czerwca 23, 2018

W sobotę 30 czerwca w Karpaczu odbędzie się wydarzenie w ramach akcji „Dzieciaki do Rakiet”. Celem akcji organizowanej przez Bank BGŻ BNP Paribas jest promocja tenisa, aktywnego stylu życia, a także wprowadzenie tenisa dyscypliny na lekcje wychowania fizycznego. To trzecia edycja programu, dzięki któremu po raz pierwszy w życiu w tenisa zagrało dotąd już kilka tysięcy dzieci.

czerwca 21, 2018

8,5 tysiąca dzieci ze wszystkich typów szkół wzięło udział we współzawodnictwie sportowym, prowadzonym w mijającym roku szkolnym przez Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze. Dzisiaj (czwartek, 21 czerwca) podsumowano wyniki tego współzawodnictwa. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

czerwca 20, 2018

Rozgrywany już po raz 28 kolarski wyścig na szczyt Śnieżki, jak zwykle dostarczył mnóstwo emocji, zmusił zawodników do ekstremalnego wysiłku, a kibice mieli na co popatrzeć. Jak zwykle też zabrakło miejsc dla wszystkich chcących w nim uczestniczyć. W tym roku elektroniczne zapisy trwały nieco ponad 30 sekund….

czerwca 11, 2018

Obiecująco zaprezentowali się reprezentanci sekcji judo klubu UKS „Jedenastka” w mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju – XX Memoriale im. Edwarda Brzegowego, który odbył się w minioną sobotę (9 czerwca). Podopieczni Pawła Dudka przywieźli kilka medali.

czerwca 4, 2018

Samorząd województwa przekaże 37 amatorskim klubom sportowym blisko milion złotych na remonty obiektów sportowych w naszym regionie. To efekt konkursu na realizację programu „Poprawa bazy sportowej”. Wśród nich jest dziewięć klubów z naszego regionu, które łącznie otrzymają 220 tys. zł
 

czerwca 2, 2018

To pierwsza w Jeleniej Górze, jeśli nie na Dolnym Śląsku, a nawet w Polsce – mówi Józef Pawłowski ze wspólnoty mieszkaniowej Wolności 299 w Jeleniej Górze. W piątek (1 czerwca) w ogrodzie przy bloku otwarto zestaw urządzeń do ćwiczeń dla najmłodszych

maja 28, 2018

W dniach 1 – 3 i 8 – 10 czerwca, w Dniach Talentu, na jeleniogórskim boisku typu Orlik Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych (tzw. Budowlanka) przy Alei Jana Pawła II odbędą się testy selekcyjne do Akademii Młodych Orłów Jelenia Góra na sezon 2018/2019. W próbach sprawności specjalnej i ogólnej mogą wziąć udział dziewczynki i chłopcy urodzeni w latach 2012 – 2013 (kategoria Skrzat), 2010 – 2011 (kategoria Żak) i 2008 – 2009 (kategoria Orlik).

maja 28, 2018

Dawne jeleniogórskie składowisko śmieci na zapleczu ulicy Wolności zmienia swoje oblicze. Chwasty i krzewy sięgające metra i wyżej oraz ogólny bałagan ustępują kolejnym elementom pola golfowego. To, co przez niespełna rok zdziałał Golf Club Jelenia Góra, można było oglądać w ostatni weekend z okazji Ogólnopolskiego Dnia Golfa. Gotowa jest strzelnica, gdzie można ćwiczyć uderzenia na odległość ponad 200 metrów. Urządzono parking oraz grilowisko. Ukształtowano teren pod budowę domku klubowego.

maja 19, 2018

Niebawem ruszy budowa boisk do gry w bule, prawidłowo zwanej pétanque, a z polska petanką. Około 100 tys. zł na ten cel przeznaczonych zostanie z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

maja 18, 2018

To będzie trudny weekend dla kierowców poruszających się po drogach Kotliny Jeleniogórskiej. W piątek, sobotę i niedzielę ścigać się tu będą kolarze w wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour, a to oznacza zamknięte drogi i koszmarne korki. Zwłaszcza w piątek szykuje się drogowy horror, bo kolarze odwiedzą nas w samym środku popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Można się też spodziewać utrudnień w korzystaniu z komunikacji miejskiej.

