lipca 24, 2019

Kończy się pierwszy etap budowy stacji ratunkowej GOPR w Karpaczu. Samorząd województwa przekaże 400 tys. zł dotacji na kontynuację jej budowy.  

lipca 23, 2019

To nie był oryginalny chwyt reklamowy pięciogwiazdkowego hotelu w Karpaczu, ale rozgłos, trzeba przyznać, obiekt zyskał na całą Polskę. Wszystko przez niefortunny dopisek na paragonie. Właściciel obiektu już przeprosił za całą sytuację. 

lipca 23, 2019

Władze Szklarskiej Poręby popierają samorząd Harrachova w zabiegach o inwestycje w kompleksie skoczni narciarskich tuż za nasza granicą. Dzisiaj obiekty niszczeją w przyspieszonym tempie.

lipca 23, 2019

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 23 lipca 2019 r. m.in.:

lipca 23, 2019

Rusza budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu. Nowoczesna baza sportowa przystosowana do uprawiania sportów zimowych, a także do aktywnego spędzania czasu przez cały rok powstanie na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. 

lipca 22, 2019

21 tys. zł miesięcznie dostaje wrocławianin, który korzysta z urlopu rodzicielskiego. To najwyższy zasiłek macierzyński wypłacany w województwie dolnośląskim. Legnicki Oddział ZUS najwyższy zasiłek wypłaca mamie w wysokości 19 tys.zł. W Wałbrzychu rekordzistką jest mama, na której konto wpływa nieco ponad 10 tys. złotych. Jeleniogórzan nie ma wśród rekordzistów.

lipca 22, 2019

Po rocznej przerwie mają zostać wznowione prace przy budowie centrum edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego w Sobieszowie. W najbliższych dniach KPN powinien podpisać umowę z  wykonawcą. Prace nie rozpoczną się jednak od pałacu, a od budynku tak zwanej wielkiej stajni.

lipca 22, 2019

O wielkim szczęściu mogą mówić pasażerowie busa, który w minioną sobotę (20 lipca) utknął między rogatkami na przejeździe kolejowym w okolicy Wykrotów. Nie doszło do tragedii, bowiem maszynista pociągu relacji Wrocław Główny – Lubań Śląski zauważył samochód stojący na przejeździe i znacznie zwolnił.

lipca 22, 2019

Żelazny Tygiel Waloński w Szklarskiej Porębie zaprasza na czwartą już edycję Celtyckiej Nocy pod Szrenicą. Klimatyczna, plenerowa impreza, z muzyką folkową w roli głównej, już w najbliższą sobotę, 27 lipca. 

lipca 22, 2019

Na bogato miał być urządzony grill, skoro panowie, którzy się na niego wybierali, ukradli różnego rodzaju alkohole w sumie na 2 tysiące złotych. Popić nie zdążyli.

lipca 22, 2019

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 28 lipca 2019 r. na wycieczkę nr 26 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. W kasie PKP w Jeleniej Górze kupujemy bilet euroregionalny na przejazd do Jakuszyc i komunikację w Czechach.
O godzinie 7.17 wyjeżdżamy z Jeleniej Góry pociągiem do Pilínkova, z przesiadkami w Szklarskiej Porębie Górnej i Libercu.  

lipca 22, 2019

Dwa znakomite przedstawienia zakończyły wczoraj (21 lipca) tegoroczny 37. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze. Teatr Akt pokazał po raz kolejny, że znakomicie się czuje w subtelnych, pełnych humoru historiach. Teatr KTO udowodnił, że w plenerowych spektaklach można przekazać ważne treści. Tłumy publiczności na każdym z 14 przedstawień, które oglądaliśmy na 37. MFTU, udowodniły, że magia teatrów ulicznych wciąż działa.

lipca 21, 2019

34-letni siłacz z Karkonoszy pobił w niedzielę (21 lipca) rekord  w wniesieniu na Śnieżkę ekstremalnie ciężkiego ładunku. 170- kilogramowy ładunek wniósł bez pasów biodrowych i kijków. Dopingowało go setki turystów. „Szło mi się całkiem dobrze” powiedział po dotarciu na szczyt.

