czerwca 21, 2018

Finałem kłótni dwóch nastolatków były ciężkie obrażenia jednego z nich - został ugodzony nożem. Nożownika zatrzymała policja. Był pijany. Policja wyjaśnia szczegóły incydentu.

czerwca 21, 2018

Jeleniogórski Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed bardzo intensywnymi burzami z gradem, które mogą wystąpić dziś od wczesnego popołudnia do wczesnego wieczora na terenie całego regionu poza powiatem kamiennogórskim. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia wynosi aż 85 proc.

czerwca 20, 2018

Prawie 6 mln zł z kasy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji trafi do 19 samorządów z Dolnego Śląska na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W tej liczbie jest aż 15 gmin z naszego regionu. Przedstawicielom gmin promesy sfinansowania zadań wręczył wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak na spotkaniu w Mściwojowie.

czerwca 20, 2018

Rozgrywany już po raz 28 kolarski wyścig na szczyt Śnieżki, jak zwykle dostarczył mnóstwo emocji, zmusił zawodników do ekstremalnego wysiłku, a kibice mieli na co popatrzeć. Jak zwykle też zabrakło miejsc dla wszystkich chcących w nim uczestniczyć. W tym roku elektroniczne zapisy trwały nieco ponad 30 sekund….

czerwca 20, 2018

W Piechowicach, na ul. Turystycznej (na drodze krajowej nr 3, na wysokości hotelu Barok), dziś (środa), ok. godz. 15.00 doszło do tragicznego wypadku komunikacyjnego, w którym jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne.

czerwca 19, 2018

Kto na to pozwala?! To skandal! Przejeżdżam tą drogą z wnukiem i on mnie pyta: ”Babciu co to jest? Co to za dziecko?” . Dlaczego ktoś w imię swoich ideologicznych fobii naraża moich najbliższych na takie obrazki – pyt pani Ela, babcia kilkuletniego Michałka. 

czerwca 19, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 19 czerwca 2018 r. m.in.:

czerwca 18, 2018

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 24 czerwca 2018 r. na wycieczkę nr 21 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. W kasie PKP w Jeleniej Górze kupujemy bilet euroregionalny na przejazd do Jakuszyc i komunikację w Czechach. O godzinie 7.21 wyjeżdżamy z Jeleniej Góry pociągiem do miejscowości Malá Skála, z przesiadkami w Szklarskiej Porębie Górnej, Tanvaldzie i Železnym Brodzie.

czerwca 17, 2018

Gęsty dym było widać z odległości kilkunastu kilometrów. – Pożarem objętych było około 160 ton odpadów – mówi młodszy kapitan Krzysztof Zakrzewski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej. Dogaszanie potrwa do późnych godzin wieczornych.

czerwca 16, 2018

Zmarł Maciej Abramowicz, były naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR, wszechstronnie wyszkolony instruktor ratownictwa górskiego, bardzo ceniony i lubiany społecznik. Od 6 lat zmagał się z chorobą nowotworową.

czerwca 14, 2018

W Karpaczu odbył się finał Jeleniogórskiej Ligi Piłki Siatkowej Amatorów 2018 pod patronatem Burmistrza Karpacza. Triumfował niepokonany Milanos, który wygrał z Cystersami z Krzeszowa.

czerwca 13, 2018

129 osób na Dolnym Śląsku ma więcej niż sto lat. W Jeleniej Górze jest 5 takich osób, w Wałbrzychu 47, w Legnicy 14, a we Wrocławiu 68. W naszym regionie długowieczności sprzyja życie w Kamiennej Górze (9 stulatków) i w Lubaniu (4). Najstarszy mieszkaniec naszego regionu skończył właśnie 111 lat. Wśród stulatków dominują panie. 107 mieszkanek Dolnego Śląska zdmuchnęło w tym roku więcej niż sto świeczek na swoim torcie. Stuletnich mężczyzn mieszka u nas tylko 22.

