sierpnia 17, 2018

27. Rajd Rzeszowski (9 - 11 sierpnia) za nami. Dla jeleniogórskiej załogi Rafał Zabuski - Adam Jaros był to bardzo udany weekend. Nasi rajdowcy zwyciężyli w trudnej rywalizacji.

lipca 14, 2018

Trwają Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, w których nasz region jest reprezentowany prze załogę Rafał Zabuski i Adam Jaros.
Redakcja „Nowin Jeleniogórskich” oraz portal nj24.pl objęła patronat nad startami ambitnych jeleniogórzan.

czerwca 25, 2018

Niedzielny, I Zlot i Wyścig Wraków „JelenieWraki” był niezwykle widowiskową, a przy tym emocjonującą imprezą. Nawet organizatorzy byli zaskoczeni zainteresowaniem - w Zlocie wzięło udział 80 załóg.

maja 22, 2018

W dniach 25 i 26 maja na terenach gmin Gryfów Śląski i Mirsk odbędzie się 2 Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska pod nazwą "1st Rally Pickup Design" Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie G4 Sport Club.

września 29, 2017

Na 60. odcinkach jazdy obserwowanej w Szklarskiej Porębie i okolicach emocje gwarantowane. Wraz z polskimi fani sportu motocyklowego w najbliższy weekend (30 września i 1 października), obejrzą zawodników z Niemiec, Rosji, Czech, Łotwy i Litwy.

sierpnia 4, 2017

Rajd Rzeszowski to jedna z największych imprez rajdowych w Polsce. Będzie to trzecia runda Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

maja 29, 2017

Tomasz Orlowski to jedyny jeleniogórzanin, który startuje w Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W ostatni weekend (27-28 maja) odbył się 14. Rajd Gdański Baltic Cup. Tomasz Orlowski startując z pilotem Łukaszem Bułatem w klasie HR 4 zajął bardzo dobre drugie miejsce.

listopada 14, 2016

Jeleniogórska załoga Tomasz Orłowski oraz Adam Jaros startujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski ukończyli te zawody na drugim miejscu w klasie HR4.

października 12, 2016

Tomasz Orłowski i Jarosław Janasz w 50. Rajdzie Dolnośląskim, rozgrywanym w bardzo trudnych warunkach, odnieśli duży sukces. Wygrali oni swoją klasę HR4 i w jej klasyfikacji ogólnej przesunęli się na 3 miejsce. Impreza ta była bowiem jednocześnie 5. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

października 6, 2016

Z numerem startowym 51 wystartuje jeleniogórska załoga Tomasz Orłowski i Jarosław Janasz w 50 Rajdzie Dolnośląskim rozgrywanym w dniach 6 – 8 października na trasie Duszniki Zdrój – Zieleniec.

sierpnia 8, 2016

Jedyna załoga reprezentująca Jelenią Górę w 25. Rajdzie Rzeszowskim, Tomasz Orłowski z pilotem Jarosławem Janaszem zajęła 32 miejsce w klasyfikacji ogólnej na 75 startujących oraz 5 miejsce w klasie HR4 (na 9 startujących). Wygrał Kajetan Kajetanowicz.

lutego 23, 2016

Jeleniogórscy pływacy z MKS „Jedenastka” udanie startowali w Trutnovie w zawodach pn. Pohar Jiraskova kraje a Podkarkonosi. Trzykrotnie na złotym podium stanęła Kamila Włostowska, dwa razy najszybszy był Michał Stelmach (rocznik 2002).

listopada 14, 2015

Blisko 140 zawodników z jedenastu dolnośląskich klubów rywalizowało ze sobą podczas II Karkonoskiego Pucharu Sprintu, który odbył się kilka dni temu na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze.

