października 4, 2018

Choć otwarcie pumptracka w Jeleniej Górze przewidziano na listopad, to juz teraz tory oblegane są przez  rowerzystów i młodych ludzi jeźdżących na hulajnogach i deskorolkach. Jeżdą  w niedziele i popołudniami, gdy nie są prowadzone prace budowlane.

października 3, 2018

Imponująca frekwencja, rewelacyjna forma faworytów, świetna atmosfera, łaskawa pogoda... Zorganizowany w mininą sobotę, 29 września, 4. Rowerowy Bieg Piastów był pięknymi zawodami, które zadowoliły zawodników w każdym wieku. Niektórzy startowali w Jakuszycach po raz pierwszy. Rowerowy Bieg Piastów ukończyło 805 osób!

października 1, 2018

Ponad 30 zawodników z całej Polski wzięło udział w turnieju tenisowym, który odbył się w miniony weekend na kortach Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze.

września 30, 2018

Około pół tysiąca par z ponad 10 krajów Europy wzięło udział w 53. edycji Międzynarodowego Turnieju Tańca „Karkonosze Open”, który tradycyjnie odbywa się w ostatni weekend września w Jeleniej Górze. To jedna z najważniejszych imprez w tanecznym kalendarzu w Polsce i w tej części Europy. Nic więc dziwnego, że na turniej przyjeżdżają najlepsze pary i wszyscy ci tancerze, którzy zbierają punkty w klasyfikacji WDSF.

września 29, 2018

Na duże zmiany mogą już przygotowywać się kierowcy w Jeleniej Górze. Zgodnie z planem przebiega budowa obwodnicy w Maciejowej. Wkrótce ruszą przetargi na remonty wielu innych ulic. Lubiących aktywność ucieszą powstające już singletracki pod Chojnikiem oraz pumptrack na Zabobrzu.

września 27, 2018

Brydżyści mogą wziąć udział w Turnieju Brydżowym Par o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry. Zawody odbywać się będą 29 września od godz. 10.00 do godz. 15.00 w kawiarni "Muza" w ODK, ul. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego 12 na jeleniogórskim Zabobrzu.

września 27, 2018

Blisko 420 tys. zł dofinansowania na sport kieruje do powiatu jeleniogórskiego samorząd województwa. Łącznie wsparcie dostanie 19 klubów sportowych.

września 26, 2018

Najmłodszy, ale już rozchwytywany. Najmniejszy, ale zdolny do ogromnego rozwoju. Rowerowy Bieg Piastów - młodszy brat słynnego zimowego i całkiem już dużego letniego, stał się jedną z największych imprez rowerowych w regionie. 29 września 2018 r. zostanie rozegrany po raz czwarty z frekwencją prawie trzy razy wyższą, niż w debiucie w 2015.

września 22, 2018

Już po raz 53-ci w Jeleniej Górze odbędzie się Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego „Karkonosze Open", najstarszy tego typu w Polsce i drugi w Europie. Jego inicjatorem był ś.p. Konrad Małek. W sobotę i w niedzielę, 29 i 30 września, w pięciu tańcach latynoamerykańskich i pięciu tańcach standardowych zaprezentuje się 450 par z czternastu krajów.

września 22, 2018

Dziś o 11.30 rozpoczęło się coroczne jeleniogórskie święto rowerowe. Na starcie Parady Rowerów na pl. Ratuszowym stanęło około 1300 uczestników. Młodzi, starsi, z fajnymi rowerami i z ciut gorszymi, wysportowani i zupełni amatorzy, z Jeleniej Góry i z regionu – poparadować na rowerze przybyli miłośnicy dwóch kółek wszelkich kategorii. 

września 19, 2018

Tradycyjnie we wrześniu, tym razem po mistrzostwach świata XC i XCM, do Jeleniej Góry przyjedzie europejska i światowa czołówka kolarzy górskich. W najbliższy sportowy weekend (22 i 23 IX), w stolicy Karkonoszy zaplanowano dwie największe międzynarodowe imprezy MTB w Polsce. Najwyższy poziom sportowy gwarantują: najwyżej sklasyfikowany polski wyścig XC – Jelenia Góra Trophy Maja Race (XCO UCI HC) i jedyny polski maraton MTB w klasie UCI Marathon Series.

