Wykroty rozbiły Hutnika

Po emocjonującej grze Piast Wykroty pokonał dziś 3:1 (1:1) Hutnika Pieńsk w meczu piłki nożnej w grupie III klasy A. Drużyny z czołówki (Jawa, Warta i Ruszów) wygrały swoje spotkania i nadal mają tyle samo punktów.

Pierwsza połowa meczu w Wykrotach była pełna chaotycznej gry z optyczną przewagą Hutnika, który grał dość ofensywnie. Gospodarze oddali kilka silnych strzałów, ale w tej części meczu tylko raz zdołali pokonać świetnie dysponowanego golkipera Hutnika, Damiana Krajewskiego.

Po przerwie Piast ruszył mocniej do ataku. Akcje tej drużyny napędzał przede wszystkim 21-letni Krzysztof Majka – jeden z najlepszych graczy tej grupy A klasy. Jego gol był wart każdego stadionu świata: przeprowadził rajd od połowy boiska, pierwszy strzał zablokował obrońca, drugi, górą, wpadł w samo okienko.
- Kawał gracza! - komentował grę Majki obecny na meczu wicemarszałek Sejmu, Jerzy Szmajdziński.

Hutnik nie odpuszczał, dzięki czemu gra w drugiej połowie spotkania była bardzo interesująca. Przy wyniku 2:1 dla Piasta idealną okazję do wyrównania zmarnował Mateusz Kochman. Spudłował dobitkę strzału Kłosowskiego, pięknie obronionego przez bramkarza Piasta, Łukasza Krawczyka.

Drużyna z Wykrot grała dobrze w ataku i fatalnie w obronie. Gdyby goście mieli lepszych napastników, mogliby ten mecz co najmniej zremisować.

Piast Wykroty – Hutnik Pieńsk 3:1 (1:1) - ZOBACZ ZDJĘCIA
Bramki: Piotr Krawczyk, Paweł Proć, Krzysztof Majka – Dawid Kotylnicki.
Dwie żółte kartki i czerwona: Dariusz Kłosowski (Hutnik). Żółta: Dariusz Klisiewicz (Piast).

W innych dzisiejszych meczach:

Przyszłość Dłużyna – Iskra Łagów 1:0 (0:0), Gudyka.

Leśnik Osiecznica – GKS Warta Bolesławiecka 0:3 (0:1), Kapecki 2, Janowski.

Górnik Węgliniec – GKS Tomaszów Bolesławiecki 2:3 (1:3), Komarzyniec, Kurjanowicz – Tomasz Budas 2, Sadowski.

Błękitni Studniska Dolne – Piast Czerwona Woda 9:0 (4:0), Kiełb 4, Nowakowski, Durka, Kaczmarczyk, Płowaś, Zaalman.

Apis Jędrzychowice – Victoria Ruszów 1:5 (0:2), Wróblewski – Dariusz Łojko 3, Marcin Łojko, Majchrzak.

Kolonia Bolesławiec – Jawa Otok 0:7 (0:4), Woźniak 2, Kuźnik 2, Zaraziński, Wiśniowiecki, Mankiewicz.