czerwca 13, 2018

Zdzisław Jędrzejek, radny, działacz PSL z czterdziestoletnim stażem, został zawieszony w prawach członka partii - za publiczną ocenę sytuacji w piechowickiej strukturze „zielonych”. - Chodzi nam o dyscyplinę. Kolega wciąż jest członkiem naszej partii, ale nie może się w taki sposób wypowiadać – mówi Marek Lubieniec, prezes koła miejskiego PSL w Piechowicach, którego legalność podważa część środowiska. W tle są przedwyborcze rozgrywki, a ściślej rzecz biorąc, wyłonienie kandydata PSL na burmistrza miasta. Przesądzone jest, że nie będzie nim już Witold Rudolf, który wygrał dwie kolejne batalie wyborcze o fotel burmistrza w Piechowicach.   

czerwca 12, 2018

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 17 czerwca 2018 r. na wycieczkę nr 20 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 6.33 do Mieroszowa z przesiadką na stacji Boguszów Gorce Wschód.

czerwca 11, 2018

Barwnym korowodem, śpiewając znane ludowe piosenki, zespół "Jeleniogórzanie" oraz jego goście przeszli w sobotę (9 czerwca) ulicami Jeleniej Góry, by hucznie świętować 35 urodziny. 

czerwca 11, 2018

Festyn w pałacu i folwarku Łomnica (9 i 10 czerwca) nawiązywał do tradycji uprawy lnu w naszym regionie. Nowym elementem było włączenie pokazów tańca. Tango argentyńskie zatańczyli członkowie grupy Tango Karkonosze. Wojciech Filipiak z tej grupy poprowadził warsztaty dla chętnych poznania podstawowych kroków tanga. Odbyła się także milonga, podczas której tańczono i podziwiano wykonawców z Tanga Karkonosze. 

czerwca 11, 2018

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór zaprasza wszystkich zainteresowanych z obszaru działania LGD na bezpłatne seminarium dotyczące budowania produktu turystycznego w oparciu o lokalne zasoby historyczne, przyrodnicze i kulturowe. Podczas spotkania, które odbywać się będzie w środę, 13 czerwca, 2018 r. od godz. 13.00 w Centrum Aktywności Społecznej Pogórze w Podgórzynie (ul. Żołnierska 13), organizacje pozarządowe dowiedzą się np. jak zakładać wioski tematyczne, przedsiębiorcy natomiast dowiedzą się jak i o jakie zasoby można wzmacniać swój biznes. Zaprezentowane zostaną przykłady takich działań w innych rejonach Polski oraz lokalne zasoby naszego regionu, jakie można wykorzystywać.

czerwca 10, 2018

Do gmin regionu jeleniogórskiego, upamiętniających stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości dołączyły Piechowice. W sobotę (9 czerwca) odsłonięto tablicę poświęconą Pamięci Polaków poległych w walce za wolność i niepodległość.

czerwca 9, 2018

Jest symbolem siły, długowieczności, wytrwałości. W piątek (8 czerwca) w Szklarskiej Porębie posadzono trzy dęby. A to początek obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w tym mieście. Już niebawem wystartuje wielka gra dla miłośników przyrody, historii i turystyki.

czerwca 6, 2018

Kierował samochodem mimo sądowego zakazu, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Kiedy zatrzymała go policja okazało się, że prawdopodobnie znajduje się pod wpływem środków odurzających. 33-latkowi może grozić nawet do 3 lat więzienia.

czerwca 5, 2018

Jeśli się uda, powstanie zespół basenów, a nawet całe osiedle ogrzewane wodą termalną. Gdzie? W Karpnikach. – Podpisaliśmy porozumienie z właścicielami zamku Karpniki na poszukiwania źródeł termalnych – mówi wójt Mysłakowic Michał Orman.

czerwca 5, 2018

Od niedzieli, 10 czerwca. Obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Tym razem korekty są niewielkie. Według tego rozkładu pociągi będą jeździć do 2 września.


czerwca 5, 2018

Pałac Łomnica po raz kolejny zaprasza na wyjątkowy kiermasz Święto Lnu.

czerwca 4, 2018

Dobiega końca kolejna edycja jeleniogórskiej ligi siatkówki amatorów. Finał rozgrywek już w tym tygodniu. Po fazie zasadniczej zdecydowanym faworytem wydaje się zespół Milanos, który swoje mecze rozgrywa w Karpaczu, do tej pory wygrał wszystkie spotkania i jest na pierwszym miejscu w tabeli (z 34 punktami).