lipca 19, 2019

Wizja ścieków płynących ulicami kurortu do wczoraj była jeszcze realna. Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji przesłał bowiem do Karpacza ultimatum: jeśli gmina nie podpisze z KSWiK umowy na hurtowe odprowadzanie nieczystości, 22 lipca zatka dwie z czterech rur, którymi z miasta spływają ścieki. To oznaczałoby, że ścieki spłyną do rzeki Łomnica i zanieczyszczą okoliczne gminy. Katastrofa ekologiczna wisiała w powietrzu. Na szczęście, konflikt między Karpaczem a KSWiK został zażegnany i dzisiaj (19 lipca) strony podpisały porozumienie.

lipca 19, 2019

Odcinek ulicy Sudeckiej od skrzyżowania z Aleją Wojska Polskiego przez skrzyżowanie z ul. Józefa Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Bankową będzie jutro (20 lipca) zamknięty. Utrudnienia w przejazdach potrwają jeden dzień.

lipca 18, 2019

18 lipca był historycznym dniem dla Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Po raz pierwszy w jej 21-letniej działalności dyplomy odebrali absolwenci z tytułem magistra. Pierwszy dyplom zgodnie z alfabetem otrzymała Monika Chrabąszcz, absolwentka studiów II stopnia na kierunku pielęgniarstwo.

lipca 18, 2019

Od dzisiaj (18 lipca) w Jeleniej Górze czynne są wszystkie parkometry. Kierowcy mają obowiązek płacenia za parkowanie aut w miejscach objętych strefą płatnego parkowania.

lipca 18, 2019

To dwaj chłopcy w wieku 13 i 15 lat, mieszkańcy Kamiennej Góry zniszczyli XVII - wieczne kapliczki w Kalwarii Krzeszowskiej. Sprejem narysowali na nich wulgarne napisy i obrazki.

lipca 18, 2019

W Jeleniej Górze po pierwszym etapie rekrutacji do szkół średnich do wybranej placówki nie dostało się 39 uczniów. Przed nimi drugi etap naboru, który rozpocznie się 25 lipca. Pozostali absolwenci gimnazjów i podstawówek mają wreszcie wakacje.

lipca 17, 2019

Jeleniogórski plac Ratuszowy od najbliższego piątku (19 lipca) zamieni się w wielką scenę. Jak zawsze jeleniogórzanie i ci, którzy przyjadą do stolicy Karkonoszy specjalnie na 37. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych będą mieli w czym wybierać. Akrobacje na wysokości, machiny, woda, żonglerka, klaunada, szczudła… Przedstawienia dzienne i nocne. Dla dorosłych i dzieci. Nie zabraknie wielkich widowisk oraz kameralnych spotkań z widzami.

lipca 17, 2019

Turyści coraz chętniej zabierają psy na piesze wycieczki w góry. Ta moda ma też jednak swoje złe strony. Wielu właścicieli nie stosuje się do próśb Karkonoskiego Parku Narodowego i puszcza psy luzem. - Jeśli ta tendencja się utrzyma, park zostanie zamknięty dla czworonogów – ostrzega Andrzej Raj, dyrektor KPN.

lipca 17, 2019

Jeleniogórscy policjanci poszukują właścicieli przedmiotów, które zostały zabezpieczone podczas przeszukania w jednym z mieszkań w Jeleniej Górze - Cieplicach.Zobaczcie zdjęcia. Może rozpoznacie swoje rzeczy.

lipca 16, 2019

Spokojnie przeżyli uczniowie i pracownicy wczorajszy dzień w jeleniogórskich szkołach średnich. 16 lipca w liceach, technikach i szkołach branżowych komisje rekrutacyjne wywiesiły listy zakwalifikowanych kandydatów z tzw. podwójnego rocznika. Absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych sprawdzali, czy są na listach przyjętych do wybranej szkoły. Stali także w kolejkach do szkolnych sekretariatów, by złożyć dokumenty.

lipca 16, 2019

Do szpitala trafił motocyklista, który dzisiaj (16 lipca) koło godz. 15.15 zderzył się z samochodem marki ford. Do wypadku doszło przy ul. Wolności. Ruch samochodowy był w tym miejscu przez jakiś czas utrudniony.

