grudnia 12, 2018

W miniona niedzielę (9 grudnia) na Chojniku odbyło się spotkanie podsumowujące sezon 2018, Młodzieżowego Klubu Sportowego „Paulinum”.
W tym roku najliczniejszą grupą na zakończeniu stanowili nowi zawodnicy, którzy jeszcze nie zaliczyli pełnego sezonu startowego, ale mogli posłuchać o wynikach jakie uzyskiwali w 2018 roku ich starsi koledzy.

grudnia 11, 2018

Nowy przetarg na budowę Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej musiał ogłosić zarządca inwestycji, należący do samorządu województwa Dolnośląski Park Innowacji i Nauki. Wybrany we wcześniejszym przetargu wykonawca nie podpisał umowy.

grudnia 11, 2018

Aż piętnaście razy zawodnicy i zawodniczki Jeleniogórskiego Klubu Oyama stawali w listopadzie 2018 roku na najwyższym stopniu podium międzynarodowych i krajowych turniejów. Trenerem wszystkich mistrzów karate jest shihan Rafał Majda (5 dan).

grudnia 10, 2018

W dni robocze, w godzinach 7.00 – 15.00, w sekretariacie Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ulicy Sudeckiej 42 w Jeleniej Górze trwają zapisy dzieci i młodzieży do dwóch nowo powstałych sekcji.

grudnia 5, 2018

Trzykrotny złoty medalista zimowych igrzysk olimpijskich Kamil Stoch przekazał do zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki puchar zdobyty na zawodach Pucharu Świata 2017/2018 w skokach narciarskich w Skandynawii. To trofeum z zawodów w tamach turnieju Raw Air 2018, którego druga edycja odbyła się w dniach 9–18 marca 2018 r. na skoczniach w Norwegii. 

grudnia 5, 2018

Reprezentanci Karkonoskiego Klubu Kajakowego Tomasz Czaplicki i Zofia Tuła przygotowują się do mistrzostw świata w 2019 roku. Rywalizację w kajakowym freestyle'u zaplanowano w hiszpańskiej miejscowości Sort. 

grudnia 2, 2018

Mieszkaniec Szklarskiej Poręby martwi się, czy zapowiadane inwestycje na Polanie Jakuszyckiej dojdą do skutku, bo od miesięcy nic tam się nie dzieje. - Oczywiście, że dojdą. Tak jak planowaliśmy, ośrodek powinien być gotowy na koniec 2019 roku – zapowiada Sebastian Kącki, prezes spółki odpowiedzialnej za inwestycję. 

listopada 23, 2018

Kąpiel w lodowatej wodzie, bieg zimowy i biesiada przy ognisku – to główne punkty programu imprezy „Kropelka Run – Piechowickie Morsowanie”. Druga edycja tej zimowej, ale niezwykle gorącej, imprezy odbędzie się w Górzyńcu 15 grudnia 2018 roku. W programie bieg na około 10 kilometrów oraz kąpiel w lodowatej wodzie u podnóża Wodospadu Kropelka.

listopada 22, 2018

Zorganizowana w miniony weekend (17-18 listopada) ósma edycja Karkonoskiego Pucharu Sprintu była rekordowa. W zawodach pływackich na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 11 udział wzięło aż 536 z 29 klubów z całej Polski. 

listopada 13, 2018

Od 13 listopada oglądać można nową wystawę czasową w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, zorganizowaną z okazji 100 rocznicy uzyskania niepodległości przez Polskę. Prezentacja zatytułowana "Gwiazdy Sportu w Niepodległej (1918-1939)" przybliża sylwetki kilkunastu słynnych, polskich sportowców z okresu dwudziestolecia międzywojennego. 

listopada 9, 2018

Już w sobotę, 10 listopada, odbędzie się IV Otwarty Turniej Szachowy w Łomnicy. Do udziału w zawodach organizatorzy ze Stowarzyszenia Łomniczanie zapraszają wszystkich chętnych. Stawką rywalizacji są puchary i nagrody rzeczowe dla najlepszych uczestników. Otwarcie turnieju o godz. 12.00. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów na plakacie obok. 

października 24, 2018

Szóstka jeleniogórskich badmintonistów z czterema medalami wróciła z Przemyśla z zawodów o Grand Prix Polski Juniorów i Elity. Czołowy zawodnik cieplickiego Chojnika Łukasz Cimosz dwukrotnie stanął na „srebrnym” podium. W kategorii Elita był drugi w grze pojedynczej mężczyzn i drugi w grze mieszanej w parze z Karoliną Szubert.

