listopada 17, 2017

Zimowe święta zbliżają się wielkimi krokami. Nasza redakcja, jak co roku, organizuje mikołajkowo-bożonarodzeniowy konkurs plastyczny dla najmłodszych Czytelników „Nowin Jeleniogórskich”. Pragniemy mieć swój udział w tworzeniu świątecznego nastroju, zachęcić do rodzinnej zabawy i dorzucić też co nieco pod choinkę, dlatego ogłaszamy konkurs z nagrodami „Święta z Nowinami”! Do udziału w nim zachęcamy wszystkie dzieci, gotowe pochwalić się swoimi zdolnościami, fantazją i talentami plastycznymi.

listopada 16, 2017

Wojewoda dolnośląski ogłosił wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie remontów dróg z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Wszystkie zadania, które znalazły się na liście mają duże szanse na realizację w przyszłym roku.

listopada 16, 2017

Przez ostatnie miesiące co rusz dochodziło na terenie tej podjeleniogórskiej wsi do włamań i kradzieży. Właśnie zatrzymano sprawcę większości tych zdarzeń.

listopada 16, 2017

Drożeje węgiel na składach. Niektórzy sprzedawcy skarżą się, że nie są w stanie go w ogóle kupić, a niewielkie ilości rozchodzą się w dwa dni. - Mam nadzieję, że już więcej węgiel nie podrożeje, bo obecna cena jest już na granicy wytrzymałości dla wielu – mówi pracownik składu węgla przy ul. Łomnickiej.

listopada 16, 2017

Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu zaprasza na bardzo interesująca wystawę z okazji 180. rocznicy przybycia ewangelickich Tyrolczyków w Karkonosze.

listopada 15, 2017

Były kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Kamienicy dokonał nadużyć na ponad 200 tys. zł – wynika ze wstępnych ustaleń prokuratury. Wkrótce będzie miał postawione zarzuty. Przestępczą działalność prowadził od czasu, kiedy zatrudnił się w tej placówce, czyli od 2004 r. Kilka miesięcy temu został zwolniony dyscyplinarnie. Za zaniedbania umożliwiające okradanie gminy przez szefa biblioteki pracę straciła także księgowa.

listopada 15, 2017

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Wleń organizuje spotkanie poświęcone perspektywom rozwoju infrastruktury turystycznej, ochronie walorów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego na terenie wszystkich gmin położonych w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie odbędzie się w sobote, 18 listopada 2017 r., o godz. 11.00 w gmachu Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Dworcowej 10 we Wleniu.

listopada 15, 2017

Od 1992 roku na całym świecie 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem jego jest zwrócenie uwagi na problemy i wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych. W Jeleniej Górze tuż przed tym świętem oraz Międzynarodowym Dniem Wolontariusza już po raz siódmy zaplanowano spotkanie środowisk osób niepełnosprawnych, wolontariuszy oraz samorządowców, w których gestii jest poprawa życia niepełnosprawnych mieszkańców miasta i regionu. 

Niepełnosprawny pełnoprawny – dysfunkcje intelektualne i choroby psychiczne. Pod takim hasłem przebiegać będzie konferencja w cieplickim Teatrze Zdrojowym – 1 grudnia 2017 roku (od godziny 11). WSTĘP na konferencję jest OTWARTY. 

listopada 15, 2017

Od jutra – czwartek, 16 listopada – do 15 grudnia nie będą pobierane opłaty za wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego.

listopada 15, 2017

W czternastej, przedostatniej w rundzie jesiennej, piłkarskiej kolejce w jeleniogórskiej klasie okręgowej drużyny gospodarzy wygrały cztery mecze. W pozostałych czterech spotkaniach komplety punktów wywalczyły przyjezdne zespoły. Nie obyło się bez niespodzianek.

listopada 15, 2017

W dniu 11 listopada 2017 r. mężczyzna w godzinach popołudniowych był u swojej siostry w Bolesławcu, a następnie miał wyjechać do Niemiec, gdzie mieszka i pracuje. Od momentu ostatniego spotkania rodzina nie ma kontaktu z Januszem Frącalą. Mężczyzna nie pojawił się w pracy i miejscu zamieszkania.

