września 23, 2017

W internecie od ponad tygodnia można oglądać nowy wideoklip hiphopowca Jacka Mejera ps. Mezo do piosenki „Poświęcenie”. Zdjęcia do tego klipu realizowane były w Szklarskiej Porębie.

września 22, 2017

Sezon grzybowy ruszył na dobre. Pan Piotr znalazł w lesie w Zachełmiu piękne „pięcioraczki”, zrośnięte malowniczo prawdziwki. - Grzybów jest już dużo, tylko zbierać – powiedział nam. Wybierając się do lasu warto pamiętać o niebezpieczeństwach i podstawowych zasadach. Przypomnijmy je sobie. 

września 22, 2017

Czy w Szklarskiej Porębie spadło ciśnienie w sieci wodociągowej po tym jak w ostatnim czasie doszli dwaj duzi odbiorcy wody? Nie mamy takich sygnałów - odpowiadają w Karkonoskim Systemie Wodociągów i Kanalizacji.

września 22, 2017

Ma na koncie serię włamań i kradzieży, a do tego kierował pod wpływem narkotyków, narażając na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Za to wszystko zatrzymany i osadzony w areszcie 26-latek odpowie przed sądem.

września 21, 2017

Przez tydzień kradzionym autem cieszył się 34-latek z Jeleniej Góry. Kiedy policjanci zapytali go dlaczego sięgnął po nieswoje, ten odpowiedział, że chciał sobie tylko pojeździć. Wkrótce sąd oceni jego postępowanie – miejmy nadzieję, że złodziej dostanie nauczkę i trochę sobie posiedzi. 

września 21, 2017

Mówi się o niej od 15 lat. Będzie miała 5,3 km, a koszt jej budowy to 52 mln zł. Obwodnicą Maciejowej pojedziemy już w I kwartale 2019 r.

września 20, 2017

Trzecią edycję atlasu zagrożeń na głównych drogach  województwa dolnośląskiego przygotowali specjaliści z urzędu marszałkowskiego. Ocena dotyczy lat 2015-16.

września 20, 2017

Nie odnotowano niespodzianek w trzeciej rundzie piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. W środowe popołudnie (20 września), faworyzowane drużyny z wyższych lig rozgrywkowych lub wyżej notowane w tabeli odniosły wysokie zwycięstwa i awansowały do kolejnej fazy pucharowej. Z dalszych gier odpadły trzy zespoły A-klasowe z grupy trzeciej.

września 20, 2017

Gimnazjum we Lwówku Śląski zwyciężyło w rywalizacji sportowej wśród tego typu placówek oświatowych na Dolnym Śląsku. Sukces jest duży, bo sklasyfikowano 344 dolnośląskie gimnazja, w tym wiele szkól o profilu sportowym. Nieźle wypadło też wiele innych szkół regionu – gimnazja, szkoły podstawowe i placówki ponadgimnazjalne.

września 20, 2017

Płacenie cudzą kartą za swoje zakupy to zjawisko o coraz większej skali. Ten proceder ułatwiło upowszechnienie zbliżeniowych kart płatniczych. Kilku takich transakcji dokonał 20-latek z Kowar. Karty co prawda nie ukradł, a znalazł ją, ale to nie umniejsza jego winy. W świetle prawa jest złodziejem i włamywaczem. Grozi za to 10 lat więzienia. 

września 19, 2017

135 osób na Dolnym Śląsku ma więcej niż 100 lat, kilkanaście z nich to mieszkańcy regionu jeleniogórskiego. Najstarszy mężczyzna to mieszkaniec Wrocławia, który w czerwcu obchodził 110 urodziny. Wśród stulatków dominują panie. 109 mieszkanek naszego województwa zdmuchnęło więcej niż sto świeczek na urodzinowym torcie. Stuletnich mężczyzn mieszka u nas tylko 26. Każda osoba, która obchodzi swoje setne urodziny otrzymuje honorowe świadczenia pieniężne w wysokości 3 536,87 zł. 

września 19, 2017

Trwa plebiscyt na najpopularniejszego artystę regionu. Stawką jest Wytrych do Serc Publiczności 2017. Na wszystkich kandydatów zgłoszonych do Wytrycha 2017 głosować można tylko do 25 września 2017 r (do godz. 12.00). Pięciu kandydatów, którzy w tym czasie zdobędą najwięcej głosów, zostanie nominowanych do nagrody i w drugim etapie plebiscytu (trwającym do 5 października 2017) liczyć będą się już tylko głosy oddane na nich. Wytrych 2017 wręczony zostanie podczas tegorocznej Gali Srebrnych Kluczyków - nagród kulturalnych Nowin Jeleniogórskich - zaplanowanej na 7 października 2017 roku w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (początek o godz. 19.00). Wydarzeniem artystycznym Gali będzie unikatowy koncert muzyki filmowej Michała Lorenca w wykonaniu fenomenalnego zespołu DesOrient! 