października 17, 2018

1,5 mln zł – taką kwotę samorząd województwa zainwestuje w przebudowę toru saneczkowego w Karpaczu. Obiekt w nowej odsłonie ma być gotowy w 2020 roku. 

października 14, 2018

W Białymstoku rozegrano trzydniowe mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w badmintonie. Trzy medale zdobyli zawodnicy cieplickiego klubu. Trenerami mistrzów i pozostałej czwórki są Sławomir Kowalski i Adam Słomka.

października 4, 2018

Choć otwarcie pumptracka w Jeleniej Górze przewidziano na listopad, to juz teraz tory oblegane są przez  rowerzystów i młodych ludzi jeźdżących na hulajnogach i deskorolkach. Jeżdą  w niedziele i popołudniami, gdy nie są prowadzone prace budowlane.

października 3, 2018

Imponująca frekwencja, rewelacyjna forma faworytów, świetna atmosfera, łaskawa pogoda... Zorganizowany w mininą sobotę, 29 września, 4. Rowerowy Bieg Piastów był pięknymi zawodami, które zadowoliły zawodników w każdym wieku. Niektórzy startowali w Jakuszycach po raz pierwszy. Rowerowy Bieg Piastów ukończyło 805 osób!

października 1, 2018

Ponad 30 zawodników z całej Polski wzięło udział w turnieju tenisowym, który odbył się w miniony weekend na kortach Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze.

września 30, 2018

Około pół tysiąca par z ponad 10 krajów Europy wzięło udział w 53. edycji Międzynarodowego Turnieju Tańca „Karkonosze Open”, który tradycyjnie odbywa się w ostatni weekend września w Jeleniej Górze. To jedna z najważniejszych imprez w tanecznym kalendarzu w Polsce i w tej części Europy. Nic więc dziwnego, że na turniej przyjeżdżają najlepsze pary i wszyscy ci tancerze, którzy zbierają punkty w klasyfikacji WDSF.

września 29, 2018

Na duże zmiany mogą już przygotowywać się kierowcy w Jeleniej Górze. Zgodnie z planem przebiega budowa obwodnicy w Maciejowej. Wkrótce ruszą przetargi na remonty wielu innych ulic. Lubiących aktywność ucieszą powstające już singletracki pod Chojnikiem oraz pumptrack na Zabobrzu.

września 27, 2018

Brydżyści mogą wziąć udział w Turnieju Brydżowym Par o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry. Zawody odbywać się będą 29 września od godz. 10.00 do godz. 15.00 w kawiarni "Muza" w ODK, ul. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego 12 na jeleniogórskim Zabobrzu.

września 27, 2018

Blisko 420 tys. zł dofinansowania na sport kieruje do powiatu jeleniogórskiego samorząd województwa. Łącznie wsparcie dostanie 19 klubów sportowych.

września 26, 2018

Najmłodszy, ale już rozchwytywany. Najmniejszy, ale zdolny do ogromnego rozwoju. Rowerowy Bieg Piastów - młodszy brat słynnego zimowego i całkiem już dużego letniego, stał się jedną z największych imprez rowerowych w regionie. 29 września 2018 r. zostanie rozegrany po raz czwarty z frekwencją prawie trzy razy wyższą, niż w debiucie w 2015.

września 23, 2018

Kąpiel w lodowatej wodzie, bieg zimowy i biesiada przy ognisku – to główne punkty programu imprezy „Kropelka Run – Piechowickie Morsowanie”. Druga edycja tej zimowej, ale niezwykle gorącej, imprezy odbędzie się w Górzyńcu 15 grudnia 2018 roku. W programie bieg na około 10 kilometrów oraz kąpiel w lodowatej wodzie u podnóża Wodospadu Kropelka.

września 22, 2018

Już po raz 53-ci w Jeleniej Górze odbędzie się Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego „Karkonosze Open", najstarszy tego typu w Polsce i drugi w Europie. Jego inicjatorem był ś.p. Konrad Małek. W sobotę i w niedzielę, 29 i 30 września, w pięciu tańcach latynoamerykańskich i pięciu tańcach standardowych zaprezentuje się 450 par z czternastu krajów.