grudnia 11, 2018

Kino Helios, we współpracy z platformą #TheMuBa, przygotowała seans specjalny dedykowany wszystkim miłośnikom teatru i kina. Już 14 grudnia o godzinie 19.30 odbędzie się transmisja wyjątkowego spektaklu Krystyny Jandy „Ucho, gardło, nóż”. 

grudnia 10, 2018

- Licytujcie! - zachęcał Andrzej Marchowski, rozpoczynając II Aukcję Dzieł Sztuki zorganizowaną przez BWA w Jeleniej Górze i Rotary Club Karpacz-Karkonosze 8 grudnia. 

grudnia 10, 2018

Nowe, jeszcze nie do końca rozpoznane kulturalnie, miejsce pojawiło się na mapie Jeleniej Góry - „Stara Papiernia” przy ul. Kilińskiego, do której w minioną sobotę, 8 grudnia, zaprosiła Fundacja Mandala na premierę spektaklu „Strzępy” w reżyserii Justyny Oleksy.

grudnia 9, 2018

Do 5 stycznia 2019 roku zgłaszać można zdjęcia do 4. dolnośląskiego konkursu fotografii mobilnej dla dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat „OBOK MNIE”.

grudnia 6, 2018

Bożonarodzeniową akcję na rzecz dzieci z domów dziecka wymyślono w jeleniogórskim Teatrze Animacji. Widzowie prezentowanych tam w grudniu spektakli będą mogli się do niej przyłączyć.

grudnia 5, 2018

Fantastyczny finał przeprowadzonej dziś, 5 grudnia, mikołajkowej aukcji, z której dochód przeznaczony jest na świąteczne prezenty dla dzieci z Pławnej. Przygotowany specjalnie na tę okazję obraz Dariusza Milińskiego „Muzykanci z Pławnej” sprzedany został za 10 tys. złotych!

grudnia 5, 2018

Już dziś, w środę, 5 grudnia, mikołajkowa aukcja obrazu Dariusza Milińskiego „Muzykanci z Pławnej”. Jedno z najnowszych dzieł wziętego artysty licytować będziemy telefonicznie od godz. 10.00 do 16.00. 

grudnia 3, 2018

Druga aukcja dzieł sztuki odbędzie się w sobotę, 8 grudnia, w jeleniogórskiej galerii BWA. Prace artystów licytowane będą od godz. 15.00 do 19.00. Udział w aukcji kosztuje 10 zł

Dzieła wystawione na aukcję prezentowane będą w galerii przy ul. Długiej 1 przez tydzień poprzedzający wydarzenie - od 3 grudnia.

grudnia 3, 2018

Ziemię lubańską wybrała na miejsce wypoczynku brytyjska gwiazda pop-rocka Ed Sheeran. Piosenkarz z grupą przyjaciół spędził tydzień w położonym w Zapuście koło Olszyny Zamku Rajsko.

grudnia 1, 2018

„Tak będzie prościej” to tytuł głośnej powieści kryminalnej której wiodącym wątkiem jest zabójstwo w styczniu 1993 roku znanego jeleniogórskiego przewodnika Tadeusza Stecia. Ciekawy, a momentami sensacyjny przebieg miało piątkowe spotkanie z dziennikarzem, reporterem, a teraz już pisarzem Przemysławem Semczukiem.

listopada 28, 2018

Nietypowo i oryginalnie, przez ponad cztery godziny, w jeleniogórskim Zdrojowym Teatrze Animacji świętowano 20-lecie Wydawnictwa – Poligrafii AD REM. Firma Reginy Chrześcijańskiej zdobyła szczególną pozycję w regionie. Wielokrotnie była nagradzana i wyróżniana za regionalne publikacje (razem blisko 600 tytułów) i za charytatywną, często dyskretną pomoc. AD REM ma zaufanie klientów, poważanie i rozpoznawalność.

listopada 27, 2018

Jeden z najpiękniejszych zabytków dolnośląskich i przez wielu uważany za najpiękniejszą budowlę sakralną w regionie przez lata tylko popadał w ruinę, niszczony przez czas, warunki atmosferyczne, ale i przez ludzi. Teraz to się zmienia. Za sprawą Fundacji Twoje Dziedzictwo, która zdobyła środki, podjęto prace remontowe. W obiekcie był już koncert, odbył się także ślub.

listopada 26, 2018

Drugie, poszerzone wydanie „Czarnej wołgi” Przemysława Semczuka to podróż do mrocznych zakamarków historii socjalistycznej Polski.

