Wystawa o Bolesławie Prusie w Książnicy Karkonoskiej

Termin: 25 marzec, 2019 - 10:00 - 25 kwiecień, 2019 - 10:00
Wystawa o Bolesławie Prusie w Książnicy Karkonoskiej

Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska” Zespół Szkół Technicznych MECHANIK w Jeleniej Górze Szkoła Podstawowa zapraszają na wystawę  wystawę pt. "BOLESŁAW PRUS - Pisarz (nie)znany", ekspozycja stu książek, rysunków, plakatów i przedmiotów poświęconych życiu i twórczości pisarza.

 

Na wystawie można obejrzeć m.in.: Zbiór książek opisujących życie, działalność społeczną i twórczość Bolesława Prusa, książki z lat 1913 - 2017.

Zbiór pism, artykułów i wypowiedzi Bolesława Prusa, książki z lat 1935 - 1950.

Archiwalne i kolekcjonerskie edycje książek Bolesława Prusa, książki z lat 1904 - 1956. Popularne wydania książek Bolesława Prusa, książki z lat 1969 - 2011.

Książki z rodzaju fantastyki literackiej dotyczące powieści pt. "Lalka", audiobooki CD powieści Prusa oraz przykłady wydań obcojęzycznych, np. Faraon w jęz. niemieckim, zdjęcia ilustrujące wydania Lalki, np. w języku japońskim.

Plakaty ilustrujące książki Bolesława Prusa przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik".

Rysunki ilustrujące książki Bolesława Prusa przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze.

Figurki powiązane tematycznie z powieścią Faron, które samodzielnie opracowali i wydrukowali w technologii 3D uczniowie ZST "Mechanik".

Przedmioty wystawione w gablotach, które są prywatnym zbiorem Pana Tomasza Balika - nauczyciela z zawodu, "prusologa" i popularyzatora życia i twórczości Bolesława Prusa z zamiłowania.

29 marca zaplanowano dwa wykłady biograficzno-historyczne dla uczniów jeleniogórskich szkół, będzie to wykład  Piotra Wilka dot. okresu życia pisarza i utraty niepodległości przez Polskę oraz wykład Tomasza Balik dot. faktów z życia pisarza, w tym zaskakujące ciekawostki i wydarzenia, które ukazują niezwykłą postać i misje społeczną pisarza.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.