listopada 13, 2015

Na krajowych arenach bardzo dobre występy odnotowują i wysoką pozycję w Polsce potwierdzają badmintoniści cieplickiego KS Chojnik i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. - Praca na co dzień w klubie i w szkole przynosi spodziewane efekty, cieszą kolejne udane sportowe weekendy naszych podopiecznych – podkreślają trenerzy Sławomir Kowalski (ZSOiMS), Adam Słomka (KS Chojnik i ZSOiMS) i Adam Cimosz (KS Chojnik).

listopada 13, 2015

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym, Osiedlowy Dom Kultury „Zabobrze” ugościł szachistów, którzy toczyli zmagania na Turnieju Szachowym dla dzieci, zorganizowanym przez Klub Szachowy Jelonka, z okazji Święta Niepodległości. W zawodach wzięło udział 86 dzieci – w tym przyjezdni z Piechowic, Wrocławia, a nawet Bogatyni i z Lublina. Rywalizacja odbywała się w czterech grupach wiekowych: G7 (rocznik 2008 i młodsze), G8 (rocznik 2007), G9 (rocznik 2006) oraz OPEN (roczniki 2002-2005). Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dzięki pomocy ze strony Miasta Jelenia Góra ufundowano więcej nagród.

listopada 10, 2015

Ponad 130 chłopców i dziewcząt z klubów kilkunastu miejscowości Dolnego Śląska według przepisów WKC rywalizowało w Mysłakowicch w dwunastej edycji otwartych mistrzostw powiatu jeleniogórskiego w karate. Zwycięzcom w kihon, kata i kumite w grupach wiekowych od 4 do  14 lat i starszych wręczono 60 medali.

listopada 5, 2015

W najbliższą sobotę (7 listopada) w Łomnicy odbędzie się Otwarty Turniej Szachowy.

listopada 4, 2015

Ponad 180 zawodników z prawie 20 klubów wzięło udział w rozegranym w Jeleniej Górze Ogólnopolskim Turnieju SHIDOKAN dla Dzieci i Lidze K1 dla młodzieży.

października 31, 2015

Godnie reprezentowała Stolicę Karkonoszy ekipa 24 zawodników MUKP „Just Swim Jelenia Góra” podczas XII MISTRZOSTW ZAGŁĘBIA MIEDZIOWEGO. Trzon jeleniogórskiej drużyny stanowili zawodnicy – uczniowie klasy 5e (pływackiej) Szkoły Podstawowej nr 11 im. Fryderyka Chopina w Jeleniej Górze, pod wodzą kadry trenerskiej: Marcin Binasiewicz – Martyna Ciaś – Andrzej Jaworski.

października 27, 2015

Jeleniogórska lekkoatletka kolekcjonuje sportowe trofea z prestiżowych zawodów. W mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w Doha Lucyna Kornobys zdobyła pierwszy , brązowego koloru medal dla prawie 50-osobowej reprezentacji Polski.

października 23, 2015

Mirosław Wieczorkiewicz został mistrzem świata w zapasach weteranów w stylu klasycznym. Zawody odbyły się kilka dni temu w Atenach.

października 19, 2015

Aż trzynaście razy stanęli na podium wychowankowie Karkonoskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai podczas turnieju rozegranego w ramach Dolnośląskiej Ligi Karate. W międzynarodowych zawodach w Małomicach z reprezentantami polskich klubów walczyli zawodnicy z Czech, co podniosło sportowy poziom.

września 25, 2015

W najbliższą sobotę, 26 września po raz pierwszy w historii Biegu Piastów zostanie zorganizowana rowerowa wersja popularnej narciarskiej imprezy masowej. Rywalizację na dwóch kółkach na jakuszyckich trasach zaplanowano na dwóch dystansach 20 km i 40 km (jedna lub dwie pętle).

września 23, 2015

Reprezentanci Karkonoskiego Klubu Kajakowego Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki zostali mistrzami Polski we freestyle'u kajakowym. Zwyciężyli w mistrzostwach, które odbyły się w miniony weekend w Krakowie.