listopada 20, 2018

Ledwo wczoraj (19 listopada) spadł pierwszy śnieg, a już odczuli to kierowcy jadący z Jeleniej Góry do Karpacza, Szklarskiej Poręby czy Zachełmia. Na drogach było ślisko i doszło do kilku kolizji. Meteorolodzy przewidują dalsze opady śniegu. Sypie także w górach. Na Śnieżce temperatura odczuwalna wynosi - 18 stopni.

listopada 20, 2018

Późna jesień i zima to najtrudniejsze miesiące dla osób bezdomnych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji bytowej i zdrowotnej, nadużywających alkoholu i narkotyków. W tym okresie takie osoby narażone na wiele sytuacji skutkujących wychłodzeniem organizmu, odmrożeniem, a w konsekwencji także śmiercią. W ubiegłorocznym okresie jesienno-zimowym (od 1 listopada do 31 marca) zmarły 83 osoby.

listopada 20, 2018

Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry złożył dzisiaj (20 listopada) ślubowanie na uroczystej, pierwszej sesji rady miejskiej. Odebrał łańcuch prezydenta miasta i rozpoczął swoje 5-letnie urzędowanie. Ślubowanie złożyli także jeleniogórscy radni. Pierwszą uchwałę, którą podjęli był wybór przewodniczącego rady miejskiej. Został nim Wojciech Chadży, radny Koalicji Obywatelskiej.

listopada 20, 2018

W najnowszym wydaniu”Nowin Jeleniogórskich” z 20 listopada 2018 r. m.in.:

listopada 20, 2018

Poznaj 12 zasad, dzięki którym zmniejszysz ryzyko zachorowania na nowotwór. 

listopada 19, 2018

Ponad 4600 zł to dochód z podatków w przeliczeniu na jednego mieszkańca w najbogatszej gminie regionu jeleniogórskiego – Bogatyni. W najbiedniejszym Lubomierzu podatkowe dochody są ponad 6 razy niższe.

listopada 19, 2018

PKS Tour zawiesza z przyczyn ekonomicznych od 1 grudnia kursowanie kilku porannych autobusów do Gryfowa i Lwówka Śląskiego. To kłopot zwłaszcza dla mieszkańców drugiego z tych miast.

listopada 19, 2018

Widok po pożarze, który szalał w miniony weekend po czeskiej stronie Karkonoszy w okolicach schroniska Labska bouda, jest przerażający. 10 hektarów wypalonej trawy, zniszczonych torfowisk, borówczysk oraz kikuty kosodrzewiny robią ogromne wrażenie. Zdjęcia po pożarze pokazał Karkonoski Park Narodowy. - Wszystko jest po czeskiej stronie, ale Karkonosze są wszak jedne - piszą jego pracownicy.

listopada 18, 2018

Lwówecki browar przechodzi w nowe ręce. Jego właściciel, Marek Jakubiak wydzierżawił browar na dwa lata wrocławskiej spółce Doctor Brew. Dzierżawca ma prawo pierwokupu i chce jak najszybciej, być może nawet w ciągu pół roku, stać się pełnym właścicielem.

listopada 18, 2018

Około 8 hektarów łąk i kosodrzewiny spłonęło w czeskich Karkonoszach, w okolicy schroniska Labska Bouda. W nocy udało się opanować pożogę.

listopada 17, 2018

Policja szybko złapała pięciu młodych mężczyzn, którzy przed trzema dniami napadli w Lubawce na obywatela Ukrainy. Sprawcy mieli od 16 do 28 lat. Za rozbój grozi im 12 lat więzienia.

listopada 17, 2018

Już niebawem nasz okręg wyborczy będzie w Sejmie reprezentował nowy poseł, który zastąpi Stanisława Huskowskiego. Mandat obejmie kandydat z listy PO z największą ilością głosów w wyborach parlamentarnych w 2015 r. To najprawdopodobniej będzie Iwona Krawczyk.

listopada 17, 2018

Wczoraj zakończyła się IV kadencja samorządu terytorialnego. W wielu gminach, także w Piechowicach, właśnie w piątek odbyły się pożegnalne sesje.

