grudnia 11, 2017

Trwa śweitna passa tenisistów stołowych z klubu LZS TS Zaręba. Pingpongiści z podlubańskiej wioski wygrali cztery kolejne mecze i najprawdopodobniej zagrają w turnieju otwierającym drogę awansu do I ligi. O ten awans grać będą cztery najlepsze zespoły  grupy dolnośląsko-lubuskiej II ligi, wśród nich prawdopodobnie jeszcze jedna drużyna z naszego regionu -  KTS Wolbromek.  

grudnia 9, 2017

Jacek Jaworski, policjant z Lubania, reprezentujący klub karate Samuraj Lubań rywalizował w Otwartych Mistrzostwach Czech w Karate – CESKA LIPA 2017 i zmagania zwieńczył dużymi sukcesami.

grudnia 7, 2017

Członkowie jeleniogórskiej grupy Biegam dla Zdrowia pojawili się kilka dni temu w punkcie krwiodawstwa szpitala wojewódzkiego.

grudnia 6, 2017

Już po raz 43. ogłaszamy redakcyjny plebiscyt na najpopularniejszych, lub jak chcą inni najlepszych, sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego. Ta forma środowiskowego uhonorowania za sukcesy na arenach krajowych oraz w zawodach rangi europejskiej i światowej wzbudza ogromne zainteresowanie i wywołuje spore emocje kibiców – Czytelników „Nowin Jeleniogórskich”.

grudnia 4, 2017

Międzyszkolny Ośrodek Sportu już po raz kolejny organizuje półkolonie na sportowo dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zapisy już od 6 grudnia.

listopada 30, 2017

Czternaście razy stanęli na podium reprezentanci jeleniogórskiego klubu Oyama Karate w otwartym Pucharze Makroregionów: Wschodniego i Zachodniego Oyama PFK (na zdjęciach). W pierwszych zawodach w Lublinie w konkurencji kumite złote medale wywalczyli Natalia Grześ, Dawid Zierałka, Mikołaj Chorążyczewski i Kacper Omelko. W drugim turnieju we Wrocławiu w kata i kumite rywalizowało aż 31 zawodników i zawodniczek z Jeleniej Góry.

listopada 29, 2017

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze we współpracy z Klubem Sportowym Just Swim Jelenia Góra zaprasza wszystkich entuzjastów pływania na dzień otwarty krytej pływalni. To już w najbliższy piątek (1 grudnia).

listopada 28, 2017

Sporym zainteresowaniem cieszyła się impreza biegów na orientację pn. Orientuj się na Nowiny Jeleniogórskie, która rozpoczyna cały cykl pod tym samym hasłem. – Świetna zabawa. Warto było przyjść – podkreślali uczestnicy.

listopada 25, 2017

Już po raz czternasty w hali szkoły podstawowej w Mysłakowicach młodzi zawodnicy rywalizowali w otwartych mistrzostwach powiatu jeleniogórskiego w karate. Ta widowiskowa dyscyplina sportów walki (WKF) jest już dyscypliną olimpijską. Pierwsze medale letnich igrzysk zostaną rozdane w 2020 roku.

listopada 23, 2017

Szkoła Podstawowa im. Caspara Davida Friedricha w Kopańcu ma nową halę sportową. Powstała w niespełna trzy miesiące. Nie jest to murowany budynek, a konstrukcja namiotowa. To jedyny taki obiekt w regionie. - Na halę sportową czekaliśmy kilkadziesiąt lat – słyszymy w szkole. 

listopada 22, 2017

Pod takim hasłem odbędzie się cykl otwartych treningów biegów na orientację. Pierwszy już w najbliższą sobotę (25 listopada).

listopada 17, 2017

Zwycięstwem gospodarzy 7:3 zakończył się rozegrany w minioną środę mecz tenisa stołowego w II lidze dolnośląsko-lubuskiej między LZS TS Zaręba a KTS Jelenia Góra. Najlepszym zawodnikiem meczu był niezawodny Maciej Makajew z LZS TK Zaręba, który wygrał trzy pojedynki.

listopada 4, 2017

Blisko pół tysiąca zawodniczek i zawodników z 29 klubów wystartowało w pływackim VI Karkonoskim Pucharze Sprintu, który odbył się na basenie SP nr 11 w Jeleniej Górze. To rekord frekwencji na tych zawodach.

