października 16, 2018

W dobrym nastroju rozpoczął się rok akademicki w Państwowej Karkonoskiej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. W ubiegłym roku dyplom jeleniogórskiej uczelni zdobyło 175 absolwentów. - W tym roku nabór na kierunki na naszej uczelni był lepszy niż w poprzednim – powiedział w czasie wystąpienia inauguracyjnego prof. dr.hab. Marian Ursel, rektor Państwowej Karkonoskiej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Przemawiał do licznych gości z zaprzyjaźnionych instytucji, kadry, ale najbardziej przejęci uroczystością byli studenci pierwszego roku. 

października 15, 2018

Mieszkańcy budynku przy ul. Turystycznej w Piechowicach, położonego za ruchliwą drogą krajową nr 3 mają już dość. - W sezonie, w weekendy trudno jest przejść na drugą stronę ulicy – mówią. Wygląda na to, że niewiele da się w tej sprawie zrobić...

października 15, 2018

Olszyna od kilkudziesięciu lat prowadzi beznadziejny bój o pozbycie się drugiego człona nazwy. A jednak wciąż w dokumentach pojawia się dopisek „Lubańska”. Największe znaczenie dla podtrzymania tej sytuacji ma nazwa stacji kolejowej. Władze miasta rozmawiały na ten temat z PKP dziesiątki razy. Bez skutku.

października 15, 2018

W sobotę w Teatrze Animacji odbyły się miejskie uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Nauczyciele i niepedagogiczni pracownicy jeleniogórskich szkół odebrali wyrazy uznania od władz Jeleniej Góry. Lista nagrodzonych jest długa. Dzień przedtem swoje wyróznienia przyznał Dolnośląski Kurator Oświaty. Gratulujemy!

października 14, 2018

Raz im się udało. Na drugi dzień na gorącym uczynku kradzieży torów kolejowych w okolicy Ogorzelca złapała ich już policja. PKP swoje straty oszacowała na 36 tys. zł.

października 14, 2018

Pani Grażyna, emerytka z Jeleniej Góry, otrzymała właśnie trzy kartki na Boże Narodzenie – dwie wysłane w 2017 r., jedna w 2015 r. Dostarczyła je kilka dni temu Poczta Polska. - To nieoczekiwana radość, mimo wszystko. I jednak dowód rzetelności. Mogli wyrzucić, bo to stare historie, ale jak się dogrzebali, to do skrzynki wrzucili – opowiada z humorem. 

października 14, 2018

Zbliża się 1 listopada i dzień Wszystkich Świętych, czas wzmożonego ruchu na cmentarzach. Jeleniogórskie MPGK ustaliło w związku z tym, że od 27.10.2018r. do 06.11.2018r. z powodów logistycznych, panować będzie całkowity zakaz wjazdu na teren cmentarzy pojazdów innych niż uprzywilejowane.

października 13, 2018

12 października po raz dziewiętnasty zabrzmiało uroczyste „Gaudeamus” podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2018/2019 Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Zanim to jednak nastąpiło, w krótkim wystąpieniu powitał wszystkich studentów JM Rektor uczelni prof.zw.dr hab. Marian Ursel, a sprawozdanie z działalności KUTW w roku akademickim 2017/2018 złożyła Pełnomocnik Rektora ds. KUTW, mgr Janina Peikert.

października 13, 2018

Pomysłowość różnej maści naciągaczy i oszustów nie zna granic. Układają historie, uprawdopodobniają je, a na końcu zawsze jest niespodziewany przypadek i prośba o większą sumę. Teraz naciągają na „żołnierza z Afganistanu”. Ofiarami są kobiety, które szukają bratnich dusz, miłości na portalach społecznościowych. Mieszkanka okolic Jeleniej Góry straciła tak w ostatnich dniach kilka tysięcy funtów.

października 13, 2018

Miesiąc po kradzieży volkswagena phaetona na terenie Niemiec, auto odnalazło się koło Lubania. Wyglądało po prostu na porzucone. Samochód wkrótce wróci do niemieckiego właściciela, a policja szuka złodziei.

października 13, 2018

Co to za roboty na ul.Spółdzielczej? Może poszerzają drogę? - pytał w czasie redakcyjnego dyżuru jeden z mieszkańców. Rzeczywiście, w dwóch miejscach w tej przemysłowej części Jeleniej Góry prowadzone są prace, jednak droga szersza nie będzie. 

