sierpnia 14, 2018

W poniedziałek (13 sierpnia) wieczorem młodą kobietę potrącił szynobus relacji Wrocław Jelenia Góra. Trafiła do szpitala z potłuczeniami i złamaniami. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

sierpnia 14, 2018

Wybory samorządowe odbędą się 21 października i 4 listopada. Decyzję ogłosił premier Mateusz Mazowiecki. To znaczy, że od dzisiaj może zacząć się kampania wyborcza.

sierpnia 13, 2018

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 19 sierpnia 2018 r. na wycieczkę nr 30 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. W kasie PKP w Jeleniej Górze kupujemy bilet euroregionalny na przejazd do Zgorzelca i komunikację w Niemczech. O godzinie 7.38 wyjeżdżamy z Jeleniej Góry pociągiem do Görlitz.

sierpnia 12, 2018

Pieczywo, wędliny, sery ale i biżuterię czy domowe ozdoby można kupić na trwającym w Karpaczu Karkonoskim Jarmarku Lokalnym. Czego tam nie ma!

sierpnia 12, 2018

Tłumy na głównym deptaku podczas pokazów a wieczorem pod sceną, podczas występu gwiazdy wieczoru – ścisk taki, że trudno szpilkę włożyć. Tak wyglądał pierwszy dzień Open Street Festiwalu w Karpaczu. Dziś drugi dzień tej nowej propozycji w kalendarzu imprez.

sierpnia 10, 2018

Uroczystą mszą świętą na Śnieżce uczczono, jak co roku, święto ludzi gór. Przypada ono 10 sierpnia. W tym roku upamiętniono jeszcze jedno wydarzenie.

sierpnia 9, 2018

II edycja Sudeckiej Wyrypy – ekstremalnego rajdu na orientację dla biegaczy i rowerzystów 17-18 sierpnia 2018 r. Tym razem bazą imprezy jest Barcinek w gminie Stara Kamienica. 

sierpnia 9, 2018

„Dziedzictwo” Bartosza Zawistowskiego to książka nagrodzona w II edycji konkursu literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór” i zarazem kolejna pozycja z serii „Z Biblioteki Ducha Gór” jeleniogórskiego wydawnictwa AD REM.

sierpnia 8, 2018

Kowary zapraszają na swoje największe, tegoroczne sportowo – kulinarne święto. Dwudniowy cykl imprez rozpocznie już we wtorek, 14 sierpnia, na skwerze przy ulicy Jagiellończyka Festiwal Smaków Świata, czyli pierwszy kowarski Zlot Food Trucków. Dzień później, 15 sierpnia, w tym samym miejscu, odbędzie się start 5. Biegu Górskiego „Kowary – Okraj” oraz 21. Kolarskiego Wjazdu „Kowary – Okraj”. Gospodarze Kowar gorąco zachęcają do udziału w wydarzeniach wszystkich miłośników dobrego jedzenia oraz wysiłku fizycznego w pięknych karkonoskich plenerach, zapowiadając, że przez dwa wakacyjne będzie można świetnie bawić się u nich w rodzinnej, piknikowej atmosferze.

sierpnia 8, 2018

Od początku lipca tego roku w Szklarskiej Porębie można wziąć udział w nowej, terenowej grze edukacyjnej, zatytułowanej "GRANICA", zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie z okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gra ma na celu przybliżanie historii Szklarskiej Poręby ze szczególnym uwzględnieniem jej przygranicznego charakteru.

sierpnia 8, 2018

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ostrzega przed kolejną falą upałów. Maksymalna temperatura będzie będzie wynosiła powyżej 30 stopni Celsjusza.

sierpnia 8, 2018

Wakacje dotąd były idealnym okresem na zakup węgla przez posiadaczy pieców. To dlatego, że ceny w tym okresie zawsze spadały. W tym roku tak nie jest. – Ceny są rekordowo wysokie – przyznają mieszkańcy. Z czego to wynika?

sierpnia 7, 2018

Dolnośląski Ruch Samorządowy, którego twarzą jest marszałek Cezary Przybylski, przedstawił kandydata na prezydenta Jeleniej Góry oraz kandydatów na burmistrzów dwóch miast w regionie jeleniogórskim.

