Wystawa Krzysztof Niewiadomski – „NYC – zapis wyobrażonego”

Termin: 22 luty, 2019 - 17:00 - 20 kwiecień, 2019 - 10:00
Wystawa Krzysztof Niewiadomski – „NYC – zapis wyobrażonego”

W Jeleniogórskiem Centrum Kultury, Galeria "Korytarz", ul. Bankowa 28/30 od 22 lutego można oglądać wystawę Krzysztofa Niewiadomskiego – „NYC – zapis wyobrażonego”.

Wernisaż 22.02 o godz. 17.00 Wstęp wolny

NYC zapis wyobrażonego - to fotograficzny zapis podróży do miejsca upragnionego, zderzenie wyobrażonego z zastanym.

 

Krzysztof Niewiadomski, rocznik ’65, mieszka w Jeleniej Górze. Jest absolwentem Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Okręg Dolnośląski. Zajmuje się fotografią tradycyjną, dokumentalną, czarno-białą.

Pierwszą indywidulaną wystawę przedstawił w 2000 roku w galerii „Korytarz” w Jeleniej Górze. Kolejne prace pokazał na wystawie „Zapis miejsca” w 2011, rok później odbyła się wystawa „Aufzeichnung des Ortes” w Bautzen, następna wraz z Ewą Andrzejewską i Wojciechem Zawadzkim we wroclawskim Browarze Mieszczańskim „Manifestacje czyli prace ręczne” a w 2018 miała miejsce wystawa „Kopie robocze” w ASP Wrocław. Równolegle uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wojciech Zawadzki pisał: „Fotografia Krzysztofa Niewiadomskiego jest dokumentem. Dokumentem wypełnionym poezją. Swoistym klimatem. Rejestracja miejsc i chwil przypominająca ślizganie wzroku po ścianach pokoju wypełnionego rzeczami i pamiątkami, z których każda ewokuje myśl, refleksję, wspomnienie. O ile każda z fotografii wydaje się być pojedynczym spojrzeniem, to ich suma dowodzi świadomości widzenia. Widzenia fotograficznego, pewnego wyczucia kadru”.

Wystawa czynna do 20.04.2019 r.

Wstęp wolny

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.