października 12, 2018

Pan Bolesław przez kilka dni o różnych porach próbował się dodzwonić do rejestracji w szpitalnej przychodni. To mu się nie udało. Pojechał więc z Sobieszowa na drugi koniec miasta, aby sprawdzić, czy telefon w rejestracji jeleniogórskiej lecznicy w ogóle działa...

października 12, 2018

Ewa Nidzgorska (posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne oraz ukończyła trzy kierunki studiów podyplomowych w tym audyt i kontrola finansowa), od 14 lat mieszkanka Mysłakowic, samorządowiec z trzynastoletnim doświadczeniem, sprawdzona w działaniach na rzecz Gminy Karpacz i Jeżów Sudecki, ma pomysł na to, jak rozwijać swoją miejscowość,  i chce wdrożyć szereg działań aktywizujących i naprawczych, aby mieszkańcy poczuli się dumni ze swojej miejscowości, wzrosło poczucie ich wartości i identyfikacji z tym miejscem oraz przede wszystkim, by dać im możliwość skorzystania z wielu oferowanych współcześnie programów unijnych i działań rozwojowych.

października 12, 2018

Około godziny 19. straż pożarna otrzymała informację o pożarze na terenie stadniny w Łomnicy. Po kilku godzinach udało się opanować sytuację. Pożar gasiło jedenaście zastępów straży pożarnej.

października 12, 2018

Do przestępstwa doszło w sierpniu. Mimo nagrania monitoringu, dotąd nie udało się ustalić tożsamości podejrzanego. Bolesławiecka policja upubliczniła zdjęcia z monitoringu. Może ktoś  rozpoznaje tego mężczyznę?

października 11, 2018

Na dożywocie może być skazany 34-letni Artur K. z Lubania, który w lutym tego roku zabił swoją byłą partnerkę. Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała właśnie do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko niemu.

października 11, 2018

Marszałek Cezary Przybylski przekazał blisko 4 mln zł dodatkowego dofinansowania na budowę Centrum Wiedzy w Bolesławcu. W sumie samorząd województwa dofinansuje nową bibliotekę kwotą 6,5 mln zł.

października 11, 2018

Samorząd Szklarskiej Poręby chce sprzedać działkę sąsiadującą z Domem Wlastimila Hofmana, wraz z gruntem, który od lat był wykorzystywany przez gospodarza muzeum. Wacław Jędrzejak, pielęgnujący pamięć po wybitnym karkonoskim artyście, wniósł sprawę o zasiedzenie, aby zachować możliwość wjazdu na posesję. Za gospodarzem Wlastimilówki ujął się poseł Kornel Morawiecki. - Proponowaliśmy panu Jędrzejczakowi pomoc w zorganizowaniu wjazdu w innym miejscu – mówi na to Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby. Sprawa w sądzie odbędzie się 26 października.

października 11, 2018

Rozmowa z Marcinem Zawiłą, przez trzy kadencje prezydentem Jeleniej Góry.

października 11, 2018

12 tys. zł warte było mienie skradzione z samochodu zaparkowanego w Karpaczu. Po kilku dniach sprawca został zatrzymany.

października 10, 2018

Rozmowa z dr. Markiem Obrębalskim, radnym województwa i przewodniczącym Komitetu Ekspertów ds. Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2030 roku.

października 10, 2018

Czworo młodych ludzi z powiatu jeleniogórskiego wzięło udział w inauguracyjnej sesji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. To wprawka przed wejściem w większą politykę.

października 10, 2018

W pożarze domu przy ul. Kryształowej 102 w Piechowicach dach nad głową straciło 12 rodzin. Lokatorzy pozostali tylko w tym, w czym wybiegli z domów.  Lista potrzeb jest długa. Podajemy, co jest najbardziej niezbędne i gdzie można dostarczać rzeczy. Gmina Piechowice uruchomiła specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze na pomoc dla pogorzelców. Nie bądźcie obojętni.

października 10, 2018

- Polska zasługuje na dobrych gospodarzy oraz wiodące miejsce w Europie – podkreślał były Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski podczas wczorajszego spotkania w Jeleniej Górze.