Malinowski zapewnia zwycięstwo Karkonoszom

Podopieczni marka Herzberga udanie zrewanżowali się Polonii Środa Śląska za porażkę na własnym boisku 0:1 w ubiegłej rundzie. Tym razem biało - niebiescy na trudnym terenie w Środzie Śląskiej wygrali 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Tomasz Malinowski.

Karkonosze miały przewagę w pierwszej połowie i potrafiły wykorzystać ją w stu procentach. O ile Polonia nie stworzyła sobie sytuacji w tej części gry, tak karkonosze mogły prowadzić wyżej niż tylko 1:0. W 43. minucie wynik w pierwszej połowie ustalił Daniel Kotarba, który strzałem z 20. metrów posłał futbolówkę w okienko bramki, nie dając żadnych szans golkiperowi gospodarzy. Po zmianie stron szybko wyrównali poloniści, którzy zdobyli bramkę po potwornym zamieszeniu w polu karnym.

Karkonoszom wyraźnie nie szło, a Marek Herzberg zdecydował się przeprowadzić zmiany. Na placu gry pojawili się Kowalski i Walczak, którzy "rozruszali" grę w ataku. Jednak to nie oni zapewnili zwycięstwo Karkonoszom. Tomasz Malinowski - który miał opuścić Karkonosze niespodziewanie pojawił się w składzie , po tym jak miał na stałe grać już w Olimpii Elbląg. Malinowski cały czas trenował w Jeleniej Górze i w końcu wybrał Karkonosze. To wlaśnie on na kilkanaście minut przed końcem zdobył upragnioną bramkę dla swojego obecnego zespołu.

Do końca trwała zażarta walka o każdą piłkę i kawałek boiska. Piłkarze Karkonoszy wiedzieli, że nie moga tego meczu zremisować, ani tym bardziej przegrać zwłaszcza że w sobotę czeka na nich bardziej wymagający rywal, a sami muszą zdobywać cenne ligowe punkty. Miejmy nadzieję, że w spotkaniu z GKS Kobierzyce padnie podobny lub wyższy wynik, oczywiście na korzyść jeleniogórzan.