września 21, 2018

Nauczyciele z Jeleniej Góry raczej nie pojawią się na sobotniej manifestacji w Warszawie organizowanej przez OPZZ. - To za daleko, protestować na demonstracji będą tylko nauczyciele z Warszawy i okolic – mówi  mówi Sylwia Gac-Sufleta, prezes jeleniogórskiego ZNP. Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego zorganizuje wkrótce swoją manifestację. Już nauczyciele dopytują, kiedy się odbędzie. Frustracja i złość w środowisku wciąż narasta.

września 21, 2018

Gala Srebrnych Kluczyków 2018 już w sobotę, 6 października, w cieplickim Zdrojowym Teatrze Animacji! Podczas tego szczególnego wieczoru poznamy laureatów dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich. Po ceremonii wręczenia Srebrnych Kluczyków, przyznawanych przez Kapitułę w kilku kategoriach, oraz Złotego Kluczyka za całokształt działalności i Wytrycha do Serc Publiczności, uczestników wydarzenia czeka prawdziwa uczta muzyczna. Na uzdrowiskowej scenie wystąpi Mikulscy Quartet Będ. Formacja gitarowych wirtuozów zabierze publiczność w podróż do krainy wspaniałej muzyki i dobrego humoru. Tego nie można przegapić. Bilety do nabycia w Kasie Zdrojowego Teatru Animacji.

września 21, 2018

Powoli dobiega końca wielka odnowa zabytkowych murów obronnych w Lwówku Śląskim. Gmina realizuje projekt, na który, decyzją zarządu województwa otrzymała ponad 8,3 mln zł dofinansowania. Pieniądze pochodzą ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

września 21, 2018

Jeleniogórscy policjanci poszukują 25-letniego Łukasza Mółkę, zamieszkałego w  Jeleniej Górze przy  ul. Ogińskiego.

września 21, 2018

Dwa volkswageny golfy przed południem uczestniczyły w kolizji na ul. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. Do zdarzenia nie doszłoby, gdyby nie uprzejmość innego uczestnika ruchu. Tam, gdzie zasady regulują twarde przepisy – tak jak na drogach publicznych – lepiej nie zdawać się na sympatyczne gesty innych użytkowników drogi.

września 20, 2018

Przejęła biznes narkotykowy po aresztowanym mężu, w handel metamfetaminą wciągnęła swoją 16-letnią córkę. Irenie W., mieszkance gminy Bogatynia, grozi do 15 lat wiezienia. 

września 20, 2018

Świat znowu jest lepszy. Tak się dzieje, kiedy uda się zrobić coś dobrego, szlachetnego. A tak się stało dzięki Joannie Kramarczuk, która w akcji „Moje marzenie” zmobilizowała dziesiątki ludzi i firm, aby pomogły sprawić wielką frajdę 50 dzieci z domów dziecka. 

września 20, 2018

Niedawno pisaliśmy o skargach mieszkańców kamienicy przy ul. Wojeówdzkiej 18. Na wąskiej drodze ruch jest coraz większy i zaciszna ulica stała się miejscem głośnym i niebezpiecznym. Urzędnicy miejscy przeanalizowali ponownie sytuację drogową w tej okolicy. Ustalili, że zmiany proponowane przez mieszkańców nie mają uzasadnienia.

września 20, 2018

Nowy rok szkolny dzieci i młodzież z Jeżowa Sudeckiego rozpoczęły w nowo otwartym zespole szkolno-przedszkolnym. Rozbudowę i zakup nowoczesnego wyposażenia w znacznej mierze sfinansował samorząd województwa.

września 20, 2018

Na kilka tygodni przed wyborami samorządowymi Oliwer Kubicki, jeleniogórski radny PiS, zrezygnował ze sprawowania mandatu radnego Jeleniej Góry. Ta decyzja związana jest  z tym, że dotychczasowy jeleniogórski radny będzie zabiegał o dostanie się do rady Warszawy. 

