stycznia 22, 2018

Piękny zapach może pozostać z Tobą przez cały dzień. Nie wierzysz? Poznaj skuteczne sposoby na zwiększenie trwałości wonnych specyfików i spraw, by nieustannie unosiła się wokół Ciebie aromatyczna chmurka.

stycznia 22, 2018

Po raz trzeci w Szklarskiej Porębie, podobnie jak w 53 krajach na całym świecie, zorganizowano imprezowy Światowy Dzień Śniegu (FIS World Snow Day). W mieście pod Szrenicą mieli ciekawy pomysł na imprezę, dlatego zyskali obowiązkową akceptację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). W niedzielę, 21 stycznia na stoku Ski Arena było zimowo, wesoło, muzycznie i...smacznie.
 

stycznia 21, 2018

Rada miejska w Karpaczu podjęła niedawno uchwałę o przystąpieniu do zmian w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. – To docelowo pozwoli uchronić nasze miasto przed niekontrolowaną zabudową apartamentowcami – mówi burmistrz Radosław Jęcek.

stycznia 21, 2018

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się coroczny turniej w grze Counter Strike Global Offensive, organizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach. Do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 16 drużyn z całej Polski.

stycznia 20, 2018

Janusz Płachta stracił mandat radnego Mysłakowic. Naczelny Sąd Administracyjny 17 stycznia uznał, podobnie jak przedtem WSA, że rada gminy decydując o odebraniu mandatu radnemu miała ku temu podstawy. Według kolejnych instancji sądów administracyjnych nie ma wątpliwości, że pan Janusz będąc radnym, działał na majątku gminy pomagając przy organizacji festynu. - Czekam na uzasadnienie i będę konsultował z prawnikiem, co można w tej sprawie jeszcze zrobić – mówi radny. Prawdopodobnie niewiele, bo orzeczenia NSA są ostateczne. Janusz Płachta nie wyklucza, że wystartuje w koniecznych w tej sytuacji wyborach uzupełniających, które zostaną wyznaczone najprawdopodobniej na marzec. 

stycznia 16, 2018

Była modlitwa za zmarłych w górach, życzenia i gratulacje a także luźne rozmowy przyjaciół, którzy często spotykają się na szlakach. Tradycyjnie już podczas corocznego spotkania miłośników Karkonoszy i nie tylko, wręczono statuetkę Ducha Gór – Nagrodę Miasta Szklarska Poręba. Kto ją otrzymał?

stycznia 16, 2018

Dziś na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie podpisano akt erekcyjny budowy nowoczesnego ośrodka narciarstwa biegowego i biathlonu. Budowa ma rozpocząć się w połowie 2018, a zakończyć pod koniec 2019. Sto milionów złotych na tę inwestycję zadeklarowali przekazać marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski i wiceminister sportu Jarosław Stawiarski.

stycznia 16, 2018

Już wszystko jasne. Kibice gier zespołowych i konkurencji indywidualnych, za pomocą gazetowych kuponów i sms-ów wybrali najpopularniejszych – najlepszych pięciu sportowców i trójkę trenerów. W 43. redakcyjnym plebiscycie „Nowin Jeleniogórskich” zdobyli oni najwięcej punktów. Przypominamy, że do miana NAJ w 2017 roku, z klubów regionu jeleniogórskiego nominowano łącznie 22 zawodników i zawodniczek oraz 17 szkoleniowców.

stycznia 16, 2018

Mirosław Garbowski:CR1, Radosław Jęcek:CR2, Artur Zych:CR8, Agnieszka Karaban:CR11, Krzysztof Czaplicki:CR12 oraz Jadwiga Błaszczyk:CR14 – ci kandydaci pozostali w grze o Kryształ Górski i tytuł „Człowieka Roku”. Nazwiska podajemy w kolejności zgłoszeń. Do końca o swoich faworytów walczyli zwolennicy Beaty Pacygi, Agaty Ćwiek, Józefa Liebersbacha, Marii Łabaziewicz oraz Jensa Kroegera. Byli blisko finału, bo w tym roku różnice punktowe były naprawdę minimalne. 

stycznia 16, 2018

Kompas Górski na zimę 2017/2018, czyli jedyny w swoim rodzaju przewodnik na trwający już sezon turystyczny, do wzięcia! Wydawnictwo, przygotowane wspólnie przez Fundację Nowin Jeleniogórskich i naszą redakcję było dodatkiem specjalnym do świątecznego numeru „Nowin Jeleniogórskich” z 19 grudnia 2017 r., nasi wierni Czytelnicy mają go więc już w rękach. Przed rozpoczęciem ferii zimowych bezpłatne egzemplarze zimowego „Kompasu” na zimę trafiły również do puntów informacji turystycznej i obiektów turystycznych w całym regionie. Znaleźć można je więc w dobrych hotelach, biurach podróży, obiektach uzdrowiskowych, sportowych i rekreacyjnych.

