Cosmos i Nysa po 2:0 z Piastem i Łużycami

W sobotniej (21 maja), już 26. serii meczów w jeleniogórskiej klasie okręgowej dwa spotkania zakończyły się podobnym wynikiem. Na własnym boisku w Dziwiszowie wyżej notowani piłkarze Piasta doznali porażki 0:2 (0:0) z „Kosmicznymi” z Radzimowa (na zdjęciach stroje niebiesko - czarne). Futboliści zgorzeleckiej Nysy zanotowali cenne i zasłużone wyjazdowe zwycięstwo 2:0 (1:0) na stadionie lubańskich Łużyc. „Warciarze” rozgromili Leśnika. Ważny komplet punktów Hutnika na obiekcie wojskowych ze Świętoszowa,

Do końca ligowych rozgrywek pozostały cztery kolejki. Nysa powalczy, nie zrezygnowała z awansu do IV ligi. Jeszcze jesteśmy w grze – zapewnił kierownik drużyny Stanisław Wojtczak. Dzięki golom Jakuba Czajkowskiego i Lukasza Witowskiego zgorzelecki zespół do dwóch punktów zmniejszył stratę do czwartych w tabeli Łużyc.

Festiwalem niewykorzystanych super okazji podbramkowych trzeba nazwać potyczkę Piasta z Cosmosem. Znacznie więcej dogodnych sytuacji mieli goście. W pierwszej części wrzutki piłki z prawej strony od kapitana Sławka Szuchalskiego na gola strzałem z pięciu metrów nie zamienił Paweł Romańczuk. Potem sytaucji sam na sam z goalkiperem Piasta Dariuszem Mikulskim nie wykorzystał Sławek Szuchalski. Kolejną okazję znów zmarnowała „siódemka”, czyli Paweł Romańczuk. Ten sam zawodnik szybko zrehabilitował się po przerwie. Czterdzieści sekund po wznowieniu gry umieścił piłkę w siatce po uderzeniu z rzutu wolnego z 25 metrów. W 70. minucie Paweł nie strzelił rzutu karnego. W 83. minucie końcowy wynik po kontrze i dobrym podaniu od Damiana Wolanina ustalił Sławek Szuchalski.

Wyniki pozostałych meczów:

Twardy Świętoszów – Hutnik Pieńsk 3:6 (2:2), Łukasz Rudyk, Dariusz Łojko, Marcin Łojko - Arkadiusz Kikut 3, Dawid Derkowski, Mateusz Wąsowski, Dominik Szydlarski.
Olimpia Kamienna Góra – GKS Raciborowice 3:0 (2:0)
Leśnik Osiecznica – GKS Warta Bolesławiecka 0:7 (0:3), Biały, Kaliciak, Pełdiak po 2, Spychalski.
Czarni Lwówek Śl. - Orliki Węgliniec 1:2 (1:1)

Spotkania niedzielne (22 maja) o godz. 15: Włókniarz Leśna – Apis Jędrzychowice; Włókniarz Chełmsko Śl. - Piast Wykroty.