lipca 16, 2019

Przemytnik zamontował pod podłogą swojego mercedesa specjalną skrytkę. Załadował do niej kokainę i amfetaminę i wyruszył w trasę. Wpadł w Jędrzychowicach podczas kontroli.

lipca 16, 2019

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich  z 16 lipca 2019 r. m.in.:

lipca 16, 2019

Dzisiaj (wtorek, 16 lipca) o godz. 10.00 absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów dowiedzą się czy dostali się do wybranej szkoły średniej. Komisje rekrutacyjne wywiesza wtedy listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danej szkoły.

lipca 15, 2019

Przed czesko-polskim konfliktem w sprawie rozbudowy kopani Turów ostrzega wrocławskie Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia. Chodzi o emitowane z odkrywki i zwałowisk pyły, ale przede wszystkim spowodowane wyrobiskiem osuszanie ujęć wody pitnej w przygranicznych czeskich gminach.

lipca 15, 2019

Koncert Natalii Szroeder zakończył w niedzielny wieczór XXII Lwóweckie Lato Agatowe. Tegoroczna edycja wielkiego święta miasta i poszukiwaczy skarbów trwała od 12 lipca do 14 lipca. Przez trzy dni ulice Lwówka Śląskiego wypełniały tłumy uczestników giełdy minerałów, jarmarku rozmaitości i amatorów wakacyjnej zabawy.

lipca 15, 2019

Radni Piechowic przegłosowali, że chcą wystąpić ze spółki Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji. To dlatego, że przez 10 lat KSWiK nie inwestował w Piechowicach na miarę oczekiwań piechowickich samorządowców.

lipca 15, 2019

Wielkie szczęście i wielkiego pecha miał mieszkaniec Nowogrodźca. Policjanci uratowali go z płonącego budynku, ale gdy tylko odzyskał przytomność został skuty i czeka go odsiadka.

lipca 14, 2019

Delegacja reprezentująca samorząd Jeleniej Góry gościła w partnerskim Erfstadt ((Nadrenia-Westfalia), świętującym swój 50-letni jubileusz połączenia 20 miejscowości i miasteczek w jedno miasto.

lipca 14, 2019

Przez dwa tygodnie kierowcy parkujący a jeleniogórskiej Miejskiej Strefie Płatnego Parkowania nie musieli płacić za postój. Problemy z zainstalowaniem oprogramowania sprawiły, że parkomaty były nieczynne. Ale już od najbliższego poniedziałku (najprawdopodobniej) znów trzeba będzie płacić. I to trochę więcej.

lipca 14, 2019

XXII Lwóweckie Lato Agatowe rozkwitło w pełni. W sobotę od rana do późnego wieczora światowym życiem tętniła giełda minerałów. Kolejki ustawiały się do wejścia na wystawę „Korundowe Skarby”, prezentującą zachwycające rubiny i szafiry. Tłumy na wielkim jarmarku rozmaitości. Podczas popołudniowej parady motocykli trudno było przecisnąć się przez rynek. Szaleństwo zabawy kończącym drugi dzień imprezy koncercie Cleo. Gorącej atmosfery dorocznego święta poszukiwaczy skarbów w Lwówku Śląskim nie ostudziła nawet kapryśna pogoda.

lipca 14, 2019

Jedna osoba doznała obrażeń w wypadku do jakiego doszło dziś (niedziela, 14 lipca) w Szklarskiej Porębie – do restauracyjnego ogródka wjechało auto.

lipca 14, 2019

36-letni uczestnik Castle Party – gotyckiego festiwalu w Bolkowie zmarł w sobotę nad ranem na terenie pola namiotowego festiwalu.

lipca 13, 2019

Do niedzieli, 14 lipca włącznie, potrwa w Lwówku Śląskim dwudzieste drugie, święto poszukiwaczy skarbów natury, czyli tradycyjne Lwóweckie Lato Agatowe. Już w pierwszym dniu (12 lipca), jedna z największych i najciekawszych na Dolnym Śląsku plenerowych imprez wakacyjnych zgromadziła tłumy mieszkańców miasta i okolic, licznych gości i wystawców. Cykliczne, weekendowe wydarzenie na codziennie oferuje mnóstwo różnorodnych atrakcji i dobrą zabawę.