójki w Namiocie Spotkań. Nie zabraknie także pokazów filmowych, warsztatów dla rodzin i prowadzonych na żywo audycji.

lutego 15, 2018

Sześć defibrylatorów szkoleniowych trafiło to jeleniogórskich szkół oraz do Hufca Karkonoskiego ZHP. – Są idealne do nauki pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia – mówi inicjator akcji Mariusz Synówka.

lutego 15, 2018

Przesłanie starej piosenki „Jak dobrze mieć sąsiada” nie zawsze się potwierdza. Jeden z mieszkańców Jeleniej Góry został przez znajomego zza ściany, z którym co rusz mijał się na korytarzu, bezczelnie okradziony. 

lutego 15, 2018

Świeradów Zdrój, Jedlina Zdrój i Głuszyca będą wspólnie propagować rowery elektryczne. Chcą razem napisać program i zabiegać o dofinansowanie z unijnych środków. - Skoro UE wspiera finansowo fotowoltaikę to jest szansa, że pozytywnie oceni popularyzację tych ekologicznych pojazdów – ocenia Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa Zdroju. Wypożyczalnie rowerów elektrycznych w trzech miejscowościach zostaną otwarte w pierwszy dzień wiosny. 

lutego 15, 2018

W ostatnich tygodniach mieszkańcy Jeleniej Góry skarżyli się na duże opóźnienia w wywozie śmieci, zwłaszcza tych segregowanych. W MPGK tłumaczą, że rzeczywiście doszło do do takich komplikacji, ale zapewniają też, że sytuacja szybko unormuje się.

lutego 14, 2018

Kamil W. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa wytwarzania i usiłowania wytwarzania znacznych ilości środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste. Podejrzany przyznał się do jego popełnienia i złożył w sprawie wyjaśnienia.

lutego 14, 2018

W Łomnicy powstała wioska olimpijska. Są zawodnicy, medale, sprzęt a nawet punkt antydopingowy. Wszystko jest z drewna. To dzieło niezawodnego Zygmunta Kamińskiego, twórcy amatora i jego sąsiada Wojtka Rychla. Warto zajechać na stadion w Łomnicy i obejrzeć te kompozycję – zwłaszcza z dziećmi. 

lutego 13, 2018

Mieszkańcy Mysłakowic sprzeciwiają się rozbudowie miejskiej oczyszczalni ścieków. – Będzie jeszcze większy smród, niż dotychczas – mówią. – To nieprawda – odpowiada z kolei Jerzy Grygorcewicz, prezes Karkonoskiego systemu Wodociągów i Kanalizacji.

lutego 13, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 13 lutego 2018 r. m.in.:

lutego 13, 2018

Oto zdjęcia zakochanych par nagrodzone w naszym tegorocznym konkursie walentynkowym. Na romantyczne fotki czekaliśmy do południa 12 lutego. Wszystkie zgłoszenia, które dotarły do nas w regulaminowym czasie były prawidłowe. Redakcyjne jury postanowiło przyznać 12 nagród.

lutego 12, 2018

Przyszli tylko na chwilę, by zrobić sobie zdjęcie. Przy okazji, odżyły wspomnienia o dawnych czasach. – To piękne miejsce – mówią mieszkańcy Cieplic, którzy wciąż pamiętają lata, kiedy ich dzielnica była samodzielnym miastem.

lutego 12, 2018

Jest nowocześnie, elegancko i przytulnie – tak po remoncie wygląda dyspozytornia jeleniogórskiego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, które jest „sercem” firmy przewozowej.

lutego 11, 2018

Trwa porządkowanie placu przy ulicy Wolności po dawnej cegielni. Ma tam powstać Lidl. Tymczasem, jak się dowiedzieliśmy, w stolicy Karkonoszy wkrótce będzie także market sportowy Decathlon.