czerwca 27, 2019

Na Dolnym Śląsku powstaje najdłuższa sieć tras rowerowych w górach. Od soboty miłośnicy kolarstwa mają do dyspozycji nową, ponad 60-kilometrową trasę w okolicach Jeleniej Góry. W uroczystym otwarciu singletracka wzięła udział Maja Włoszczowska, znana kolarka MTB. 

czerwca 27, 2019

Rafał Piotr Szymański, były radny PiS pozostał wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Jeleniej Górze - mimo wniosku opozycyjnego klubu partii Kaczyńskiego o jego odwołanie. Środowisko Prawa i Sprawiedliwości jest oburzone i kąśliwie wypomina łamanie dobrych obyczajów. Na poziomie lokalnym padają te same argumenty, które słyszymy odnośnie stylu prezentowanego przez PiS w polityce krajowej.

czerwca 26, 2019

Zakończył się konkurs wspierający projekty, które pobudzają aktywność mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz swoich miejscowości, pomagają w budowaniu i rozwijaniu wiejskiej tożsamość, a także zachowaniu lokalnego dziedzictwa kulturowego. Samorząd województwa przyznał dofinansowania na łączną kwotę blisko 220 tys. zł.

czerwca 26, 2019

Przyrost bazy noclegowej w miejscowościach powiatu jeleniogórskiego na przestrzeni ostatnich lat należał do najszybszych wśród miejscowości turystycznych w powiatach górskich. Tylko w powiecie tatrzańskim w tym samym czasie przybyło więcej hoteli i pensjonatów.

czerwca 26, 2019

„Z dniem 26 czerwca br. funkcję dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przestał pełnić Norbert Łukaniuk. Pełniącym obowiązki dyrektora jest obecnie Piotr Cichowski” - taki komunikat opublikował rzecznik prasowy UM Jelenia Góra. To zaskakująca decyzja, także dla samego zainteresowanego.

czerwca 26, 2019

Na 3 miesiące do aresztu trafił 21-latek zatrzymany za rozbój. Do zdarzenia doszło pod jedną z jeleniogórskich galerii handlowych. Mężczyzna użył wobec pokrzywdzonego gazu obezwładniającego, uderzył go w twarz, a następnie go okradł. Jego łupem padł telefon komórkowy o wartości 400 zł.

czerwca 26, 2019

Tadeusz Wnuk będzie dyrektorem jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida przez kolejne trzy lata. To decyzja władz miasta, które skorzystały z możliwości podpisania kontraktu z dotychczasowym szefem placówki bez ogłaszania nowego konkursu.

czerwca 25, 2019

Plany komisji Europejskiej dotyczące funkcjonowania programów transgranicznych utrudnią - zdaniem Euroregionu Nysa i samorządu województwa dolnośląskiego - realizację korzystnych dla regionu projektów. O proponowanych, nowych zasadach finansowania przedsięwzięć na pograniczu polsko – niemieckim rozmawiali w Jeleniej Górze delegaci ER „Nysa” i samorządowcy podczas Konferencji Krajowej Euroregionu Nysa.

czerwca 25, 2019

1,7 mln sztuk bezakcyzowych papierosów o wartości oszacowanej na prawie 1,2 mln zł w krótkim czasie ujawnili pogranicznicy ze Zgorzelca. Wyroby tytoniowe znaleziono na prywatnej posesji i w busie zmierzającym za zachodnią granicę.

czerwca 25, 2019

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich  z 25 czerwca 2019 r. m.in.:

czerwca 24, 2019

Zanim wyjedziecie na wakacje, spójrzcie na mapę śmiertelnych wypadków w Polsce, którą przygotowała policja. Dane są aktualizowane co 24 godziny. Czarnych kropek przybywa w zastraszającym tempie. Mundurowi liczą, że te dane przemówią do kierowców, bardziej niż tabele i cyfry. Mapa ruszyła wraz z pierwszym dniem wakacji.