listopada 14, 2017

Trzy ważne kursy autobusowe łączące Legnicę z Jelenią Górą, Karpaczem i Szklarską Porębą (obsługiwane przez Trnas-Pol Legnica) wypadły z rozkładu jazdy. Spółka informuje, że zostały zawieszone z przyczyn ekonomicznych.

listopada 14, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 14 listopada 2017 m.in.:

listopada 14, 2017

Karkonoski Park Narodowy zadecydował o zamknięciu szlaku turystycznego przez Kocioł Łomniczki.

listopada 13, 2017

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 19 listopada 2017 r. na wycieczkę nr 44 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z dworca PKS w Jeleniej Górze autobusem o godz. 7.55 do Szklarskiej Poręby. Zbiórka uczestników o godz. 8.50 na przystanku Szklarska Poręba Górna, gdzie będzie oczekiwał turystów prowadzący wycieczkę Jerzy Chmielecki.

listopada 13, 2017

Zimowe warunki panują już nie tylko w szczytowych partiach Karkonoszy. W Karpaczu pada śnieg. W Szklarskiej Porębie zima też zostawiła ślady. I choć drogi są czarne, zima zagościła u stóp Karkonoszy.

listopada 12, 2017

Wybrano projekty pierwszej edycji Dolnośląskich Małych Grantów. Do konkursu zgłoszono aż 472 propozycje, z których komisja wybrała 45 najlepszych – dostana dofinansowanie w łącznej kwocie 250 tys. złotych. Gdy chcieć sfinansować wszystkie, potrzeba by 2 mln zł.

listopada 12, 2017

Znany w kraju i za granicą gitarzysta Łukasz Pietrzak otrzymał pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Piechowic. Przyznano mu go w piątek (10 listopada) podczas wieczornicy z okazji Dnia Niepodległości, która odbyła się w Piechowickim Ośrodku Kultury.

listopada 11, 2017

Sporo nowych połączeń i korzystniejszych rozwiązań w już funkcjonujących połączeniach zaoferuje pasażerom z regionu jeleniogórskiego nowy, kolejowy rozkład jazdy, który zacznie obowiązywać 10 grudnia. Najbardziej cieszą zapowiedzi PLK – bezpośrednich połączeń z Hrubieszowem, Bydgoszczą i Szczecinem oraz nowego, nocnego połączenia z Warszawą.

listopada 10, 2017

Zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Zobacz ducha gór 2017”, promującego wszelkiego rodzaju bogactwa naturalne i kulturowe, stanowiące atrakcje turystyczne naszego regionu. Uroczyste ogłoszenie wyników, rozdanie nagród laureatom oraz wernisaż wystawy pokonkursowej, w sobotę, 18 listopada, o godz. 16.00 w „Galerii na Górze” Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

listopada 9, 2017

Jeleniogórskie starostwo powiatowe ostrzega, że od poniedziałku,  13 listopada  mogą pojawić się problemy przy rejestracji pojazdów. Tego dnia implementowany jest Centralny System Ewidencji Pojazdów i Kierowców CEPiK 2,0. Musi zawierać więcej danych o każdym aucie. Jeśli dane będą niekompletne, rejestracja nie będzie możliwa. Oczywiście problemy mogą się pojawić we wszystkich wydziałach komunikacji.

listopada 9, 2017

Niewielka książeczka Jarosława Szczyżowskiego „Miedzianka. Przewodnik po mieście, którego nie ma”, zilustrowana rysunkami Łukasza Michewicza znakomicie opracowana edytorsko przez jeleniogórskie Wydawnictwo AD REM, to bibliofilskie cacuszko nie tylko dla miłośników pasjonujących dziejów i krajobrazu kulturowego naszego regionu. Poznaj miejsce, w którym czas płynie w drugą stronę... 

listopada 8, 2017

W polskiej ambasadzie w Pradze we wtorek, 7 listopada miało miejsce Dolnośląsko - Czeskie Forum Gospodarcze. Organizatorem praskiego forum była Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Jeleniogórska agencja już niebawem - 29 listopada 2017 roku - będzie gospodarzem 24 Polsko – Niemiecko - Czeskiego Spotkania Kooperacji Firm. Odbędzie się ono w Szklarskiej Porębie.

listopada 8, 2017

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w najbliższy, świąteczny weekend, 11-12 listopada, na dwie wycieczki organizowane w ramach tegorocznego Rajdu na Raty.