Moc atrakcji w Jeżowie, Lotnik wygrał z Gryfem

Aż miło było popatrzeć na to co działo się dzisiaj przy ulicy Sportowej w Jeżowie Sudeckim. W pięknym stylu podopieczni Kazimierza Hamowskiego wygrali 3:0 z Gryfem Gryfów Śląski w swoim pierwszym meczu po porocie do ligi okręgowej. Nie tylko gra jeżowskiej drużyny mogła się podobać. Przed meczem wręczono piłkarzom okazały puchar za awans do ligi okręgowej, piłki dla sedziów doręczyli spadochroniarze z Aeroklubu Jeleniogórskiego,a licznie przybyli na to spotkanie kibice dodatkowo mogli podziwiać nowo wyremontowaną szatnię dla piłkarzy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Jeżowianie przewyższali rywali pod każdym względem - szybkościowym, technicznym i taktycznym. Gryf po prostu nie miał szans. Lotnik sumiennie przepracował okres przygotowawczy i było to widoczne w dzisiejszym meczu. I choć nie było kilku graczy z podstawowego składu, gra Lotnika mogła się podobać i już po tym spotkaniu kibice zacierają ręce przed meczami z rywalami z wyższej półki. Pochwalić należy zawodników, którzy zagrali tak jak chciał tego grający trener – Kazimerz Hamowski.

Szybko, zespołowo, wychodząc na pozycję i strzelając zza linii 16 metrów. Sam Hamowski zagrał bardzo defensywnie zastępując Leszka Kurzelewskiego, a głównym rozgrywającym był Suchanecki, który popisywał się świetnymi zagraniami zarówno do bocznych pomocników jak i napastników. Na lewej stronie świetnie spisywał się Zwierzyński, a po prawej Biskupski. Obaj sprawiali wiele kłopotów obronie Gryfa, podobnie Dawid Badecki czy Adam Studniarek, którzy zdobywali bramki dla miejscowych.

Lotnik otworzył wynik już w 4 minucie meczu, a do bramki gości trafił wspomniany Badecki, wykorzystując podanie od Bojanowskiego. Jeżowianie nadal atakowali, chcąc pokazać swoją siłę w tym meczu. Okazji ku temu mieli sporo, jednak dopiero po kilku zmarnowanych do bramki w końcu trafił Badecki. Do końca tej połowy Lotnik atakował, ale nie zdołał po raz kolejny pokonać bramkarza gości – Kamila Matuszaka.

Po zmianie stron Gryf przystąpił do presingu, po którym zawodnicy mieli odbierać piłki i stwarzać sobie groźne sytuacje. O ile te pierwsze jakoś wychodziło, tak to drugie nie przekładało się na wynik. Kilka okazji jakie miał Gryf, albo zostały przerywane przez obrońców, albo przez bramkarza Artura Hałkę. W 65. minucie Lotnik popisał się kolejną skuteczną akcję. Po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Studniarek popisując się pięknym strzałem z główki ustalając wynik spotkania.

Lotnik Jeżów Sudecki – Gryf Gryfów Śląski 3:0 (2:0) ZOBACZ ZDJĘCIA

Bramki - 4 min.Badecki, 20min. Badecki, 65 min. Studniarek.
Żółte kartki - Lotnik - Palimąka Suchanecki, Gryf - Król, Wójcikowski.

Lotnik - Hałka - Palimąka, Zwierzyński, Gołąb, Biskupski (76min. Karmelita), Winiarski (75min. Binasiewicz), Suchanecki, Hamowski K., Badecki (76min. Kondraciuk), Studniarek, Bojanowski (70min. Kościński).