stycznia 27, 2021

Lubiana przez turystów trasa spacerowa zielonym szlakiem z  Janowic Wielkich do zamku Bolczów będzie zamknięta do 5 marca.

stycznia 19, 2021

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wydał „Mapą Zabytków Techniki na Dolnym Śląsku. Publikacja prezentuje wyjątkowe skanseny, muzea, zabytkowe parki maszynowe, czynne zakłady produkcyjne czy budynki użyteczności publicznej w naszym regionie; w sumie 26 takich obiektów. Wśród nich osiem z naszego regionu, w tym most w Pilchowicach, o którym było niedawno tak głośno.

stycznia 17, 2021

Kolejne nieodpowiedzialne wyjście turystów w góry i kolejna skuteczna akcja GOPR. W Szklarskiej Porębie i Karpaczu mamy wielu amatorów górskich wycieczek, którzy w czasie pandemii szukają urozmaicenia. Wielu z nich wybiera się nieodpowiednio ubranych w wyższe partie gór. Ratownicy apelują o rozsądek i mądre planowanie wyjść na trudne zaśnieżone szklaki.   

stycznia 17, 2021

Koleje Dolnośląskie przywracają od poniedziałku, 18 stycznia kursowanie zawieszonych pociągów międzynarodowych. Pociągi będą kursowały zgodnie z rocznym rozkładem jazdy wprowadzonym w grudniu.

stycznia 16, 2021

Dzisiaj, 16 stycznia, nie będą pobierane opłaty za wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego. To dzień powołania KPN. Stało się to dokładnie 62 lata temu - 16 stycznia 1959 roku.
 

stycznia 9, 2021

W Jeleniej Górze przybywa figurek jelonków, które kojarzą się z miastem i mają zachęcić turystów do wędrowania od jednej rzeźby do drugiej. Dzięki temu goście lepiej poznają miasto. Właśnie przybyły dwie nowe rzeźby.

stycznia 8, 2021

Platformy widokowe przy Wodospadzie Kamieńczyka są od dzisiaj (8 stycznia) otwarte.  "Naprawiliśmy uszkodzone podesty oraz siatki zabezpieczające"- informują pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego. To dobra wiadomość dla turystów, bowiem w czasie ferii zimowych chętnych do odwiedzenia wąwozu z wodospadem jest bardzo wielu.

stycznia 7, 2021

Twardy lockdown u naszych zachodnich sąsiadów  miał zakończyć się 10 stycznia 2021 r., jednak kanclerz i premierzy landów zdecydowali o jego wydłużeniu do 31 stycznia.

stycznia 7, 2021

Przed wyjściem na wycieczkę w góry, sprawdźcie koniecznie, czy szlak, którym planujecie wędrować nie jest zamknięty. Oto wykaz letnich szlaków, które od dzisiaj (7 stycznia) są niedostępne dla turystów.

stycznia 5, 2021

W Karkonoszach na szlakach panują trudne warunki. Obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego.Na Śnieżce pokrywa śnieżna ma  20 cm.

grudnia 30, 2020

Monografia „Przyroda Karkonoskiego Parku Narodowego” wydana przez Karkonoski Park Narodowy otrzymała jedna z trzech nagród głównych 5. Międzynarodowego Konkursu „Najlepsze Wydawnictwa o Górach” - Nagrodę Główną Prezesa Zarządu Głównego PTTK.

grudnia 29, 2020

W połowie lutego ma się zakończyć renowacja wieży widokowej na Sołtysiej Górze. Inwestycja realizowana ze środków JBO 2020 miała być zakończona w tym roku, ale covidowe problemy wykonawcy wymusiły przedłużenie terminu.

grudnia 28, 2020

Od wczoraj Wąwóz Kamieńczyka został zamknięty dla ruchu turystycznego, ze względu na warunki pogodowe i wynikające z nich zagrożenie. Od 1 stycznia 2021 roku zmieni się opłata za zwiedzanie tej atrakcji turystycznej. 