sierpnia 7, 2018

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 7 sierpnia 2018 r. m.in.:

sierpnia 7, 2018

W dniach 10-24 sierpnia odbędą się konsultacje społeczne dotyczące przystąpienia Wojcieszowa do powiatu jeleniogórskiego. Zapytani o zdanie w tej sprawie zostaną mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego i złotoryjskiego. 20 lat temu podobne przedsięwzięcie nie doprowadziło do zmian.

sierpnia 7, 2018

Samorząd Jeleniej Góry zlecił oczyszczenie i odtworzenie źródełka Hipokrene w Borowym Jarze. To kolejny element porządkowania tej malowniczej okolicy. Prace wykonało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o.

sierpnia 6, 2018

Andrzej Witek, maratończyk ze Szklarskiej Poręby, wygrał prestiżowe zawody „Karkonoska 50-tka” organizowane w Spindlerowym Młynie (4 sierpnia). Pokonał między innymi dwóch utytułowanych zawodników z Czech, a dodatkowo pobił rekord trasy i to o 9 minut. Gratulujemy!

sierpnia 6, 2018

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 12 sierpnia 2018 r. na wycieczkę nr 28 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. W kasie PKP w Jeleniej Górze kupujemy bilet powrotny do miejscowości Teplice nad Metují skály. O godzinie 6.11 wyjeżdżamy z Jeleniej Góry pociągiem do Teplic nad Metují z przesiadką na stacji Boguszów-Gorce Wschód. 

sierpnia 5, 2018

Wysiadł, miał na chwilę pójść po pieniądze do brata. I tyle go widziałem – opowiada starszy taksówkarz oszukany niedawno przez klienta. Każdy świadczący usługi taksówkarskie ma w swojej karierze takie przypadki. Trudno im w pełni zapobiegać, ale można ograniczać ryzyko.

sierpnia 5, 2018

Ryk silników, metaliczny zapach spalin i mocna, rockowa muzyka na scenie. To może oznaczać tylko jedno – w Karpaczu trwa kolejna edycja Polish Bike Week. Zjechało około 10 tysięcy miłośników Harleya Davidsona i innych jednośladów.

sierpnia 5, 2018

Przed nami jedno z największych wydarzeń Festiwalu Ducha Gór 2018. Od 11 do 12 sierpnia w parku przy ul. Mieszka w Karpaczu trwać będzie czyli Karkonoski Jarmark Lokalny. W programie najróżniejsze warsztaty, konkursy, zabawy, koncerty oryginalna kuchnia oraz przede wszystkim wielki kiermasz produktów lokalnych, przede wszystkim specjałów oznaczonych karkonoską marką Skarby Ducha Gór.

sierpnia 5, 2018

Od 11 do 12 sierpnia w Karpaczu trwać będzie tegoroczny Open Street Festival, czyli dwudniowy festiwal sztuki ulicznej łaczący muzykę, teatr, taniec, pokazy cyrkowe i warsztaty. Na karpackim deptaku w centrum miasta pojawią znani artyści. Atrakcje dla siebie znajdą tutaj zarówno dorośli jak i dzieci. Na otwarcie festiwalu wielka parada uliczna. Gwiazdami festiwalu będą Czesław Mozil, Marcin Wyrostek, Poparzeni Kawą Trzy oraz energetyczna grupa Foliba, która wprowadzi w Karkonosze Rafrykańskie brzmienie.

sierpnia 4, 2018

Tłum pod sceną, śpiewający największe przeboje z gatunku tzw. krainy łagodności i koncerty do późnej nocy. Tak wygląda tegoroczna, 51. już Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie.

sierpnia 2, 2018

Organizowany w Kotlinie Jeleniogórskiej Festival dell’Arte to wydarzenie artystyczne, tworzące platformę dla spotkań miłośników i koneserów sztuki z artystami oraz znanymi osobistościami życia kulturalnego Europy. Koncerty, wystawy, prelekcje czekają na tegorocznym Festivalu Dell Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów od 12 do 19 sierpnia.