listopada 17, 2018

Koalicja Razem dla Regionu, Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego będzie rządziła w powiecie jeleniogórskim. Nowym starostą ma zostać Krzysztof Wiśniewski z RdR-u. Przewodniczącym rady powiatu pozostać ma Eugeniusz Kleśta z PiS.

listopada 16, 2018

„Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku” - to hasło przewodnie tegorocznej, dziewiątej edycji Dnia Otwartego Notariatu. W ostatnią sobotę miesiąca, 24 listopada, w godzinach 10.00 – 16.00, w dziewiętnastu polskich miastach dwustu notariuszy udzielać będzie informacji prawnych. W Jeleniej Górze wszystkie zainteresowane osoby notariusze przyjmą w Centrum Handlowym Nowy Rynek przy ulicy Podwale 25, sala 1005 Office Zone – poziom 1.

listopada 16, 2018

Wrocławska Delegatura Najwyższej Izby Kontroli wzięła pod lupę jeleniogórską spółkę Tauron Ekoenergia. To w ramach kompleksowej oceny rozwoju sektora energii odnawialnej. Tauron Ekoenergia rozwojowo na tle kraju wypadła nieźle, ale w ostatnim czasie także odczuwa niekorzystne warunki rynkowe. Generalna konstatacja raportu NIK jest taka, że „zielona energia dostaje zadyszki”.

listopada 16, 2018

Finał nietypowego konkursu odbył się dzisiaj (piątek, 16 listopada) w jeleniogórskim LO im. C. K. Norwida. Dziesięciu najlepszych walczyło o zwycięstwo w Norwidowskim Turnieju Wiedzy Medycznej i bardzo hojne, jak na licealne zwyczaje, nagrody.

listopada 15, 2018

Bolesławiecka policja opublikowała zdjęcie mężczyzny, który może mieć związek z kradzieżą portfela i kart płatniczych. Policjanci proszą o kontakt każdego, kto rozpoznaję tę osobę.

listopada 15, 2018

Dlaczego pracodawcy powinni dbać o zdrowie swoich pracowników? Jakie działania powinni podejmować?

listopada 15, 2018

Rozpoczęto prace przy remoncie mostu na drodze powiatowej 249 Jelenia Góra – Wleń. Potrwają kilka miesięcy. W tym czasie kierowcy muszą się tam liczyć z utrudnieniami. Dla pojazdów osobowych będzie przygotowana przeprawa tymczasowa.

listopada 14, 2018

Laboratorium w którym produkowano metamfetaminę zlikwidowali policjanci CBŚP. Znajdowało się w domu jednorodzinnym, w miejscowości w powiecie lubańskim. Zatrzymano trzy osoby, zabezpieczono 93 litry różnych substancji służących do wytwarzania narkotyku oraz prawie 390 gramów metamfetaminy.

listopada 14, 2018

Młode mamy z Jeleniej Góry, które nie tak dawno zorganizowały Festiwal Rodzinny Mamy To! i dochód z loterii przeznaczyły na zakup sprzętu dla oddziału pediatrii jeleniogórskiego szpitala, dotrzymały słowa. Dzisiaj (14 listopada) przekazały dla małych pacjentów drobny sprzęt medyczny i kolorową pościel.

listopada 14, 2018

Przez cały dzisiejszy dzień (wtorek, 14 listopada) na drogach regionu policjanci będą bardzo dokładnie sprawdzać  spaliny w kontrolowanych pojazdach. To akcja „Smog”, która rozpoczęła się o 6 rano i potrwa do godz. 22

listopada 14, 2018

Stado 60 owiec wrzosówek po letnio-jesiennym wypasie na łąkach Karkonoskiego Parku Narodowego wróciło na zimowanie do owczarni pod Chojnikiem. Pełniły rolę żywych kosiarek, pomagających chronić cenne przyrodniczo obszary. To w ramach wdrożonego w tym roku projektu "Owce na wypasie, czyli ochrona najcenniejszych ekosystemów łąkowych".