stycznia 18, 2017

W dalszym ciągu nie wiadomo jaką nową nazwę będzie miała dotychczasowa ul. Świerczewskiego w Łomnicy w gminie Mysłakowice. Dotychczasowy patron głównego traktu wsi musi zostać zmieniony w związku z ustawą dekomunizacyjną.

stycznia 18, 2017

Już wszystko jasne. Kibice gier zespołowych i konkurencji indywidualnych za pomocą gazetowych kuponów wybrali Złotą Dwudziestkę sportowców i Złotą Dziesiątkę trenerów. Pretendentów do miana najlepszych – najpopularniejszych w regionie jeleniogórskim w 2016 roku prezentujemy w kolejności alfabetycznej dyscyplin i nazwisk.

stycznia 18, 2017

Od miesiąca z Lubomierza obsługiwane jest regularne autobusowe połączenie pasażerskie z Lwowem i Trembowlą na Ukrainie. Autobus kursuje raz w tygodniu trasą przez Jelenią Górę, Wrocław, Opole, Kraków,Rzeszów,Tarnopol.  

stycznia 18, 2017

Ze względu na występujące w Karkonoszach znaczne zagrożenie lawinowe kolejny szlak został zamknięty dla turystów.

stycznia 18, 2017

Krzysztof Cugowski, musicalowe hity, emocje podczas ogłaszania wyników plebiscytu sportowego i wyborów „Człowieka Roku” - oto plan na 18 lutego 2017 roku!

stycznia 17, 2017

Przyjęta przez rząd Prawa i Sprawiedliwości ustawa o reformie oświaty postawiła w trudnej sytuacji władze wielu gmin. W Piechowicach trwa gorąca dyskusja, co stanie się z budynkiem obecnego gimnazjum.

stycznia 17, 2017

W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 17 styczniania 2017 m.in.:

stycznia 17, 2017

Spółka Sudety Lift została laureatem nagrody Ducha Gór, przyznawanej przez Miasto Szklarska Poręba. Wręczono ją podczas poniedziałkowego Spotkania Ludzi Gór, które odbyło się w Szałasie Sielanka przy Schronisku Kamieńczyk.

stycznia 16, 2017

Trzydziestu nowych funkcjonariuszy zostanie w tym roku przyjętych do służby w placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Będą służyli w województwach dolnośląskim, wielkopolskim i lubuskim.

stycznia 15, 2017

Po ostatnich opadach śniegu poprawiają się warunki do narciarstwa zjazdowego w naszym regionie. W sobotę otwarto kultową trasę w kompleksie w Szklarskiej Porębie – Lolobrygidę.

stycznia 14, 2017

Kilka, kilkanaście, a nawet sto milionów – tyle według różnych szacunków ma kosztować remont linii kolejowej z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego i dalej do Ławszowej. Samorządowcy nie mają wątpliwości, że trzeba ją ratować. Tylko skąd wziąć pieniądze?

stycznia 14, 2017

Precz z plastikiem, Retro w życiu smaku doda – te i inne hasła głosili uczestnicy zainaugurowanego w sobotę Ski Retro Festiwalu w Szklarskiej Porębie. Królowały jak co roku grube wełniane swetry, kapelusze i drewniane narty. – Było świetnie – mówili ci, którzy wystartowali. Niedziela (15 stycznia) także zapowiada się ciekawie.

stycznia 14, 2017

We Wrocławiu odbyła się konwencja Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego czyli stowarzyszenia, które stworzyli prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i marszałek województwa Cezary Przybylski. Na spotkaniu pojawiło się ponad 140 prezydentów miast, wójtów i radnych różnych gmin, którzy zgłosili swój akces do DRS. W tym gronie nie zabrakło samorządowców z regionu jeleniogórskiego.

stycznia 13, 2017

Czek na blisko pół miliona złotych Karkonoski Park Narodowy przekazał Grupie Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Lwią część tych pieniędzy przeznaczymy na budowę stacji dla ratowników w Karpaczu – powiedział naczelnik GK Sławomir Czubak.

stycznia 12, 2017

Sąd pracy w Jeleniej Górze oddalił powództwo wicestarosty jeleniogórskiego Pawła Kwiatkowskiego, który domagał się uchylenia nagany jakiej udzieliła mu starosta Anna Konieczyńska.

stycznia 12, 2017

Policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzą w czwartek w regionie jeleniogórskim akcję „pieszy kontra pojazd”. – Będą surowe kary dla tych, którzy nie przestrzegają przepisów w tym zakresie – zapowiadają.

stycznia 12, 2017

Wiele wskazywało na to, że zapowiadane spotkanie z Lechem Wałęsą w Jeleniej Górze nie dojdzie do skutku. Wobec tragedii rodzinnej zmiana planów byłego prezydenta RP byłaby całkowicie zrozumiała.

stycznia 11, 2017

Opublikowano wyniki najnowszego 19. rankingu szkół ponadgimnazjalnych Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. Jak w tym prestiżowym zestawieniu wypadły szkoły z naszego regionu ?
 

stycznia 11, 2017

Szukamy ludzi, mieszkańców naszego regionu, którzy się wyróżniają z tłumu. Ludzi z charyzmą, pasją, liderów swoich lokalnych społeczności, działających na rzecz innych. Zarażających swoją energią wszystkich naokoło, inspirujących do aktywności. Człowiekiem Roku może zostać działacz społeczny, lekarz, prawnik, artysta, polityk, nauczyciel czy zwykły robotnik, a nawet osoba bezrobotna. Ma się on jednak wyróżniać w swoim środowisku lub regionie. Przywracać wiarę w ideały i sens działania.

stycznia 11, 2017

Środowy atak zimy dał się we znaki kierowcom: zablokowana była m.in. droga krajowa nr 3, w wielu miejscowościach nie było prądu.

stycznia 10, 2017

W Karkonoskim Parku Narodowym zamknięta została Droga Jubileuszowa na Śnieżkę. Powód? Zagrożenie lawinowe i trudne warunki dla turystów.

stycznia 10, 2017

O tym, jak dawniej jadano w Karkonoszach opowiadał Piotr Gryszel, nauczyciel akademicki i przewodnik sudecki, w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie w poniedziałkowy wieczór 9 stycznia.

stycznia 8, 2017

Znakomite warunki do uprawiania narciarstwa panują na stokach oraz trasach biegowych w regionie jeleniogórskim. – Tak dobrze o tej porze roku nie było od lat – słyszymy.

stycznia 6, 2017

Chwile strachu przeżyli mieszkańcy domu jednorodzinnego przy ul. Tysiąclecia. W piątek nad ranem wybuchł pożar.