czerwca 24, 2018

Dużą skalę mają poszukiwania młodego, 20-letniego mężczyzny, mieszkańca miejscowości Kotliska w gminie Lwówek Śląski, z którym od wczoraj nie ma kontaktu. Dwudziestolatka szukają duże siły policji i kilka zastępów strażaków.

czerwca 24, 2018

Projekt „pudełek życia” jest w Jeleniej Górze realizowany już kilkunastu miesięcy. Dotąd jednak zainteresowani zgłaszali się m.in. do MOPS-u, aby takie pudełko odebrać. Teraz, to urzędnicy będą docierać do ludzi, dla których potencjalnie „pudełko życia” może decydować o skutecznym ratunku.

czerwca 23, 2018

30 mln zł, to pula pieniędzy, którymi Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przekażę czterem dolnośląskim powiatom i siedmiu gminom na remonty lokalnych dróg. W naszym regionie z finansowego wsparcia mogą się cieszyć w Lwówku i Zgorzelcu.

czerwca 23, 2018

Od jutra (23 czerwca) wszyscy pasażerowie komunikacji miejskiej w Bolesławcu jeżdżą za darmo. Zdaniem prezydenta miasta Piotra Romana, ta zmiana - per saldo - będzie dla miasta opłacalna. Bolesławiec jest pierwszym z dużych miast w regionie, gdzie nie będzie się płacić za przejazd miejskim autobusem. Wcześniej takie rozwiązanie wprowadził Świeradów.

czerwca 23, 2018

W Elektrowni Turów w Bogatyni trwa budowa nowego bloku energetycznego. Jego najwyższym elementem jest chłodnia kominowa. Właśnie została zakończona budowa żelbetowego płaszcza chłodni. Tym samym, najwyższy obiekt bloku osiągnął swoją docelową wysokość – 135 metrów.

czerwca 23, 2018

Zwiększenie kar za nielegalny zrzut ścieków oraz rozmowy na temat ochrony przyrody w Karkonoskim Parku Narodowym – o tym rozmawiał minister środowiska Henryk Kowalczyk podczas piątkowej (22 czerwca) wizyty w Jeleniej Górze.

czerwca 23, 2018

Jak co roku, w pierwszy dzień wakacji otwarty został basen miejski przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. – Zapraszamy – mówi dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu Ireneusz Taraszkiewicz. Potencjalnym chętnym trochę figla spłatała pogoda.

czerwca 22, 2018

Wiek – jak się okazuje – nie jest żadną przeszkodą, gdy zwietrzy się okazję, choćby wbrew prawu, do wzbogacenia. Czego dowodzi zatrzymana przez policję 74-letnia kobieta, podejrzana o kradzież biżuterii wartości 7 tys. zł.

czerwca 22, 2018

Dziś zaczynają się wakacje. Dzieci i młodzież będą wyjeżdżać na zorganizowane formy letniego wypoczynku. By podróż była bezpieczna zadbają policjanci, którzy - jak co roku - sprawdzą stan techniczny pojazdów, którymi uczniowie będą jechać na wycieczki i kolonie.

 

czerwca 22, 2018
czerwca 22, 2018

Na razie jest źle, ale wkrótce może być dramatycznie – taka perspektywa rysuje się przed jeleniogórskim szpitalem. Brakuje lekarzy, pielęgniarek, salowych. – Jeśli nie znajdą się chętni do pracy, nie będziemy w stanie utrzymać tylu oddziałów – słyszymy. Z czego to wynika i co można zrobić?

czerwca 22, 2018

Bardzo nie spodobał się mieszkańcom Jeleniej Góry, spacerującym bulwarem nad Młynówką, sposób w jaki służby miejskie sprzątały tam teren. Pracownicy MPGK ograniczyli się do opróżnienia koszów.

czerwca 22, 2018

– Pracowaliście ciężko, teraz odpoczywajcie. Życzę bezpiecznych wakacji – mówił Eugeniusz Sroka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze podczas dzisiejszej (22 czerwca) uroczystości zakończenia roku szkolnego.