listopada 2, 2017

Znajomi i przyjaciele pośpieszyli na pomoc wieloletniemu naczelnikowi Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Maciejowi Abramowiczowi. W najbliższą sobotę (4 listopada) organizują festyn sportowo-rekreacyjny, z którego dochód zostanie przeznaczony na jego leczenie.

października 14, 2017

Trwa bardzo dobra międzynarodowa passa badmintonisty z KS Chojnik. W minionych pięciu tygodniach zawodnik z cieplickiego klubu wywalczył na kortach siedem medali, w tym dwa złote. Łukasz Cimosz z Karoliną Szubert w grze mieszanej poprawił pozycję w rankingu Europejskiej Federacji Badmintona w kategorii U-17. Aktualnie para jest na trzecim miejscu. W grze pojedyńczej wychowanek Chojnika zajmuje dziesiątą pozycję.

października 13, 2017

Czeki na 2,5 oraz w jednym przypadku na 5 tysięcy złotych otrzymały wybitne jeleniogórskie sportsmenki – medalistki zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. To coroczna nagroda prezydenta. – Promują nasz region – podkreślał.

października 11, 2017

Już po raz 23. w Leśnej rozegrano międzynarodowe regaty slalomowe o „Puchar Kwisy”. Na kajakowym torze obok odlewni „Baworowo” odbyły się też finał ligi młodzików i 20. młodzieżowe mistrzostwa Polski w slalomie kajakowym „Srebrna dwójka z Leśnej”. Uroczystą ceremonię zakończenia dwudniowych imprez i dekorację medalistów zorganizowano w centrum miasta przy Ratuszu.

października 9, 2017

Ponad 300 zawodniczek i zawodników z klubów całej Polski wystartowało mistrzostwach Polski w biegach na orientację. Odbyły się one w weekend w Piechowicach. – Organizacyjnie piątka z plusem – mówili uczestnicy.

października 9, 2017

Prawie sto par w różnych kategoriach wiekowych i stylach z 26 klubów rywalizowało w Jeleniej Górze w mistrzostwach i pucharze Okręgu Dolnośląskiego PTT w tańcach towarzyskich. Umiejętności i wdzięk wystylizowanych, kolorowych i szykownie ubranych par dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych oceniało 25 sędziów PTT z całej Polski. Na podium stanęli tancerze z Jeleniej Góry, Lubania, Lwówka Śląskiego, Wrocławia i z innych sześciu miast.

października 6, 2017

Aż z czternastoma medalami, w tym sześcioma złotymi, z turniejów w Górze i Warszawie wrócili wychowankowie cieplickiego KS Chojnik. Podopieczni klubowych trenerów, Adamów: Cimosza i Słomki, bardzo udanie rywalizowali w Grand Prix Dolnego Śląska oraz w ogólnopolskich zawodach juniorów (U-19) i młodzików (U-15).

października 5, 2017

W najbliższy weekend, 7 i 8 października, warto wybrać się do Leśnej. Na kajakowym torze na rzece Kwisie obok odlewni „Baworowo” odbędą się widowiskowe XX Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w slalomie, finałowe zawody Pucharu Polski i Ligi Młodzików '2017 oraz XXIII Międzynarodowy Puchar Kwisy w slalomie kajakowym. Wstęp wolny.

października 2, 2017

Zawodnik Berserker's Team Jelenia Góra Kasper Kozłowski zdobył złoty medal w VII Pucharze Polski No Gi Jiu Jitsu. Zawody te odbyły się pod koniec września w Luboniu.

października 2, 2017

Po asfalcie, szutrze, błocie ścigało się w sobotę (30 września 2017) w Rowerowym Biegu Piastów prawie tysiąc osób z całej Polski i Czech. Trasa? Dla zaawansowanych była łatwa i szybka, dla mniej doświadczonych – bardzo wymagająca.

września 30, 2017

Do badmintonowych medali w kategorii U-17 z Polish Open zawodnik z cieplickiego klubu Łukasz Cimosz dorzucił kolejne trofea na arenie międzynarodowej. We wrześniu wywalczył brązowy medal w FZ Forza Zagrzeb U-17 Open i srebrny w FZ Forza Czech U-17 International 2017.