maja 16, 2018

Blisko dwustu zawodników z 26 grup kolarskich ściga się po polskich trasach w 26. edycji wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour – drugiego co do wielkości wyścigu w Polsce. Wystartowali we wtorek (15 maja), w weekend zobaczymy ich na drogach Kotliny Jeleniogórskiej.

maja 7, 2018

Odbyły się już dwa przetargi i nie udało się wyłonić wykonawcy krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze. – Wykonawcy chcieli za dużo – mówi prezydent Marcin Zawiła. – To skandal, żeby w 400-milionowym budżecie nie można było znaleźć 3 milionów – denerwuje się radna Anna Ragiel. Lada dzień ma być rozstrzygnięty trzeci, decydujący przetarg.

maja 2, 2018

W najbliższą środę (9 maja) odbędzie się kolejna edycja Mistrzostw Jeleniej Góry w biegach na orientację. Trwają zapisy chętnych.

maja 1, 2018

Wkrótce rozpoczną się zapisy na Półkolonie na sportowo z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportu w Jeleniej Górze.

kwietnia 22, 2018

Ponad 170 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie kultowego biegu ulicznego we Wleniu. Tym samym w 27. edycji imprezy został pobity rekord frekwencji z 1999 roku. Niestety, kolejny raz nie udało się pobić rekordu trasy. Głównie przez upał.

kwietnia 16, 2018

Michalina Surleta i Natan Tabor z jeleniogórskiej Szkoły Tańca Beaty i Tomasza Tabor odniosła ogromny sukces. Zwyciężyła w miniony weekend w turnieju w Poznaniu - GRAND PRIX Polski w Tańcu Towarzyskim.

kwietnia 13, 2018

Były zawodowy mistrz świata w boksie Tomasz Adamek na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie kończy przygotowania do kolejnej walki z pięściarzem z USA. Do ringu w Częstochowie popularny „Góral” wejdzie w sobotę, 21 kwietnia. Tomek obiecuje pokazać wielkie serce w trudnej potyczce, determinację i bokserskie atuty. Znów chce wygrać.

kwietnia 12, 2018

W najbliższa sobotę, 14 kwietnia, w Szklarskiej Porębie odbędą się już 35-te zawody w kajakarstwie górskim – Akademickie Mistrzostwa Polski. Początek rywalizacji indywidualnej i drużynowej na rzece Kamiennej, na odcinku od ujścia Szklarki do przystanku PKS przy hotelu „Las”, o godzinie 10.30.

kwietnia 9, 2018

W miniony weekend (7-8 kwietnia) odbył się już VII Karkonoski Puchar Sprintu – największa pływacka impreza w Jeleniej Górze, w której udział wzięli zawodnicy z całej Polski, w tym wielokrotni medaliści mistrzostw Polski: Paweł Juraszek i Rafał Kusto.

kwietnia 7, 2018

Bardzo dobrze zaprezentowali się fighterzy z klubu Shidokan Jelenia Góra podczas Otwartych Mistrzostw Polski WKA i WFMC w kick-boxingu, które odbyły się pod koniec marca w Świdnicy. Zdobyli grad medali a w klasyfikacji drużynowej zajęli drugie miejsce.

marca 21, 2018

Podsumowano sportowe współzawodnictwo dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska w 2017 roku. Podczas Dolnośląskiej Gali Sportu Młodzieżowego za osiągnięcia w różnych dyscyplinach nagrody pieniężne odebrali przedstawiciele 90 klubów, w tym 121 sekcji sportowych z 39 miejscowości.

marca 17, 2018

Zacięta rywalizacja od początku do samego końca, fantastyczny doping z trybun i medale dla każdego – tak wyglądała sobotnia (17 marca) Olimpiada Malucha. Wzięły w niej udział prawie wszystkie jeleniogórskie przedszkola. – Było super – mówili uczestnicy.

marca 13, 2018

Pomysł budowy toru saneczkowego przedstawili działacze klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe. – Służyłby zawodnikom, ale i byłby nie lada atrakcją turystyczną – mówią. Jedyny problem, skąd wziąć milion złotych na jego budowę?

marca 12, 2018

Wygląda na to, że jeszcze w tym półroczu rozpocznie się długo oczekiwana budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze. Potwierdziły się niestety obawy, że będzie to bardzo mały obiekt.