sierpnia 10, 2018

Rozpoczęły się prace przy budowie pierwszego pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią w Jeleniej Górze. Na stadionie przy ul. Złotniczej trwa wyburzanie nieczynnej trybuny ziemnej.

sierpnia 9, 2018

II edycja Sudeckiej Wyrypy – ekstremalnego rajdu na orientację dla biegaczy i rowerzystów 17-18 sierpnia 2018 r. Tym razem bazą imprezy jest Barcinek w gminie Stara Kamienica. 

sierpnia 8, 2018

Kowary zapraszają na swoje największe, tegoroczne sportowo – kulinarne święto. Dwudniowy cykl imprez rozpocznie już we wtorek, 14 sierpnia, na skwerze przy ulicy Jagiellończyka Festiwal Smaków Świata, czyli pierwszy kowarski Zlot Food Trucków. Dzień później, 15 sierpnia, w tym samym miejscu, odbędzie się start 5. Biegu Górskiego „Kowary – Okraj” oraz 21. Kolarskiego Wjazdu „Kowary – Okraj”. Gospodarze Kowar gorąco zachęcają do udziału w wydarzeniach wszystkich miłośników dobrego jedzenia oraz wysiłku fizycznego w pięknych karkonoskich plenerach, zapowiadając, że przez dwa wakacyjne będzie można świetnie bawić się u nich w rodzinnej, piknikowej atmosferze.

sierpnia 6, 2018

Andrzej Witek, maratończyk ze Szklarskiej Poręby, wygrał prestiżowe zawody „Karkonoska 50-tka” organizowane w Spindlerowym Młynie (4 sierpnia). Pokonał między innymi dwóch utytułowanych zawodników z Czech, a dodatkowo pobił rekord trasy i to o 9 minut. Gratulujemy!

lipca 13, 2018

Przez dwa wakacyjne miesiące, do 24 sierpnia, jeleniogórski Międzyszkolny Ośrodek Sportu zorganizuje dziewięć półkolonijnych turnusów (każdy pięciodniowy) z wieloma atrakcjami. W każdym aktywnie wypocznie od 60 do 65 dzieciaków. Za nami drugi turnus.

lipca 10, 2018

Cel sztafety był jeden- biegać przez 24 godziny, by zebrać pieniądze na rehabilitację chorej Blanki ze Szklarskie Poręby. Udział w sztafecie wzięło 430 osób. Pokonali w sumie dystans 400 km. Teraz te kilometry przeliczają na pieniądze.

lipca 9, 2018

Maja Włoszczowska, mistrzyni olimpijska związana z Jelenią Górą odniosła w niedzielę (8 lipca) zwycięstwo w wyścigu Pucharu Świata w kolarstwie górskim rozegranym we włoskim Val di Sole. Na kolejną wygraną w Pucharze Polka czekała aż sześć lat. Wcześniej zajmowała drugie lub trzecie miejsce. Majka po raz drugi w karierze wygrała w Val di Sole, więc to jej szczęśliwe miejsce. 

lipca 9, 2018

W Szklarskiej Porębie to nie był leniwy weekend dla cyklistów. Miłośnicy ścigania na rowerach, akrobacji i wyścigów enduro zjechali do miasta pod Szrenicą na Festiwal Rowerowy Bike Week. Kibicowało im wielu turystów. A dla wszystkich zagrał MEZO.

lipca 6, 2018

Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego nie zwalniają tempa. Do sukcesów z Makinito Contest i Natural Games Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki dorzucili trzy krążki Pucharu Świata w tym jeden z najcenniejszego kruszcu.

lipca 2, 2018

Ponad tysiąc osób wzięło udział we wszystkich biegach, rozgrywanych w ramach jubileuszowej, X edycji Maratonu Karkonoskiego. Impreza odbyła się w miniony weekend w Karkonoszach.

lipca 1, 2018

Nie lada gratka spotkała uczestników akcji „Dzieciaki do rakiet”, która odbyła się w sobotę (30 czerwca) na deptaku w Karpaczu. Poznali podstawy gry w tenisa, mogli nawet zmierzyć się z samą Urszulą Radwańską! – Było super – mówili ci, którzy chwycili rakiety.

czerwca 29, 2018

Biegając i chodząc z kijkami możecie pomóc Blance, dziewczynce, która po wielu pobytach w szpitalu, walczy o normalne życie.

czerwca 28, 2018

Nasi kajakarze freestyleowi Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki po raz drugi z rzędu zwyciężyli w prestiżowych, międzynarodowych zawodach Makinito Contest, które rozegrano nieopodal miejscowości Istres i Entressen we Francji. Odbyły się one w weekend (23-24 czerwca).