grudnia 25, 2020

Zakaz przemieszczania się w noc sylwestrową stworzył problem dla osób, które wybierają się w podróż z niemieckich lotnisk w pierwszych godzinach nowego roku. Turystów, którzy szukają spokoju i słońca w dalekich krajach wcale nie jest tak mało. Jeśli będą jechać samochodem i okażą dokumenty podróży, policja ich nie ukarze mandatem. 

grudnia 25, 2020

Rok 2020 okazał się rokiem mikroturystyki. Z powodu różnych ograniczeń wielu z nas ruszyło poznawać najbliższą okolicę. Taką, gdzie nie trzeba nawet samochodu ani roweru: wystarczy spacer. Pandemia nadal atakuje, więc zapraszamy w dziesięć miejsc w granicach Jeleniej Góry.

grudnia 21, 2020

Pracownicy Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze zadebiutowali w filmie. W swojej pierwszej produkcji oprowadzają widzów po najnowszej wystawie szkieł Fritza Heckerta. To na razie jedyna okazja, by obejrzeć unikatowe i bardzo piękne eksponaty.

grudnia 18, 2020

Interaktywne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Jeleniej Górze już jest gotowe. Tu dzieci dowiedzą się, co może wywołać pożar i co robić w razie niebezpieczeństwa. Ze zwiedzaniem trzeba jednak poczekać aż minie epidemia koronawirusa.

grudnia 17, 2020

Owczarka holenderskiego, psa ratowniczego Karkonoskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Raunkowego, szuka niemal cała Polska. Pies zaginął 9 grudnia w Mysłakowicach. Na prośbę goprowców, informację o zaginionym czworonogu, podały media lokalne i ogólnopolskie. Pojawiły się ogłoszenia na Facebooku. Na razie po psie nie ma ani śladu.

grudnia 16, 2020

Kto planował zakupy przedświąteczne w przygranicznych miastach w Niemczech lub w Czechach, powinien z nich zrezygnować. Nie ma mowy także o wycieczkach. U naszych  sąsiadów od wczoraj (15 grudnia) zaostrzono restrykcje, by ograniczyć pandemię koronawirusa.

grudnia 16, 2020

Dzięki nim spacerujemy po edukacyjnych ścieżkach, odpoczywamy na punktach widokowych, bawimy się na festynach,  smacznie jemy w lokalnych firmach. Pandemia wstrzymała rozwój w Krainie Wygasłych Wulkanów w Górach i na Pogórzu Kaczawskim. Przedsiębiorcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kaczawskim liczą na naszą pomoc.

grudnia 15, 2020

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zamierza przenieść Muzeum Sportu i Turystyki z Karpacza na Polanę Jakuszycką. Takim planom sprzeciwiają się w Karpaczu.
Urząd Marszałkowski WD, do którego Muzeum Sportu I turystyki należy, potwierdza te zamiary.

grudnia 12, 2020

Rok temu właśnie 12 grudnia sezon rozpoczęła większość stacji narciarskich w naszym regionie. W tym roku na razie czynny mamy tylko jeden stok narciarski – Winterpool Karpacz Biały Jar. Czy będzie gdzie pojeździć tej zimy?

grudnia 11, 2020

W niedzielę, 13 grudnia, wchodzi w życie nowy, roczny rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich. Najważniejsze zmiany dotyczą pojawienia się 20 nowych, kolejowych przystanków na żądanie, zwiększenia liczby pociągów oraz szybkości przejazdów. Jelenia Góra będzie miała też bezpośrednie połączenie z Kudową.

grudnia 9, 2020

O czasowym zakazie wstępu do lasów informuje Nadleśnictwo Śnieżka, W Nadleśnictwie Złotoryja zamknięto kaczawskie single-tracki, a Nadleśnictwo Świeradów ostrzega przed spacerami po lesie. Wszystko przez ostatnie silne wiatry.