września 20, 2018

Duży kłopot mają mieszkańcy kilku klatek bloku przy ul. Noskowskiego 6 w Jeleniej Górze. Dzisiaj odcięto dopływ gazu do budynku, bo wykryto nieszczelność. Awaria była na tyle poważna, że ewakuowano 35 osób. Na miejscu była straż pożarna i inne służby. Wszystko wskazuje na to, że gazu nie będzie dzień albo dwa.

września 19, 2018

Trwa plebiscyt na najpopularniejszego artystę regionu jeleniogórskiego. Laureata nagrody publiczności i pozostałych, dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków, która odbędzie się 6 października 2018 roku w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Ceremonię wręczenia nagród uświetni koncertem formacja gitarowych wirtuozów - Mikulscy Quartet Będ!

września 19, 2018

Na osiedlu Orle nie ma odpowiedniego dojazdu do bloku, w którym mieszka 30 rodzin.

września 19, 2018

Nowe autobusy marki MAN wyjeżdżają właśnie na jeleniogórskie ulice.

września 19, 2018

Będzie można skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów, zobaczyć niezwykły pokaz mody, pobawić się przy występie artystycznym. A przy okazji pomóc choremu chłopcu. Tak zapowiada się tegoroczny IV Charytatywny Maraton Ekologiczny Wybieram Zdrowie, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 września, w Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze.

września 19, 2018

Trwają prace związane z budową Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach. Aktualnie na ukończeniu są czynności przygotowujące teren pod wejście generalnego wykonawcy, z którym umowa ma zostać podpisana jeszcze we wrześniu. 

września 19, 2018

W trzy dni najbliższego weekendu, w piątek, sobotę i niedzielę, 21, 22 i 23 września, na terenie Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego powstaną utrudnienia w ruchu drogowym. Ma to związek z zawodami kolarzy górskich Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race i Bike Maraton Jelenia Góra (UCI MTB Marathon Series).

września 19, 2018

W naszych sklepach coraz więcej płacimy za chleb. Część lokalnych piekarni już podniosła ceny, pozostali zapowiadają podwyżki w najbliższym czasie. Na razie ceny wzrosły o około 10 proc. Piekarze po podwyżkach nie obserwują spadku sprzedaży. Mało kto rezygnuje z wyrobów swojej ulubionej piekarni.

września 19, 2018

Regularne badania mogą zapobiec chorobom nowotworowym. Sprawdź, co zalecają lekarze i już dziś zacznij planować długie życie!

września 18, 2018

Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj na jeleniogórskim Zabobrzu. Nie żyje młody mężczyzna.

września 18, 2018

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 18 września 2018 r. m.in.:

września 18, 2018

Nie ma jeszcze rozstrzygnięcia w sprawie, w której prokuratura oskarżyła Agnieszkę Grzędę działaczkę Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i Komitetu Obrony Demokracji o napaść na funkcjonariuszy policji w czasie wizyty Anny Zalewskiej w Jeleniej Górze (grudzień 2016 r.). Oskarżona przekonuje, że to ona była ofiara ataku, a uderzyła czapką napastnika po cywilnemu w reakcji na jego atak. Sprawa dotyczy także innego działacza KOD, Zbigniewa Urbańskiego. Miał on wykrzykiwać niecenzuralne słowa za odjeżdżającą minister. 

września 18, 2018

Nie padało od dawna, wysychają stawy i strumyki, ale w gminie Mirsk wiedzą, jak sobie z tym poradzić. Od kilku lat działa tam program, który cieszy się ogromnym powodzeniem. – W tym roku musieliśmy zwiększyć środki, bo pula się już wyczerpała – przyznał burmistrz Andrzej Jasiński.

września 17, 2018

– Łączą nas przykre doświadczenia z przeszłości, dlatego powinniśmy pamiętać, jak ważny na świecie jest pokój – mówili uczestnicy dzisiejszego (poniedziałek, 17 września) spotkania, które odbyło się w II Liceum Ogólnokształcącym w Jeleniej Górze. Odsłonięto tam słup pokoju.