To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości: S. Soyka i J. Woś, parady, rzeźby lodowe...

Termin: 21 grudzień, 2017 (Cały dzień)

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości

Rynek, BOK, biblioteka, kościół MB

Od godz. 14.00

Wstęp wolny

 

godz. 14.00 - parada „Pomocników Świętego Mikołaja”;

godz. 15.00  - pokaz rzeźby w lodzie;

w bibliotece spektakle „Król Herod” i „Herody”;

godz. 17.00 - Światełko Pokoju i występy (m.in. orkiestry US Army);

godz. 19.00 - występ Stanisława Soyki i Joanny Woś, kościół MBNP przy pl. Zamkowym

 

Od kilkunastu lat w grudniu, w pięknej scenerii bolesławieckiego Rynku, organizowana jest Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości. W corocznym przedświątecznym spotkaniu mieszkańców z Prezydentem Miasta wspólnie kolędujemy, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia. W tym roku impreza odbędzie się w czwartek, 21 grudnia. Rynku, jak co roku, dzieci i dorośli będą mogli podziwiać szopkę z żywymi zwierzętami. Na kiermaszu świątecznym kupimy potrawy i ciasta świąteczne, a na wystawie obejrzymy Szopki Bożonarodzeniowe zgłoszone do konkursu, który zorganizował Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki. Bardzo ciekawie zapowiada się również pokaz rzeźby w lodzie, który rozpocznie się o godziny 15.00.

Paradą „Pomocników Świętego Mikołaja” o godzinie 14.00 ruszy program artystyczny. W barwnym orszaku z placu Piłsudskiego do Rynku przemaszeruje blisko czterysta osób - dzieci z Miejskich Przedszkoli Publicznych: nr 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 7, filii MPP 3 oraz przedszkoli niepublicznych: Nibylandia, Kraina Marzeń, Jacek i Agatka, Oxpress, Smerfiki, Bajka. Towarzyszyć im będzie Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec” i Mażoretki. Dzieci na scenie złożą życzenia i zaprezentują przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. W kategorii przedszkola poznamy laureatów konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Następnie pracownia teatralna BOK– MCC "hallo grupa” oraz seniorzy, którzy spotykają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej zaprezentują widowisko ludowe "Król Herod". Swój spektakl dla mieszkańców wystawi również grupa „Herody” z Gościszowa. Świąteczny program artystyczny wykona zespół Folklorystyczny „Niezapominajki” z Osłej. Zaśpiewają i zatańczą dzieci i młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, której instruktorem jest Agnieszka Radwańska. Towarzyszyć im będzie kapela, której kapelmistrzem jest Michał Braszko. Około godziny 16.40 ogłoszone zostaną wyniki konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

Świąteczne spotkanie mieszkańców z Prezydentem Miasta, Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości, rozpocznie się o godzinie 17.00. Do Rynku przybędzie Święta Rodzina, przekazane zostanie Światełko Betlejemskie przez harcerzy z ZHP w Bolesławcu. Obecni, zostaną zaproszeni do Wspólnej Wigilii, którą uprzyjemni kolędowaniem Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”, pracownia wokalna BOK – MCC, żołnierze US ARMY, chór Stowarzyszenia Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, Bolesławiecki Chór Miejski „Cantate Deo” oraz Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”.

Niezapomnianym wydarzeniem tegorocznej imprezy będzie bezpłatny Koncert Świąteczny, na którym zaśpiewa Stanisław Soyka i Joanna Woś. Koncert jest świątecznym prezentem bolesławieckich firm dla mieszkańców miasta.

Stanisław Soyka od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i nie tylko.

Joanna Woś dysponuje wyjątkowym talentem wokalnym i dźwięcznym, nieskazitelnie czystym intonacyjnie głosem o bardzo szerokiej skali. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i festiwali wokalnych. Debiutowała, z wielkim sukcesem, partią tytułową w Łucji z Lammermooru Gaetana Donizettiego w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Entuzjazm publiczności i uznanie krytyki są nieodłącznym elementem kariery artystki, a jej kolejne role zawsze przyjmowane są z największym uznaniem. Potrafi oczarować bowiem nie tylko zjawiskową koloraturą, ale także liryzmem i wybitnym talentem dramatycznym.