czerwca 24, 2019

Drogowcy ostro pracują przy remontach jeleniogórskich  ulic. Prawie gotowa jest ulica Łomnicka. Wkrótce pojedziemy także rondem u zbiegu Goduszyńskiej, Lubańskiej i krajowej drogi nr 3. Naprawy doczekała się ulica Tabaki. Drogowcy pojawili się niedawno również  przy ul Krakowskiej.

czerwca 24, 2019

Mężczyzna jechał samochodem zygzakiem, aż w końcu wpadł do rowu. Na pomoc pospieszyli świadkowie zdarzenia. Gdy pochylili się nad poszkodowanym, wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Zatrzymali pijaka do czasu przyjazdu policjantów.

czerwca 24, 2019

Przed nami niezwykły weekend w stolicy Karkonoszy. 29 i 30 czerwca jeleniogórski rynek, za sprawą Art Glass Festivalu, wypełni jedyny w swoim rodzaju jarmark sztuki ze szkłem w roli głównej. Nie zabraknie też muzycznych atrakcji, z plenerowym koncertem Kasi Kowalskiej oraz cyklem tanecznych wydarzeń pod hasłem Tango Karkonosze. 

czerwca 23, 2019

Policjanci z Bolesławca ścigali wczoraj (22 czerwca) samochód kierowany przez młodą kobietę. W aucie 21-latka wiozła swoje dwie małe córeczki.

czerwca 23, 2019

Udało się. Mieszkańcy Zachełmia sami wyremontowali zrujnowaną remizę strażacką i wczoraj (22 czerwca) otworzyli w niej Centrum Dziedzictwa i Aktywności Twórczej. Będą mieli miejsca na spotkania, warsztaty zielarskie i naukę haftu zachełmiańskiego. Z wieży strażniczej można podziwiać piękne krajobrazy.

czerwca 22, 2019

Choć rowerzyści jeżdżą po karkonoskich single trackach od kilkunastu dni, to dzisiaj (22 czerwca) uroczyście otwarto trasy. Na przejażdżkę wybrało się kilkadziesiąt osób. Mieli jedyną okazję przejechać się razem z Majką Włoszczowską.

czerwca 21, 2019

Duży niepokój wzbudził wczoraj (20 czerwca) wśród mieszkańców dziwny kolor wody w rzece Łomnica, przepływającej przez Miłków. Jej czerwone zabarwienie wyglądało szokująco.

czerwca 21, 2019

Ładna pogoda sprzyja rowerowym wycieczkom. Niestety, nie wszystkie dobrze się kończą. Po ostatnich wypadkach w Sosnówce, Olszynie Lubańskiej i Mysłakowicach policja apeluje do cyklistów i kierowców o zwiększoną ostrożność. Tym bardziej, że weekend wielu jeleniogórzan planuje rowerowe wyprawy.

czerwca 21, 2019

Dobiega końca remont jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida. Gotowa jest scena, zaplecze i widownia. Zamontowano oświetlenie oraz aparaturę. Lada chwila dotrą fotele, które zamówiono w Turcji. Równocześnie trwa remont ratusza w Jeleniej Górze. Prace idą zgodnie z planem. Byliśmy na obu placach budowy.

czerwca 21, 2019

Jedna osoba została ranna podczas wczorajszego (20 czerwca) wybuchu butli z gazem w jednej z kamienic w Mirsku. Uszkodzenia budynku są duże.

czerwca 20, 2019

Kompas Górski na lato 2019 – najnowsze wydanie jedynego w swoim rodzaju przewodnika na rozpoczynający się właśnie sezon turystyczny właśnie trafia w ręce Czytelników! 

czerwca 20, 2019

Tłumy jeleniogórzan uczestniczyły dzisiaj (20 czerwca) w procesjach Bożego Ciała. W wielu z nich harcerze rozdawali wiernym wodę, by nie zasłabli podczas modlitw, bowiem temperatura sięgała +28 stopni C.

czerwca 19, 2019

Jutro (20 czerwca) ulicami Jeleniej Góry przejdą procesje wiernych uczestniczących w uroczystościach Bożego Ciała.  W tym czasie ruch samochodów będzie wstrzymany.