września 19, 2017

W minioną sobotę (16 września) na torze bobslejowo-saneczkowym przy Zaporze nad Łomnicą w Karpaczu odbył się II Memoriał im. Mariusza Warzyboka. Udział wzięło 130 zawodników z siedmiu klubów z Polski i Czech.

września 19, 2017

Wykłady specjalistów z dziedziny medycyny, oferta zakładów leczniczych i wiele innych ciekawostek czeka na uczestników weekendu ze zdrowiem. Odbędzie się on w najbliższy weekend (23 i 24 września) w Pałacu Bukowiec.

września 19, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 19 września 2017 m.in.:

września 18, 2017

Od 20 września rozpoczyna się remont nawierzchni szlaku turystycznego do Wodospadu Szklarki. Droga nie będzie zamknięta, ale wystąpią ograniczenia. Prace potrwają do połowy listopada.

września 18, 2017

Ponad tysiąc sto zuchów i harcerzy z całej Polski uczestniczyło jubileuszowej 25. edycji turystycznego Rajdu Granica. Impreza zakończyła się w niedzielę (17 września) w Szklarskiej Porębie wspólnym apelem.

września 17, 2017

Ani obscenicznie ani wulgarnie, za to wesoło i rodzinnie. Tak można określić Festiwal Obscenicznej Piosenki Ambitnej, który w Żelaznym Tyglu Walońskim w Szklarskiej Porębie z grupa przyjaciół zorganizował niestrudzony Robert Pawłowski.

września 17, 2017

Powstał tylko na chwilę, żeby zrekultywować dzikie wysypisko odpadów. Dzięki niemu, mieszkańcy wielu wsi w Kotlinie Jeleniogórskiej mają telefony, wodociągi i kanalizację. Związek Gmin Karkonoskich obchodzi właśnie 25-lecie istnienia. Podczas obchodów rocznicowych przyznano m.in. tytuły Ambasadorów Karkonoszy.

września 17, 2017

„Zbyszek” był najstarszym wyciągiem krzesełkowym w Polsce. Był, bowiem po 58 latach istnienia wyciąg na Małą Kopę w Karpaczu, w niedzielę, 17 września 2017 r., woził turystów po raz ostatni. Nowa kolej na Kopę z czteroosobowymi kanapami firmy Barthotel ma ruszyć na początku przyszłego roku. Koszt budowy wyniesie 27 milionów złotych. W ostatnia sobotę (17 września) na ostatnie wjazdy zdecydowało się wielu mieszkańców Karpacza i turystów, którzy specjalnie na ten dzień przyjechali z odległych zakątków kraju. W najbliższą sobotę, 23 września, na stoku narciarskim Relaks w Karpaczu przy ul. Wilczej dwa odbędzie się licytacja krzesełek z likwidowanego wyciągu. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup wagonika dla niepełnosprawnych i zasili budżet lokalnych klubów sportowych.

września 17, 2017

Ponad 70 osób, ubranych w koszule flanelowe, wybrało się w sobotę (16 września) w góry. Okazja to druga edycja Pieszego Górskiego Rajdu Retro „Flanela 2017”.

września 16, 2017

Koło Ziemi Jeleniogórskiej Narodowych Sił Zbrojnych zaprasza na Mszę Świętą w niedzielę 17 września o godz. 13.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (garnizonowym), która będzie odprawiona dla uczczenia 75 rocznicy powstania NSZ i w 78 rocznicę sowieckiej napaści na Polskę.

września 16, 2017

Turyści, którzy chcieliby wjechać na Kopę wyciągiem krzesełkowym „Zbyszek” mają na to szansę już tylko jutro, w niedzielę 17 września. Od poniedziałku wyciąg będzie już nieczynny - najstarsza kolej linowa w Polsce (w tym roku obchodząca 58. rocznicę budowy) kończy swój żywot.

września 15, 2017

Na przestrzeni kilku dni dwie bolesne wpadki zaliczyli handlarze monopolowymi toarami bez akcyzy. 450 tys. zł warte były papierosy, krajanka tytoniowa i spirytus zatrzymany przez funkcjonariuszy placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze. Kilka dni później funkcjonariusze ze wspólnej polsko-niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie wraz z dolnośląskimi funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego na jednym z targowisk w powiecie zgorzeleckim zatrzymali wyroby tytoniowe o wartości 180.000 zł.