Z autorem książki porozmawiać będzie można już w najbliższy piątek, 30 listopada w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej.

listopada 20, 2018

50. jubileuszowy Rocznik Jeleniogórski wydało Towarzystwa Przyjaciół Jeleniej Góry. Dzisiaj (20 listopada) w Książnicy Karkonoskiej można będzie porozmawiać z autorami najnowszych publikacji oraz poznać inne wydawnictwa Towarzystwa.

listopada 19, 2018

Niewiele jest małych miasteczek tak bogato zobrazowanych w poezji, jak Wleń. Wszystko za sprawą Czesława Mirosława Szczepaniaka, który (pochodząc spod Tarczyna) sporą część dzieciństwa spędził w sanatorium we Wleniu. Już wtedy miasteczko zafascynowało go tak bardzo, że nigdy nie zerwał z nim kontaktu.

listopada 10, 2018

Raper Dominik Gudowski „SOVA” swój kolejny, patriotyczny projekt muzyczny zrealizował w Barcinku. We współpracy z tamtejszą szkołą podstawową, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wyprodukował teledysk do utworu "Niepodległość", dedykowanego "dzieciom poległym w walce o Niepodległość".

listopada 8, 2018

Sławomir Koper, historyk znany dzięki książkom o wielkich zdrajcach i skandalach, opowiadał o swojej pracy i bohaterach opisywanej przez siebie historii w środę, 7 listopada, podczas spotkania autorskiego w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej.

listopada 6, 2018

Piotr Hamowski, znany od jakiegoś czasu w całej Polsce rzeźbiarz figur szachowych, znowu tworzy. Jeszcze w tym tygodniu powstanie na cieplickim osiedlu figura gońca. W planie są kolejne dwie figury. Bazą dla każdej, tak jak w przypadku pierwszego skoczka, będą pnie przeznaczonych do wycinki drzew. 

listopada 3, 2018

W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze w latach 2018 – 2019 realizowany jest projekt Konserwacja wzornika szklarskiego oraz starodruków ze zbiorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.
Poddanie konserwacji tak cennych obiektów mogło odbyć się jedynie dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego poprzez współfinansowanie projektu w ramach programu Wspieranie Działań Muzealnych oraz w ramach środków pozyskanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

października 30, 2018

Nie trzeba iść do biblioteki, by przeczytać kryminał czy romans. Książki będą czekać na chętnych niemal pod domem. Plenerowe przeszklone budki z książkami stanęły w trzech miejscach w Szklarskiej Porębie. Jeśli się przyjmą, będzie ich więcej.

października 27, 2018

Gdyby odwiedzający Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie mogli zwiedzać je w towarzystwie „przewodnika” Jacka Paruszyńskiego, niewątpliwie liczba chętnych znacznie by wzrosła, a opowieść zyskała by na atrakcyjności. I to nie jest żart, bowiem od piątku, 26 października, Dom Hauptmanna wzbogacił się o nowe – dodajmy – niebanalne wydarzenie artystyczne, mianowicie spektakl teatralny. „Wyspa, czyli Hala Rajska według Avenariusa”, bo o tym wydarzeniu mowa, to monodram Jacka Paruszyńskiego, który powstał na podstawie wspomnień niemieckiego malarza Johannesa Maximiliana Avenariusa, autora malowideł w Hali Rajskiej w domu Gerharta Hauptmanna.

października 25, 2018

Rozstrzygnięta została szósta edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Sztukę Teatralną „Zrozumieć Siebie”, który organizowany jest przez Areszt Śledczy w Jeleniej Górze, a adresowany do osadzonych w polskich więzieniach. Zwyciężył tekst „Wszystko dla miłości” autorstwa Cezarego Deca.

października 22, 2018

Wspomnienia pochodzącego z Gryfowa Śląskiego niemieckiego malarza Johannesa Maximiliana Avenariusa, autora naściennych malowideł w Hali Rajskiej domu Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie posłużyły za kanwę monodramu w wykonaniu Jacka Paruszyńskiego. Spektakl zatytułowany „Wyspa czyli Hala Rajska według Avenariusa” będzie miał swoją prapremierę w najbliższy piątek 26 października 2018 r. w willi niemieckiego noblisty w Jeleniej Górze - Jagniątkowie.

października 18, 2018

Od kilku dni w Bolesławcu działa nowa Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Wiedzy
Nowa siedziba biblioteki powstała w ramach projektu "Centrum Wiedzy - adaptacja pomieszczeń byłego domu handlowego na cele publiczne w Bolesławcu".