czerwca 23, 2018

W sobotę 30 czerwca w Karpaczu odbędzie się wydarzenie w ramach akcji „Dzieciaki do Rakiet”. Celem akcji organizowanej przez Bank BGŻ BNP Paribas jest promocja tenisa, aktywnego stylu życia, a także wprowadzenie tenisa dyscypliny na lekcje wychowania fizycznego. To trzecia edycja programu, dzięki któremu po raz pierwszy w życiu w tenisa zagrało dotąd już kilka tysięcy dzieci.

czerwca 23, 2018

Jak co roku, w pierwszy dzień wakacji otwarty został basen miejski przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. – Zapraszamy – mówi dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu Ireneusz Taraszkiewicz. Potencjalnym chętnym trochę figla spłatała pogoda.

czerwca 21, 2018

8,5 tysiąca dzieci ze wszystkich typów szkół wzięło udział we współzawodnictwie sportowym, prowadzonym w mijającym roku szkolnym przez Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze. Dzisiaj (czwartek, 21 czerwca) podsumowano wyniki tego współzawodnictwa. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

czerwca 20, 2018

Rozgrywany już po raz 28 kolarski wyścig na szczyt Śnieżki, jak zwykle dostarczył mnóstwo emocji, zmusił zawodników do ekstremalnego wysiłku, a kibice mieli na co popatrzeć. Jak zwykle też zabrakło miejsc dla wszystkich chcących w nim uczestniczyć. W tym roku elektroniczne zapisy trwały nieco ponad 30 sekund….

czerwca 11, 2018

Obiecująco zaprezentowali się reprezentanci sekcji judo klubu UKS „Jedenastka” w mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju – XX Memoriale im. Edwarda Brzegowego, który odbył się w minioną sobotę (9 czerwca). Podopieczni Pawła Dudka przywieźli kilka medali.

czerwca 4, 2018

Samorząd województwa przekaże 37 amatorskim klubom sportowym blisko milion złotych na remonty obiektów sportowych w naszym regionie. To efekt konkursu na realizację programu „Poprawa bazy sportowej”. Wśród nich jest dziewięć klubów z naszego regionu, które łącznie otrzymają 220 tys. zł
 

czerwca 2, 2018

To pierwsza w Jeleniej Górze, jeśli nie na Dolnym Śląsku, a nawet w Polsce – mówi Józef Pawłowski ze wspólnoty mieszkaniowej Wolności 299 w Jeleniej Górze. W piątek (1 czerwca) w ogrodzie przy bloku otwarto zestaw urządzeń do ćwiczeń dla najmłodszych

maja 28, 2018

W dniach 1 – 3 i 8 – 10 czerwca, w Dniach Talentu, na jeleniogórskim boisku typu Orlik Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych (tzw. Budowlanka) przy Alei Jana Pawła II odbędą się testy selekcyjne do Akademii Młodych Orłów Jelenia Góra na sezon 2018/2019. W próbach sprawności specjalnej i ogólnej mogą wziąć udział dziewczynki i chłopcy urodzeni w latach 2012 – 2013 (kategoria Skrzat), 2010 – 2011 (kategoria Żak) i 2008 – 2009 (kategoria Orlik).

maja 28, 2018

Dawne jeleniogórskie składowisko śmieci na zapleczu ulicy Wolności zmienia swoje oblicze. Chwasty i krzewy sięgające metra i wyżej oraz ogólny bałagan ustępują kolejnym elementom pola golfowego. To, co przez niespełna rok zdziałał Golf Club Jelenia Góra, można było oglądać w ostatni weekend z okazji Ogólnopolskiego Dnia Golfa. Gotowa jest strzelnica, gdzie można ćwiczyć uderzenia na odległość ponad 200 metrów. Urządzono parking oraz grilowisko. Ukształtowano teren pod budowę domku klubowego.

maja 19, 2018

Niebawem ruszy budowa boisk do gry w bule, prawidłowo zwanej pétanque, a z polska petanką. Około 100 tys. zł na ten cel przeznaczonych zostanie z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

maja 18, 2018

To będzie trudny weekend dla kierowców poruszających się po drogach Kotliny Jeleniogórskiej. W piątek, sobotę i niedzielę ścigać się tu będą kolarze w wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour, a to oznacza zamknięte drogi i koszmarne korki. Zwłaszcza w piątek szykuje się drogowy horror, bo kolarze odwiedzą nas w samym środku popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Można się też spodziewać utrudnień w korzystaniu z komunikacji miejskiej.