lipca 20, 2019

Drogowcy niesamowicie utrudnili życie kierowcom wybierającym się na wakacje w Karkonosze. Do objazdu Bolkowa, który wytyczono kilka miesięcy temu na drodze krajowej nr 5, od 17 lipca dołożyli kolejny zamknięty odcinek na drodze krajowej nr 3. To oznacza wydłużenie trasy o prawie 50 km. Samorządowcy z regionu karkonoskiego ruszyli z interwencjami. Wygląda na to, że skutecznymi.

lipca 19, 2019

Wizja ścieków płynących ulicami kurortu do wczoraj była jeszcze realna. Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji przesłał bowiem do Karpacza ultimatum: jeśli gmina nie podpisze z KSWiK umowy na hurtowe odprowadzanie nieczystości, 22 lipca zatka dwie z czterech rur, którymi z miasta spływają ścieki. To oznaczałoby, że ścieki spłyną do rzeki Łomnica i zanieczyszczą okoliczne gminy. Katastrofa ekologiczna wisiała w powietrzu. Na szczęście, konflikt między Karpaczem a KSWiK został zażegnany i dzisiaj (19 lipca) strony podpisały porozumienie.

lipca 19, 2019

Rowery to ruch, zdrowie i czystsze powietrze. Z programu regionalnego dla naszego województwa dofinansowanych zostało ponad 40 inwestycji dotyczących budowy ścieżek rowerowych i single tracków. W sumie powstanie 400 kilometrów nowych tras dla amatorów dwóch kółek.

lipca 19, 2019

Zanim wybierzecie się w góry, sprawdźcie, gdzie należy szczególnie uważać.

lipca 18, 2019

Mała Japonia w Przesiece to szczególne miejsce krajobrazie Karkonoszy. Wspaniały ogród, stanowiący żywy obraz orientu, stworzony według zasad mistrzów Dalekiego Wschodu, zachwyca przede wszystkim wspaniałą przyrodą. Jest również miejscem niecodziennych wydarzeń kulturalnych, które w niezwykłym otoczeniu nabierają wyjątkowego charakteru. Już w najbliższą sobotę, 20 lipca, o godz. 16.00 zabrzmi tutaj kolejny z cyklicznych, wakacyjnych koncertów operowych w wykonaniu Anny Patrys. 

lipca 18, 2019

W Jeleniej Górze po pierwszym etapie rekrutacji do szkół średnich do wybranej placówki nie dostało się 39 uczniów. Przed nimi drugi etap naboru, który rozpocznie się 25 lipca. Pozostali absolwenci gimnazjów i podstawówek mają wreszcie wakacje.

lipca 17, 2019

Turyści coraz chętniej zabierają psy na piesze wycieczki w góry. Ta moda ma też jednak swoje złe strony. Wielu właścicieli nie stosuje się do próśb Karkonoskiego Parku Narodowego i puszcza psy luzem. - Jeśli ta tendencja się utrzyma, park zostanie zamknięty dla czworonogów – ostrzega Andrzej Raj, dyrektor KPN.

lipca 16, 2019

Rusza tegoroczny cykl charytatywnych zawodów rowerowych „Korona Karkonoszy”, podczas których cykliści zdobywać będą się na górskie szczyty. Już w najbliższa sobotę, 20 lipca 2019 r. sportowa wyprawa rowerem na Szrenicę. 3 sierpnia ścigać będzie się można przez Chojnik na Odrodzenie, a 31 sierpnia wjechać na Śnieżkę. Zwycięzcą całego cyklu zostanie uczestnik, którego suma przejazdów będzie najkrótsza.

lipca 16, 2019

W biurze Podokręgu Jelenia Góra Dolnośląskiego ZPN-u rozlosowano pary pierwszej rundy piłkarskiego Pucharu Polski. Do rozgrywek zgłoszono 63 drużyny z klas A i B (startują dobrowolnie) oraz z klasy okręgowej i z IV ligi grupy zachodniej (udział obowiązkowy).

lipca 16, 2019

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich  z 16 lipca 2019 r. m.in.:

lipca 15, 2019

Radni Piechowic przegłosowali, że chcą wystąpić ze spółki Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji. To dlatego, że przez 10 lat KSWiK nie inwestował w Piechowicach na miarę oczekiwań piechowickich samorządowców.