września 19, 2018

Trwają prace związane z budową Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach. Aktualnie na ukończeniu są czynności przygotowujące teren pod wejście generalnego wykonawcy, z którym umowa ma zostać podpisana jeszcze we wrześniu. 

września 17, 2018

18. Parada Rowerów to jedno największych wydarzeń wielkiego święta cyklistów, zaplanowanego na najbliższy weekend w Jeleniej Górze. 

września 14, 2018

Dobre chęci i... smartfon – tyle potrzeba, aby skorzystać z nowej atrakcji w Jeleniej Górze. W czwartek (13 września) oddano do użytku stałe trasy do biegów na orientację i nie tylko. – Bardzo ciekawy pomysł – mówili ci, którzy byli na otwarciu.

września 10, 2018

Nie tylko rowerzyści powinni zanotować sobie w kalendarzu tę datę. 22 i 23 września, podczas zawodów Trophy Maja Race oraz Bike Maraton, wiele emocji czeka nie tylko zawodników, ale także kibiców. Na zakończenie rowerowego weekendu dla wszystkich zaśpiewa Grzegorz Hyży. Zawodom patronuje miasto Jelenia Góra.

września 8, 2018

Jeden z najbardziej uzdolnionych narciarzy biegowych młodego pokolenia Michał Skowron zdecydowanie zwyciężył w pierwszym dniu Mistrzostw Polski w Biegach na Nartorolkach. Zawody odbyły się w sobotę (8 września) na ścieżce nartorolkowej w Sobieszowie.

września 7, 2018

Kolejny sukces freestylowych kajakarzy z z Karkonoskiego Klubu Kajakowego, Zofii Tuły i Tomasza Czaplickiego – obronili tytuły Mistrzów Polski na XIII Otwartych Mistrzostw Polski we freestyle’u kajakowym. Dwa tygodnie wcześniej mistrzowski duet zdobywał medale na Mistrzostwach Europy.

sierpnia 31, 2018

Badmintoniści z cieplickiego KS Chojnik bardzo udanie rozpoczęli drugą część sezonu. W Kędzierzynie – Koźlu w barwach reprezentacji Dolnego Śląska wywalczyli złote i srebrne medale w Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Polski.

sierpnia 26, 2018

Były ostre zakręty, efektowne hopki i szybka jazda. Tak wyglądały sobotnie (25 sierpnia) zawody pn. Szyba DH Race Downhill Derby w MTB na Górze Szybowcowej. Wystartowało w nich blisko 50 zawodniczek i zawodników. – To była ekstremalna jazda – mówili i uczestnicy, i widzowie.

sierpnia 24, 2018

Już 25 sierpnia w Przesiece odbędzie się kolejna impreza z cyklu Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawodnicy z całej Polski przyjadą z swoimi psami aby wziąć udział, jak informują organizatorzy, w największej tego typu imprezie w Polsce. Na wszystkich amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą dwie malownicze trasy.

sierpnia 24, 2018

Dobiegają końca prace związane z modernizacją hotelu oraz hali sportowej przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. – Powinny zakończyć się w terminie – mówi Miłosz Sajnog, wiceprezes Term Cieplickich.

sierpnia 23, 2018

Wyjścia na basen, do parku, gra w piłkę, badmintona, gry terenowe – to tylko niektóre zajęcia, jakie mieli uczestnicy ósmego turnusu półkolonii z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportu.

sierpnia 21, 2018

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Polski Tomasz Czaplicki i Zofia Tuła w zakończonych w niedzielę (19 sierpnia) mistrzostwach Europy we freestylu kajakowym. Tomek zdobył złoto, Zofia – brąz.

sierpnia 19, 2018

Takiej imprezy jeszcze w Jeleniej Górze nie było. 25 sierpnia na Górze Szybowcowej odbędzie się Szyba DH Race Downhill Derby, zawody w zjeździe MTB. Właśnie trwają przygotowania, urządzanie trasy, na której downhillowcy jeżdżą od lat. Organizatorzy, zapaleńcy rowerowych zjazdów po trudnym terenie, wykładają swoje pieniądze na imprezę, choć udało im się także zainteresować zawodami kilku sponsorów. Stąd atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Organizatorzy zapraszają na zawody także widzów, kibiców. Downhill to bardzo widowiskowa dyscyplina.