marca 28, 2017 08:00 przed południem

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 28 marca 2017 m.in.:

marca 28, 2017 07:29 przed południem

Dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych w Bogatyni i w Jeleniej Górze. - Problemy, o których tutaj była mowa powtarzają się także w innych regionach – podsumował. Obiecał, że każdy sygnał, dokument z tych spotkań zostanie przeanalizowany, a część z nich będzie podstawą do podjęcia interwencji w odpowiednich ministerstwach.

marca 27, 2017 08:30 po południu

Tylko trzy projekty w naszym regionie – z 29 dofinansowywanych w całym województwie -  otrzymają w tym roku wsparcie finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację zabytków i rozwój instytucji kultury. Ale kwotowo wsparcie jest ogromne – wyniesie ponad 16 mln zł, przy globalnej kwocie prawie 70 mln zł. Ponad 8 mln trafi do Lwówka na naprawę sypiących się historycznych murów miejskich.  

marca 26, 2017 01:32 po południu

Rozmach i wysoki poziom artystyczny miała sobotnia, finałowa gala tegorocznej edycji Lwóweckiego Festiwalu Talentów. Było na co popatrzeć, a przede wszystkim czego posłuchać. Jury rozpływało się w zachwytach. Zwyciężyła Daria Jakubowska i Przemysław Socha z Leśnej, którzy zachwycili ekspresyjnym tańcem nowoczesnym.

marca 22, 2017 10:33 po południu

W bardzo trudnej sytuacji znalazły się samorządy Mirska i Pieńska, które – wraz z 12 innymi, dolnośląskimi gminami -  biorą udział w Dolnośląskim Programie Rekultywacji, w ramach którego rekultywowane sa nieczynne wysypiska śmieci. Wszystkim uczestnikom programu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska odmówił dofinansowania, choć było to w zasadzie zagwarantowane.

marca 21, 2017 09:05 po południu

Soliści zdominują tegoroczny Lwówecki Festiwal Talentów - w gronie młodych artystów, którzy będą rywalizować w półfinale i finale tej imprezy znalazło się dziewięcioro takich indywidualności i tylko jeden zespół. Podobny telewizyjnym programom formatu talent show Lwówecki Festiwal Talentów w sobotę, 25 marca, o godz. 18:00 w hali sportowej przy SP nr 2.

marca 20, 2017 11:49 po południu

Przedstawiciele 19 dolnośląskich i lubuskich gmin podpisali list intencyjny z Polską Spółką Gazownictwa o budowie stacji wyspowych stacji LNG, które pozwolą zaopatrywać w gaz ziemny jednostki publiczne, firmy i mieszkania prywatne w tych gminach. Z naszego regionu dotyczy to gmin: Lubomierz, Marciszów, Świerzawa, Wojcieszów i Zawidów.

marca 20, 2017 03:09 po południu

Dla przeżywającej w ostatnich latach lepsze i gorsze (te ostatnie częściej) chwile linii kolejowej łączącej Lwówek z Jelenią Górą w ostatnich dniach napłynęły lepsze prognozy. Na nadzwyczajnej sesji połączonych rad powiatu lwóweckiego oraz gmin Lwówek i Wleń dobrze prognozujące obietnice złożył marszałek województwa.

marca 18, 2017 11:05 przed południem

Statystycznie rzecz biorąc codziennie w „Jutrzence” wyświetlany jest film. Bywa i tak, że widownia jest pełna. Na najbardziej „chodliwe” tytuły są zapisy, bo wszyscy się nie zmieszczą. Kino za rogiem „Jutrzenka” we Wleniu świętowało pierwszy rok działalności. Nie było czerwonego dywanu, ale Oskary i owszem.

marca 17, 2017 05:12 po południu

Do niecodziennej sytuacji doszło dziś przed południem w okolicach ul. Myśliwskiej w Świeradowie Zdroju. Mieszkańcy zauważyli blisko posesji sarnę. Robiła wrażenie rannej, leżała i wyraźnie nie mogła wstać. Gdy do zwierzęcia po kilku godzinach dotarł weterynarz, sarna ruszyła w las. Co jej było, pozostanie tajemnicą. Weterynarz nie wyklucza, że była zmęczona i wyczerpana, a gdy doszła do siebie, po prostu sobie poszła. Sarna uruchomiła łańcuch działań i interwencji, które okazały się na końcu zbędne.

marca 16, 2017 11:11 przed południem

17 i 18 marca swoje 1. urodziny będzie obchodzić Kino za Rogiem „Jutrzenka” we Wleniu. Impreza nawiązywać będzie także do setnej rocznicy powstania kina w maleńkim miasteczku nad Bobrem.

marca 13, 2017 09:10 po południu

Od wczoraj (niedziela 12 marca) obowiązuje nowy, wiosenny” rozkład pociągów. W nowym rozkładzie nie ma zbyt wielu zmian w połączeniach i ich częstotliwości; więcej dotyczy mniejszych i większych zmian w godzinach odjazdu/przyjazdu oraz w czasach przejazdu.

marca 12, 2017 04:21 po południu

Faworytem sobotniego (11 marca) meczu ćwierćfinałowe piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego był jeżowski Lotnik z wyższej ligi. Z lepszej strony zaprezentował się jednak lider klasy okregowej. Uznawana za czarnego konia rozgrywek drużyna Stelli stała się jednym z pucharowych faworytów. Lubomierscy futboliści zwyciężyli „lotników” 3:2 (1:1) i awansowali do regionalnych półfinałów PP. Wcześniej rewelacyjna Stella wyeliminowała dwa zespoły z IV ligi, Apis Jędrzychowice i MKS Karkonosze Jelenia Góra.
 

marca 10, 2017 07:46 przed południem

W najbliższy sportowy weekend, 11 i 12 marca, odbędą się cztery mecze ćwierćfinałowe piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. O prawo gry w kolejnej rundzie PP powalczą drużyny od III ligi do A klasy. Kibice mogą liczyć na niespodzianki i zaskakujące wyniki. W przypadku remisu nie dojdzie do dogrywki. Sędzia zarządzi wykonywanie rzutów karnych.