maja 25, 2017

Policjanci z trzech województw zaangażowali się w wyjaśnienie sprawy, która okazała się niemądrym żartem trzynastolatka. Chłopakiem zajmie się sąd rodzinny.

maja 25, 2017

Po zimowej przerwie został otwarty kolejny szlak turystyczny w Karkonoszach. Turyści mogą już wędrować za żółtymi znakami ze schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów.

maja 25, 2017

Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Kowarach nie przyniosła odpowiedzi na pytanie, czy Kowary wyjdą ze Związku Gmin Karkonoskich. Strony wyznaczyły kolejny termin: radni zbiorą się w tej sprawie 22 czerwca.

maja 25, 2017

24 maja zmarł Jerzy Nalichowski, wspóltwórca NSZZ Solidarność w regionie jeleniogórskim, w stanie wojennym jeden z liderów związkowej działalności opozycyjnej, założyciel i wydawca podziemnego biuletynu kowarskiego "Dywanik". W latach 1990 – 95 pełnił funkcję Wojewody Jeleniogórskiego.

maja 25, 2017

Paulina Janik, reprezentantka Karkonosz Running Team Szklarska Poręba, zajęła wysokie, 4. miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Alpejskich, które odbyły się w minioną niedzielę (21 maja) w Międzygórzu.

maja 24, 2017

W minionym roku Inspekcja Handlowa przeprowadziła 31 kontroli na stacjach paliw na terenie pięciu powiatów (dawnego województwa jeleniogórskiego). Okazało się, że olej napędowy, benzyna oraz LPG wszędzie spełniały normy. W kraju zakwestionowano 2,36 proc. próbek kontrolowanych paliw.

maja 24, 2017

W Trzcińsku mieszkańcy złożyli się na postawienie nowego krzyża i renowację figury Jezusa Ukrzyżowanego. To ważny symbol dla mieszkańców wsi. Nie tylko religijny. Krzyż postawili pierwsi polscy mieszkańcy, którzy przybyli w tę okolicę – wiosną 1946 r. Stąd też nazwa Krzyż Osadników. 

maja 24, 2017

W najbliższą sobotę, 27 maja, od godziny 12, w hali sportowej ZSP w Karpaczu odbędzie się test sprawności fizycznej dziewcząt. Mogą wziąć w nim udział uczennice ze szkół z okolic Jeleniej Góry, Lwówka Śl., Bolesławca, Jeleniej Góry i z innych miast regionu.

maja 23, 2017

Kolejne mecze III ligi grupy trzeciej weryfikują sportowy poziom drużyny beniaminka z Kowar. W 28 spotkaniach zespół outsidera wygrał dwukrotnie, pięć zakończył remisowo (razem zdobył 11 punktów). Liczba porażek 21, w tym 9 na własnym stadionie (na zdjęciu z Unią Turza Śląska 0:4). W rundzie wiosennej, od 18 marca, futboliści z Kowar jako jedyni nie zdobyli nawet jednego punktu.

maja 23, 2017

Nadal nie wiadomo, jaka szkoła będzie funkcjonowała w budynku wygaszanego gimnazjum w Piechowicach. Wojewoda dolnośląski uchylił uchwałę Rady Miasta Piechowice o dostosowaniu sieci szkół. Radni nie dają za wygraną i... zaskarżyli decyzję wojewody do sądu.

maja 23, 2017

Nie doszło do zamknięcia drogowego polsko-czeskiego przejścia granicznego w Czerniawie, co zapowiadano na miniony poniedziałek. Przejście będzie drożne do 15 lipca, a po tym terminie, mimo remontu prowadzonego na drodze do Novego Mesta, przejazd będzie możliwy dzięki objazdom.

maja 23, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 23 maja 2017 m.in.:

maja 22, 2017

Nietypowy turniej dla bramkarzy i nie tylko, polegający na pojedynkach jeden na jednego, odbędzie się 11 czerwca w Jeleniej Górze! Trwają zapisy.

maja 22, 2017

Kto chciałby odwiedzić wszystkie imprezy przygotowane na Noc Muzeów w Jeleniej Górze, Cieplicach, Jagniątkowie i Szklarskiej Porębie, nie miałby na to szans. Atrakcji było bez liku.

maja 21, 2017

Kilka miesięcy może potrwać przerwa w budowie spalarni śmieci, prowadzona w Karkonoskim Centrum Gospodarki Odpadami w Kostrzycy. To skutek decyzji wydanej przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.

maja 20, 2017

Kolarski wyścig Bałtyk – Karkonosze Tour utrudni życie kierowcom w sobotę i niedzielę . Trzeba się spodziewać zamkniętych dróg i sporych korków.

maja 20, 2017

W Domu Seniora „Grześ” w Karpaczu pensjonariuszki czekają na Święto Matki. Sposób, jaki na to znalazły z pomocą opiekunów, zależy od usposobienia i stanu zdrowia kobiet, matek, dziś starszych i schorowanych już pań.

maja 19, 2017

Kilkadziesiąt tysięcy złotych wyłudził od dwóch kobiet - jednej ze Szklarskiej Poręby, drugiej z Kowar - metodą na wnuczka 25-letni mieszkaniec powiatu ziębickiego. Pięciu innych osób oszukać się nie udało. To ofiary lub niedoszłe ofiary, o których wie policja, ale być może takich prób było więcej. Oszusta zatrzymała policja. Trafił na 3 miesiące do aresztu. 

maja 18, 2017

Od najbliższego poniedziałku, tj. od 22 maja, zamknięte będzie polsko-czeskie przejście graniczne Czerniawa – Nove Mesto. Przejście będzie zamknięte aż do 2 września, a utrudnienia spowodowane są pracami drogowymi na odcinku przejście graniczne – Nowe Mesto.

maja 17, 2017

W naszym regionie znowu pojawili się oszuści działający metodą na wnuczka. Tyle, że „udoskonalili” sposób działania. Policja ostrzega, by pod żadnym pozorem nie dawać gotówki obcym.

maja 17, 2017

Starszy mężczyzna zmarł w wyniku tragicznego zdarzenia do jakiego doszło dziś (17 maja) w godzinach popołudniowych, na drodze krajowej nr 3 w Kaczorowie.
 

maja 16, 2017

Podpalenie było prawdopodobną przyczyną pożaru jaki dziś (16maja) wybuchł nocą na nielegalnym wysypisku śmieci przy ul. Topolowej w Siedlęcinie.

maja 16, 2017

Życzenia powodzenia w życiu osobistym i zawodowym oraz tyle samo powrotów co wyjazdów na akcje słyszeli najczęściej jeleniogórscy strażacy zawodowi i ochotnicy podczas dzisiejszych, (16 maja) powiatowych obchodów swojego święta.

maja 15, 2017

Trzy samochody spłonęły, a dwa zostały uszkodzone w pożarze do jakiego doszło dzisiejszej nocy (15 maja), na parkingu przy ul. Karłowicza, na jeleniogórskim Zabobrzu.