Krzysztof Samiec ratuje Sudety

Niezwykle ciężkie spotkanie rozegrali koszykarze Sudetów w Częstochowie. Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza dopiero na 3 sekundy przed końcem zapewnili sobie zwycięstwo. Celnie za trzy rzucił Krzysztof Samiec dając wygraną swojej ekipie.

Do przerwy jeleniogórzanie przegrywali 35:44. Wyraźnie nie szło im w drugiej kwarcie, gdzie zdobyli zaledwie 11 punktów. Wzięli się do ostrej pracy po zmianie stron. W trzeciej odsłonie odrobili siedem punktów i przegrywali już tylko dwoma oczkami. W czwartej prowadzili 15:13 doprowadzając do remisu w meczu. Później popisał sie Samiec, który celnie trafił zza linii 6,75m wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Gospodarze nie byli już w stanie odpowiedzieć, zabrakło czasu.

W naszym zespole najlepiej spisali się: Krzysztof Samiec (22 pkt - eval 19), Rafał Niesobski (19 pkt - eval 17), Jakub Czech (17 pkt - eval 17), a na pochwałę zasłużył również Paweł Minciel, który nie tylko popisał się skutecznymi zbiórkami, ale i celnymi trafieniami ( zb - 4, 8pkt, eval 14). Dzięki temu zwycięstwu Sudety zrównały się punktami z liderem rozgrywek - Open Basket Pleszew, który niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Księżakiem Łowicz - 73:80.

AZS Politechnika Częstochowa - Focus Mall Sudety Jelenia Góra 78:81 (19:24, 25:11, 21:28, 13:18)
Sudety – Samiec 22, Niesobski Rafał 19, Czech 17, Urbaniak 15, Minciel 8, Maryniewski, Wilusz, Klimek, Kozak.

Wyniki pozostałych spotkań 13. kolejki:

Księżak Łowicz - Open Florentyna Pleszew 80:73 (25:23, 16:17, 18:18, 21:15)
WKS Śląsk Wrocław - KK A-Bild Bytom 72:69 (16:22, 9:16, 25:17, 22:14)
AZS Politechnika Poznań - AZS KU Politechniki Opolskiej (niedziela godz. 16:00)
Doral Zetkama Nysa Kłodzko - GTK Fluor Britam Gliwice 82:68 (23:13, 17:20, 14:17, 28:18)
Pogoń Ruda Śląska - BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. 71:91 (18:30, 18:15, 17:17, 18:29)
KS Pogoń Prudnik - WKK Wrocław 69:88 (19:22, 13:33, 22:20, 15:13)
UKS Alba Chorzów - MKS Skierniewice 80:78 (24:20, 20:17, 16:31, 20:10)