Czwarty tie-break Sudetów Kamienna Góra

Drugoligowi siatkarze MKS Sudety Meblomarket przegrali u siebie widowiskowy i dramatyczny mecz czwartej kolejki I ligi mężczyzn grupy 2 z wiceliderem MKS-em Kamą Rosiek Syców 2:3.

Kamiennogórzanie na swoją korzyść zakończyli pierwszy (25:18) i trzeci set (25:16). W dwóch pozostałych dominowali goście szkoleni przez Pawła Ciemnego (25:20 i 25:21). Po raz czwarty w tym sezonie siatkarze Sudetów musieli walczyć w tie – breaku.

Poprzednio ekipa z Kamiennej Góry pokonała SMS II Spała, Czarnych Rząśnia (po 3:2) i w pięciosetowym pojedynku w Ozorkowie uległa zespołowi Bzury. Przy ogłuszającym i kulturalnym dopingu blisko tysiąca widzów zawodnicy Sudetów po zaciętej walce znów przegrali decydującego seta 19:21. Siatkarze z Sycowa zachowali więcej opanowania i zimnej krwi w przełomowych momentach piątego starcia.

W drugiej kolejce Sudety zwyciężyły 15:13, bo przy stanie 11:13 Jarosław Papalski trzy razy perfekcyjnie blokował rywali z Rząśni. W sobotnim meczu zabrakło takiej obrony. W całym spotkaniu gospodarze grali nierówno. Szwankowało przyjęcie zagrywki, atak i obrona. Szkoda straconych punktów i czwartego miejsca.
Najbliższy mecz na wyjeździe w Częstochowie z Delic Polem.