stycznia 14, 2018

Ministerstwo Finansów opublikowało niedawno dane nt zadłużenia samorządów po trzech kwartałach 2017 r. W powiecie jeleniogórskim najbardziej zadłużone, licząc na mieszkańca, są Stara Kamienica i Jelenia Góra, a najmniej Piechowice i Mysłakowice.

stycznia 14, 2018

Ponad 20 tysięcy złotych zebrano na balu charytatywnym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dąb im. Jana Musiała. – To rekord – cieszyła się Lucyna Musiał, prezes stowarzyszenia.

stycznia 13, 2018

Najlepsze liceum w regionie, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze zajęło 99 miejsce w XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Wśród techników triumfował Zespoł Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, który zajął 76 miejsce w Polsce 

stycznia 13, 2018

Świeradów Zdrój, Mirsk i Gryfów Śląski chcą wspólnie doprowadzić do uruchomienia połączenia kolejowego między tymi miejscowościami. W tym celu muszą przejąć tory od PLK PKP, dosypać pieniędzy, podpisać porozumienie z urzędem marszałkowskim i na końcu zaprosić do współpracy Koleje Dolnośląskie. 

stycznia 13, 2018

Zdzisław Woliński (53 lata), mieszkaniec Dąbrowy Bolesławieckiej, ostatni raz był widziany przez członków rodziny w dniu 6 stycznia 2018r. w Bolesławcu. Do chwili obecnej nie wrócił do domu i nie skontaktował się z rodziną. Mężczyzna ubrany był w szarą bluzę z kapturem, brązową kurtkę, spodnie jeansowe oraz czarne sportowe buty. Zaginiony jest szczupłej budowy ciała, ma około 180 cm wzrostu, waży 65 kg, włosy krótkie ciemny blond, oczy brązowe, brak uzębienia.
Osoby znające miejsce pobytu mężczyzny lub posiadające informacje, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu pod tel. 997, 75 6496200 lub 201.

stycznia 12, 2018

Stowazryszenie Bieg Piastów zapraszana Bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Niedziela, 14 stycznia, godz. 10.00 na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Trasa łatwa, długości 7 km. Każdy da radę!

stycznia 12, 2018

Pijana kobieta zajmująca lokal w wielorodzinnym budynku w miejscowości koło Jeleniej Góry podpaliła sprzęty w swoim mieszkaniu. Przyjechała straż pożarna, która uporała się z zagrożeniem. Kobieta trafiła do aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty. Może trafić do więzienia. 

stycznia 12, 2018

Zgodnie z zapowiedzią ujawniamy częściowe wyniki głosowania na „Człowieka Roku 2017”. Dzisiaj ostatnia analiza przebiegu głosowania zamieszczona na portalu. Wyniki są stanem na godzinę 12.00 dnia publikacji.

stycznia 12, 2018

Kiedy most w Siedlęcinie zostanie poddany oczekiwanemu remontowi? Nie wiadomo. Nie udało się zdobyć pieniędzy na tę inwestycję i nie widać perspektyw na ich pozyskanie w najbliższej przyszłości.
 

stycznia 11, 2018

- Pismo o odwołaniu mnie z funkcji dyrektora szkoły dotąd do mnie nie dotarło – mówi Julita Odelga, dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Zapowiada , że będzie walczyć o swoje racje i wizerunek.

stycznia 11, 2018

Po raz ostatni w kolejności nadanych numerów sms-owych, przypominamy nazwiska wszystkich nominowanych 22. sportowców i 17. trenerów w 43. redakcyjnym plebiscycie „Nowin Jeleniogórskich”. Na kandydatów z klubów regionu jeleniogórskiego do prestiżowego miana „NAJ” w 2017 roku głosujemy tylko do 15 stycznia włącznie, do godziny 12. W następnym, wtorkowym numerze „NJ” i na stronie www.nj24.pl podamy nazwiska najpopularniejszych pięciu sportowców i trzech trenerów z największą ilością punktów. Potem końcową kolejność tych finalistów w obu kategoriach ustalą wyniki głosowania do 26 stycznia. Aby niczego nie sugerować, nie podajemy aktualnej punktacji w bardzo zaciętej rywalizacji.

stycznia 11, 2018

Zgodnie z zapowiedzią ujawniamy częściowe wyniki głosowania na „Człowieka Roku 2017”. Dzisiaj druga analiza przebiegu głosowania zamieszczona na portalu. Wyniki są stanem na godzinę 12.00 dnia publikacji.

stycznia 10, 2018

Zgodnie zapowiedzią zamieszczoną na łamach „Nowin Jeleniogórskich” ujawniamy częściowe wyniki głosowania na „Człowieka Roku 2017”. Dzisiaj pierwsza analiza przebiegu głosowania zamieszczona na portalu. Kolejne w czwartek i piątek. Wyniki są stanem na godzinę 12.00 dnia publikacji.

stycznia 10, 2018

Jakuszycka Siódemka - Bieg tylko dla Kobiet, to zawody, na których panowie są także mile widziani, ale wyłącznie jako kibice! Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza na ten bieg w sobotę, 13 stycznia, na Polanę Jakuszycką w Szklarskiej Porębie. Zapisać można się wcześniej. Start o godz. 10.00.